Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

22 perce, euler30 írta:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, tőletek hűtő ügyben. Ami adott:

Opel Astra 1.4 Z14XEP, 2009-es gyártmány (T98, F69) 

Hűtőt kellene cserélem rajta, és az a bajom, hogy sem a Bárdiban sem az Unixban nem tudtak háromszori cserével sem, megfelelő alkatrészt adni. 

Vagy a méretekkel volt a gond, vagy a kiegyenlítőhöz menő "csöcs" nem 45 fokos állású volt, hanem tök egyenes. Mindig volt valami gáz. 

A bajom az az, hogy nem látszik a pontos,  még autóban levő cserélendő hűtő cikkszáma (csak valami PA-s szöveg számokkal, de az tuti nem a cikkszáma).

Most ott tartunk, hogy gyári hűtő kellene. Egy a baj, 10 db gyári hűtő cikkszámát hasonlítottam össze a bárdis referenciákkal. Egyik sem stimmelt, többet el is hoztam mert azt hittem jó lesz...

Mit tanácsoltok? Fényképem van róla, csak a pontos mm-es adatokat nem tudom. Bontott alkatrész?

 

Köszönöm!

Ilyen adatbázist már próbáltál? https://opel.7zap.com/hu/car/t98/f/0/2-3/

Ezt klímás kocsihoz írják, nem tudom a tiéd az-e?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Arra, hogy mind a "fedélzeti számítógép" (óra, dátum), mind az óracsoport beépített kijelőzi annyira halványak, hogy nappal gyakorlatilag láthatatlan hogy mit írnak ki, van valami megoldás?

A világításkapcsoló melletti szabályozó természetesen maximumon van. Astra G F48, az ablak tövénél középen nincs fényérzékelő benne.

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, euler30 írta:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, tőletek hűtő ügyben. Ami adott:

Opel Astra 1.4 Z14XEP, 2009-es gyártmány (T98, F69) 

Hűtőt kellene cserélem rajta, és az a bajom, hogy sem a Bárdiban sem az Unixban nem tudtak háromszori cserével sem, megfelelő alkatrészt adni. 

Vagy a méretekkel volt a gond, vagy a kiegyenlítőhöz menő "csöcs" nem 45 fokos állású volt, hanem tök egyenes. Mindig volt valami gáz. 

A bajom az az, hogy nem látszik a pontos,  még autóban levő cserélendő hűtő cikkszáma (csak valami PA-s szöveg számokkal, de az tuti nem a cikkszáma).

Most ott tartunk, hogy gyári hűtő kellene. Egy a baj, 10 db gyári hűtő cikkszámát hasonlítottam össze a bárdis referenciákkal. Egyik sem stimmelt, többet el is hoztam mert azt hittem jó lesz...

Mit tanácsoltok? Fényképem van róla, csak a pontos mm-es adatokat nem tudom. Bontott alkatrész?

 

Köszönöm!

Hali.Az én autóm is ilyen megnézem hátha van rajta valami beazonosítható jel vagy szám.Valami okosság. Na megnéztem.Hát egy helyen van egy sorozat szám a venti felőli oldalon.Szerintem ez a gyári sorozatszám lehet csak.Más helyen nem láttam mást.

 

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Gman írta:

Sziasztok!

Arra, hogy mind a "fedélzeti számítógép" (óra, dátum), mind az óracsoport beépített kijelőzi annyira halványak, hogy nappal gyakorlatilag láthatatlan hogy mit írnak ki, van valami megoldás?

A világításkapcsoló melletti szabályozó természetesen maximumon van. Astra G F48, az ablak tövénél középen nincs fényérzékelő benne.

 

Szia,

lehet rosszul érintkezik az izzó elmozdult kicsit. Müszerfalat középen viszonylag egyszerű megbontani youtuben van róla videó.Ha a megigazitás nem segit én a cromaxnál rendeltem ilyen izzót kb 500ft darabja.

 

Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, Jaszo said:

Szia,

lehet rosszul érintkezik az izzó elmozdult kicsit. Müszerfalat középen viszonylag egyszerű megbontani youtuben van róla videó.Ha a megigazitás nem segit én a cromaxnál rendeltem ilyen izzót kb 500ft darabja.

