Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

14 hours ago, zotya975 said:

Ahhoz azért több idő kell, szerintem inkább egy óra.

Na, végül úgy néz ki, hogy fél óra több, mint elég volt a bemelegedéshez. A váltóház hőmérséklete 60 fok, a differenciálé 50 fok lett (lézeres hőmérővel mérve). De mivel sokat szenvedtem a teknő leszedésével, ezért még ebből is hűlt mire kinyitottam, és így is simán híg volt még amikor kifolyt. Annyira, hogy konkrétan 5 perc után már gyakorlatilag csak a fogaskerékről csepegett percenként egy-kettőt, egy fél óra múlva meg gyakorlatilag teljesen megállt mindent mozgás még a váltóház falán is.

A teknő nagyon nem akart lejönni, hiába lazítottam ki minden csavart, feszegettem tömítésvakaróval, de még gumikalapáccsal is ütögettem, de semmi. Aztán végül kb. 20 perc után meguntam, elővettem egy hagyományos kalapácsot, ráhúztam párat, és akkor mindjárt megindult a folyás a csavarlyukakon át, meg sikerült teljesen le is választani a teknőt. Amin egyébként szintén a GM felirattal lefelé volt fent a tömítés. Szóval akkor már ezt is tudjuk.

A folyadék egyébként nem volt mattfekete, mint mondjuk a dízelek használt olaja, de csak nyomokban lehetett látni benne a váltóolaj rózsás színét, és leginkább csak egy nagyon sötét barna lötty volt az egész. Szabad szemmel látható fémszemcsék nem voltak a folyadékban, de a teknő aljában és a váltóház falán is ilyen fekete, csak dögröléssel eltávolítható lerakódás volt, ami gondolom a rendkívül finom, porszerű és porfinomságú kopadék a fogaskerekekről. Ami mondjuk annak tükrében, hogy az autó már erősen 300.000 km felé tart és túl van a másfél évtizedes koron is, nem túl meglepő.

A tömítés egyébként nagyrészt jól lejött, de pár helyen annyira rá volt gyógyulva a teknőre, illetve a házra, hogy kaparással is csak rendkívül nehezen jött le. Érdekes, hogy ezek között volt olyan hely ami csavar mellett volt, de volt olyan is, ami félúton a csavarok között. És a darabkák között éppen úgy volt olyan, ami ház peremén maradt, mint ami a teknőn. El nem tudom képzelni, hogy ezeken a fél-egy centis helyeken miért gyógyult ennyire rá, illetve miért pont ezeken a helyeken gyógyult rá ennyire a tömítés a fémre, és azt sem, hogy mitől függött, hogy melyik felére ragadtak az érintkező felületeknek.

Mindegy. Most visszaraktam a teknőt. Lehúztam az előírt nyomatékra a csavarokat. Gyógyul a tömítés. Este majd betöltöm az olajat. Remélem ennyi munka után nem kezd el majd szivárogni, mert akkor mérges leszek.

Kösz a segítséget.

Módosítva : Gman
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

21 órája, zotya975 írta:

Nem hiszem hogy gond lenne, van aki addig tölti amig ki nem csordul a szintellenőrzőnél, és nem alatta van. Szerintem még csak ki sem fogja fent nyomni. 

Konkrétan addig kell tölteni. Akkor van tele, amikor elkezd kifolyni azon a furaton az olaj, tehát az teljesen rendben van, ha feltöltésnél ott megindul kifelé az anyag. De lehet te is erre gondoltál, amit most leírtam.

Én majd a napokban ellenőrzöm az olajszintet a váltóban, szereztem hozzá olajat. Idővel majd teljes csere is lesz, de majd a kuplungcserével, féltengely szimering cserével egybekötve.

Link to comment
Megosztás:

26 perce, nzozz írta:

Konkrétan addig kell tölteni. Akkor van tele, amikor elkezd kifolyni azon a furaton az olaj, tehát az teljesen rendben van, ha feltöltésnél ott megindul kifelé az anyag. De lehet te is erre gondoltál, amit most leírtam.

