Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

1 óra, kingblue írta:

Az enyém is Z14xep motorkódú. Nagyon jó kis autó.Bár már cseréltem benne láncot mert az enyém is dízelbe átment.Most már tök csendes megint. Ha leveszed a szelepfedelet megtudod nézni mennyire laza a lánc.De ha már így kelepel mint a videóban akkor már csereérett.Két oldalon lévő műanyag láncvezető csuszkához csapódik a lánc.Az adja ezt a kelepelést.Láncfeszítő patron már nem tudja tovább feszíteni a belazuló majd megfeszülő lánc /menetközben igy működik/ ezért mindig hozzácsapódik a műanyag csuszkákhoz.

Most nézek épp egy angol fórumot, azt írják benne, rendszeresen elkövetik a hibát a szerelők, hogy csak a vezérműfedelet szedik le lánccserénél. Evvel az a gond, hogy utána húzzák az olajteknőt rá,  és a teknő tömítése nem fog rendesen tömíteni. Emiatt nem lesz felül elég olajnyomás, és zakatolni fog a lánc., hamar tönkremegy. :( ha jó olvastam. :) Na én pont ezt csináltam. :blink:
http://www.bba-reman.com/forums/Topic99246.aspx?PageIndex=2

Link to comment
Megosztás:

28 perce, Mikulás74 írta:

Most nézek épp egy angol fórumot, azt írják benne, rendszeresen elkövetik a hibát a szerelők, hogy csak a vezérműfedelet szedik le lánccserénél. Evvel az a gond, hogy utána húzzák az olajteknőt rá,  és a teknő tömítése nem fog rendesen tömíteni. Emiatt nem lesz felül elég olajnyomás, és zakatolni fog a lánc., hamar tönkremegy. :( ha jó olvastam. :) Na én pont ezt csináltam. :blink:
http://www.bba-reman.com/forums/Topic99246.aspx?PageIndex=2

Az olajteknőt akkor szokták levenni ha egyébként is ki akarják tisztitani vagy ha nem kellő óvatossággal járnak el és a hütővíz belefolyik az olajteknőbe.Én sem szedtem le az olajteknőt mert előtte cseréltem olajat.Vigyáztam hogy ne follyon bele a víz .Először leszedtem a vízszivattyút aztán szépen ronggyal kiszivattam a vizet a furatból amikor már nem volt víz a szivattyúház alján akkor szedtem le a fedelet.Összerakásnál meg egy kis piros tömítőmasszával bekentem az olajteknő tömítését aztán ennyi.Semmi szivárgás.Különben az olajszivattyú a teknőből szivja egy külön csövön keresztül az olajat.Semmi köze az olajnyomáshoz az emlitett dolognak .Legfeljebb olajszivárgás lesz .Ha ott nem tömít rendesen.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

30 perce, kingblue írta:

Az olajteknőt akkor szokták levenni ha egyébként is ki akarják tisztitani vagy ha nem kellő óvatossággal járnak el és a hütővíz belefolyik az olajteknőbe.Én sem szedtem le az olajteknőt mert előtte cseréltem olajat.Vigyáztam hogy ne follyon bele a víz .Először leszedtem a vízszivattyút aztán szépen ronggyal kiszivattam a vizet a furatból amikor már nem volt víz a szivattyúház alján akkor szedtem le a fedelet.Összerakásnál meg egy kis piros tömítőmasszával bekentem az olajteknő tömítését aztán ennyi.Semmi szivárgás.Különben az olajszivattyú a teknőből szivja egy külön csövön keresztül az olajat.Semmi köze az olajnyomáshoz az emlitett dolognak .Legfeljebb olajszivárgás lesz .Ha ott nem tömít rendesen.

Az olajteknő tömítésén keresztül szív az olajpumpa a karterból, ha ez nem tömít rendesen, szívhat ott falsot, ezért kevesebbet nyom.
Én elképzelhetőnek tartom.
Mielőtt szétszedtem volna, szép hangja volt a motornak, leszámítva azt az 1 hidrotőkét, ami valami oknál fogva a karterben volt fentről(a himba csak ott magában kalimpált a vezérműtengelynél, jó kis csörömpölést rendezve, meg kilukasztva a hengerfejet.)
1491551595-127.760.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Van egy Opel 2.0 DTI X20DTH motorkodú autóm. A hiba vele az hogy menet közben kidobja a check lámpát s így az autóval tovább gyorsítani nem enged ( csak nagyon lassan ) Ha a gázpedált elengedem akkor a check lámpa megszűnik s enged gyorsítani , de újra kidobja a check lámpát. Esetleg valakinek van tippje mi lehet a hiba?

