Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

55 perce, Mikulás74 írta:

Azért nem piskóták ezek az 1.2, 1.4 motorok, az M8 hengerfej csavarokat egy mezei, 30 centis hajtókarral is lazán el lehet törni.
25nm, meg 3x60 fok.
Pont ennyivel húzom, és reccs.
Drága kenyér....
Azt hiszem inkább kilakatoltatom az f astrám. :brooding:

Biztos nem a csavar volt gagyi? Én most cseréltem hengerfejet a Calibrán, és bár abban M10-es csavarok vannak (X20XEV motor), abból is csak a gyárit mertem megvenni miután láttam az ARP szett árát (50e Ft). A gyári csavarnak "csak" 1500 darabja, és eleinte én is azt gondoltam hogy egy csavaron nincs mit elrontani, de miután sikerült ugyanígy eltörnöm egy vadonatúj, de utángyártott olajleeresztő csavart, megfogadtam hogy kritikus helyre való kötőelemek közül eztán kizárólag gyárit. Ami nálam nagyjából annyit tesz hogy kárpitrögzítő csavar lehet utángyártott is, de aminek bármi mechanikai szerepe van, az nem.

Link to comment
Megosztás:

Fai-t vettem, de lehet, Febit kellett volna. :(
Még szerencse, hogy nem drága a garnitúra.
A hajtókar csavarok meg M6-osak. :confused:
Múltkor szétszedtem egy Kalost, meg egy Thalia-t, 1.2-es, 1.4-es motorral, azoknál is M10 volt azért.
Opel a VW-vel versenyez, melyik tud gyengébb csavarral összerakni egy motort. VW az M9-est nyomatja hengerfejnél, 1.4 16 szelep.
Mondjuk még szerencse, hogy könnyen kijönnek ezek a beletört csavarok.

 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, Mikulás74 írta:

Azért nem piskóták ezek az 1.2, 1.4 motorok, az M8 hengerfej csavarokat egy mezei, 30 centis hajtókarral is lazán el lehet törni.
25nm, meg 3x60 fok.
Pont ennyivel húzom, és reccs.
Drága kenyér....
Azt hiszem inkább kilakatoltatom az f astrám. :brooding:

Nem tudom már milyen csavarokat vettem, de nem volt gond velük. Igaz kicsit hosszabb kart tettem rá, kábé 40 centiset, de ennek elvileg nincs jelentősége, a 25Nm és a 3X60-fok itt is annyi volt. A kulcsnál a belépő érték volt a 25Nm de ellenőrizve szerintem jól működött. 

http://768PB140517.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Már kicsit ideges vagyok, mert megint probléma adódott. Még augusztusban kaptam egy 0130 hibakódot, novemberben tudtam lecserélni az első lambdaszondát, közben elaludt, kigyulladt a check engine lámpa kb 2 hetente. Most kb 1 hónap után gyulladt ki megint, hibakód egyezik. Műhelyben nem jártam, nem lett töröltetve semmi. Nem tudom, hogy most ez újra hiba, vagy csak ugyanazt dobja fel újra és újra, várva, hogy kezdek vele valamit/töröltetem?

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Vardar írta:

Sziasztok!

 

Már kicsit ideges vagyok, mert megint probléma adódott. Még augusztusban kaptam egy 0130 hibakódot, novemberben tudtam lecserélni az első lambdaszondát, közben elaludt, kigyulladt a check engine lámpa kb 2 hetente. Most kb 1 hónap után gyulladt ki megint, hibakód egyezik. Műhelyben nem jártam, nem lett töröltetve semmi. Nem tudom, hogy most ez újra hiba, vagy csak ugyanazt dobja fel újra és újra, várva, hogy kezdek vele valamit/töröltetem?

