Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

2 órája, zotya975 írta:

Általában a szivattyú aljában van egy visszacsapó szelep, ez nem engedi leürülni a csöveket és egyben tartja is a nyomást. Mondjuk azt nem értem hogy nincs az injektor hídon visszatérő ág, akkor honnan viszi vissza a felesleget? A nyomásszabályzó szelep az injektorok után van, eddig amit láttam ott közvetlenül az injektor hídon, de akkor itt eszek szerint a visszavezetésnél a pumpánál. 

http://784_584841558820370.jpg

Az enyém is ilyen lehet? Hát holnap megbontom megnézem.

Köszi, akkor a szivattyút nézem első körben...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni. Az autó egyszer csak nem indexelt jobb oldalra. Sem az első sem a hátsó index nem ment, vészvillogóval is csak a bal oldal működött. Kicseréltem az index kart, tökéletes lett, de most kb 3 hónap múlva ismét elkezdte ugyanezt. Leszedtem az index kart, de ha nincsen rajta a kar, akkor sem megy jobb oldalra az index vészvilligóval. Valakinek van bármilyen ötlete erre? Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, gömbhal írta:

Sziasztok 2008-as Classic1.4 

Felhúzom a vezető oldali ablakot,és utána kb félig visszamegy magától.A riasztónál ugyan ez,beriasztom és lehúzza,érdeklődnék,hogy van erre valami okosság vagy szerelő?A "sinben" nincs semmi idegen anyag!

Alapvetően a jelenség amit tapasztalsz a becsípődés elleni védelem, azon az elven működik hogy ha megnövekszik az ablakemelőmotor ellenállása (például mert az útjába került valami), akkor megáll és visszamegy az ablak hogy ne csípje oda azt ami odaszorult. Ez tehát üzemszerű működés, ha neked mégis visszamegy az ablak annak ellenére hogy nincs az útjában semmi, az valószínűleg annak köszönhető hogy szorul az ablak a sínjében, emiatt növekszik meg a motor ellenállása. Próbáld "megkenni" valamivel (én zsírspray-t szoktam használni), ha ez sem segít akkor állítani kell az balakon illetve a sínjén.

Link to comment
Megosztás:

49 perce, tgabika76 írta:

Alapvetően a jelenség amit tapasztalsz a becsípődés elleni védelem, azon az elven működik hogy ha megnövekszik az ablakemelőmotor ellenállása (például mert az útjába került valami), akkor megáll és visszamegy az ablak hogy ne csípje oda azt ami odaszorult. Ez tehát üzemszerű működés, ha neked mégis visszamegy az ablak annak ellenére hogy nincs az útjában semmi, az valószínűleg annak köszönhető hogy szorul az ablak a sínjében, emiatt növekszik meg a motor ellenállása. Próbáld "megkenni" valamivel (én zsírspray-t szoktam használni), ha ez sem segít akkor állítani kell az balakon illetve a sínjén.

Sok autónál szokott használni,gondoltam megpróbálom,leszedtem az akksiról a sarut,visszaraktam és fura mód megjavult.

 

Link to comment
Megosztás:

Nem hagy nyugodni a gépsárkány, megint baja van.

 

Szóval a 4 napos hétvégén lecseréltem a bal, jobb és hátsó motortartóbakot, elöl pedig a gumifékcsöveket és a stabilizátor rúd szilentjeit. Párom használja napi szinten jelenleg a kocsit és arra panaszkodik, hogy ha egyesben felengedi a kuplungot és ekkor ugye beremeg a kocsi, akkor bal hátulról fémes hangot hall, mintha valami fém lógna és hozzáérne az aszfalthoz, elmondása szerint. Bal hátul annyit csináltam, hogy megnéztem a hátsó híd szilentet és konstatáltam, hogy elég rossz állapotban van. Láttam, hogy a bal szilent olyan, mintha só/kalcit kristályok lennének rajta, kicsit meg akartam piszkálni csavarhúzóval, hogy mégis mi lehet az, erre egy fekete fém/műanyaggyűrű ami kívülről rajta van, elengedett. Nem nagy erőt fejtettem ki rá, szóval gondolom, hogy a szentlélek tartotta egyben. Egyébként nem lógott, mozgott semmi, csak a szilent alumínium teste az gondolom, ami ilyen szépen korrodálódott. Most ez elképzelhető, hogy amiatt van ilyen fémes hang, mert elrepesztettem ezt a gyűrűt és egy kicsit megpiszkáltam a szilentet? Ha igen, munkadíja ennek mennyi kb, aki csináltatta már?

