Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

1 perc, kingblue írta:

Lehet termosztát hiba .Vagy esetleg nem jó időpontban kapcsol a hűtőventid.Beindul még túl korán.Feleslegesen.ilyen hidegben is.

Az csak a nagykört hűti. Ha a termosztát zárva lenne, majdnem mindegy lenne a venti szerintem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

19 perce, Stofl írta:

Az csak a nagykört hűti. Ha a termosztát zárva lenne, majdnem mindegy lenne a venti szerintem.

Azért ránézhet nem -e feleslegesen indul.Ha nem akkor termosztát körül kell keresni a hibát.Ő a hőmérséklet felelős.Nem olyan bonyolult a hűtőrendszer.Nem tudom melyik márka lenne a jó.Nekem még nem volt ilyen gondom.Az enyém 87-88 körül van /mutató szerint/ plusz 35 fokban meg minusz húszban is.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

Nem tököltem, vettem egy Vernet/Calorstatot, tökéletesen működik. (a ventim egyébként nem kapcsolt be a délelőtti kör során).

 

Eléggé bosszant a dolog, hogy a szerelőm betette a Febit 1 éve, mert eresztett az előző és még lelkesen magyarázta is hogy ezek az Ecotecek milyen forróak, még jót is tesz azzal, hogy lehűti. Kb 1 éve túlhűtve fut a kocsim, gyanús nekem, hogy a lambdaszonda problémám is a nem kellően meleg kipufogó gáz miatt nem eléggé tisztuló katalizátor miatt van és a hidrotőke csattogásomnak is ez lehet az oka. Most volt olajcsere, remélem a friss olaj+ meleg megoldja a problémákat.

 

Jah, Debrecen-Hegyalja távra (~140 km, 2 óra) betöltötten fél flakon hidrotőke tisztítót, de 80nál nem ment feljebb a hőfokom, szóval semmit se ért.

Módosítva : Vardar
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Vardar írta:

Nem tököltem, vettem egy Verner/Calorsatot, tökéletesen működik. (a ventim egyébként nem kapcsolt be a délelőtti kör során).

 

Eléggé bosszant a dolog, hogy a szerelőm betette a Febit 1 éve, mert eresztett az előző és még lelkesen magyarázta is hogy ezek az Ecotecek milyen forróak, még jót is tesz azzal, hogy lehűti. Kb 1 éve túlhűtve fut a kocsim, gyanús nekem, hogy a lambdaszonda problémám is a nem kellően meleg kipufogó gáz miatt nem eléggé tisztuló katalizátor miatt van és a hidrotőke csattogásomnak is ez lehet az oka. Most volt olajcsere, remélem a friss olaj+ meleg megoldja a problémákat.

 

Jah, Debrecen-Hegyalja távra (~140 km, 2 óra) betöltötten fél flakon hidrotőke tisztítót, de 80nál nem ment feljebb a hőfokom, szóval semmit se ért.

H-ba én is Vernet-et raktam két éve. Eddig jó. Szerelőd meg hülyeséget beszélt. Nincs olyan, hogy forróak. Üzemi hőfok van és kész. Újabb autóknál ráadásul még magasabb is. 

Link to comment
Megosztás:

18 órája, Livi írta:

Üdv ,csak egy kérdésem lenne gázadáskor néha halkan csörög csattog valami a motor felől mi lehet az de ha nem adok gázt akkor megszűnik a csattogás!!!!!!!!!!???

Lehet, hogy hidrotőke csattogás mint nekem. Én is nem rég kérdezgettem erről, ebben a témában, görgess vissza.

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Vardar írta:

Nem tököltem, vettem egy Verner/Calorsatot, tökéletesen működik. (a ventim egyébként nem kapcsolt be a délelőtti kör során).

 

Eléggé bosszant a dolog, hogy a szerelőm betette a Febit 1 éve, mert eresztett az előző és még lelkesen magyarázta is hogy ezek az Ecotecek milyen forróak, még jót is tesz azzal, hogy lehűti. Kb 1 éve túlhűtve fut a kocsim, gyanús nekem, hogy a lambdaszonda problémám is a nem kellően meleg kipufogó gáz miatt nem eléggé tisztuló katalizátor miatt van és a hidrotőke csattogásomnak is ez lehet az oka. Most volt olajcsere, remélem a friss olaj+ meleg megoldja a problémákat.