 

Kösz, megnézem majd, bár nem hiszem, hogy ez lenne, mert nem csak a középkonzol kijelzője, de az óracsoport LCD kijelzői is éppen annyira halványak és olvashatatlanok. Csak azt nem tudom, hogy az LCD kijelzők öregednek így, vagy esetleg az elektromos rendszerben lép fel valami degeneráció (pl. egy kondi kezd megdögleni, vagy ki tudja), és ez annak a következménye.

Maga a középkonzolos LCD kijelző cseréje amúgy megoldható? Nyilván nem egy használt másikra gondoltam, hanem hogy van -e valami utángyártott új panel, amit be lehet illeszteni az eredeti helyett. 

Ha nincs felkapcsolva a világítás, akkor egyébként olvashatók a szóban forgó LCD kijelzők, csak akkor nem, ha a világítás felkapcsolása miatt letompítja őket az autó. Akkor nappali fényben olvashatatlanná válnak. 

Szerk: Lehet, hogy mégis igazad lesz az izzókkal, mert az LCD-k mögött is az van. Azt gondoltam volna, hogy azok háttérvilágítása CCFL, de nem. Kösz a segítséget.

Módosítva : Gman
Link to comment
Megosztás:

Z16XEP motor hidegindításnál 1500 körüli fordulaton pörög, majd fél-egy perc után visszaáll kicsivel 1000 felettire. Ez eddig normális is (gondolom). Viszont ha ezek után elkezdem "túráztatni" a motort, azaz csak finoman, de feljebb nyomom a fordulatszámot a gázpedállal üresjáratban 2000-2500 környékére, akkor utána ha elengedem a gázpedált, akkor sokszor nem esik vissza a fordulatszám 1000 körülire, hanem "megragad" valahol 1200-1500 körül, és vagy csak nagyon lassan csúszik vissza 1000 körülire, vagy egyáltalán nem mozdul, amíg meg nem pöckölöm a gázpedált megint egy kicsit.

Ez így normális, vagy lehet, hogy a hátúl lévő üresjárati szelep ragad esetleg? Ezt érdemes megpróbálni tisztítani, vagy esélytelen és más természetű a meghibásodása (ha az van), és érdemes inkább újat venni? Nem tűnik egy nagy tételnek, de minek újat venni ha a régi is helyre pofozható.

Esetleg más lehet a jelenség magyarázata? Hibakódom, hibalámpám nincs semmi.

Módosítva : Gman
Link to comment
Megosztás:

8 órája, Gman írta:

Z16XEP motor hidegindításnál 1500 körüli fordulaton pörög, majd fél-egy perc után visszaáll kicsivel 1000 felettire. Ez eddig normális is (gondolom). Viszont ha ezek után elkezdem "túráztatni" a motort, azaz csak finoman, de feljebb nyomom a fordulatszámot a gázpedállal üresjáratban 2000-2500 környékére, akkor utána ha elengedem a gázpedált, akkor sokszor nem esik vissza a fordulatszám 1000 körülire, hanem "megragad" valahol 1200-1500 körül, és vagy csak nagyon lassan csúszik vissza 1000 körülire, vagy egyáltalán nem mozdul, amíg meg nem pöckölöm a gázpedált megint egy kicsit.

Ez így normális, vagy lehet, hogy a hátúl lévő üresjárati szelep ragad esetleg? Ezt érdemes megpróbálni tisztítani, vagy esélytelen és más természetű a meghibásodása (ha az van), és érdemes inkább újat venni? Nem tűnik egy nagy tételnek, de minek újat venni ha a régi is helyre pofozható.

Esetleg más lehet a jelenség magyarázata? Hibakódom, hibalámpám nincs semmi.

Elvileg elektromos fojtószelep állítás van rajta, jó régen találtam egy videót youtubeon, ott egy emberke szétszed egy ilyet atomjaira, műanyag fogaskerekek vannak benne, meg valami potméter-pálya, ami beég, és akkor vannak hasonló bajok. De most meg nem találom valamiért a videót.
Aztán lehet a pedál jeladója nem jó.
Ráadott gyújtással ha nyomkodod a gázpedált, elvileg hallatszik, ha valami baja van a villanymotornak.

Link to comment
Megosztás:

On 4/25/2020 at 1:47 PM, Jaszo said:

Szia,

lehet rosszul érintkezik az izzó elmozdult kicsit. Müszerfalat középen viszonylag egyszerű megbontani youtuben van róla videó.Ha a megigazitás nem segit én a cromaxnál rendeltem ilyen izzót kb 500ft darabja.