 

Esetleg lehet az, hogy párom rosszul hallja, és mondjuk elöl nem húztam meg eléggé a szilentek lefogató bilincsét és az ad ki ilyen hangot? Vagy a hátsó motortartóbak ha nem húztuk meg eléggé? (nota bene, behúzása közben eltört a kulcskészletből egy hosszabbító fej)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

 

X14Xe motorommal valami probléma van. KB 50 km-út után észrevettem hogy hangossan kopog a motor alapjárat közben én a hidrotőkékre gyanakodnék. Megnéztem a motorteret. A kiegyenlitő tartály alján alig volt viz. 1 órát hagytam állni akkor már nem is volt benne viz feltöltöttem vizzel kb 1 liter ment bele. Elinditottam és semmi probléma nem volt ameddig el nem érte a 90 fokot a viz akkor újból elkezdett kopogni mintha túlmelegedne egyébként a ventilátor bekapcsolt vizhőfok mérő szerint  szintén ok. Olajszint szintén rendben. ?Mi baj lehet?

Módosítva : Jaszo
Link to comment
Megosztás:

11 órája, Jaszo írta:

Sziasztok,

 

X14Xe motorommal valami probléma van. KB 50 km-út után észrevettem hogy hangossan kopog a motor alapjárat közben én a hidrotőkékre gyanakodnék. Megnéztem a motorteret. A kiegyenlitő tartály alján alig volt viz. 1 órát hagytam állni akkor már nem is volt benne viz feltöltöttem vizzel kb 1 liter ment bele. Elinditottam és semmi probléma nem volt ameddig el nem érte a 90 fokot a viz akkor újból elkezdett kopogni mintha túlmelegedne egyébként a ventilátor bekapcsolt vizhőfok mérő szerint  szintén ok. Olajszint szintén rendben. ?Mi baj lehet?

A hidrotőkének elég jellegzetes hangja van aki hallott már ilyet az felismeri, és az általában nem csak alapjáraton szól. Próbáld meg felderíteni hová tűnik a víz, mert ha a motor eszi meg, akkor ugyis bontani kell. Ha beledolgozik a vízkörbe a csöveket általában felfújja keményre menet közben, azok szinte összenyomhatatlanok. Ritkán, de ha a sérült hengerfej tömítés ( vagy akár repedt hengerfejnél) miatt a víz állás közben beszivárog a hengerbe indításkor a motor vízütést kaphat. Szerencsés esetben inditáskor a vizet visszatolja a kiegyenlítőbe. Ha hosszabb állás után eltűnik a víz, keress a motoron folyásnyomot, és nézz be a hengerekbe a gyertyanyíláson. 

Link to comment
Megosztás:

A hidrotőkének elég jellegzetes hangja van aki hallott már ilyet az felismeri, és az általában nem csak alapjáraton szól. Próbáld meg felderíteni hová tűnik a víz, mert ha a motor eszi meg, akkor ugyis bontani kell. Ha beledolgozik a vízkörbe a csöveket általában felfújja keményre menet közben, azok szinte összenyomhatatlanok. Ritkán, de ha a sérült hengerfej tömítés ( vagy akár repedt hengerfejnél) miatt a víz állás közben beszivárog a hengerbe indításkor a motor vízütést kaphat. Szerencsés esetben inditáskor a vizet visszatolja a kiegyenlítőbe. Ha hosszabb állás után eltűnik a víz, keress a motoron folyásnyomot, és nézz be a hengerekbe a gyertyanyíláson. 