 

Jah, Debrecen-Hegyalja távra (~140 km, 2 óra) betöltötten fél flakon hidrotőke tisztítót, de 80nál nem ment feljebb a hőfokom, szóval semmit se ért.

Én is lecseréltem a sz*ar Febit ma Behr-re és 25 km után azt mondhatom, hogy jól működik. Sokkal jobb, mint a Febi. Kb 88-89 foknál nyit és ODB-vel mérve 2 fok a hiszterézise, tehát 88-86/89-87 között mozog. Egyszer sem ment 85 fok alá, mig a Febinél képes volt lemeni 80-ra is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2007-es Atra G 1.6 (Z16XEP) autóm.

Alapjáraton nem teljesen egyenletes a motor járása sem hidegen, sem melegen. De ezt leszámítva minden jól működik, sosem fullad le, dinamikus a motor.

Több száz kilómétert elmegyek vele és nem gyullad ki a check-engine hibalámba, viszont ha hagyom egyfolytában ~10 percig alapjáraton menni a motort (mindegy hidegen v. melegen),  akkor kigyullad a check-engine lámpa és a következő kódokat lehet kiolvasni:

0303 - 3. Henger gyújtáskimaradás
0300 - Véletlenszerű/Többszörös henger gyújtáskimaradás
0300 - Véletlenszerű/Többszörös henger gyújtáskimaradás
0301 - 1. Henger gyújtáskimaradás
0302 - 2. Henger gyújtáskimaradás
0304 - 4. Henger gyújtáskimaradás

Korábban P0170-es hibakódom is volt, de ezt úgy néz ki megoldotta a szívósor és az EGR kitisztítása.

Volt már valakinek hasonló problémája? Mi volt a megoldás?
A válaszokat előre is köszönöm!

auditi

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 01. 18. at 17:07, Vardar írta:

Lehet, hogy hidrotőke csattogás mint nekem. Én is nem rég kérdezgettem erről, ebben a témában, görgess vissza.

oké de nekem 1-vagy két kilométer megtétele után kezd el csattogni meg csak akkor ha adom a gázt mitől lehet?????

Link to comment
Megosztás:

46 perce, Livi írta:

oké de nekem 1-vagy két kilométer megtétele után kezd el csattogni meg csak akkor ha adom a gázt mitől lehet?????

Hali.

Hát ezt innen nehéz lesz kitalálni.Én azt javaslom hogy fogjál magad mellé egy társat és amikor a jelenség fennáll akkor félreállni és az egyik nyomkodja a gázpedált a másik pedig felnyitott motorháztetőnél figyeljen honnan jön a hang.Bent ülve nehezebb bár igy sem könnyű de azért közelebb visz a megoldáshoz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicseréltem a jobb oldali fényszóró magasság állító motort, működik is igaz akadozva kapcsol ki-be, gondolom valahol kontakt hibás lehet a vezeték. Viszont ha működik is, akkor sem látszódik hogy mozogna a fény. A bal oldali lámpánál szuperül látszik... van valami trükkje a beszerelésnek, úgy éreztem becsusszant a sínbe, de nem igazán látom hogy mozgatná búrát. A kb 5 perces művelet alatt a fényszóró szépen leszívta az akksit, úgyhogy lehetett betolni. :D Hiába... 5 éves akksi így díjazta a töltés nélküli terhelést. Mentem utána vele egy 15 perces kört, remélem reggel indul. :D

Módosítva : BoMa
Link to comment
Megosztás:

4 órája, BoMa írta:

Sziasztok!

Kicseréltem a jobb oldali fényszóró magasság állító motort, működik is igaz akadozva kapcsol ki-be, gondolom valahol kontakt hibás lehet a vezeték. Viszont ha működik is, akkor sem látszódik hogy mozogna a fény. A bal oldali lámpánál szuperül látszik... van valami trükkje a beszerelésnek, úgy éreztem becsusszant a sínbe, de nem igazán látom hogy mozgatná búrát. A kb 5 perces művelet alatt a fényszóró szépen leszívta az akksit, úgyhogy lehetett betolni. :D Hiába... 5 éves akksi így díjazta a töltés nélküli terhelést. Mentem utána vele egy 15 perces kört, remélem reggel indul. :D

A foncsort mozgatja ha mozgatja, de nagyon picit. Több méterre lévő falon, sövényen bármin érdemes nézni. A magasság állítót kiszedve a helyéről is kell látnod, hogy mozog-e. Talán ereje nincs, vagy tényleg nem mindig megy. Szoktak ezek akadozni.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

15 órája, BoMa írta:

Sziasztok!