 

Na, kicseréltem az izzókat, de egyelőre nem a középső órakijelzőn, hanem csak az óracsoportban, mert azt sokkal könnyebb kiszedni (és mert ugye annak a kilométerórája is éppen olyan halvány volt). Nos, bár az izzók marha régik voltak (talán még gyáriak), mert teljesen meg volt sárgulva a műanyag házuk/talpuk, de hiába cseréltem ki őket, szemre nem lett igazán jobb tőle semmi, továbbra is gyakorlatilag olvashatatlan nappal a kijelzés a vadiúj izzóval is. Ebből azt a következtetést vonom le, hogy nem ez a probléma, hanem vagy magukkal a kijelzőkkel lehet valami (ti. azok mattultak-sárgultak be, így eleve kevesebb fényt tudnak átengedni), vagy a feszültség kevés amit juttat nekik az elektronika.

Még azon gondolkodom, hogy kiszedem a háttérvilágítás fényerejét szabályzó potmétert, és megnézem, hogy azzal nincs -e valami. Másik lehetőség lehet esetleg az eredetileg 1.5 Wattos izzók helyett a 2 Wattos variánst berakni (nagyobb szerintem nincs is), és reménykedni abban, hogy egyrészt világosabb lesz tőle a kijelző, másrészt hogy nem éget szét semmit az óracsoport elektronikájában a nagyobb áramfelvétel.

Esetleg még utánanézek, hogy lehet -e LED-es variánst kapni ezekből a spéci izzókból utángyártottban, hátha azok világosabbak. Bár mivel ezek állandóan mennek, és mivel a LED-es izzók (a méregdrágákat leszámítva) sokkal kevesebb üzemidőt bírnak, ezért nem hiszem, hogy ez hosszú távon működő megoldás lehetne. 

Módosítva : Gman
Link to comment
Megosztás:

9 órája, Gman írta:

Na, kicseréltem az izzókat, de egyelőre nem a középső órakijelzőn, hanem csak az óracsoportban, mert azt sokkal könnyebb kiszedni (és mert ugye annak a kilométerórája is éppen olyan halvány volt). Nos, bár az izzók marha régik voltak (talán még gyáriak), mert teljesen meg volt sárgulva a műanyag házuk/talpuk, de hiába cseréltem ki őket, szemre nem lett igazán jobb tőle semmi, továbbra is gyakorlatilag olvashatatlan nappal a kijelzés a vadiúj izzóval is. Ebből azt a következtetést vonom le, hogy nem ez a probléma, hanem vagy magukkal a kijelzőkkel lehet valami (ti. azok mattultak-sárgultak be, így eleve kevesebb fényt tudnak átengedni), vagy a feszültség kevés amit juttat nekik az elektronika.

Még azon gondolkodom, hogy kiszedem a háttérvilágítás fényerejét szabályzó potmétert, és megnézem, hogy azzal nincs -e valami. Másik lehetőség lehet esetleg az eredetileg 1.5 Wattos izzók helyett a 2 Wattos variánst berakni (nagyobb szerintem nincs is), és reménykedni abban, hogy egyrészt világosabb lesz tőle a kijelző, másrészt hogy nem éget szét semmit az óracsoport elektronikájában a nagyobb áramfelvétel.

Esetleg még utánanézek, hogy lehet -e LED-es variánst kapni ezekből a spéci izzókból utángyártottban, hátha azok világosabbak. Bár mivel ezek állandóan mennek, és mivel a LED-es izzók (a méregdrágákat leszámítva) sokkal kevesebb üzemidőt bírnak, ezért nem hiszem, hogy ez hosszú távon működő megoldás lehetne. 

Ha már szétszeded rakhatsz bele le-szalagot is, bár nagyobb macera, de örökre szól. Ezek 12 Voltra vannak tervezve elviselik a nagyobb feszt is és olcsók. Azért macera, mert a műszeregységet kiszedve kicsit kísérletezni kell, hogy hova mennyit rakj, hogy egyenletes világítást kapj. 10 év állandó rizsszem izzó cserélgetés után az F-be mindenhová led szalag került, és soha egyetlenegy sem ment tönkre.

http://13510422234_8324928235040.jpg

http://76811014935_8324867668379.jpg

A zafirán még nem kellett izzót cserélnem de az első kiégéskor kidobálom mind és megy bele a szalag. Egyetlen hátránya hogy ezeket nem lehet állítgatni a fényerő szabályzóval, de én amúgy sem szoktam. 

