Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

4 perce, Vardar írta:

Kompresszor megy, hideget fúj, viszont szörcsögő hangja van, ami, ha jól tudom, az álmos könyv szerint nem sok jót jelent...

Ha megy a kompresszor, akkor nagy baj nem lehet. (relatív) Van valamennyi gáz/nyomás a rendszerben. Szenzoroknak van valamilyen jele.
A 3 leggyakoribb hiba talán, a gáz elszökése (neked maradt még benne), a mágnestekercs szakadása( ha indul a kompresszorod jó), és a venti előtét ellenállás szakadása (lehet nálad ez a baj, vagy az elégtelen nyomás (szörcsögő hang is utalhat erre akár) OP-COM-al ellenőrizhető). Messze is vagyunk egymástól, meg most amúgy sem jó össze ülni, így sajnos nem tudom megnézni neked.

Módosítva : Stofl
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 órája, Stofl írta:

Ha megy a kompresszor, akkor nagy baj nem lehet. (relatív) Van valamennyi gáz/nyomás a rendszerben. Szenzoroknak van valamilyen jele.
A 3 leggyakoribb hiba talán, a gáz elszökése (neked maradt még benne), a mágnestekercs szakadása( ha indul a kompresszorod jó), és a venti előtét ellenállás szakadása (lehet nálad ez a baj, vagy az elégtelen nyomás (szörcsögő hang is utalhat erre akár) OP-COM-al ellenőrizhető). Messze is vagyunk egymástól, meg most amúgy sem jó össze ülni, így sajnos nem tudom megnézni neked.

No, hát akkor elölről az egész:
Megvettem a kocsi '18 szeptemberében, fújta a hideget. Hát nem kellett, nem foglalkoztam vele, '19 tavaszán utastérben hallható szörcsögő hang kíséretében kicsit hideg levegő jön. Szerelőhöz elvisz, feltöltötte gázzal, mondta, hogy az előtét ellenállás nem jó, ezért álló helyzetben nem kapcsolja a ventit, felmegy a nyomás, elvileg akkor a rendszernek le kellene kapcsolnia, de inkább ne kísértsem a sorsot, csak 50 felett kapcsoljam. Rendben, így használtam, ez volt ugye májustól kezdve. Hát most ha jobban belegondolok, lehet, hogy csak két havonta volt használva a klíma így ősszel-télen, akkor se sok ideig. Legutóbb kb. 3 hete, fújta szépen a hideget. Közben, egy facebookos fórumon találtam egy kollégát, ugyanez a problémája, Z14XE, azt mondta, hogy a H Astrának az ellenállása jó bele,  meg is rendeltem. Múlt hétvégén nagy nehezen kiszereltük a ventit, új ellenállást betettük, klíma be, szörcsögés, hideg, de venti sehol. Most kimentem, beültem a kocsiba, A ScanMyOpel Lite az én OBD olvasómmal nem tudott kommunikálni, a Torque Lite nem ír semmit a klímáról, de most már szörcsögés sincs és hideget se fújt egyáltalán. (És azt se tudtam letesztelni még, hogy a motorvezérlő kapcsolja-e, nem-e rontottuk-e el azt is, mert kiment a fejemből, hogy járó motornál melegítsem) Az előző ellenállást még nem tudtuk kimérni, fizikai sérülést nem láttunk rajta. Most akkor 1 hét alatt elszökött belőle a gáz? Ha a venti szerelése közben valamit kilyukasztunk, kilazítunk, akkor az hirtelen elszelelt volna, nem? Próbáljak meg holnap elmenni egy klímáshoz, hogy töltsön bele?

Link to comment
Megosztás:

18 órája, Vardar írta:

No, hát akkor elölről az egész:
Megvettem a kocsi '18 szeptemberében, fújta a hideget. Hát nem kellett, nem foglalkoztam vele, '19 tavaszán utastérben hallható szörcsögő hang kíséretében kicsit hideg levegő jön. Szerelőhöz elvisz, feltöltötte gázzal, mondta, hogy az előtét ellenállás nem jó, ezért álló helyzetben nem kapcsolja a ventit, felmegy a nyomás, elvileg akkor a rendszernek le kellene kapcsolnia, de inkább ne kísértsem a sorsot, csak 50 felett kapcsoljam. Rendben, így használtam, ez volt ugye májustól kezdve. Hát most ha jobban belegondolok, lehet, hogy csak két havonta volt használva a klíma így ősszel-télen, akkor se sok ideig. Legutóbb kb. 3 hete, fújta szépen a hideget. Közben, egy facebookos fórumon találtam egy kollégát, ugyanez a problémája, Z14XE, azt mondta, hogy a H Astrának az ellenállása jó bele,  meg is rendeltem. Múlt hétvégén nagy nehezen kiszereltük a ventit, új ellenállást betettük, klíma be, szörcsögés, hideg, de venti sehol. Most kimentem, beültem a kocsiba, A ScanMyOpel Lite az én OBD olvasómmal nem tudott kommunikálni, a Torque Lite nem ír semmit a klímáról, de most már szörcsögés sincs és hideget se fújt egyáltalán. (És azt se tudtam letesztelni még, hogy a motorvezérlő kapcsolja-e, nem-e rontottuk-e el azt is, mert kiment a fejemből, hogy járó motornál melegítsem) Az előző ellenállást még nem tudtuk kimérni, fizikai sérülést nem láttunk rajta. Most akkor 1 hét alatt elszökött belőle a gáz? Ha a venti szerelése közben valamit kilyukasztunk, kilazítunk, akkor az hirtelen elszelelt volna, nem? Próbáljak meg holnap elmenni egy klímáshoz, hogy töltsön bele?

Na akkor sorban.
Klímás:
ha a klímás csak gázt tölt, oda ne menj. Az nem klímás, hanem csaló. Egy klímás megméri, hogy mennyi gáz van a rendszerben, lefejti. Ezután nyomás próbát végez. Ha az ok, akkor feltölti gázzal, olajjal, jelölővel a rendszert. Ezek áltak a kérdések jelentős részére választ kapsz.

Klíma kapcsolás: Ha az előzőeken túl vagy, akkor lehet ellenőrizni, kapcsol-e a kompresszor.  Ha kapcsol, lehet tovább menni, ha nem kapcsol, meg kell mérni, hogy a tekercs kap-e 12V-ot. Ha kap, mágnestekercs szakadás, ha nem kap, akkor diagnosztika a követekző lépés.

Ventik: Ha kapcsol a kompresszor is, akkor a ventik működése a kérdés. Ezt lehet találgatni, de géppel két néhány perc. Ha nem sikerült csatlakoznod, akkor kérj segítséget a környékeden, valaki majd csak. Itt a környékben gyakran olsagatunk adatot, tesztelünk egymásnak, én szívesen szoktam segíteni annak aki nem pofátlan. :) 
OP-COM-al nem csak a gáz nyomást tudod ellenőrizni, hanem a venti fokozatok kapcsolását, működését, víz hőfokot és ezek hatására történő kapcsolásokat. 

Ha a kompresszor nem kapcsol be, az előzőek alapján lehet kevés gáz, rossz hőmérséklet érték, mágnestekercs hiba, motor vezérlő hiba, fűtés panel hiba, relé hiba, biztosíték hiba. Stb. Hűtőt könnyű kilyukasztani, de a te 1 ventis esetedben a víz hűtőn van a venti, nem a klímáén. Nem valószínű, hogy megütöttétek..

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 perce, dhp00 írta:

üdv,

kormány tekerésnél, mindkét irányba, akár állva, akár menet közben hallható -jobban nem tudom leírni - tompa huppogás mit jelezhet? 

Szerintem álló helyzetben a toronycsapágy,( bár ez inkább ropog) és a kormánymű terhelődik, kivülről nem lehet jobban beazonosítani a hang forrását? 