Kicseréltem a jobb oldali fényszóró magasság állító motort, működik is igaz akadozva kapcsol ki-be, gondolom valahol kontakt hibás lehet a vezeték. Viszont ha működik is, akkor sem látszódik hogy mozogna a fény. A bal oldali lámpánál szuperül látszik... van valami trükkje a beszerelésnek, úgy éreztem becsusszant a sínbe, de nem igazán látom hogy mozgatná búrát. A kb 5 perces művelet alatt a fényszóró szépen leszívta az akksit, úgyhogy lehetett betolni. :D Hiába... 5 éves akksi így díjazta a töltés nélküli terhelést. Mentem utána vele egy 15 perces kört, remélem reggel indul. :D

Hello,

A régit nézted, hogy működik-e oda-vissza? Tedd át a másik oldali motor csatlakozójára és teszteld le.

Nekem egyszer szétakadt a motorban egy csúszkás érintkező és amiatt nem ment rendesen. Ha lepattintod a régi fedelét, akkor látni fogsz benne egy nyomtatott áramköri lapon lévő csúszkát ezt célszerű megtisztítani és ellenőrizni, hogy mindkét irányban együtt mozog a tengellyel.
A visszarakásnál annyi a trükk, hogy ki kell járatni a tengelyt maximumra és a fényszóró foncsorát kézzel úgy mozdítani (az egyik izzó nyílásán át), hogy a villa, amibe a tengely vége be kell akadjon, a legkijjebb legyen. Először összeakasztod a tengelyt a foncsorral, majd utána rakod a helyére a motort.
Még valami: inkább rakd töltőre az akkut, mert 15 perc alatt nem tudja összeszedni magát.

Ui.: ha nagyon nem boldogulsz a visszaakasztásnál, lehet célszerűbb kivenni a légszűrőházat, hogy jobban hozzáférj. Teszt idejére meg csatlakoztasd le a másik oldali izzókat így kevesebb fogyasztód megy.

Módosítva : KMiki
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

14 órája, Stofl írta:

A foncsort mozgatja ha mozgatja, de nagyon picit. Több méterre lévő falon, sövényen bármin érdemes nézni. A magasság állítót kiszedve a helyéről is kell látnod, hogy mozog-e. Talán ereje nincs, vagy tényleg nem mindig megy. Szoktak ezek akadozni.

 

3 órája, KMiki írta:

Hello,

A régit nézted, hogy működik-e oda-vissza? Tedd át a másik oldali motor csatlakozójára és teszteld le.

Nekem egyszer szétakadt a motorban egy csúszkás érintkező és amiatt nem ment rendesen. Ha lepattintod a régi fedelét, akkor látni fogsz benne egy nyomtatott áramköri lapon lévő csúszkát ezt célszerű megtisztítani és ellenőrizni, hogy mindkét irányban együtt mozog a tengellyel.
A visszarakásnál annyi a trükk, hogy ki kell járatni a tengelyt maximumra és a fényszóró foncsorát kézzel úgy mozdítani (az egyik izzó nyílásán át), hogy a villa, amibe a tengely vége be kell akadjon, a legkijjebb legyen. Először összeakasztod a tengelyt a foncsorral, majd utána rakod a helyére a motort.
Még valami: inkább rakd töltőre az akkut, mert 15 perc alatt nem tudja összeszedni magát.

Ui.: ha nagyon nem boldogulsz a visszaakasztásnál, lehet célszerűbb kivenni a légszűrőházat, hogy jobban hozzáférj. Teszt idejére meg csatlakoztasd le a másik oldali izzókat így kevesebb fogyasztód megy.

A réginél nem hallottam egyáltalán hogy működne, ez hellyel-közzel dolgozik.  A teljesen kihajtásra nem is gondoltam... akkor neki esek majd még egyszer a dolognak., köszönöm a tippet!