( Vákuumszívattyú, EGR , MAP sensor, Légtömegmérö már cserélve van.)

Előre is köszönöm a választ

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Bence028 írta:

Sziasztok. Van egy Opel 2.0 DTI X20DTH motorkodú autóm. A hiba vele az hogy menet közben kidobja a check lámpát s így az autóval tovább gyorsítani nem enged ( csak nagyon lassan ) Ha a gázpedált elengedem akkor a check lámpa megszűnik s enged gyorsítani , de újra kidobja a check lámpát. Esetleg valakinek van tippje mi lehet a hiba?

( Vákuumszívattyú, EGR , MAP sensor, Légtömegmérö már cserélve van.)

Előre is köszönöm a választ

Hát ha van hibalámpa akkor van tárolt hibakód is. Azt kellene kiolvasni-olvastatni, hogy kiderüljön mivel van gond. 

Link to comment
Megosztás:

29 perce, zotya975 írta:

Hát ha van hibalámpa akkor van tárolt hibakód is. Azt kellene kiolvasni-olvastatni, hogy kiderüljön mivel van gond. 

Fordulatszámon tartva van csak hibakód s az adagoló üzemanyag szabályzó szelepet írta hibának. Ha elengedem a gázpedált akkor megszűnik a check lámpa s hibát se ír. Kii lett cserélve a szelep.

A hiba fenn áll úgyanúgy. Hibakód meg nincs

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Mikulás74 írta:

Az olajteknő tömítésén keresztül szív az olajpumpa a karterból, ha ez nem tömít rendesen, szívhat ott falsot, ezért kevesebbet nyom.
Én elképzelhetőnek tartom.
Mielőtt szétszedtem volna, szép hangja volt a motornak, leszámítva azt az 1 hidrotőkét, ami valami oknál fogva a karterben volt fentről(a himba csak ott magában kalimpált a vezérműtengelynél, jó kis csörömpölést rendezve, meg kilukasztva a hengerfejet.)

Ha az olajnyomás témakört járjuk körbe, akkor ott van még a nyomáshatároló szelep is. Ha az beszorul/nem tömít rendesen/nem elég erős a rugó/stb, akkor az is okozhat olajnyomás problémákat.

Link to comment
Megosztás:

14 perce, nzozz írta:

Ha az olajnyomás témakört járjuk körbe, akkor ott van még a nyomáshatároló szelep is. Ha az beszorul/nem tömít rendesen/nem elég erős a rugó/stb, akkor az is okozhat olajnyomás problémákat.

De igazából szerintem a szívókosár csövének a csatlakozásánál is van tömítés, bár nem túl nagy az esély rá, de akár az is lehet hibás. 

Link to comment
Megosztás:

21 órája, Mikulás74 írta:

Vezérműláncot cseréltél már?
De az olajnyomással működő láncfeszítő is szívathat, nálam most telt be a pohár emiatt.
Lehet a láncfeszítőnél megy el az olajnyomás, mert megkopott, és nem feszít eléggé.
Bár a 16 darab hidrotőke is szépen tud szólni, ha nincs valami okból elég olajnyomás.
Totól-lottó megy nálam is, pedig most legóztam össze.
Itt egy videó a csörgő láncról, na az enyém pont ilyen.........
Nem kis szívás lebontani a fél oldalát a motornak megint. :(
Itt valószínű az a baj, beleér a lánc a

vezérműfedélbe.