Link to comment
Megosztás:

38 perce, zotya975 írta:

Szerintem álló helyzetben a toronycsapágy

valahonnan arról a részről jön, de azt pont a hangja miatt ki is zártam. hamarosan úgyis aktuális lesz egy éves felülvizsgálat/karbantartás, és ha tudnám, hogy nem a toronycsapágy, akkor előrébb hoznám, nehogy nagyobb baj legyen.
elég hülyén tettem fel a kérdést, úgyhogy inkább úgy kérdezem, hogy lengéscsillapító környékéről kormánytekerésre a toronycsapágyon kívül minek lehet hangja, ami azonnali javítást is igényel? mert ha esetleg az, vagy szilent, ilyesmi, akkor azzal nyugodt szívvel közelekedek tovább. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, dhp00 írta:

valahonnan arról a részről jön, de azt pont a hangja miatt ki is zártam. hamarosan úgyis aktuális lesz egy éves felülvizsgálat/karbantartás, és ha tudnám, hogy nem a toronycsapágy, akkor előrébb hoznám, nehogy nagyobb baj legyen.
elég hülyén tettem fel a kérdést, úgyhogy inkább úgy kérdezem, hogy lengéscsillapító környékéről kormánytekerésre a toronycsapágyon kívül minek lehet hangja, ami azonnali javítást is igényel? mert ha esetleg az, vagy szilent, ilyesmi, akkor azzal nyugodt szívvel közelekedek tovább. 

Hali.Ha tompa huppogás ahogy írod az inkább szilentre utal.Ha fémes keményebb kopogás az gömbcsukló vagy talpas lehet.Vedd le a toronycsapágy tetején lévő fekete műanyag kupakot fogd meg kézzel és nyomogasd le-fel az autó elejét.Ha az rossz akkor kézzel is érezni kell a lógást.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, kingblue írta:

Hali.Ha tompa huppogás ahogy írod az inkább szilentre utal.Ha fémes keményebb kopogás az gömbcsukló vagy talpas lehet.Vedd le a toronycsapágy tetején lévő fekete műanyag kupakot fogd meg kézzel és nyomogasd le-fel az autó elejét.Ha az rossz akkor kézzel is érezni kell a lógást.


A helyzet most úgy áll, hogy semmi hangja nincs. Nem értem. Ma hallottam először, amikor még délután leparkoltam az autót, akkor volt hangja, este, amikor újra használtam, semmi. Sem a parkolóból kiállásnál, sem menet közben. Pedig direkt nagyon füleltem, de csak annyi tűnt fel, ha bent éppen nem nyöszörögnek a műanyagok, akkor meglepően csendes az autó. A garázsban még nyitott ajtónál is füleltem, tekergettem a kormányt - az úgyis jót tesz neki ;) - de egyszerűen semmi. Még arra gondoltam, hogy "meleg" időben jön elő, de azért volt már idén 15 fok, és nem csinálta. Vagy valami kavics beszorult valahová - amikor vettem, fekvőrendőrökön nyöszörgött, az első mosás után elhallgatott. Akkor valami ilyesmi lehetett. De az meg álló helyzetben nem valószínű, hogy kiesik. 

Volt már egyszer ilyen autóm, ami sok elektronikai és mechanikai hibát random módon produkált - persze szerelőnél soha... de ahogy egyik napról a másikra jött valami, úgy el is ment. Úgy látszik vonzom az ilyen rejtélyeket.  

Mindenesetre köszönöm a segítséget. 

Link to comment
Megosztás:

17 perce, dhp00 írta:


A helyzet most úgy áll, hogy semmi hangja nincs. Nem értem. Ma hallottam először, amikor még délután leparkoltam az autót, akkor volt hangja, este, amikor újra használtam, semmi. Sem a parkolóból kiállásnál, sem menet közben. Pedig direkt nagyon füleltem, de csak annyi tűnt fel, ha bent éppen nem nyöszörögnek a műanyagok, akkor meglepően csendes az autó. A garázsban még nyitott ajtónál is füleltem, tekergettem a kormányt - az úgyis jót tesz neki ;) - de egyszerűen semmi. Még arra gondoltam, hogy "meleg" időben jön elő, de azért volt már idén 15 fok, és nem csinálta. Vagy valami kavics beszorult valahová - amikor vettem, fekvőrendőrökön nyöszörgött, az első mosás után elhallgatott. Akkor valami ilyesmi lehetett. De az meg álló helyzetben nem valószínű, hogy kiesik. 

Volt már egyszer ilyen autóm, ami sok elektronikai és mechanikai hibát random módon produkált - persze szerelőnél soha... de ahogy egyik napról a másikra jött valami, úgy el is ment. Úgy látszik vonzom az ilyen rejtélyeket.  

Mindenesetre köszönöm a segítséget. 