Az akksi annyit töltött hogy elindultam, gyújtás ráadásnál 11.4V volt reggel, este 12.4-gyel raktam le. Most melóba jövet után 12.5 volt, úgyhogy még egy indítást remélem kibír, innen már az akkuboltba megyek. :D Lehet ráférne egy éjszakás csepptöltés, de elég régi már inkább cserélem, nem várom meg míg teljesen kipurcan.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap hazafelé elkezdett nyikorogni a kocsi bal eleje bukkanókban, kanyarokban és úgy általában mindíg amikor a bódé mozgott. Nem az a fémes nyikorgás volt ami nyáron a rugótól jött, hanem inkább gumi nyiszorgás. Hazaérve a kocsi orrát lenyomkodva is elő tudtam csalni  hangot. Befújkáltam szilikonnal a kormányösszekötő és a stabpálca porvédőit és megszünt a hang. Mondjuk hülye voltam hogy nem egyenként próbálgattam, mert akkor rájöttem volna pontosan melyik szól. :omg:

Csak hogy teljes legyen a boldogságom a hátsó dob is tovább lyukadt( nyilván nem foltozza be magát) mivel -2 fokban se cserélni se hegeszteni ( ez amúgy se tartós megoldás)nincs kedvem és a mellékhang nem zavaró ( pont a cső mellet lyukadt ki) megint kapott Bosal pasztát, ami pár hétre megoldja a problémát, aztán majd csak kitavaszodik, mire elfogy teljesen a dob. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2008-as évjáratú Astra G 1.4 (Z14XEP) "friss" autótulajdonos vagyok. Fél éve használom az autót (kb. 2000 km ment bele eddig a már benne lévő 227.000 mellé) és tegnap jött elő egy olyan probléma, hogy egy megállás utáni továbbinduláskor felvillant az "ABS" visszajelző a műszerfalon, illetve azt is észrevettem, hogy a kilométeróra néha mér, néha 0-n áll menet közben is. Pedálos módszerrel kiolvastam a hibakódokat, "1526", "0136", "0136". Ahogy néztem ezek "Fojtószelep vezérlés" és "Lamdbaszonda" gondokat jeleznek (az utóbbinak két al hibája is fennáll, ezért jelzi kétszer?!).

Szervizbe mindenképpen elviszem, csak azt szerettem volna megkérdezni a mélyen tisztelt fórumlakóktól, hogy milyen kiadásra készüljek? Lehet, hogy csak egy egyszerű szenzor gondja miatt nem kap jelet a kilométeróra, vagy esetleg vezérlés csere kell? A lamdbaszonda jelezhet azért hibát, mert ezek a jelek nem elérhetőek?

Minden választ előre is köszönve,
Gábor

Link to comment
Megosztás:

17 perce, adszga2 írta:

Sziasztok!

2008-as évjáratú Astra G 1.4 (Z14XEP) "friss" autótulajdonos vagyok. Fél éve használom az autót (kb. 2000 km ment bele eddig a már benne lévő 227.000 mellé) és tegnap jött elő egy olyan probléma, hogy egy megállás utáni továbbinduláskor felvillant az "ABS" visszajelző a műszerfalon, illetve azt is észrevettem, hogy a kilométeróra néha mér, néha 0-n áll menet közben is. Pedálos módszerrel kiolvastam a hibakódokat, "1526", "0136", "0136". Ahogy néztem ezek "Fojtószelep vezérlés" és "Lamdbaszonda" gondokat jeleznek (az utóbbinak két al hibája is fennáll, ezért jelzi kétszer?!).

Szervizbe mindenképpen elviszem, csak azt szerettem volna megkérdezni a mélyen tisztelt fórumlakóktól, hogy milyen kiadásra készüljek? Lehet, hogy csak egy egyszerű szenzor gondja miatt nem kap jelet a kilométeróra, vagy esetleg vezérlés csere kell? A lamdbaszonda jelezhet azért hibát, mert ezek a jelek nem elérhetőek?

Minden választ előre is köszönve,
Gábor

Szia! Két külön dolog. Az abs hiba és hogy néha nem mér az  óra, az 1 hiba. Nem kap jelet a bal első keréktöl. A többi hibával ettől függetlenül kell foglalkozni. Lamdba szonda lehet cserés. Folytó szelepet meg érdemes lenne takarítani.

Módosítva : Stofl
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adott egy benzines 2001-s opel astra g kombi, z16xe motorkódú autó.