 

Na ez most érdekes lesz, de kb. ilyen hangot ad ki a motorom, minden egyéb látható/érzékelhető probléma nélkül. Annyival más, hogy szakaszos, egyszer elhallgat, egyszer rákezd, de ahogy írtam, olyan hangos, hogy menetközben még az utastérbe is behallani. Komplett vezérléscsere '18 októberben volt, azóta mentem vele 20.000 km-t. Hosszbordás is cserélve lett. Helyileg a blokkon belülről/mögötte a pillangószelep alatt hallom. A vezérlés felső fedelét leszedtem, ott hallgatóztunk, de nem onnan jön, én úgy hallom, bár már semmiben sem vagyok biztos. :confused:

Link to comment
Megosztás:

3 órája, nzozz írta:

Ha az olajnyomás témakört járjuk körbe, akkor ott van még a nyomáshatároló szelep is. Ha az beszorul/nem tömít rendesen/nem elég erős a rugó/stb, akkor az is okozhat olajnyomás problémákat.

Sok eszemmel szétszedtem darabokra a motort, és nem kukázom ki az olajteknőt. :(
Remélem egy kartertömítés megoldja a bajt.

És ami a legfurább, ma beindítom az autót, gyönyörű szép hangja van, semmi kattogás, csattogás.
15-40 es olaj van benne, hidegen sűrű, de ahogy bemelegszik, elkezd csattogni, brekegni, zakatolni.
Youtube-on jópáran írták, hogy cserés lett a komplett motor egy ilyen móka után. :(

 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 12. 31. at 12:20, kingblue írta:

Szia.

Legjobb bele az 5w-30-as GM olaj.Szerintem ez az olaj magyarázat nem állja meg a helyét.Ha nincs benne olaj akkor is beindul legfeljebb besül a dugattyú.

Szia,

 

24 óra eltetltével teljesen jól indult az autó. Lehet a gyertyacsere miatt? Örülnék neki de egyben szomorú is, hogy a féléves NGK gyertya ilyen szar..

Link to comment
Megosztás:

5 perce, Jaszo írta:

Szia,

 

24 óra eltetltével teljesen jól indult az autó. Lehet a gyertyacsere miatt? Örülnék neki de egyben szomorú is, hogy a féléves NGK gyertya ilyen szar..

Nekem is NGK van benne .Próbálj rámérni az akksira.ha hidegben áll az nem tesz jót neki főleg ha már nem új.12.5-12.6 kellene hogy legyen benne legalább.Az alatt nehezen forgat már.Nehezebben indul

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

3 perce, kingblue írta:

Nekem is NGK van benne .Próbálj rámérni az akksira.ha hidegben áll az nem tesz jót neki főleg ha már nem új.12.5-12.6 kellene hogy legyen benne legalább.Az alatt nehezen forgat már.Nehezebben indul

Elindult csak éppen nem járt minden henger csörgött rendesen.Aztán le is fulladt.2x Harmadik inditásra szépen elindult.Nincs itthon semmi amivel rátudnék mérni majd beszerzek valamit.

Módosítva : Jaszo
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Belevetettem magam a youtube bugyraiba és van egy tippem, hogy valamelyik hidrotőkével lesz a baj. Akinek volt ilyen problémája meg tud erősíteni? Beragadt vagy nem kap elég olajat? Mivel tudom letesztelni? Olajcserével neg tudom oldani a gondot? A blokk megbontására nem vállalkoznék, a szerelőmben pedig nem bízom annyira.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Vardar írta:

Belevetettem magam a youtube bugyraiba és van egy tippem, hogy valamelyik hidrotőkével lesz a baj. Akinek volt ilyen problémája meg tud erősíteni? Beragadt vagy nem kap elég olajat? Mivel tudom letesztelni? Olajcserével neg tudom oldani a gondot? A blokk megbontására nem vállalkoznék, a szerelőmben pedig nem bízom annyira.

Valószínű bekoxolódott, és emiatt kézzel is összenyomható. Ha leszeded a szelepfedelet, akkor hozzáférsz a tőkékhez, és csavahúzóval meg tudod nyomkodni őket, amikor terheletlenül vannak. Ha összenyomható, akkor ott a hiba.
Egy próbát megér. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Mikulás74 írta:

Valószínű bekoxolódott, és emiatt kézzel is összenyomható. Ha leszeded a szelepfedelet, akkor hozzáférsz a tőkékhez, és csavahúzóval meg tudod nyomkodni őket, amikor terheletlenül vannak. Ha összenyomható, akkor ott a hiba.
Egy próbát megér. :)

Áhhh, nem merem én ezt bevállalni.