Toronycsapágy lesz az..

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy van egy y17dt motorkódú g astrám olyan problémám lenne, hogy egy hete azt tapasztalom hogy amikor gyorsítok az autóval olyan 1500-1800 fordulatig meg gyorsul is de utánna mintha elvesztené az erejét a pedált tövig nyomom és akkor se gyorsul nagyon lomha. Szerintetek milehet a probléma?

Köszi a válaszokat!

Üdv: Tamás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni, hátha találkozott már valaki az alábbi jelenséggel.

Mentem az autóval (Opel Astra g 1.4-es benzines) és egyszer csak a töltés jelző lámpa,

az villáskulcsos autó lámpa, a motorolaj lámpa világít, és az autó lassul, gáz adásra

nem csinál semmit az autó. Az autó leállt. Újraindítani csak úgy tudom, (elég nehezen)

ha indítózáskor padlóig nyomom a gázt. Az autó elindul, és tudok vele közlekedni.

Ami még furcsa, hogy egy ilyen leállást követően ki akartam olvasni a motor hibakódot,

de csak folyamatosan villogott a lámpa. (elméletileg nem volt hiba mégis leállt az autó)

Esetleg találkozott-e már valaki ilyen hibával és mi volt a baj, mit kell szereltetnem az autón?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Tamás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2006-os Astra G-n szeretnék a manuális váltóban olajat cserélni. Mit kell tudnom erről?

Kilazítom a csavarokat a teknőn, leeresztem az olajat, leszedem a teknőt, leszedem a tömítést róla, letisztítom a váltóház alját, felrakom az új papírtömítést, visszacsavarom a teknőt, felül a szellőzőszelep helyén át betöltöm az olajat? Ennyi? Vagy valamit másként kell csinálni? 

Teknőcsavarok, szellőzőcsavar húzónyomatékát tudja valaki? Kb. mennyi olaj jön ki reálisan a váltóból? Szintezni hogyan kell? (Lehet, hogy már szivárgott belőle korábban ki, így a leeresztett mennyiségből önmagában nem feltétlenül indulhatok ki.)

A csere zárultával a friss olaj átjáratásának van valami trükkje vagy amire figyelni, vagy egyszerűen csak szépen el kell indulni az autóval és kész? Az olajat ugye nem kell nyomás alatt pumpálni, hanem belemegy egy sima tölcsérrel is (csak jó lassan), igaz? Érdemes rövid időn belül egy második cserét is megejteni a jobb átöblítés végett?

A váltóval nincs probléma, nem annak megoldására szánom a cserét, csak megelőzési célból, de az autóban már 280e+ km van. Ez probléma vagy kockázat bármilyen szempontból?

Köszönöm a segítséget.

Módosítva : Gman
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Gman írta:

Sziasztok!

Egy 2006-os Astra G-n szeretnék a manuális váltóban olajat cserélni. Mit kell tudnom erről?

Kilazítom a csavarokat a teknőn, leeresztem az olajat, leszedem a teknőt, leszedem a tömítést róla, letisztítom a váltóház alját, felrakom az új papírtömítést, visszacsavarom a teknőt, felül a szellőzőszelep helyén át betöltöm az olajat? Ennyi? Vagy valamit másként kell csinálni? 

Teknőcsavarok, szellőzőcsavar húzónyomatékát tudja valaki? Kb. mennyi olaj jön ki reálisan a váltóból? Szintezni hogyan kell? (Lehet, hogy már szivárgott belőle korábban ki, így a leeresztett mennyiségből önmagában nem feltétlenül indulhatok ki.)

A csere zárultával a friss olaj átjáratásának van valami trükkje vagy amire figyelni, vagy egyszerűen csak szépen el kell indulni az autóval és kész? Az olajat ugye nem kell nyomás alatt pumpálni, hanem belemegy egy sima tölcsérrel is (csak jó lassan), igaz? Érdemes rövid időn belül egy második cserét is megejteni a jobb átöblítés végett?

A váltóval nincs probléma, nem annak megoldására szánom a cserét, csak megelőzési célból, de az autóban már 280e+ km van. Ez probléma vagy kockázat bármilyen szempontból?

Köszönöm a segítséget.