Decemben cserélt olajat az előző tulaj, ezért én nem cserélnék. Akkor mobil 10w40 olajat rakott bele. A kérdésem az, hogy castrol olajat (utánanéztem és nagyon sokan ezt javasolják) használhatok-e pótlásként? Azon felül 5w40 v 10w40? 
Lenne még egy kérdésem! A mai nap vettem észre,hogy ha fékezek akár 40km/h ról picit erősebben akkor mintha "krakkogna" a fékpedál. Megnéztem a tárcsát,hogy nem-e az van kikopva de nem észleltem kopást. Mitől lehet ez ? Ha lassítok és picit fékezek akkor is érdekesen nagyon halk hangot hallok. A kettőnek lehet köze egymáshoz vagy két különböző probléma és mi lehet a megoldásuk? Főként a krakkogás ami nagyon bosszantó.
A segítséget előre is nagyon köszönöm!

 

Link to comment
Megosztás:

49 perce, egyopeles írta:

Sziasztok!

Adott egy benzines 2001-s opel astra g kombi, z16xe motorkódú autó.

Decemben cserélt olajat az előző tulaj, ezért én nem cserélnék. Akkor mobil 10w40 olajat rakott bele. A kérdésem az, hogy castrol olajat (utánanéztem és nagyon sokan ezt javasolják) használhatok-e pótlásként? Azon felül 5w40 v 10w40? 
Lenne még egy kérdésem! A mai nap vettem észre,hogy ha fékezek akár 40km/h ról picit erősebben akkor mintha "krakkogna" a fékpedál. Megnéztem a tárcsát,hogy nem-e az van kikopva de nem észleltem kopást. Mitől lehet ez ? Ha lassítok és picit fékezek akkor is érdekesen nagyon halk hangot hallok. A kettőnek lehet köze egymáshoz vagy két különböző probléma és mi lehet a megoldásuk? Főként a krakkogás ami nagyon bosszantó.
A segítséget előre is nagyon köszönöm!

 

Hali.

Ha Mobil olaj van benne én nem keverném más márkával.Esetleg a következő alkalommal mást használnék.Különböző cégek különféle adalékkal dolgoznak.Hiába azonos a viszkozitás.10w-40-es olaj elég vastag .Inkább 5w-30 ami bele való.

Pedál krakkogáson mit értesz? Esetleg erősebb fékezésnél működik az ABS? Akkor szokott olyat csinálni.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Induláskor főleg hidegen remegve indul el az autó. Olyan, mintha a kipufogó rezonálna be, oldalra vagy, le-fel. Mitől lehet ez? Egyesek szerint kuplung, mások szerint kipufogó rögzítésének hibája(letört egy rögzítő fül, vagy elszakadt a gumi. ami flexibilisen rögzíti. Még valami. Rövid távokat járok vele kapucsinós az olajbeöntő. A víz a kiegyenlítőben tiszta.

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Béla írta:

Sziasztok! Induláskor főleg hidegen remegve indul el az autó. Olyan, mintha a kipufogó rezonálna be, oldalra vagy, le-fel. Mitől lehet ez? Egyesek szerint kuplung, mások szerint kipufogó rögzítésének hibája(letört egy rögzítő fül, vagy elszakadt a gumi. ami flexibilisen rögzíti. Még valami. Rövid távokat járok vele kapucsinós az olajbeöntő. A víz a kiegyenlítőben tiszta.

 

Hali.

Hát ha bakkecskézik úgy rángat az inkább kuplung.Kicsit nagyobb gázzal indulj.Az enyém is ilyen hidegen.Már ráállt a lábam hogy hogyan induljak.Melegen már semmi baja.Lehet kicsit megvan égve a kuplungtárcsa ferodol.Rövid távoknál természetes hogy kicsapódik a pára és keveredik az olajjal.Ezért olyan kapuccsinós .A blokból feljövő kartelgáz cső is szeret tele lenni trutyival.Ami a szelepfedélbe van egy könyök gumicsővel csatlakozva.Érdemes a gumi könyököt is leszedni kipucolni.Sőt még a fémcsövet is 

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

23 órája, kingblue írta:

Hali.

Ha Mobil olaj van benne én nem keverném más márkával.Esetleg a következő alkalommal mást használnék.Különböző cégek különféle adalékkal dolgoznak.Hiába azonos a viszkozitás.10w-40-es olaj elég vastag .Inkább 5w-30 ami bele való.