Az olajat cserélni akarom 18án, addig max 500-1000 km megy bele, van értelme beletenni hidrotőke tisztító adalékot?

Egyébként évekig 10w-40 volt benne, igaz, kb évente cserélve, én nyáron tettem bele egy 5w-40 Total Quartz Ineot, ami elvileg hiperszuper, takarít is. Akkor ezek szerint kell neki több idő, amíg kipucolja, akár 3 ciklus is?

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Vardar írta:

Áhhh, nem merem én ezt bevállalni.

Az olajat cserélni akarom 18án, addig max 500-1000 km megy bele, van értelme beletenni hidrotőke tisztító adalékot?

Egyébként évekig 10w-40 volt benne, igaz, kb évente cserélve, én nyáron tettem bele egy 5w-40 Total Quartz Ineot, ami elvileg hiperszuper, takarít is. Akkor ezek szerint kell neki több idő, amíg kipucolja, akár 3 ciklus is?

Szerintem olajjal vagy adalékkal nem lehet hidrotőkét takarítani. Olyan minimális az áramlás rajta keresztül, hogy ha még érne is valamit az adalék rohadt lassan és nagyon kevés jut el belőle a tőkébe. A tőke takarítás módja az hogy kivesszük, szétszedjük, féktisztítóval elmossuk összerakjuk, megy vissza a helyére, ha jó lett örül, ha nem akkor csere. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

23 órája, Vardar írta:

Belevetettem magam a youtube bugyraiba és van egy tippem, hogy valamelyik hidrotőkével lesz a baj. Akinek volt ilyen problémája meg tud erősíteni? Beragadt vagy nem kap elég olajat? Mivel tudom letesztelni? Olajcserével neg tudom oldani a gondot? A blokk megbontására nem vállalkoznék, a szerelőmben pedig nem bízom annyira.

A youtube-on találni olyan videót is, amiben a pillangószelep alatti szívótorokban található fémlemezt ragasztják vissza a helyére, mert az ahogy áramlik a levegő a motorba ritmusosan nekicsapódik a házának és kattog. Nekem évek óta csattog így a motor, én nem merek neki állni a szerelésnek, szerelők pedig azt mondták emiatt nem szednék szét. Ha leveszed a pillangószelepet és benyúlsz a lyukon, kézzel meg lehet mozgatni ezt a lemezt és elő lehet idézni a csattogást. Ha ott van a probléma akkor ezt viszonylag egyszerűen ki lehet deríteni. Én ezt javaslom hogy nézd meg, hátha csak ennyi a baj, mert ezzel tulajdonképpen nem kell semmit csinálni nem befolyásolja a működést.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 12. 28. at 11:22, Vardar írta:

Szia!

 

Hátha tudok segíteni, megosztom a tapasztalatomat. Szintén Z14XE-m van, 1 éve lett cserélve a termosztát. Előtte nem tudom milyen volt, a szerelő szerint eresztett, be lett téve egy FEBI. (Nota bene, ez is ereszt a műanyag cső-fém ház találkozásánál, most kentem le epoxigyantával, meglátom mennyit ér.) Azután az üzemi hőfok igen ritkán érte el a 90-et, megállt 85 körül. Olvasgattam a fórumon, vettem egy Meyle hőmérsékleti szenzort, ha teszel egy rongyot a klímakompresszor fölé, akkor egy gyors mozdulattal, viszonylag kevés fagyálló veszteséggel ki lehet cserélni. Semmi nem változott, tehát a szenzor pontos volt. Ha dugóban állok, akkor nekem felmegy 90-ig (télen-nyáron), és elindul a ventilátor, kereken 90-nél. Amikor áttakarítottam a vízkört (lehet az neked is segítene), akkor utána jóval töményebb keveréket tettem bele. Minél töményebb, annál alacsonyabb a mérőn mutatott hőfok. Lehet, hogy az új termosztát már jó, csak a szerdai cserekor töményebbre lett keverve, ezért nem látod, hogy megjavult. Gondolom szerdától máig nem tudsz még fogyasztást nézni, nekem egyébként így télen, fűtéssel, országút-város vegyes (előbbi túlsúlyban) 7 liter körül mozog.

Szia!

Bocs, hogy csak most tudok válaszolni, de sűrű volt a hét...

