Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

4 órája, Stofl írta:

Igen, az akkor jó, ha kattog. Op-com kimenet teszteknél lehet ellenőrizni. Gyújtáson még én sem vettem észre, hogy kattogna.

Én úgy tudtam hogy ha kattog akkor már kiszolgálta az idejét. Abban igazad van hogy a működésének hangját lehet hallani, de nem tudom elképzelni hogy ezt az idegesítő kattogást hallanunk kellene folyamatosan.... JAH, nekem csak télen csinálja.... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Maverick087 írta:

Én úgy tudtam hogy ha kattog akkor már kiszolgálta az idejét. Abban igazad van hogy a működésének hangját lehet hallani, de nem tudom elképzelni hogy ezt az idegesítő kattogást hallanunk kellene folyamatosan.... JAH, nekem csak télen csinálja.... 

Új korában is kattogott. Bár attól, még lehet olyan új, aminek nincs hangja. És hidegben hallani többnyire.

Módosítva : Stofl
Link to comment
Megosztás:

11 órája, Maverick087 írta:

Én úgy tudtam hogy ha kattog akkor már kiszolgálta az idejét. Abban igazad van hogy a működésének hangját lehet hallani, de nem tudom elképzelni hogy ezt az idegesítő kattogást hallanunk kellene folyamatosan.... JAH, nekem csak télen csinálja.... 

Alapból az utastérben nem hallom, csak ha valamiért fel van nyitva a motorháztető, ( és korábban adtam rá a gyujtást)akkor szoktam felfigyelni rá. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, Stofl írta:

Új korában is kattogott. Bár attól, még lehet olyan új, aminek nincs hangja. És hidegben hallani többnyire.

Akkor ez normális? Ha elromlott annak mi a jele? Köze lehet a lambdaszonda hibámhoz, hogy befolyásolja a keverékképzést?

 

Ha már hangok, akkor megkérdezem, hogy az normális-e, hogy ha megy a fűtés, hallok az utastérben egy sűrű, halk kattogó hangot? Behr rendszerem van.

Link to comment
Megosztás:

51 perce, Vardar írta:

Akkor ez normális? Ha elromlott annak mi a jele? Köze lehet a lambdaszonda hibámhoz, hogy befolyásolja a keverékképzést?

 

Ha már hangok, akkor megkérdezem, hogy az normális-e, hogy ha megy a fűtés, hallok az utastérben egy sűrű, halk kattogó hangot? Behr rendszerem van.

Szerintem nem, a tankszellőztetés azért van hogy se nyomás se vákum ne legyen a tankban, a hőtágulásnak vagy az üzemanyag fogyásnak köszönhetően. Az egészet ki lehetne váltani egy kifúrt tanksapkával, csak senki nem szereti a benzinszagot az autó körül, plusz a környezetvédelmi normák miatt már nem szabad üamnyag gőzt a levegőbe engedni. 

Nézd meg esetleg bekeveredett egy falevél a lapátok közé. Vagy eltört a zsalu és forog körbe-körbe a keringtető motor tengelye. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, kingblue írta:

Sziasztok.

A bal féltengely mellet van elvileg a váltó olaj szintjelző csavarja csak ugy eldugták szegényt hogy sehogy nem férni hozzá .Valakinek sikerült már kicsavarni esetleg?

Persze. Leszedett kerékkel, tapogatva, pikk-pakk.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem a tankszellőztető szelep lesz az. A neten utána nézve, ha rossz lenne, akkor kellene kapnom mindenféle hibakódot és a motor is rosszul viselkedne, valamint meghallgatva, nem is hallatszik konkrétan. Az utastérbeli hangom pedig ez az ismeretlen eredetű kattogás, egyértelműen, gázadásra reagál, gyorsul az üteme. Valahol a pillangószelep alatt/körül hallom, talán a blokkon kívül. Valakinek van valami tippje?