Pedál krakkogáson mit értesz? Esetleg erősebb fékezésnél működik az ABS? Akkor szokott olyat csinálni.

szia. 

mivel még nem vezettem abs-s autót így nekem furcsa volt, de valószínű az lehet. Csak azt hittem,hogy ha működik az abs akkor a műszerfalon írja. Mondjuk ha lenne egyszerű módja,hogy kikapcsoljam az abs-t gond nélkül akkor egyből kiderülne és még biztosabb lenne a problémám megoldása. De vszínű az lesz,hogy majd megállítok egy ugyanilyen autót mint nekem van aztán atombiztosak leszünk a dolgunkban. Egy gyors kérdés ha 10w40 volt benne akkor pótlásnak is most ugyanilyet vegyek v mehet bele 5w30 ? 

Link to comment
Megosztás:

9 perce, egyopeles írta:

szia. 

mivel még nem vezettem abs-s autót így nekem furcsa volt, de valószínű az lehet. Csak azt hittem,hogy ha működik az abs akkor a műszerfalon írja. Mondjuk ha lenne egyszerű módja,hogy kikapcsoljam az abs-t gond nélkül akkor egyből kiderülne és még biztosabb lenne a problémám megoldása. De vszínű az lesz,hogy majd megállítok egy ugyanilyen autót mint nekem van aztán atombiztosak leszünk a dolgunkban. Egy gyors kérdés ha 10w40 volt benne akkor pótlásnak is most ugyanilyet vegyek v mehet bele 5w30 ? 

Hali.Ha kivillan az abs lámpa vagy folyamatosan ég az azt mutatja hogy nem működik.Ha most 10w.40 van benne akkor olyat töltsél inkább.Következő olajcserénél majd változtathatsz.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

15 órája, egyopeles írta:

szia. 

mivel még nem vezettem abs-s autót így nekem furcsa volt, de valószínű az lehet. Csak azt hittem,hogy ha működik az abs akkor a műszerfalon írja. Mondjuk ha lenne egyszerű módja,hogy kikapcsoljam az abs-t gond nélkül akkor egyből kiderülne és még biztosabb lenne a problémám megoldása. De vszínű az lesz,hogy majd megállítok egy ugyanilyen autót mint nekem van aztán atombiztosak leszünk a dolgunkban. Egy gyors kérdés ha 10w40 volt benne akkor pótlásnak is most ugyanilyet vegyek v mehet bele 5w30 ? 

Nem tudom, mert még nem próbáltam, de ha kiveszed a hozzá tartozó biztosítékot akkor ki van kapcsolva nem? Nyilván hibalámpával fogja ezt jutalmazni. De amúgy ha beültetsz egy olyan embert akinek van-volt ABS-es kocsija az első fékezéskor meg fogja mondani hogy a jellegzetes pedál-darálást érzed-e. Alapból olyan körülmények között jön elő amikor indokot hogy működjön, például most a reggeli -1-2 fokban csillogó aszfalton. Amúgy azt én sem értem hogy ha a kipörgés gátló villogó ikonnal jutalmaz ha működik, akkor az ABS miért nem. 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

Nem tudom, mert még nem próbáltam, de ha kiveszed a hozzá tartozó biztosítékot akkor ki van kapcsolva nem? Nyilván hibalámpával fogja ezt jutalmazni. De amúgy ha beültetsz egy olyan embert akinek van-volt ABS-es kocsija az első fékezéskor meg fogja mondani hogy a jellegzetes pedál-darálást érzed-e. Alapból olyan körülmények között jön elő amikor indokot hogy működjön, például most a reggeli -1-2 fokban csillogó aszfalton. Amúgy azt én sem értem hogy ha a kipörgés gátló villogó ikonnal jutalmaz ha működik, akkor az ABS miért nem. 

Gyújtás ráadáskor kigyullad az ABS ellenőrző lámpa.Ilyenkor a rendszer ellenőrzi a bejövő adatokat ha mindent rendben talál akkor kialszik.Ha hibát észlel akár menet közben akkor kigyullad ezzel kikapcsolja az ABS-t Nem működik.Ha a hiba elháritva akkor elalszik és aktiv a dolog.Persze hibaüzenetet küldött közben.Gondolom azért nem jelez ha működik hogy ne legyen zavaró ill.megtévesztő hogy most azért világít mert nem működik vagy azért mert működik.Pedálon ugy is érezni ha nem pulzál akkor nem műkszik

Módosítva : kingblue
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.