Vasárnap sikerült egy huzamban kb 220 km-t menni vele. 6,9-es átlagfogyasztás jött ki. Korábban ez kb 6,3 volt, bár igaz, hogy most tél van és jobban is nyomtam neki. Az biztos, hogy odafelé még 7,7-es fogyasztásom volt, tehát jobb lett a csere után, de nem vagyok biztos benne, hogy ugyanolyan lett, mint 3-4 hónappal korábban.

A mutató kb 81 és 87 fog között ingadozott. Ha 3000-3500-as fordulaton pörgött a motor, akkor kb 87, ha csak 1500-2000-en, akkor meg elkezdett csökkenni. Lámpánál állva szépen lassan növekedett. Úgy emlékszek, hogy korábban úgy állt 86-87-nél, mintha odaszögezték volna (dugóban/lámpánál meg emelkedett max 90-ig - gondolom ott indul el a ventillátor).

A héten is autózgattam a városban (0 fok körül) és szinte ugyanezt tapasztalom.

Amúgy nekem is egy FEBI 27869-es termosztátot tettek bele.

Idén májusban egy teljesen új hűtőradiátor lett beszerelve,  mert a régi eresztett. És persze teljesen új/friss GM hűtőfolyadékot tettek bele - ami most le lett mérve és -40 fokos, tehát elég tömény. Lehet, hogy emiatt mutat alacsonyabbat a hőmérő, mint korábban?

Rendeltem egy OBD2-es olvasót, csak még nem érkezett meg. Remélem azzal majd utazás közben folyamatosan tudom mérni a hőmérsékletet és a fogyasztást.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, nnorbi99 írta:

Szia!

Bocs, hogy csak most tudok válaszolni, de sűrű volt a hét...

Vasárnap sikerült egy huzamban kb 220 km-t menni vele. 6,9-es átlagfogyasztás jött ki. Korábban ez kb 6,3 volt, bár igaz, hogy most tél van és jobban is nyomtam neki. Az biztos, hogy odafelé még 7,7-es fogyasztásom volt, tehát jobb lett a csere után, de nem vagyok biztos benne, hogy ugyanolyan lett, mint 3-4 hónappal korábban.

A mutató kb 81 és 87 fog között ingadozott. Ha 3000-3500-as fordulaton pörgött a motor, akkor kb 87, ha csak 1500-2000-en, akkor meg elkezdett csökkenni. Lámpánál állva szépen lassan növekedett. Úgy emlékszek, hogy korábban úgy állt 86-87-nél, mintha odaszögezték volna (dugóban/lámpánál meg emelkedett max 90-ig - gondolom ott indul el a ventillátor).

A héten is autózgattam a városban (0 fok körül) és szinte ugyanezt tapasztalom.

Amúgy nekem is egy FEBI 27869-es termosztátot tettek bele.

Idén májusban egy teljesen új hűtőradiátor lett beszerelve,  mert a régi eresztett. És persze teljesen új/friss GM hűtőfolyadékot tettek bele - ami most le lett mérve és -40 fokos, tehát elég tömény. Lehet, hogy emiatt mutat alacsonyabbat a hőmérő, mint korábban?

Rendeltem egy OBD2-es olvasót, csak még nem érkezett meg. Remélem azzal majd utazás közben folyamatosan tudom mérni a hőmérsékletet és a fogyasztást.

Az enyém is így viselkedik kb., én nem aggódnék miatta, ha a fogyasztásod úgy érzed, hogy normális. De persze csak az olvasó tudja pontosan megmondani.

BoMa: Ezer hála, a hétvégén megpróbálom megnézni feltétlenül!

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 01. 03. at 8:27, BoMa írta:

A youtube-on találni olyan videót is, amiben a pillangószelep alatti szívótorokban található fémlemezt ragasztják vissza a helyére, mert az ahogy áramlik a levegő a motorba ritmusosan nekicsapódik a házának és kattog. Nekem évek óta csattog így a motor, én nem merek neki állni a szerelésnek, szerelők pedig azt mondták emiatt nem szednék szét. Ha leveszed a pillangószelepet és benyúlsz a lyukon, kézzel meg lehet mozgatni ezt a lemezt és elő lehet idézni a csattogást. Ha ott van a probléma akkor ezt viszonylag egyszerűen ki lehet deríteni. Én ezt javaslom hogy nézd meg, hátha csak ennyi a baj, mert ezzel tulajdonképpen nem kell semmit csinálni nem befolyásolja a működést.