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Vardar írta:

Nem a tankszellőztető szelep lesz az. A neten utána nézve, ha rossz lenne, akkor kellene kapnom mindenféle hibakódot és a motor is rosszul viselkedne, valamint meghallgatva, nem is hallatszik konkrétan. Az utastérbeli hangom pedig ez az ismeretlen eredetű kattogás, egyértelműen, gázadásra reagál, gyorsul az üteme. Valahol a pillangószelep alatt/körül hallom, talán a blokkon kívül. Valakinek van valami tippje?

 

Neked nincs twinport szeleped? Bár állítólag az inkább zörög mint kattog. 

Link to comment
Megosztás:

11 perce, zotya975 írta:

Neked nincs twinport szeleped? Bár állítólag az inkább zörög mint kattog. 

Z14XEnek lehet olyanja? Azaz XEP, nem? Plusz infó, hogy az EGRt lefalazta az előző tulaj, ez nem tudom számít-e. A motornak egyébként semmi baja, jól fogyaszt, gyorsul szépen, nincs gond az indítással se. Tünet nincs(a lambdaszonda hibakódon kívül) csak olyan hangosan kattog, hogy behallatszik az utastérbe.

Link to comment
Megosztás:

14 perce, Vardar írta:

Z14XEnek lehet olyanja? Azaz XEP, nem? Plusz infó, hogy az EGRt lefalazta az előző tulaj, ez nem tudom számít-e. A motornak egyébként semmi baja, jól fogyaszt, gyorsul szépen, nincs gond az indítással se. Tünet nincs(a lambdaszonda hibakódon kívül) csak olyan hangosan kattog, hogy behallatszik az utastérbe.

Nem tudom biztosan, majd jön valaki aki okosabb. Hát azt nem hiszem hogy az Egr tudna kattogni, de ha lehúzod a csatiját kiderül. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Vardar írta:

Z14XEnek lehet olyanja? Azaz XEP, nem? Plusz infó, hogy az EGRt lefalazta az előző tulaj, ez nem tudom számít-e. A motornak egyébként semmi baja, jól fogyaszt, gyorsul szépen, nincs gond az indítással se. Tünet nincs(a lambdaszonda hibakódon kívül) csak olyan hangosan kattog, hogy behallatszik az utastérbe.

Szia.

Twinport szelep a z14 xep-nek van.Z14 xe-nek nincs.Twinport szívósornál ha kikotyogósodik a mozgató kar akkor is inkább zörgő csörgő hangot ad.Nem kattog.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

 

van egy g astrám (motorkódX14XE). a következő hibával reggelente  mondjuk igy hosszabb állás után nehezen indul nem jár 1-2 henger.. Gázadásra elmúlik és utánna semmi gond akár 4 óra múlva is tökéletesen indul. Három nap egymás után csinálta. Hazajöttem vele 50km-t másnap nem csinálta.Elvittem egy szerelöhöz aki szerint túl hig benne az olaj lefolyik a szelepszár mentén de hosszabb ut útán azért nincs vele gond mert el tud égni. Ha hülyeséget mondok bocsi csak próbálom visszaidézni mit mondott a szerelő. Valóban most volt csere Castrol 5w40 magnatech C3-as olaj elötte mobil 5w-40 volt azzal nem volt probléma. Ebben a rossz olaj témában nem igazán hiszek mikor mindenhol javasolják hogy a jobb hideginditás miatt használjunk higabb olajat. Mindenestre cserélt gyergyát (ami benne volt az fél éves volt) meg talált repedt vákumcsövet azt is kicserélte. Szerintetek mi lehet a gond?Illetve holnap próbálom kiváncsi leszek elöjön-e még a hiba.