Egy hibakódot te magad is tudsz törölni ha az akkusarut 5-10 percre leveszed (kivéve légzsák hibakód, azt így nem lehet törölni). Ha a hiba nem aktív, hanem csak eltárolt, akkor többet nem fog előjönni a check engine lámpa és kivillogtatni se fogod tudni, de az Op-Com elárulja hogy van tárolt (nem aktív) hibakódod. HA az akkusaru visszarakása után később újra kivillan a check engine, az sajnos újra egy aktív hibát jelez, ugyanazt vagy másikat mint a korábbi, de a lényeg hogy az bizony fennálló hiba.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tgabika76 írta:

Egy hibakódot te magad is tudsz törölni ha az akkusarut 5-10 percre leveszed (kivéve légzsák hibakód, azt így nem lehet törölni). Ha a hiba nem aktív, hanem csak eltárolt, akkor többet nem fog előjönni a check engine lámpa és kivillogtatni se fogod tudni, de az Op-Com elárulja hogy van tárolt (nem aktív) hibakódod. HA az akkusaru visszarakása után később újra kivillan a check engine, az sajnos újra egy aktív hibát jelez, ugyanazt vagy másikat mint a korábbi, de a lényeg hogy az bizony fennálló hiba.

 

Akkor ez új lesz. A régi, forrasztott drótú NGK helyére bekerült egy új Bosch, rendes vezetékkel. 1 hónapig hibátlan volt, most kivillant, tippem sincs, hogy hol keressem a hibát.

A benzin minőségének lehet köze hozzá? Kapott vagy 1 hónapja egy teletank OMV 100-ast, aztán OMV 95, majd most MOL 95. Kínomban nem tudok mire gondolni.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 12. 18. at 7:46, zotya975 írta:

Nem tudom már milyen csavarokat vettem, de nem volt gond velük. Igaz kicsit hosszabb kart tettem rá, kábé 40 centiset, de ennek elvileg nincs jelentősége, a 25Nm és a 3X60-fok itt is annyi volt. A kulcsnál a belépő érték volt a 25Nm de ellenőrizve szerintem jól működött.

Hát igen, csak gyárit szabad.
Nem egyszerűek ezek a mérnökök, sejtik, hogy nem olyan anyagminőséggel dolgoznak az utángyártók, ha meg olyat használsz, akkor reccs.
Nem egy olyan csavarral találkoztam, hogy rá volt írva, hogy 8.8 aztán simán el lehetett nyírni.
De volt olyan M6-os is, amit úgy meg lehetett bikázni, mintha 10-es lett volna.
 

Link to comment
Megosztás:

46 perce, Mikulás74 írta:

Hát igen, csak gyárit szabad.
Nem egyszerűek ezek a mérnökök, sejtik, hogy nem olyan anyagminőséggel dolgoznak az utángyártók, ha meg olyat használsz, akkor reccs.
Nem egy olyan csavarral találkoztam, hogy rá volt írva, hogy 8.8 aztán simán el lehetett nyírni.
De volt olyan M6-os is, amit úgy meg lehetett bikázni, mintha 10-es lett volna.
 

Mondjuk szerintem én sem vettem gyárit, mert annak sokalltam az árát, de igyekeztem valami " nevesebb" gyártót választani. De itt pölö az "eredeti opelnél" vannak sokkal drágábbak is, szóval még jobbat is vehetsz mint a gyári.https://cromax.hu/hengerfejcsavar_opel_astra_f_1991-1998_1_4_1_6_34769 :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Olyan problémám lenne, hogy az ülés alatti légzsák kábelem megtört valahol. A jelenség az hogy egyszer csak bevillant mikor állítottam az ülést. aztán ez egyre többször előfordult. most már állandóan világít a légzsák visszajelző . A sofőr ülésről van szó. Milyen megoldást ajánlanátok illetve milyen tippetek van hogy lehetne megszüntetni teljesen ezt a problémát?

 

válaszokat előre is köszi 

 

üdv:

Tamás

Link to comment
Megosztás:

2 órája, tgabika76 írta:

Egyetlen módja van hogy megszüntesd a hibát: át kell forrasztani a vezetéket.:cool:

Arra gondoltam én is. De csak a csatlakozót kell levágni és összeforrasztani a vezetékeket vagy a vezekétet is kikell cserélni? Hol szokott lenni a probléma? a csatlakozásnál általában vagy a vezetéken valahol? 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, tomcsika1 írta:

Arra gondoltam én is. De csak a csatlakozót kell levágni és összeforrasztani a vezetékeket vagy a vezekétet is kikell cserélni? Hol szokott lenni a probléma? a csatlakozásnál általában vagy a vezetéken valahol? 