Helló, kb pont így, ahogy leírtad. :)
De elvileg örökélet olaj van ezekben a váltókban.
Van egy mágnescsavar(szintellenzőrző a váltó oldalán, a rövidebb féltengelynél)
Az utóbbi kb 15 darab opel ami átment rajtam, összevissza 1-nél volt váltóproblémám. Szinte mind dízel volt, vagyis nem kevés km volt bennük.
Ami problémás váltó volt, annál az volt a baj, hogy hidegen nem lehetett 2-be, 3-ba berakni 0-ból. Később már melegen se. :(

Ezeknél legalább fent van a kulissza, így olyan szinte nincs, hogy nem marad benne semmi váltóolaj.

(lásd csodálatos fosvágen és társai, amiknél 1 milligramm olaj se képes megmaradni a váltóban, az alsó kulissza miatt...na csereberélik is őket szorgalmasan)
Gondolom nálam annál az egy hibás váltónál az lehetett a zizi, hogy rosszul rakták vissza a tömítést. :(
Vagyis inkább jobb, ha hozzá se nyúltak volna.


Én csak megnézem a szintjelzőt, és öntök utána gyári GM váltóolajat, (már ha az volt benne.....)

Csavarok kb 8-9nm.

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 03. 30. at 10:33, tomles írta:

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni, hátha találkozott már valaki az alábbi jelenséggel.

Mentem az autóval (Opel Astra g 1.4-es benzines) és egyszer csak a töltés jelző lámpa,

az villáskulcsos autó lámpa, a motorolaj lámpa világít, és az autó lassul, gáz adásra

nem csinál semmit az autó. Az autó leállt. Újraindítani csak úgy tudom, (elég nehezen)

ha indítózáskor padlóig nyomom a gázt. Az autó elindul, és tudok vele közlekedni.

Ami még furcsa, hogy egy ilyen leállást követően ki akartam olvasni a motor hibakódot,

de csak folyamatosan villogott a lámpa. (elméletileg nem volt hiba mégis leállt az autó)

Esetleg találkozott-e már valaki ilyen hibával és mi volt a baj, mit kell szereltetnem az autón?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Tamás

Heló, sajnos fngom nincs róla mi lehetett, ez melyik motor a szíjas vagy a láncos?
Illetve ha nagynehezen újraindul, milyen az alapjárat, és mi világít a műszerfalon?
És ugyanolyan-e a motor járása, mint régen?
Az a baj, hogy kismillió hiba lehet, csak totózni lehet. :(

Link to comment
Megosztás:

40 minutes ago, Mikulás74 said:

Helló, kb pont így, ahogy leírtad. :)
De elvileg örökélet olaj van ezekben a váltókban.

 

Na, ja, erről az örökéletről megvan a véleményem. Mármint nyilván igaz, hogy a váltó élete végig tart - csak ugye az a bökkenő, hogy valószínűleg azért nem bír még +100 ezret a váltó, mert nem lett soha lecserélve a folyadék benne. El tudom képzelni így másfél évtizedesen mennyi köze lehet annak a folyadéknak ami most benne van annak a folyadéknak a kenési sajátosságaihoz, amit anno a gyárban beletöltöttek.

Ezt a szintellenőrzést még átgondolom. Bár az a bajom vele, hogy ha szinte semmi nem hiányzik az olajból, akkor a kevés rátöltéssel semmit nem segítek, ha meg sok hiányzik és sokat töltök rá, akkor az meg lehet, hogy a teknő aljáról is újra feloldja a másfél évtizedes iszapot és elkezdi újra keringetni, és akkor meg attól fog idő előtt tönkremenni.

A szintezés akkor - ha jól értem - egyszerű túlfolyással történik meg a váltó oldalán lévő csavarral lezárt nyílásnál?

Mindenesetre kösz a segítséget.

Módosítva : Gman
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Gman írta:

Na, ja, erről az örökéletről megvan a véleményem. Mármint nyilván igaz, hogy a váltó élete végig tart - csak ugye az a bökkenő, hogy valószínűleg azért nem bír még +100 ezret a váltó, mert nem lett soha lecserélve a folyadék benne. El tudom képzelni így másfél évtizedesen mennyi köze lehet annak a folyadéknak ami most benne van annak a folyadéknak a kenési sajátosságaihoz, amit anno a gyárban beletöltöttek.