 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Gman írta:

Na, kicseréltem az izzókat, de egyelőre nem a középső órakijelzőn, hanem csak az óracsoportban, mert azt sokkal könnyebb kiszedni (és mert ugye annak a kilométerórája is éppen olyan halvány volt). Nos, bár az izzók marha régik voltak (talán még gyáriak), mert teljesen meg volt sárgulva a műanyag házuk/talpuk, de hiába cseréltem ki őket, szemre nem lett igazán jobb tőle semmi, továbbra is gyakorlatilag olvashatatlan nappal a kijelzés a vadiúj izzóval is. Ebből azt a következtetést vonom le, hogy nem ez a probléma, hanem vagy magukkal a kijelzőkkel lehet valami (ti. azok mattultak-sárgultak be, így eleve kevesebb fényt tudnak átengedni), vagy a feszültség kevés amit juttat nekik az elektronika.

Még azon gondolkodom, hogy kiszedem a háttérvilágítás fényerejét szabályzó potmétert, és megnézem, hogy azzal nincs -e valami. Másik lehetőség lehet esetleg az eredetileg 1.5 Wattos izzók helyett a 2 Wattos variánst berakni (nagyobb szerintem nincs is), és reménykedni abban, hogy egyrészt világosabb lesz tőle a kijelző, másrészt hogy nem éget szét semmit az óracsoport elektronikájában a nagyobb áramfelvétel.

Esetleg még utánanézek, hogy lehet -e LED-es variánst kapni ezekből a spéci izzókból utángyártottban, hátha azok világosabbak. Bár mivel ezek állandóan mennek, és mivel a LED-es izzók (a méregdrágákat leszámítva) sokkal kevesebb üzemidőt bírnak, ezért nem hiszem, hogy ez hosszú távon működő megoldás lehetne. 

Nálunk két G astra is van a családban de a dátum ill.hömérséklet kijelzőt nappal egyikben sem látni.Hiába van fullra állítva a fényerő.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Van egy 60 ezret futott 1.2-es (Z12XEP) G astrám.
Családból vettem át, első tulajtól. Korábban is csak városban használt, 10 kilométerekre.
Amit fontos lehet még tudni, hogy többször (évente) volt azóta olajcsere (GM 5w-30), illetve sajnos továbbra is rövidtávokra van használva.
Kb. 3 hónaponta pár deci vizet utána kell tölteni. Korábban is trutyis, barnás olajos emulzió rakódott ki az olajbetöltő sapkára, de ez észrevehető volt a nívópálcán is kisebb mértékben.
Pár hónapja indításkor lánc csörgés is megjelent (talán kicsit korai?), így a csere mellett döntöttem. Ehhez adott minden szerszám, így otthon végzem. Már a szelepfedél levételekor víz folyt a kezemre, azonban levétel után lesokkoltam. Pár napja már állt az autó, és az ide került víz kirakódott, illetve csúnyán megkezdte a vezérműtengelyeket. Természetesen a szelepfedél is tele volt rakódva az iszapos trutyival.  https://drive.google.com/open?id=1FR-q0JJ4_ecO4LfAd5Rdb5EWWMIqHg9Y
Ezután az olajteknőt is levettem, ennek az alján ugyan nem nagy mértékben, de iszapos olajat takaríthattam ki.
Kérdésem, hogy mitől lehet ez a jelenség? Lehetséges, hogy hengerfej tömítést kell cserélnem ennyi kilométernél? A hűtőfolyadék teljesen tiszta, nincs benne olaj. A vízpumpánál látszólag nem folyik be a víz. Honnan kerülhet be még az olajba víz? A sok rövid használattól lehetséges, hogy nem tud elpárologni kellőképpen? Van egy Focus 1.4 a családban, ami szintén rövid utakra van használva, de ott semmi jele ilyen "kicsapódásnak".