 

Csak alapjáraton van hangja  nagyobb fordulaton nem hallom a csörgést és csak ha meleg a motor. A csöveket néztem nem tünt kökeménynek majdhogynem puhának éreztem.Most  valamivel kevesebb viz  van  benne pár mm-el mint este. többet nem tudok csinálni majd a szerelő megnézni. Erös a gyanúm h nálam utolsókat rúgja már az autó sok pénzt már ne makarok rákölteni. :(

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Jaszo írta:

A hidrotőkének elég jellegzetes hangja van aki hallott már ilyet az felismeri, és az általában nem csak alapjáraton szól. Próbáld meg felderíteni hová tűnik a víz, mert ha a motor eszi meg, akkor ugyis bontani kell. Ha beledolgozik a vízkörbe a csöveket általában felfújja keményre menet közben, azok szinte összenyomhatatlanok. Ritkán, de ha a sérült hengerfej tömítés ( vagy akár repedt hengerfejnél) miatt a víz állás közben beszivárog a hengerbe indításkor a motor vízütést kaphat. Szerencsés esetben inditáskor a vizet visszatolja a kiegyenlítőbe. Ha hosszabb állás után eltűnik a víz, keress a motoron folyásnyomot, és nézz be a hengerekbe a gyertyanyíláson. 

 

Csak alapjáraton van hangja  nagyobb fordulaton nem hallom a csörgést és csak ha meleg a motor. A csöveket néztem nem tünt kökeménynek majdhogynem puhának éreztem.Most  valamivel kevesebb viz  van  benne pár mm-el mint este. többet nem tudok csinálni majd a szerelő megnézni. Erös a gyanúm h nálam utolsókat rúgja már az autó sok pénzt már ne makarok rákölteni. :(

 

Lehet hogy kifelé jön a víz, ha forró felületre ér, hamar elpárolog és semmi nyoma. 

Link to comment
Megosztás:

45 perce, JohnVonAstra írta:

Megállítottak útközben, hogy az astra g tompított fénye vakít. Rajta van a vonóhorgon egy utánfutó. Mit csináljak, hogy másokat ne vakítsak?

Fényszóró magasság állítón tudsz lejjebb venni.A lámpatesten is van állító csavar de legelőször a motoros magasságállítóval próbálkozz.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

8 órája, JohnVonAstra írta:

Nehezen tudom megállapítani, hogy melyik lámpa vakít, de amit láttam, hogy a tompított lámpa foglalatának műanyag pöckeiből egy le van törve.

Nem remélem egyszerűen orvosolható a probléma.

Én azt szoktam hogy vagy falhoz állok 5 méterre és akkor látom hogy melyik lámpa világít feljebb, vagy elsétálok este a kocsi elé úgy 50 méterre és akkor már látom melyik vakit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérlek, segítsetek. Kezdek fáradni :D

Adott egy 2004-es Opel Astra G 1.4 16V Z14XE motorral.

Most leginkább az zavar, hogy az autó alsó fordulat tartományban nem húz csak búg és rángat picit emellett most amikor elengedem a gázpedált, rángat a kocsi. Plusz most még menet közben beragad a fordulatszám olyan 2000 körül váltáskor. 

A fordulatszám beragadás akkor jött be a képbe, amikor motormosást csináltam. Az összes tünet már előtte is megvolt sajnos. Motormosáskor leszedtem a trafósort és a csokikat vízmentessé tettem. Amit csináltam motormosás után: EGR szelep tisztítás, fojtószelepház tisztítás, légszűrő csere. Megjegyzésként még annyit, hogy van egy vastag kb 90 fokos cső, ami a szelepfedélbe csatlakozik jobb oldalról. Az tele volt ilyen kávészínű trutyival. Kipucoltam, ahogy tudtam, de a cső ami a motorblokkba visz, azt sajnos nem tudtam teljesen. Az EGR szelepet ahonnan levettem, ott pedig szép kokszosodást láttam. A fojtószelepház alatti rész (air intake manifold talán) tiszta fekete mocsok.

Szóval: mi lehet a probléma? Sajnos semmilyen hibakód nincs az autóban.

