Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

26 perce, Béla írta:

Ennél a típusnál nem tudod ezzel a módszerrel megnézni hol ugrik át a szikra. Nem is értem miért jó a hengerenkénti trafó egybeöntve a négy a pipákkal együtt. Annyira nem pörög ez a motor, hogy a rotor és az egy trafó ne tudná ellátni a feladatát.

Olcsóbb, egyszerűbb. Kevesebb a hibalehetőség egy sortrafónál mint ott ahol van 4 kábel, rotor-elosztófedél, még egy kábel és maga a trafó. 

Link to comment
Megosztás:

14 perce, Béla írta:

Kevesebb hibalehetőség? Egyszer megfeszíted kivételkor és dobhatod az 50-60eFt os hidat ki.

Rotorral megszakitóval csak a nyolcszelepes autót lehet vezérelni.Két vezérmű tengelyest nem.Megfesziteni nem kell kiszedéskor.Van a tetején direkt két M8-as menet.Abba kell becsavarni két akárcsak sima csavart és simán ki lehet emelni.Nem kell feszegetni.

Link to comment
Megosztás:

36 perce, Béla írta:

Kevesebb hibalehetőség? Egyszer megfeszíted kivételkor és dobhatod az 50-60eFt os hidat ki.

Alapból arra nem terveznek alkatrészt hogy kiszereléskor megsérül hiszen nem számolnak az otthoni szereléssel mint lehetőséggel, a márkaszervíz meg elvileg ki tudja szedni sérülés mentessen. A kevesebb hibalehetőséget arra írtam hogy kevesebb alkatrészt tartalmaz a gyújtás. Nincsenek elöregedő vezetékek elkopó-fogyó szegmensek az elosztóban...stb. Nincs bepárásodó elosztófedél. Plusz ha összeadod a rotoros gyújtáshoz szükséges alkatrészek árait, nem lesz kevesebb a végösszeg mint az az egy darab sortrafó. 

20 perce, kingblue írta:

Rotorral megszakitóval csak a nyolcszelepes autót lehet vezérelni.Két vezérmű tengelyest nem.Megfesziteni nem kell kiszedéskor.Van a tetején direkt két M8-as menet.Abba kell becsavarni két akárcsak sima csavart és simán ki lehet emelni.Nem kell feszegetni.

Kerestem én is két csavart, de aztán oldalt megfogva finoman mozgatva ki tudtam szedni a csavarok nélkül is. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 perce, zotya975 írta:

Alapból arra nem terveznek alkatrészt hogy kiszereléskor megsérül hiszen nem számolnak az otthoni szereléssel mint lehetőséggel, a márkaszervíz meg elvileg ki tudja szedni sérülés mentessen. A kevesebb hibalehetőséget arra írtam hogy kevesebb alkatrészt tartalmaz a gyújtás. Nincsenek elöregedő vezetékek elkopó-fogyó szegmensek az elosztóban...stb. Nincs bepárásodó elosztófedél. Plusz ha összeadod a rotoros gyújtáshoz szükséges alkatrészek árait, nem lesz kevesebb a végösszeg mint az az egy darab sortrafó. 

Kerestem én is két csavart, de aztán oldalt megfogva finoman mozgatva ki tudtam szedni a csavarok nélkül is. 

A trafósor tetején van.Lényegében a híd lefogató csavarja van menne.Csak az M6-os Nem is lehet eltéveszteni.Direkt azért van benne hogy ne kelljen feszegetni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Kérdés, 

Menet közben, ha egyenetlen az út, mitől van műanyag-nyikorgó hang a csomagtér ajtó felől?

Az oldalsó két gumi bak-ütköző eléggé ki van tekerve véleményem szerint, egy bizonyos erővel le kell csapni, hogy rendesen becsukódjon az ajtó, vagy egy bizonyos súllyal rákönyökölni (40-50 kg talán) hogy rendesen beakadjon a zár. 

Még jobban tekerjem ki a gumibakot? Vagy esetleg a szigetelő guminak kellene ki szilikon? 

 

Köszi! 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, g.peter23 írta:

Sziasztok! 