H Astra üléseket tettem be fél évvel ezelőtt ahol a légzsák csatlakozók eltérőek ezért "mókolni" kellett. Forrasztani nem akartam, mert az ugye fix. Csúszósarukat használtam első körben, de sztem nagy lehetett az ellenállás és mindig visszajöttek a hibakódok. Wagoval raktam össze végül és ezt ajánlom neked is. Könnyű a szerelés, bontható, hibakód pedig nincs. 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Maverick087 írta:

H Astra üléseket tettem be fél évvel ezelőtt ahol a légzsák csatlakozók eltérőek ezért "mókolni" kellett. Forrasztani nem akartam, mert az ugye fix. Csúszósarukat használtam első körben, de sztem nagy lehetett az ellenállás és mindig visszajöttek a hibakódok. Wagoval raktam össze végül és ezt ajánlom neked is. Könnyű a szerelés, bontható, hibakód pedig nincs. 

köszi szépen a segítséget!

Remélem nekem is csak csatlakozó hibám van nem más

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

5 ajtós Z14XEP motoros gépnél mekkora/milyen üzemanyagcső csatlakozó van a szivattyú és a szűrő közti csőszakasz két végén illetve kb. milyen hosszú az a csőszakasz? Ki kéne cserélni azt a szakaszt "normál" üzemanyagcső + üa. gyorscsatlakozó megoldásra, mert a "remek" szerviz letörte az szűrő oldali csatlakozót és egy rohadt szót nem szólt róla, csak berakott oda két csőbilinccsel egy darab gumi üzemanyagcsövet... A csatlakozó nem cserélhető, bontottat nem találtam (postázni kb. lehetetlen), újonnan meg 30-40 ezer Ft körül volt, ha jól emlékszem.

 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

1 óra, nzozz írta:

Sziasztok!

5 ajtós Z14XEP motoros gépnél mekkora/milyen üzemanyagcső csatlakozó van a szivattyú és a szűrő közti csőszakasz két végén illetve kb. milyen hosszú az a csőszakasz? Ki kéne cserélni azt a szakaszt "normál" üzemanyagcső + üa. gyorscsatlakozó megoldásra, mert a "remek" szerviz letörte az szűrő oldali csatlakozót és egy rohadt szót nem szólt róla, csak berakott oda két csőbilinccsel egy darab gumi üzemanyagcsövet... A csatlakozó nem cserélhető, bontottat nem találtam (postázni kb. lehetetlen), újonnan meg 30-40 ezer Ft körül volt, ha jól emlékszem.

 

Köszönöm

Szia.Lehet kapni gyorscsatlakozót meg műanyag csövet is.Ha arra gondolsz ami a szűrőre pattintható.Láttam már a neten de most nem tudom hol is.Utána kell nézni.De van azt tudom.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, kingblue írta:

Szia.Lehet kapni gyorscsatlakozót meg műanyag csövet is.Ha arra gondolsz ami a szűrőre pattintható.Láttam már a neten de most nem tudom hol is.Utána kell nézni.De van azt tudom.

Azt tudom, hogy lehet kapni, azért is kérdeztem, hogy mekkora kell. De az a gyári formára hajlított kemény műanyag üzemanyagcső nem javítható. Legalábbis úgy biztos nem, hogy veszek egy csatlakozót és simán kicserélem, mint egy kerti slagon. :D

Link to comment
Megosztás:

4 órája, nzozz írta:

Sziasztok!

5 ajtós Z14XEP motoros gépnél mekkora/milyen üzemanyagcső csatlakozó van a szivattyú és a szűrő közti csőszakasz két végén illetve kb. milyen hosszú az a csőszakasz? Ki kéne cserélni azt a szakaszt "normál" üzemanyagcső + üa. gyorscsatlakozó megoldásra, mert a "remek" szerviz letörte az szűrő oldali csatlakozót és egy rohadt szót nem szólt róla, csak berakott oda két csőbilinccsel egy darab gumi üzemanyagcsövet... A csatlakozó nem cserélhető, bontottat nem találtam (postázni kb. lehetetlen), újonnan meg 30-40 ezer Ft körül volt, ha jól emlékszem.

 

Köszönöm

 

3 órája, kingblue írta:

Szia.Lehet kapni gyorscsatlakozót meg műanyag csövet is.Ha arra gondolsz ami a szűrőre pattintható.Láttam már a neten de most nem tudom hol is.Utána kell nézni.De van azt tudom.