Módosítva : Jaszo
Link to comment
Megosztás:

7 perce, Jaszo írta:

Sziasztok,

 

van egy g astrám (motorkódX14XE). a következő hibával reggelente  mondjuk igy hosszabb állás után nehezen indul nem jár 1-2 henger.. Gázadásra elmúlik és utánna semmi gond akár 4 óra múlva is tökéletesen indul. Három nap egymás után csinálta. Hazajöttem vele 50km-t másnap nem csinálta.Elvittem egy szerelöhöz aki szerint túl hig benne az olaj lefolyik a szelepszár mentén de hosszabb ut útán azért nincs vele gond mert el tud égni. Ha hülyeséget mondok bocsi csak próbálom visszaidézni mit mondott a szerelő. Valóban most volt csere Castrol 5w40 magnatech C3-as olaj elötte mobil 5w-40 volt azzal nem volt probléma. Ebben a rossz olaj témában nem igazán hiszek mikor mindenhol javasolják hogy a jobb hideginditás miatt használjunk higabb olajat. Mindenestre cserélt gyergyát (ami benne volt az fél éves volt) meg talált repedt vákumcsövet azt is kicserélte. Szerintetek mi lehet a gond?Illetve holnap próbálom kiváncsi leszek elöjön-e még a hiba.

Szia.

Legjobb bele az 5w-30-as GM olaj.Szerintem ez az olaj magyarázat nem állja meg a helyét.Ha nincs benne olaj akkor is beindul legfeljebb besül a dugattyú.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 órája, Vardar írta:

Nem a tankszellőztető szelep lesz az. A neten utána nézve, ha rossz lenne, akkor kellene kapnom mindenféle hibakódot és a motor is rosszul viselkedne, valamint meghallgatva, nem is hallatszik konkrétan. Az utastérbeli hangom pedig ez az ismeretlen eredetű kattogás, egyértelműen, gázadásra reagál, gyorsul az üteme. Valahol a pillangószelep alatt/körül hallom, talán a blokkon kívül. Valakinek van valami tippje?

 

Vezérműláncot cseréltél már?
De az olajnyomással működő láncfeszítő is szívathat, nálam most telt be a pohár emiatt.
Lehet a láncfeszítőnél megy el az olajnyomás, mert megkopott, és nem feszít eléggé.
Bár a 16 darab hidrotőke is szépen tud szólni, ha nincs valami okból elég olajnyomás.
Totól-lottó megy nálam is, pedig most legóztam össze.
Itt egy videó a csörgő láncról, na az enyém pont ilyen.........
Nem kis szívás lebontani a fél oldalát a motornak megint. :(
Itt valószínű az a baj, beleér a lánc a

vezérműfedélbe.

 

Módosítva : Mikulás74
Link to comment
Megosztás:

55 perce, Mikulás74 írta:

Vezérműláncot cseréltél már?
De az olajnyomással működő láncfeszítő is szívathat, nálam most telt be a pohár emiatt.
Lehet a láncfeszítőnél megy el az olajnyomás, mert megkopott, és nem feszít eléggé.
Bár a 16 darab hidrotőke is szépen tud szólni, ha nincs valami okból elég olajnyomás.
Totól-lottó megy nálam is, pedig most legóztam össze.
Itt egy videó a csörgő láncról, na az enyém pont ilyen.........
Nem kis szívás lebontani a fél oldalát a motornak megint. :(
Itt valószínű az a baj, beleér a lánc a

vezérműfedélbe.

 

Az övé ha jól vettem ki Z 14xe motoros az szíjas nem láncos.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

17 perce, Mikulás74 írta:

ja, tényleg. :)
Bocsi.
Az egy jó motor, az enyém egy lóf.ng.

Az enyém is Z14xep motorkódú. Nagyon jó kis autó.Bár már cseréltem benne láncot mert az enyém is dízelbe átment.Most már tök csendes megint. Ha leveszed a szelepfedelet megtudod nézni mennyire laza a lánc.De ha már így kelepel mint a videóban akkor már csereérett.Két oldalon lévő műanyag láncvezető csuszkához csapódik a lánc.Az adja ezt a kelepelést.Láncfeszítő patron már nem tudja tovább feszíteni a belazuló majd megfeszülő lánc /menetközben igy működik/ ezért mindig hozzácsapódik a műanyag csuszkákhoz.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.