Link to comment
Megosztás:

23 órája, JohnVonAstra írta:

Közben megtaláltam a motorost, de kevés. Még mindig villognak. Azt néztem, hogy a lámpánál imbusz kulcs kell. Az meg pont nincs nálam.

Hello,

Hátulról meg tudod oldani a magasságállítást egy 10mm-es dugókulccsal az inbuszos forgató fogaskerékre merőleges tengely végén. Talán szerencsésebb is, mint inbusszal tekerni, sajnos könnyen kikoptatja a műanyagban a belső kulcsnyílást.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a bal oldali ajtó nyitásra elment az utastér világítás, a jobbra működik. Próbáltam megtalálni mi lehet a gond, de nem jöttem rá. Vettem egy új kapcsolót az ajtó oszlopba, de nem világít még mindig. Ha a rossznak hittet beteszem jobbra, akkor az ott jól működik. Bal odalon a vezetéket testre rakva felgyulad a lámpa. Ötlet?

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, G-man írta:

Sziasztok!

Kérlek, segítsetek. Kezdek fáradni :D

Adott egy 2004-es Opel Astra G 1.4 16V Z14XE motorral.

Most leginkább az zavar, hogy az autó alsó fordulat tartományban nem húz csak búg és rángat picit emellett most amikor elengedem a gázpedált, rángat a kocsi. Plusz most még menet közben beragad a fordulatszám olyan 2000 körül váltáskor. 

A fordulatszám beragadás akkor jött be a képbe, amikor motormosást csináltam. Az összes tünet már előtte is megvolt sajnos. Motormosáskor leszedtem a trafósort és a csokikat vízmentessé tettem. Amit csináltam motormosás után: EGR szelep tisztítás, fojtószelepház tisztítás, légszűrő csere. Megjegyzésként még annyit, hogy van egy vastag kb 90 fokos cső, ami a szelepfedélbe csatlakozik jobb oldalról. Az tele volt ilyen kávészínű trutyival. Kipucoltam, ahogy tudtam, de a cső ami a motorblokkba visz, azt sajnos nem tudtam teljesen. Az EGR szelepet ahonnan levettem, ott pedig szép kokszosodást láttam. A fojtószelepház alatti rész (air intake manifold talán) tiszta fekete mocsok.

Szóval: mi lehet a probléma? Sajnos semmilyen hibakód nincs az autóban.

Elektromos hibákhoz (is) :D totál zokni vagyok, de próbálj meg egy fojtószelep állító motort kölcsönbe kérni, hátha változik a helyzet. Néztem, hogy volt, akinek fennakadt ilyen miatt a fordulatszám, meg gázadásra összevissza reagált a moci.
Csak egy tipp. :)

Link to comment
Megosztás:

22 órája, zotya975 írta:

Én azt szoktam hogy vagy falhoz állok 5 méterre és akkor látom hogy melyik lámpa világít feljebb, vagy elsétálok este a kocsi elé úgy 50 méterre és akkor már látom melyik vakit.

Én állíthatom akárhová a lámpáimat, mindenhogy anyázott a jónép szemből. :-)
Lámpabúra polír után már nem reklamált senki.
Állítólag a matt búra nagyon szórja a fényt.

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 04. 21. at 6:06, Mikulás74 írta:

Én állíthatom akárhová a lámpáimat, mindenhogy anyázott a jónép szemből. :-)
Lámpabúra polír után már nem reklamált senki.
Állítólag a matt búra nagyon szórja a fényt.

Biztos hogy szórja az is, de ha látni  a határozott vonalat szerintem akkor még annyira nem matt. Az udvaromban nem valami jó a terep, de reggel mentem dolgozni, és találtam egy betonkerítést amire egy parkolóból rá tudtam világítani. Egy magasságban állt a két vetítési kép, és ha közeledtem távolodtam a távolságuk nem változott. Mielőtt be tudtam volna állítani olyan 20 méternél már egymást fedte a két sugár képe a falon. Nyilván el kell vinnem valahová rendesen beállítani, de most már akkor tudom hogy lehet is állítani. 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 04. 19. at 12:19, zotya975 írta:

Lehet hogy kifelé jön a víz, ha forró felületre ér, hamar elpárolog és semmi nyoma. 

