Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

10 órája, Vardar írta:

Előfordul olyan is, különben nem írnék. Aknánk sincsen, ezért végig se tudjuk nézni a bowdent, hogy fizikailag mit látunk rajta. Tisztíthatóak ezek, vagy csak a komplett csere segít? Ilyen bowden beragadással kinek mi a tapasztalata?

Beragadással 37km autópályán. nem volt vészes, nem húzta félre az autót nem lassította érezhetően, de elég volt ahhoz hogy leégesse a fékpofát. Amikor lejöttem a pályáról,  az első piros lámpánál éreztem, hogy valami nagyon nem oké és égett szag jött be. Komplett csere segített. Bowden és fékpofa csere.

Módosítva : georgee
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,
98-as ferde hátú G astrámban az ablaktörlők összeakadtak, majd most az anyós oldal nem töröl. Próbáltam újra összerakni a mechanikát, de valószínű, hogy a műanyag gombfejtartók elkoptak, mert pár törlés után ismét szétjönnek.
Lehet e valamilyen felújító készletet venni, vagy mechanika csere?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, glita írta:

Sziasztok,
98-as ferde hátú G astrámban az ablaktörlők összeakadtak, majd most az anyós oldal nem töröl. Próbáltam újra összerakni a mechanikát, de valószínű, hogy a műanyag gombfejtartók elkoptak, mert pár törlés után ismét szétjönnek.
Lehet e valamilyen felújító készletet venni, vagy mechanika csere?

Köszi.

Elvileg lehet kapni darabonként is rudazatot, ha tudod pontosan melyik-mi kopott el. https://cromax.hu/ablaktorlo_mechanika_kapcsolo_rud_opel_astra_g_jobb_265mm_69919

Link to comment
Megosztás:

Kedves glita!

Nálam is hasonló probléma volt, a csere óta hiba nincs.

Van ilyen alkatrész a Müller Autónál is:

https://mullerautowebshop.hu/mechanika/533-opel-astra-g-ablak-torlo-rud-kar-szerkezet-.html

de ahogy nézem a Cromax jobb áron van.

Üdvözlettel:

Gábor

Link to comment
Megosztás:

2 órája, glita írta:

Köszi a segítséget. Igen sejtettem, hogy nem a környezettudatosság hívei :)
Gondoltam lesz egy műanyag persely, kipattint bepattint és mindenki boldog.
Így megveszem az egész rudat, miközben annak semmi baja :(

Ha tudod pontosan hogy mi kopott el és mit akarsz cserélni ezen a rajzon vannak cikkszámok, az alapján rákereshetsz googléban hogy van-e olyan külön:https://opel.7zap.com/hu/car/t98/p/14/9-1/

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Ha tudod pontosan hogy mi kopott el és mit akarsz cserélni ezen a rajzon vannak cikkszámok, az alapján rákereshetsz googléban hogy van-e olyan külön:https://opel.7zap.com/hu/car/t98/p/14/9-1/

Köszi, de a robbantott ábrán ugyan úgy csak a kar van, a rajta szereplő műanyagok nincsenek külön, valószínű így van öntve, vagy nem kiszedhető.
Ma kivettem az egész szerkezetet, mert egyszerűbb bent vacakolni, mint kint a hidegben.
Megrendeltem a rudat, mindenkinek köszi!

Link to comment
Megosztás:

32 perce, glita írta:

Köszi, de a robbantott ábrán ugyan úgy csak a kar van, a rajta szereplő műanyagok nincsenek külön, valószínű így van öntve, vagy nem kiszedhető.
Ma kivettem az egész szerkezetet, mert egyszerűbb bent vacakolni, mint kint a hidegben.
Megrendeltem a rudat, mindenkinek köszi!

Nincs mit!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z14XEP motoros G-Astrám, Check engine lámpával szórakoztat. Kivillogtatás és OBD csatlakozás alapján is P0170 Tüzelőanyag korrekció rendellenesség. Amikor nézte a szerelő minden érték rendben volt tudta is törölni. (Akkusaru levétellel is lehet törölni)

A hibát 10 fok alatti külső hőmérséklet mellett, felmelegedési fázisban, gyorsulás közben adja be. Jó időben, hosszabb út megtétele után újraindítva, magától is leveszi a Check engine lámpát.