2 kérdésem lenne: az egyik, hogy a csattogás nalad is szakaszos-e, vagy állandó illetve hogy valami következnéye van-e a csattogásnak, pl fogyasztás, hibakód stb.

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 01. 01. at 15:50, Jaszo írta:

Elindult csak éppen nem járt minden henger csörgött rendesen.Aztán le is fulladt.2x Harmadik inditásra szépen elindult.Nincs itthon semmi amivel rátudnék mérni majd beszerzek valamit.

12,3 Voltnál már letilt az elektronika és be se indul. Ha már úgyis méred nézd meg járó motornál a töltést 14,25 kellene , aztán világítás rá meg a mi van úgyis megmérni ... gyertyák után húzás megvolt ? Szikrát néztél? Csatlakozások rendben? Ja mégvalami vedd le a fedelet (kipucol a beégést finoman lecsiszol) és nézd meg a rotor elforog-e , mert a vezértengelytől ahol kapja a meghajtását ott csak egy félbevágott kis bakelt van az szeret néha letörni azt fogja egy stift az erősebb ahoz, hogy törjön, meg kell stiftkiütő , de figyelj oda melyik irányba jön ki úgy is rakd vissza. Ha az se esetleg lehetne testet nézni a motoron vastag kábellel , akisiról leköt a vastag kábel ráköt VIGYÁZZ ÁRAMÜTÉS VESZÉLYE!! aztán oda érint a motorhoz jó nagyot kell szikrázzon ne ilyedj meg :P szigetelt fogó!!! Ha a gyújtáselektronika szar be se indul, ha a jeladó vagy beindul vagynem vagy menet közben fogjamagát azt leáll. Hirtelen ennyi jutott eszembe . Béke.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Sasfióka írta:

12,3 Voltnál már letilt az elektronika és be se indul. Ha már úgyis méred nézd meg járó motornál a töltést 14,25 kellene , aztán világítás rá meg a mi van úgyis megmérni ... gyertyák után húzás megvolt ? Szikrát néztél? Csatlakozások rendben? Ja mégvalami vedd le a fedelet (kipucol a beégést finoman lecsiszol) és nézd meg a rotor elforog-e , mert a vezértengelytől ahol kapja a meghajtását ott csak egy félbevágott kis bakelt van az szeret néha letörni azt fogja egy stift az erősebb ahoz, hogy törjön, meg kell stiftkiütő , de figyelj oda melyik irányba jön ki úgy is rakd vissza. Ha az se esetleg lehetne testet nézni a motoron vastag kábellel , akisiról leköt a vastag kábel ráköt VIGYÁZZ ÁRAMÜTÉS VESZÉLYE!! aztán oda érint a motorhoz jó nagyot kell szikrázzon ne ilyedj meg :P szigetelt fogó!!! Ha a gyújtáselektronika szar be se indul, ha a jeladó vagy beindul vagynem vagy menet közben fogjamagát azt leáll. Hirtelen ennyi jutott eszembe . Béke.

Szia.

X14xe motor ha nem tévedek akkor két vezérmű tengelyes 16v.Ott nincs rotor .Trafóhíd van.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Vardar írta:

2 kérdésem lenne: az egyik, hogy a csattogás nalad is szakaszos-e, vagy állandó illetve hogy valami következnéye van-e a csattogásnak, pl fogyasztás, hibakód stb.

Állandóan jelentkezik de csak 1500 fordulat alatt kb. Felette gondolom olyan gyors a beszívás üteme, hogy nem tud bemozogni az a lemez. Fordulattól függ az üteme is, még olyan tipp is eszembe jutott, hogy ha odahajolsz a kipufogóhoz (lehetőleg ne lélegezd be) és hallgatod a kipufogás ritmusát, na azzal egyforma ütemű kell legyen a csattogás is, és akkor is esélyes, hogy ez a probléma.

Hibakód nincs, semmilyen egyéb tünetet vagy problémát nem tapasztalok. Nyáron lehúzott ablaknál azért elég zavaró egy lámpánál mondjuk. :(

Módosítva : BoMa
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.