Ezt a szintellenőrzést még átgondolom. Bár az a bajom vele, hogy ha szinte semmi nem hiányzik az olajból, akkor a kevés rátöltéssel semmit nem segítek, ha meg sok hiányzik és sokat töltök rá, akkor az meg lehet, hogy a teknő aljáról is újra feloldja a másfél évtizedes iszapot és elkezdi újra keringetni, és akkor meg attól fog idő előtt tönkremenni.

A szintezés akkor - ha jól értem - egyszerű túlfolyással történik meg a váltó oldalán lévő csavarral lezárt nyílásnál?

Mindenesetre kösz a segítséget.

Azért itt nincs olyan mértékű elhasználódás mint a motorolajnál, ahol az a több 100 fokos hengerfallal, esetenként a turbóval találkozik pluszban átjárja a kartergáz amiben kipufogó gáztól kezdve üzemanyagig minden van. Itt csupán kenési feladatot lát el, iszapot sem találtam az alján, ami volt benzines ronggyal le lehetett törölni. A szintellenőrző csavar szerintem nálatok is mágneses, és a furat alatt 1.5-2 centire van a szint, amit L alakú dróttal lehet ellenőrizni.

http://661P1180021.jpg

http://689P1180022.jpg

A váltóban sokkal nagyobb " tisztaság van" nem látni olyan olajsaras-trutyit mint egy megbontott motorban akár a hengerfejben akár a karterban.

http://5731915081_20150719_PDTrq.jpg

http://367P5300332.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 órája, Gman írta:

Na, ja, erről az örökéletről megvan a véleményem. Mármint nyilván igaz, hogy a váltó élete végig tart - csak ugye az a bökkenő, hogy valószínűleg azért nem bír még +100 ezret a váltó, mert nem lett soha lecserélve a folyadék benne. El tudom képzelni így másfél évtizedesen mennyi köze lehet annak a folyadéknak ami most benne van annak a folyadéknak a kenési sajátosságaihoz, amit anno a gyárban beletöltöttek.

Akkor nézz utána ennek is, hogy mit ír a szervizkönyv a váltóolajról.
8nm-t a teknő csavarjaira írtam kb-ra.
De ha van ilyen órás nyomatékkulcsod, lelked legyen rajta....nyomatékkulcsot én legfeljebb HF-hez szoktam használni.
Kicsit túl sokat foglalkozol evvel a váltóolaj témával, kb az utolsó dolog, ami megfekszik egy opelon.
De végül is azt csinálsz, amit akarsz.

 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Mikulás74 írta:

Akkor nézz utána ennek is, hogy mit ír a szervizkönyv a váltóolajról.
8nm-t a teknő csavarjaira írtam kb-ra.
De ha van ilyen órás nyomatékkulcsod, lelked legyen rajta....nyomatékkulcsot én legfeljebb HF-hez szoktam használni.
Kicsit túl sokat foglalkozol evvel a váltóolaj témával, kb az utolsó dolog, ami megfekszik egy opelon.
De végül is azt csinálsz, amit akarsz.

 

Még a hengerfejhez is nehezen találtam nyomatékkulcsot. A szomszédét kértem el, amit kerékcsavarhoz vett, csak éppen az 28 Nm-nél kezdődik. Tulajdonképpen ki tudtam tekerni a skáláról oda ahol a 25-nek számszerűen lennie kellene, de azt írják a kulcsokról hogy a középső tartományban pontosak a két szélsőben kevésbé. Amennyire tudtam ellenőriztem a pontosságát, aztán  ez van alapon lehúztam vele, és elvileg jó lett. 

Link to comment
Megosztás:

Én tavaly cseréltem váltóolajat, most, hogy első motortartóbakot cseréltem, láttam a váltóteknőt, és a papírtömítés a szélen szét volt... foszolva? Nem tudom papírra mit kell mondani, mindenesetre a papír egyes rétegei látszottak, ki volt bomolva meg maga a teknő is elég olajosnak látszott, akkor nem néztem meg. Esélyes, hogy túlságosan meghúztam és folyik ki az olaj? Ha így lenne, akkor a váltóolaj alja piros kell, hogy legyen, ugye? De fene se érti, tettem rá olajtömítőt is, nem csak a papír volt ott. Meg az eredeti is egy papír volt, most a Hans Pries papírja ennyivel gyengébb lenne mint a gyári Opel?