 

Az autó 2005-ös, 118.000 km-et futott, garázsban van, évek óta csak prémium benzint kap, nem megyek vele rövid utakat, nem nyögtetem alacsony fordulaton. A Check engine lámpán kívül semmi tünete sincs, hibátlanul megy.

Segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

1 óra, merenyi85 írta:

Sziasztok!

Z14XEP motoros G-Astrám, Check engine lámpával szórakoztat. Kivillogtatás és OBD csatlakozás alapján is P0170 Tüzelőanyag korrekció rendellenesség. Amikor nézte a szerelő minden érték rendben volt tudta is törölni. (Akkusaru levétellel is lehet törölni)

A hibát 10 fok alatti külső hőmérséklet mellett, felmelegedési fázisban, gyorsulás közben adja be. Jó időben, hosszabb út megtétele után újraindítva, magától is leveszi a Check engine lámpát.

 

Az autó 2005-ös, 118.000 km-et futott, garázsban van, évek óta csak prémium benzint kap, nem megyek vele rövid utakat, nem nyögtetem alacsony fordulaton. A Check engine lámpán kívül semmi tünete sincs, hibátlanul megy.

Segítséget előre is köszönöm!

Szia.Hideg motornál nem megfelelő a keverékképzés.Esetleg hőgomba csal .Vagy levegőszűrő koszos.Vagy szívócsőben a légtömegmérő szennyezett. Nincs még lánchangja? /dízeles jellegű/

Módosítva : kingblue
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én közben eljutottam oda, hogy szétkaptam a z12xe-t mint majom a zsebórát, a motorban 261000km van. Aztán hogy mi volt az előélete? Fene tudja. De érdekesek ezek az ecotec motorok. :brooding:
A dugattyúgyűrűk alig koptak, ellenben a dugattyúk nagyon. Szabályosan lötyögnek a hengerekben.
A dugattyúk olajzó furatai meg el vannak tömődve koksszal. Mind a 6. Vagyis kb semmi olajozása nem volt a hengereknek az utóbbi x kilóméter alatt.
A henger falainak meg nincsenek vállai.
Tiszta rejtély ez a motor. 
Felső képen, ahogy a gyűrűt beleraktam a hengerbe.

aafeff0c7b7fa6c8116433eee17b72d4.jpg49e4b3534e4c5beb38089daded911bab.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hali. Érdekesség, hogy a kézifék beragadás mindig télen jön elő. Míg a tárcsaféknél látni mennyit kopott a ferodol vagy műszakinál rádszólnak ki kellene cserélni úgy a hátsó dobféket a kutya se nézi :) míg elől kicseréljük vagy 3x 4x úgy hátúl 1xse. Szeret teljesen lekopni és hidegben mikor már nincs rajta egy gramm ferodol se , úgy szeret a fém a fémmel összefagyni , vagy már úgy belekopott , hogy beragad a nútba amit csinált magának. Sok szerencsét. Béke.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 12. 01. at 20:00, Vardar írta:

Előfordul olyan is, különben nem írnék. Aknánk sincsen, ezért végig se tudjuk nézni a bowdent, hogy fizikailag mit látunk rajta. Tisztíthatóak ezek, vagy csak a komplett csere segít? Ilyen bowden beragadással kinek mi a tapasztalata?

  • Hali. Érdekesség, hogy a kézifék beragadás mindig télen jön elő. Míg a tárcsaféknél látni mennyit kopott a ferodol vagy műszakinál rádszólnak ki kellene cserélni úgy a hátsó dobféket a kutya se nézi :) míg elől kicseréljük vagy 3x 4x úgy hátúl 1xse. Szeret teljesen lekopni és hidegben mikor már nincs rajta egy gramm ferodol se , úgy szeret a fém a fémmel összefagyni , vagy már úgy belekopott , hogy beragad a nútba amit csinált magának. Sok szerencsét. Béke.
Link to comment
Megosztás:

4 órája, Sasfióka írta:

Hali. Érdekesség, hogy a kézifék beragadás mindig télen jön elő. Míg a tárcsaféknél látni mennyit kopott a ferodol vagy műszakinál rádszólnak ki kellene cserélni úgy a hátsó dobféket a kutya se nézi :) míg elől kicseréljük vagy 3x 4x úgy hátúl 1xse. Szeret teljesen lekopni és hidegben mikor már nincs rajta egy gramm ferodol se , úgy szeret a fém a fémmel összefagyni , vagy már úgy belekopott , hogy beragad a nútba amit csinált magának. Sok szerencsét. Béke.