 

36 perce, nzozz írta:

Azt tudom, hogy lehet kapni, azért is kérdeztem, hogy mekkora kell. De az a gyári formára hajlított kemény műanyag üzemanyagcső nem javítható. Legalábbis úgy biztos nem, hogy veszek egy csatlakozót és simán kicserélem, mint egy kerti slagon. :D

Nem ez az? https://cromax.hu/uzemanyagcso_rogzito_patent_opel_astra_g_1998-2009_36964

Link to comment
Megosztás:

21 perce, kingblue írta:

Szerintem nem ez kell neki henem az a fekete ami a csövön van.Esetleg a műanyagcső pici lágyítással alakítható.Vagy bontó.

https://www.autodoc.hu/kunzer/15185804

 

Itt látszik mindegyik. Hát úgy néz ki úgy van melegen rátolva a cső a csatlakozóra, de hogy javítás után nyomásálló lesz-e azt nem tudom. 

 

Link to comment
Megosztás:

Azoknak a fekete csatlakozóknak a típusára/méretére lenne szükségem, a fehér színű patentot adják a szűrőhöz (bár a szivattyú oldalára lehet szükség lesz arra is).

Célszerszámmal szerelhetőek azok a csövek, de ehhez az egyetlen javításhoz biztos nem veszek 50-60 ezer Ft -ért szerszámot. 

https://pumatools.hu/uzemanyag-cso-es-tomlocsatlakozo-szerelo-preselo-celszerszam-klt-las-6933.html

Link to comment
Megosztás:

8 órája, nzozz írta:

Azoknak a fekete csatlakozóknak a típusára/méretére lenne szükségem, a fehér színű patentot adják a szűrőhöz (bár a szivattyú oldalára lehet szükség lesz arra is).

Célszerszámmal szerelhetőek azok a csövek, de ehhez az egyetlen javításhoz biztos nem veszek 50-60 ezer Ft -ért szerszámot. 

https://pumatools.hu/uzemanyag-cso-es-tomlocsatlakozo-szerelo-preselo-celszerszam-klt-las-6933.html

Akkor neked az kell amit kingblue feljebb belinkelt. 

Ha jól értettem a tank-szűrő közötti csőszakasz kell kompletten. Bontottra nem gondoltál? Hiszen ez alapesetben nem romlik el, egy darab cső két csatlakozóval. Valószinűleg pár forintért odaadják, nem hiszem hogy olyan sokan keresik. 

Link to comment
Megosztás:

28 perce, zotya975 írta:

Akkor neked az kell amit kingblue feljebb belinkelt. 

Ha jól értettem a tank-szűrő közötti csőszakasz kell kompletten. Bontottra nem gondoltál? Hiszen ez alapesetben nem romlik el, egy darab cső két csatlakozóval. Valószinűleg pár forintért odaadják, nem hiszem hogy olyan sokan keresik. 

Igen, olyan kell amit ő linkelt illetve kerestem én bontottat is, csak a környéken nem találtam eddig, postázni meg nem nagyon fogja senki, mert nem lehet úgy összehajtogatni, mint egy gumi vagy szilikon csövet viszont cserébe majdnem olyan széles mint az egész autó. :D

Link to comment
Megosztás:

11 perce, nzozz írta:

Igen, olyan kell amit ő linkelt illetve kerestem én bontottat is, csak a környéken nem találtam eddig, postázni meg nem nagyon fogja senki, mert nem lehet úgy összehajtogatni, mint egy gumi vagy szilikon csövet viszont cserébe majdnem olyan széles mint az egész autó. :D

Szia.Csak kérdezem.Ha már kicserélték a csövet feltehetően benzinálló gumicsőre akkor ilyen uj csatlakozót nem lehetne a két végére rakni?Kis awab -bilinccsel ráfogatni aztán ugyanazt tudja mint a műanyag.

Link to comment
Megosztás:

42 perce, kingblue írta:

Szia.Csak kérdezem.Ha már kicserélték a csövet feltehetően benzinálló gumicsőre akkor ilyen uj csatlakozót nem lehetne a két végére rakni?Kis awab -bilinccsel ráfogatni aztán ugyanazt tudja mint a műanyag.

Én akarom majd úgy csinálni, ahogy Te mondod. A szerviz csak egy 20cm -es darabot fogatott rá csőbilinccsel a törött cső végére illetve a szűrő csonkjára....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.