Módosítva : Nexuser
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Nexuser írta:

Sziasztok!
Van egy 60 ezret futott 1.2-es (Z12XEP) G astrám.
Családból vettem át, első tulajtól. Korábban is csak városban használt, 10 kilométerekre.
Amit fontos lehet még tudni, hogy többször (évente) volt azóta olajcsere (GM 5w-30), illetve sajnos továbbra is rövidtávokra van használva.
Kb. 3 hónaponta pár deci vizet utána kell tölteni. Korábban is trutyis, barnás olajos emulzió rakódott ki az olajbetöltő sapkára, de ez észrevehető volt a nívópálcán is kisebb mértékben.
Pár hónapja indításkor lánc csörgés is megjelent (talán kicsit korai?), így a csere mellett döntöttem. Ehhez adott minden szerszám, így otthon végzem. Már a szelepfedél levételekor víz folyt a kezemre, azonban levétel után lesokkoltam. Pár napja már állt az autó, és az ide került víz kirakódott, illetve csúnyán megkezdte a vezérműtengelyeket. Természetesen a szelepfedél is tele volt rakódva az iszapos trutyival.  https://drive.google.com/open?id=1FR-q0JJ4_ecO4LfAd5Rdb5EWWMIqHg9Y
Ezután az olajteknőt is levettem, ennek az alján ugyan nem nagy mértékben, de iszapos olajat takaríthattam ki.
Kérdésem, hogy mitől lehet ez a jelenség? Lehetséges, hogy hengerfej tömítést kell cserélnem ennyi kilométernél? A hűtőfolyadék teljesen tiszta, nincs benne olaj. A vízpumpánál látszólag nem folyik be a víz. Honnan kerülhet be még az olajba víz? A sok rövid használattól lehetséges, hogy nem tud elpárologni kellőképpen? Van egy Focus 1.4 a családban, ami szintén rövid utakra van használva, de ott semmi jele ilyen "kicsapódásnak".

Szia.

Az enyém z14xep lényegében ugyanaz.Én 150-ezernél cseréltem láncot ill.komplett vezérlést.60-ezernél nagyon korainak tűnik.Itt víz a vezérlés fedél tömitetlensége kapcsán kerülhet víz az olajtérbe.Lehet átszivárgott mégis.Ha tiszta a kiegyenlítőben a víz és nem is forralja a vizet máshol nemigen kerülhet bele víz.Bár ha nagyon sűrűn illetve rövid távokon van használva akkor előfordulhat hogy a kondenzvíz keveredik a szelepfedél alatt az olajjal.Ilyen jelenség van.De akkor nem fogy a víz a tartályban.Figyeljed most hogy összeraktad fennáll e még a jelenség.Én 5-ezer km-t mentem a vezérlés csere óta az akkori feltöltött vízmennyiség egy mm-t sem fogyott.Ugyanott van a szint a kiegyenlítőben.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

2 órája, szürkeastra írta:

Sziasztok, 

Szerintetek normális a benzinpumpa hangja?

Találkozott már valaki hasonlóval?

Z14XE

https://drive.google.com/file/d/1kgYoXfb-Ud3Bn3kuw32kHe-4lwmfitfn/view?usp=sharing

Ha a változó hangra gondolsz, akkor szerintem nem. Én kivenném, megnézném hogy az előszűrő sértetlenül ott van-e az alján, majd kifújatnám oda-vissza levegővel, visszaraknám, ha nem javul akkor csere. Kiszerelt állapotban nem szabad próbálgatni, mert akkor már jelen van az égés egyik feltétele az oxigén. Mindegyik pumpa máshogy szól, egyik hangosabb a másik halkabb, de szerintem a változó hang semmiképpen nem jó. Ha van lehetőséged méress benzinnyomást, nézd meg hogy a hang változásával változik-e a nyomás is. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Ha a változó hangra gondolsz, akkor szerintem nem. Én kivenném, megnézném hogy az előszűrő sértetlenül ott van-e az alján, majd kifújatnám oda-vissza levegővel, visszaraknám, ha nem javul akkor csere. Kiszerelt állapotban nem szabad próbálgatni, mert akkor már jelen van az égés egyik feltétele az oxigén. Mindegyik pumpa máshogy szól, egyik hangosabb a másik halkabb, de szerintem a változó hang semmiképpen nem jó. Ha van lehetőséged méress benzinnyomást, nézd meg hogy a hang változásával változik-e a nyomás is. 

Köszönöm

Igen, arra gondoltam. Szerintem se szabadna változnia a hangjának, csak gondoltam hátha találkozott már valaki hasonlóval.

Csere lesz, meg is van az új, csak várom hogy fogyjon ki a benzin a tartályból. A szűrő tisztitásán túl vagyok. Azt tudja valaki hogy az örvénykamra vagy mi a csudának nevezik azt a poharat meddig kell legyen benzinnel?