 

Egyébként amint lecseréltük, érezni lehetett, hogy simábban vált, könnyebben veszi a fokozatokat, főleg 1-est és a hátramenetet. A teknőalján pár mm-es nyálkás, fekete olajsár volt, attól biztos megszabadítottam a rendszert :)

Link to comment
Megosztás:

6 perce, Vardar írta:

Én tavaly cseréltem váltóolajat, most, hogy első motortartóbakot cseréltem, láttam a váltóteknőt, és a papírtömítés a szélen szét volt... foszolva? Nem tudom papírra mit kell mondani, mindenesetre a papír egyes rétegei látszottak, ki volt bomolva meg maga a teknő is elég olajosnak látszott, akkor nem néztem meg. Esélyes, hogy túlságosan meghúztam és folyik ki az olaj? Ha így lenne, akkor a váltóolaj alja piros kell, hogy legyen, ugye? De fene se érti, tettem rá olajtömítőt is, nem csak a papír volt ott. Meg az eredeti is egy papír volt, most a Hans Pries papírja ennyivel gyengébb lenne mint a gyári Opel?

 

Egyébként amint lecseréltük, érezni lehetett, hogy simábban vált, könnyebben veszi a fokozatokat, főleg 1-est és a hátramenetet. A teknőalján pár mm-es nyálkás, fekete olajsár volt, attól biztos megszabadítottam a rendszert :)

Tavaly én is cseréltem váltó olajat.Nem hiszek az örök életben sem embernél sem sebváltónál.Ahol fogaskerekek surlódnak csapágyak dolgoznak ott az olaj nyíródik fárad.Örök élet nincs .

A régi tömitést raktam vissza némi paszta alkalmazásával.Semmi szivárgás.A váltó rudazatot érdemes végig nézni ill.kenni.Kezdve a váltószoknya felelmelésével ahol a gyári zsír már olyan keményre aszalódott hogy darabokban van lehullva .Megfelelő zsírral megkenve visszarak.Aztán az összes csuklópontot a rudazaton megzsírozni.Aknából könnyebb de fentről is be lehet zsírozni.A váltókart közben fokozatokban járatni .Könnyebb váltást és kisebb mértékű kopást lehet elérni.

Link to comment
Megosztás:

13 perce, Vardar írta:

Én tavaly cseréltem váltóolajat, most, hogy első motortartóbakot cseréltem, láttam a váltóteknőt, és a papírtömítés a szélen szét volt... foszolva? Nem tudom papírra mit kell mondani, mindenesetre a papír egyes rétegei látszottak, ki volt bomolva meg maga a teknő is elég olajosnak látszott, akkor nem néztem meg. Esélyes, hogy túlságosan meghúztam és folyik ki az olaj? Ha így lenne, akkor a váltóolaj alja piros kell, hogy legyen, ugye? De fene se érti, tettem rá olajtömítőt is, nem csak a papír volt ott. Meg az eredeti is egy papír volt, most a Hans Pries papírja ennyivel gyengébb lenne mint a gyári Opel?

 

Egyébként amint lecseréltük, érezni lehetett, hogy simábban vált, könnyebben veszi a fokozatokat, főleg 1-est és a hátramenetet. A teknőalján pár mm-es nyálkás, fekete olajsár volt, attól biztos megszabadítottam a rendszert :)

Én sem tudtam feltenni szivárgás mentesen a papír tömítéssel. 

  • Szomorú 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Én sem tudtam feltenni szivárgás mentesen a papír tömítéssel. 

Mennyire szivárog? Akkor most töltögethetek rá folyamatosan, vagy félévente csavarjam ki az ellenőrző csavart? Vagy vegyek egy GM tömítést, tegyem fel megint? 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Vardar írta:

Mennyire szivárog? Akkor most töltögethetek rá folyamatosan, vagy félévente csavarjam ki az ellenőrző csavart? Vagy vegyek egy GM tömítést, tegyem fel megint? 

Nem nagyon, csak néha láttam a piros cseppet a váltó alján-sarkán. Szerintem fent a kulisszánál több olaj kiment mint itt lent. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.