Szia,

kész lett az autó kiderült egyik fütéscsönél folyt el a viz. Négyezer forintból megúsztam. :) A csörgést a hidrotőke okozza szerelő azt mondta h lehet halkulni fog  lehet el is múlik. Hidegen indultam a szerelőnél elég csúnya hangja volt. Kicsit megkergettem el is múlt. Fél óra állás után sem volt hangja. Hiden inditásra leszek kiváncsi h elöjön-e. Ami furcsa hogy mielött elvittem hidegen nem volt hangja és melegen csörgött most meg pont forditva, de majd hosszabb távú tesztelés után beszámolok. 

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Jaszo írta:

Szia,

kész lett az autó kiderült egyik fütéscsönél folyt el a viz. Négyezer forintból megúsztam. :) A csörgést a hidrotőke okozza szerelő azt mondta h lehet halkulni fog  lehet el is múlik. Hidegen indultam a szerelőnél elég csúnya hangja volt. Kicsit megkergettem el is múlt. Fél óra állás után sem volt hangja. Hiden inditásra leszek kiváncsi h elöjön-e. Ami furcsa hogy mielött elvittem hidegen nem volt hangja és melegen csörgött most meg pont forditva, de majd hosszabb távú tesztelés után beszámolok. 

Általában indítás után csörögnek a tőkék aztán egy-két perc után halkul. De lehet olyan is hogy pont melegen van hangja hiszen akkor már kisebb az olajnyomás. Nem mindegy hogy tőke hiba vagy olajozási gond okozza. 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 04. 21. at 6:03, Mikulás74 írta:

Elektromos hibákhoz (is) :D totál zokni vagyok, de próbálj meg egy fojtószelep állító motort kölcsönbe kérni, hátha változik a helyzet. Néztem, hogy volt, akinek fennakadt ilyen miatt a fordulatszám, meg gázadásra összevissza reagált a moci.
Csak egy tipp. :)

Közben amit csináltam: újra fojtószelepház tisztítás, újra EGR tisztítás, MAP tisztítás, akkusaru le és fel. Hibakód nincs, csak a 2-es lambdaszondát írja, de úgy tudom, az nem szól bele a keverékképzésbe.

A motor eőtlensége picit javult, a fordulatszám is jó de a rángatás alacsonyabb fordulaton vagy gázpedál elengedésekor megmaradt. Rádugtam egy OBD2 hibaolvasót és feltűnt, hogy ha nem érek a gázpedálhoz, akkor is folyamatosan azt mutatja, hogy 10%-ig be van nyomva a gázpedál.

Lehetséges, hogy a gázpedál állás érzékelője okoz ilyen hibát? Valahol olvastam hasonlót.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, tőletek hűtő ügyben. Ami adott:

Opel Astra 1.4 Z14XEP, 2009-es gyártmány (T98, F69) 

Hűtőt kellene cserélem rajta, és az a bajom, hogy sem a Bárdiban sem az Unixban nem tudtak háromszori cserével sem, megfelelő alkatrészt adni. 

Vagy a méretekkel volt a gond, vagy a kiegyenlítőhöz menő "csöcs" nem 45 fokos állású volt, hanem tök egyenes. Mindig volt valami gáz. 

A bajom az az, hogy nem látszik a pontos,  még autóban levő cserélendő hűtő cikkszáma (csak valami PA-s szöveg számokkal, de az tuti nem a cikkszáma).

Most ott tartunk, hogy gyári hűtő kellene. Egy a baj, 10 db gyári hűtő cikkszámát hasonlítottam össze a bárdis referenciákkal. Egyik sem stimmelt, többet el is hoztam mert azt hittem jó lesz...

Mit tanácsoltok? Fényképem van róla, csak a pontos mm-es adatokat nem tudom. Bontott alkatrész?

 

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.