 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, szürkeastra írta:

Köszönöm

Igen, arra gondoltam. Szerintem se szabadna változnia a hangjának, csak gondoltam hátha találkozott már valaki hasonlóval.

Csere lesz, meg is van az új, csak várom hogy fogyjon ki a benzin a tartályból. A szűrő tisztitásán túl vagyok. Azt tudja valaki hogy az örvénykamra vagy mi a csudának nevezik azt a poharat meddig kell legyen benzinnel?

 

Hát azt ha jól tudom a visszafolyó ág tölti, hogy még alacsony benzinszint esetén se tudjon soha levegőt szívni a pumpa, de hogy mekkora  a szint benne azt passzolom. F-nél a benzin túlcsordult rajta tehát mindíg tele volt. Sőt a betöltő csonk kicsit fölényúlt, így ha 0-ra kijárta az ember az üzemanyagot tankoláskor ezt töltötte fel először. Itt is gondolom a perem magassága vagy ha van kifolyó nyílás adja meg mekkora a szint. Ezt még nem szedtem szét.  

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

On 2020. 04. 25. at 11:45, euler30 írta:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, tőletek hűtő ügyben. Ami adott:

Opel Astra 1.4 Z14XEP, 2009-es gyártmány (T98, F69) 

Hűtőt kellene cserélem rajta, és az a bajom, hogy sem a Bárdiban sem az Unixban nem tudtak háromszori cserével sem, megfelelő alkatrészt adni. 

Vagy a méretekkel volt a gond, vagy a kiegyenlítőhöz menő "csöcs" nem 45 fokos állású volt, hanem tök egyenes. Mindig volt valami gáz. 

A bajom az az, hogy nem látszik a pontos,  még autóban levő cserélendő hűtő cikkszáma (csak valami PA-s szöveg számokkal, de az tuti nem a cikkszáma).

Most ott tartunk, hogy gyári hűtő kellene. Egy a baj, 10 db gyári hűtő cikkszámát hasonlítottam össze a bárdis referenciákkal. Egyik sem stimmelt, többet el is hoztam mert azt hittem jó lesz...

Mit tanácsoltok? Fényképem van róla, csak a pontos mm-es adatokat nem tudom. Bontott alkatrész?

 

Köszönöm!

https://www.autoalkatreszonline24.hu/search?keyword=732551

Ez való hozzá 5crk8e60wynvhpp4lvco.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok
Hütőt kell cserélni az autómba (2004-es,Z14XE,klimás)
melyiket javasoljátok? Több gyártót is találtam 20-25e ft között.
 A motor felé ki tudom venni a hütőt vagy csak előre a lökháritó levétele után jön ki?
köszönöm

Link to comment
Megosztás:

4 órája, piki24 írta:

Sziasztok
Hütőt kell cserélni az autómba (2004-es,Z14XE,klimás)
melyiket javasoljátok? Több gyártót is találtam 20-25e ft között.
 A motor felé ki tudom venni a hütőt vagy csak előre a lökháritó levétele után jön ki?
köszönöm

Hali.

Motor felé ki tudod venni.Nem kell levenni a lökhárítót.

Link to comment
Megosztás:

21 perce, Ati88 írta:

Sziasztok!  Mi ez pontosan ahol szivárog az olaj? És mi lehet az oka?

20200517v00sroc5e.jpeg

Szia

Ez ha jól látom a szívótorokból ered.Oldjad a bilincset vedd le a műanyag levegőszűrőtől jövő egységet aztán kiderül.Valószinű a gumi karima szakadt el.Ott fújja ki a trutyit.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

32 perce, kingblue írta:

Szia

Ez ha jól látom a szívótorokból ered.Oldjad a bilincset vedd le a műanyag levegőszűrőtől jövő egységet aztán kiderül.Valószinű a gumi karima szakadt el.Ott fújja ki a trutyit.

Ahaa, köszi. Hát megnézem. Ez egy  távolabbi kép. a bekarikázott rész amiről szó van

20200517v00sb3qaw.jpeg

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Ati88 írta:

Ahaa, köszi. Hát megnézem. Ez egy  távolabbi kép. a bekarikázott rész amiről szó van

20200517v00sb3qaw.jpeg

A válasz ugyanaz.Gumi szorító karima van rajt.Az szokott elszakadni.Sajna azt nem lehet külön cserélni csak a műanyag szívócsővel együtt van.Ideiglenesen szigetelőszalaggal körbetekerve lehet elhárítani de nem végleges megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.