Pont tegnap reggel kitolattam az udvarból, és hogy ne guruljon a járdára a kocsi behúztam a kézit olyan 2 percre. Mira beültem már csak a kar lettyent le a bowden nem ment utána. Elmentem így dolgozni, mert nem volt mit tenni, nem éreztem hogy húzott volna, délutánra meg kiolvadt. nekem ugyan tárcsafék van, szerintem a bowden fagyott bele a gégecsőbe. van egy kis kanyar lefelé a kerék előtt, talán víz volt benne ott. 

Link to comment
Megosztás:

A kálvária folytatódik, viszont nem a megadott szempontok szerint :D Szóval a probléma nem a fékpofa és a dob összeragadása, a pofa vadonatúj egyébként. A probléma az, hogy a bowden a kézifékkar kiengedésének hatására nem, vagy csak nagyon korlátozott mértékben enged ki, továbbra is feszesen tartja magát. Ipari mennyiségű WD40-et toltunk bele, de a bowden és a gumiköpeny között minimális a hely, nem nagyon megy be. A hétvégén már lesz nálam egy inzulinos fecskendő, azzal remélem meg tudom támogatni a dolgokat.

 

Viszont kérdésem az lenne, hogy akna nélkül, sima, gyári emelővel, meg lehet oldani azt, hogy a középső, bal bowdent kicseréljük, ha menthetetlen a helyzet? Ahogy láttam, ugye párban érkeznek és a középső, "elosztó" elemről lecsatlakoztatható a bal illetve a jobb szál. Egy videót találtam csak, ott emelve volt a kocsi, és ha jól láttam, pont a középső kipufogó dob felett van az első-középső bowden találkozási pontja. Valaki aki csinált már ilyet, meg tudja mondani, hogy megvalósítható lesz ez emelővel, vagy esélytelen?

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Mikulás74 írta:

Én közben eljutottam oda, hogy szétkaptam a z12xe-t mint majom a zsebórát, a motorban 261000km van. Aztán hogy mi volt az előélete? Fene tudja. De érdekesek ezek az ecotec motorok. :brooding:
A dugattyúgyűrűk alig koptak, ellenben a dugattyúk nagyon. Szabályosan lötyögnek a hengerekben.
A dugattyúk olajzó furatai meg el vannak tömődve koksszal. Mind a 6. Vagyis kb semmi olajozása nem volt a hengereknek az utóbbi x kilóméter alatt.
A henger falainak meg nincsenek vállai.
Tiszta rejtély ez a motor. 
Felső képen, ahogy a gyűrűt beleraktam a hengerbe.

aafeff0c7b7fa6c8116433eee17b72d4.jpg49e4b3534e4c5beb38089daded911bab.jpg

Az olajteknőt megnézted? Az mennyire volt olajiszapos, koszos?

Link to comment
Megosztás:

52 perce, Vardar írta:

A kálvária folytatódik, viszont nem a megadott szempontok szerint :D Szóval a probléma nem a fékpofa és a dob összeragadása, a pofa vadonatúj egyébként. A probléma az, hogy a bowden a kézifékkar kiengedésének hatására nem, vagy csak nagyon korlátozott mértékben enged ki, továbbra is feszesen tartja magát. Ipari mennyiségű WD40-et toltunk bele, de a bowden és a gumiköpeny között minimális a hely, nem nagyon megy be. A hétvégén már lesz nálam egy inzulinos fecskendő, azzal remélem meg tudom támogatni a dolgokat.

 

Viszont kérdésem az lenne, hogy akna nélkül, sima, gyári emelővel, meg lehet oldani azt, hogy a középső, bal bowdent kicseréljük, ha menthetetlen a helyzet? Ahogy láttam, ugye párban érkeznek és a középső, "elosztó" elemről lecsatlakoztatható a bal illetve a jobb szál. Egy videót találtam csak, ott emelve volt a kocsi, és ha jól láttam, pont a középső kipufogó dob felett van az első-középső bowden találkozási pontja. Valaki aki csinált már ilyet, meg tudja mondani, hogy megvalósítható lesz ez emelővel, vagy esélytelen?