Kérdés, 

Menet közben, ha egyenetlen az út, mitől van műanyag-nyikorgó hang a csomagtér ajtó felől?

Az oldalsó két gumi bak-ütköző eléggé ki van tekerve véleményem szerint, egy bizonyos erővel le kell csapni, hogy rendesen becsukódjon az ajtó, vagy egy bizonyos súllyal rákönyökölni (40-50 kg talán) hogy rendesen beakadjon a zár. 

Még jobban tekerjem ki a gumibakot? Vagy esetleg a szigetelő guminak kellene ki szilikon? 

 

Köszi! 

Lehet maga a belső burkolat nyiszorog az ajtón, vagy ér hozzá csukott állapotban valamihez. Nekem csak kocsiváltáskor tűnt fel hogy milyen hangos volt az astra ( belső műanyagok zörgése nyiszorgása) előtte nem vettem észre annyira megszoktam már. Most ezen is előjöttek a "hangok", anyósoldalról hallok valamit, talán a műszerfal széléről vagy a kesztyűtartótól. 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, g.peter23 írta:

Sziasztok! 

Kérdés, 

Menet közben, ha egyenetlen az út, mitől van műanyag-nyikorgó hang a csomagtér ajtó felől?

Az oldalsó két gumi bak-ütköző eléggé ki van tekerve véleményem szerint, egy bizonyos erővel le kell csapni, hogy rendesen becsukódjon az ajtó, vagy egy bizonyos súllyal rákönyökölni (40-50 kg talán) hogy rendesen beakadjon a zár. 

Még jobban tekerjem ki a gumibakot? Vagy esetleg a szigetelő guminak kellene ki szilikon? 

 

Köszi! 

Ez ilyen. Nyöszörög itt ott.

Nekem is volt ilyen. Ment szilikon, gumipogácsa csavargatás. Részemről a gumipogácsa kicsavargatása nem hozott javulást, csak erősebben kellett levágni az ajtót. Aztán egyik napról a másikra megszűnt. Most a kormány mögött lévő műanyag burkolat ad ki hangot. Majd ha melegebb lesz, megszűnik XD

Link to comment
Megosztás:

Reggel észleltem a garázsba kis tócsát (2cm átmérős).
Hát alánéztem, csöpög a hűtő bal eleje....
Már megint....
Visszanéztem mikor volt cserélve...2016 (VALEO)....2012(NISSENS)..
Hogy lehet az hogy egy sérülésmentes hűtő kb 4 évet bír ki csak?
Vagy csak nálam van ilyen a hűtőkkel??? Mindig Prelix narancssárga előrekevert -35 folyadékot töltök bele csak is, ez lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

3 órája, bonat írta:

Reggel észleltem a garázsba kis tócsát (2cm átmérős).
Hát alánéztem, csöpög a hűtő bal eleje....
Már megint....
Visszanéztem mikor volt cserélve...2016 (VALEO)....2012(NISSENS)..
Hogy lehet az hogy egy sérülésmentes hűtő kb 4 évet bír ki csak?
Vagy csak nálam van ilyen a hűtőkkel??? Mindig Prelix narancssárga előrekevert -35 folyadékot töltök bele csak is, ez lehet a gond?

Hűtő csöpög? Nem a csőnél a bilincs ? Én 25 fokosra szoktam keverni de nem hiszem hogy ez volna a gond.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

5 órája, bonat írta:

Mindig Prelix narancssárga előrekevert -35 folyadékot töltök bele csak is, ez lehet a gond?

Elvileg rózsaszín (G12) folyadék kéne bele ami kifejezetten alu hűtőkhöz van, nem "aluhoz is" mint ez a narancssárga Prelix. A márka mindegy, maradhat akár Prelix is, csak rózsaszín (G12) legyen!

Link to comment
Megosztás:

5 órája, kingblue írta:

Hűtő csöpög? Nem a csőnél a bilincs ? Én 25 fokosra szoktam keverni de nem hiszem hogy ez volna a gond.

nem...
nekem mindig az alu és műanyag összesajtolásánál kezdett el ereszteni, ahol gyárilag össze van gyógyítva.....

Link to comment
Megosztás:

21 órája, kingblue írta:

Sziasztok.