A komplett kipufogót le kell szedni, plusz felette még van egy hővédő lemez is, azt is. Felette megy a bowden. Nemrég kellett cserélnem nekem is, gyári emelővel aligha fog menni sajnos.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, zotya975 írta:

...nekem ugyan tárcsafék van, szerintem a bowden fagyott bele a gégecsőbe. van egy kis kanyar lefelé a kerék előtt, talán víz volt benne ott. 

Amennyire tudom a kézifék nem a tárcsára fog, hanem van a tárcsával egybeépítve egy mini dobfék is, azt használja a rögzítőfék.

Link to comment
Megosztás:

Just now, tgabika76 írta:

Amennyire tudom a kézifék nem a tárcsára fog, hanem van a tárcsával egybeépítve egy mini dobfék is, azt használja a rögzítőfék.

Nem tudom pontosan ezt még nem szedtem szét. Csak " elméletezem" hogy 2 perc alatt -2 fokban talál nem maga a fék betét-pofa ragadt oda a tárcsához, vagy dobhoz, hanem inkább a gégecsőbe bejutott víz vagy pára fagyott meg, és én kézi erővel ugyan be tudtam húzni, de a rugó a bowden végén már nem tudta visszahúzni amikor leengedtem a kart. Az astránál majdnem egyenesen ment a bowden be hátulról a dobba, itt meg van egy kicsi kanyar, egy ív lefelé ahol meg tud ülni a bejutott víz vagy pára. 

Link to comment
Megosztás:

Gyárilag van egy védőharmonika a kézifékbowdenen (mindkettőn), elvileg ez akadályozza meg hogy a bowden és a bowdenház közé bemenjen a víz. Ez szokott elvásni a legtöbb autónál, ami miatt aztán befolyik a víz a bowdenházba, ott megfagy és ez okozza a kézifékhuzal befagyását. A WD-40 és társai csak tüneti kezelés, ha nincs meg a védőharmonika, nem sokat ér az egész.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 perce, tgabika76 írta:

Gyárilag van egy védőharmonika a kézifékbowdenen (mindkettőn), elvileg ez akadályozza meg hogy a bowden és a bowdenház közé bemenjen a víz. Ez szokott elvásni a legtöbb autónál, ami miatt aztán befolyik a víz a bowdenházba, ott megfagy és ez okozza a kézifékhuzal befagyását. A WD-40 és társai csak tüneti kezelés, ha nincs meg a védőharmonika, nem sokat ér az egész.

Valami rémlik, megnézem majd, csak ugye 0 fok van. Nyilván ha meleg lenne, nem fagyna meg és nem is keresném az okát. :-)

 

  • Haha 2
Link to comment
Megosztás:

1 óra, tgabika76 írta:

Amennyire tudom a kézifék nem a tárcsára fog, hanem van a tárcsával egybeépítve egy mini dobfék is, azt használja a rögzítőfék.

a bmw-knél igen(pl.5-ös sorozat). az opelnál a tátcsára hat a kézifék és ugyonazt a betétet használja,mint az üzemi fék.

Link to comment
Megosztás:

Párásodik az anyósoldali fényszóróm, ami nem is normális jelenség plusz vakítja a szembejövőket hiszen a párás búra megtöri a fényt. A lökhárító leszedése nagyobb munka mint maga a tényleges javítás, ami esőálló akrillal történt tömítés a gyári tömítő fölé.

http://101P1010578.jpg

Egyenlőre a radiátoron szárad a lámpa holnapig, az izzókat kivettem, tudjon hol eltávozni a pára, amit tudtam papírtörlővel felitattam.

http://459P1010577.jpg

A lökös leszedése előtt kivettem a féktárcsa hűtőlevegő terelő műanyag elemet, és részben megbontottam a dobbetétet. Az autó előtt a falon berajzoltam a lámpa sugarának a határát, remélhetőleg sikerül pont ugyanoda visszaszerelni. Az alsó patentokkal coptam egy kicsit, szerintem visszarakáskor ( a lámpa belövése után) dobbantóra járok hogy jobban hozzáférjek. 

 

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 12. 04. at 16:21, kingblue írta:

Szia.Hideg motornál nem megfelelő a keverékképzés.Esetleg hőgomba csal .Vagy levegőszűrő koszos.Vagy szívócsőben a légtömegmérő szennyezett. Nincs még lánchangja? /dízeles jellegű/

Légszűrő tiszta, szemre a légtömegmérő is. Ki is szereltem, de nagyon birizgálni nem mertem. Lánchang még nem jött meg, már én is ,,várom"

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.