Kérdésem az lenne hogy Z14xe motorkódú autóban a hűtőventillátor fokozatokat mi kapcsolja? Azt tudom hogy az ecutól kap jelet de a ventilátor előtét ellenállására közvetlenül vagy van még közben valami relé?

Évjárat függő.2001-2002-ig még van hűtés vezérlő modul is. És természetesen relézve van. További kérdést megelőzve, gyakori probléma az előtét ellenállás hibája.

Módosítva : Stofl
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2020. 02. 23. at 10:04, kingblue írta:

Sziasztok.

Kérdésem az lenne hogy Z14xe motorkódú autóban a hűtőventillátor fokozatokat mi kapcsolja? Azt tudom hogy az ecutól kap jelet de a ventilátor előtét ellenállására közvetlenül vagy van még közben valami relé?

Szia,

Inkább azt írd le mi a gond vele, arra lehet gyorsabban tudunk megoldást... :D

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, kingblue írta:

Nem kapcsol.Venti jó előtét ellenállás jó.2004-es

Van valahol egy vízhőfok jeladó amit az ECU-figyel. Motoronként változhat hogy hol van. ( én most bukkantam rá a termosztát házon) Ha meg csak simán a motorvezérlő nélkül indul a venti akkor lehet akár a vízhűtő oldalában is. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Mettyú írta:

Sziasztok!Kicseréltem a váltórudazatot kulisszával együtt!Vesz minden sebességet,de hülyén jobbra áll a váltókar!Hogy tudnám gyáriba visszaállítani?Nem találok vidit róla... Y17DT az alany...előre is köszi!!

Bowdenes vagy rúd megy be a motortérbe? Rúdnál szerintem kell lennie a váltón egy rugós stiftnek amivel fixálod a kulisszát a váltóhoz, ezek után a tűzfal előtt a csavart a rúdon feloldod és tudod mozdítani oldalra a kart amennyit kell. Sokat nem lehet mert ha kimész a mozgás tartományból akkor a "szélső " fokozatokat rükit vagy az 5-et nem fogod tudni kapcsolni. Bowdenesnél passzolom olyat még nem láttam közelről.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Mettyú írta:

Szia!Köszönöm!Rudazatos!Ezt a stiftet a váltónál hol találom?Nincs képed róla?A kuliisszánál a bal oldali két pontot kell összeilleszteni?

Az rugós csavar a 30-as egészen fent van ha jól tudom a kocsi orra felől. Igen a két pontot kel összehozni, ha jól sejtem ez valahol az 1-2 között van, a kart balra húzva. A folyamat lényegi része a belinkelt videón van pár apróság tér el. 

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Nekem minden hétre jut valami javítani való. Már meg sem lepődök rajta. Most nem nagy dolog, csak elszakadt a vastag testkábel, mi a blokkot köti össze a kasznival. Néha  az az érzésem az opelt nem mérnökök tervezték, hanem valami amatőr banda. Telis tele bugyuta megoldásokkal, gyenge anyag minőséggel ötvözve. Most a külső hőmérséklet szenzor hol 76 fokot, hol --- jelet mutat, pedig siemens a felirat rajra. Micsoda német  technika.....pfff

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Béla írta:

Üdv! Nekem minden hétre jut valami javítani való. Már meg sem lepődök rajta. Most nem nagy dolog, csak elszakadt a vastag testkábel, mi a blokkot köti össze a kasznival. Néha  az az érzésem az opelt nem mérnökök tervezték, hanem valami amatőr banda. Telis tele bugyuta megoldásokkal, gyenge anyag minőséggel ötvözve. Most a külső hőmérséklet szenzor hol 76 fokot, hol --- jelet mutat, pedig siemens a felirat rajra. Micsoda német  technika.....pfff

Hát nem tudom hogy fogtál ki ilyen autót.Senkitől nem hallotam még ennyi hibát.Az enyém mintha most jött volna ki a gyárból Minden működik .150-ezer km.nél is.

Semmi olajszivárgás.A motor váltó alja is csontszáraz.Egy szelepfedél tömités cserém volt .De az is csak azért mert vezérlést cseréltem.

 

 

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.