Én majd a napokban ellenőrzöm az olajszintet a váltóban, szereztem hozzá olajat. Idővel majd teljes csere is lesz, de majd a kuplungcserével, féltengely szimering cserével egybekötve.

Hivatalosan a könyvben úgy írják hogy 1.5 centivel legyen a nyílás alatt és ezt egy L-alakú dróttal lehet ellenőrizni. Sajna nekem nem sikerült feltenni szivárgás mentesen , de szerintem nekem az oldalsó fedélnél szivárog azt ugye a kinyomó csapágy cserekor vettem ki. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Hivatalosan a könyvben úgy írják hogy 1.5 centivel legyen a nyílás alatt és ezt egy L-alakú dróttal lehet ellenőrizni. Sajna nekem nem sikerült feltenni szivárgás mentesen , de szerintem nekem az oldalsó fedélnél szivárog azt ugye a kinyomó csapágy cserekor vettem ki. 

Elég gyakori szokott lenni a "furatig töltés" illetve egy ilyet is találtam a Vauxhall Workshop Manuals oldalon (de ettől függetlenül lehet neked van igazad): 

"Inspection:

Remove fluid checking bolt: For F13/F13+ and F17/F17+ – inspection aperture to left rear in direction of travel; for F18 – inspection aperture to right rear in direction of travel. Check transmission fluid level – transmission must be topped up to lower edge of inspection aperture.

If necessary: Remove reversing lamp switch and charge transmission fluid until it escapes at checking aperture."

Link to comment
Megosztás:

35 perce, nzozz írta:

Elég gyakori szokott lenni a "furatig töltés" illetve egy ilyet is találtam a Vauxhall Workshop Manuals oldalon (de ettől függetlenül lehet neked van igazad): 

"Inspection:

Remove fluid checking bolt: For F13/F13+ and F17/F17+ – inspection aperture to left rear in direction of travel; for F18 – inspection aperture to right rear in direction of travel. Check transmission fluid level – transmission must be topped up to lower edge of inspection aperture.

If necessary: Remove reversing lamp switch and charge transmission fluid until it escapes at checking aperture."

Én is a furatig töltöttem főleg annak a szellemében hogy a féltengelynél a szimering csere után is eresztett. tervebe volt a dífi meghúzása, mert elég nagyot kottyantak már a féltengelyek , és ugye úgy nem sok értelme van a szimering cserének, de mivel elment tőlem az autó, nem került rá sor. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 1999-es Opel Astra g autóm van x16xel motorkóddal.

Az a problémám, hogy nem működik a km óra, elindulásnál néha felmegy 20 km/h -ig, aztán visszaesik 0-ra, és úgy marad, de van, hogy egyáltalán meg sem mozdul.

Azt olvastam korábban fórumokban, hogy a váltónál van az érzékelő szenzor, vagy a bal első kerékcsapágyban. A váltónál a hátramenetet érzékelő szenzoron kívül más szenzort nem találtam. Már kicseréltem a bal első kerékcsapágyat, és a komplett km óra műszeregységet is, de a hiba továbbra is fennáll. Lehet mégis a váltónál van a szenzor, csak én nem találom, a szenzort már néztem interneten, hogy hogy néz ki, de nem látok a váltón hasonló szenzort. Valaki le tudná írni, hogy hol van pontosan, vagy esetleg egy képet linkelni a helyéről.

A válaszokat előre is köszi!

Módosítva : istvan747
Link to comment
Megosztás:

14 órája, istvan747 írta:

Sziasztok!

Egy 1999-es Opel Astra g autóm van x16xel motorkóddal.

Az a problémám, hogy nem működik a km óra, elindulásnál néha felmegy 20 km/h -ig, aztán visszaesik 0-ra, és úgy marad, de van, hogy egyáltalán meg sem mozdul.

Azt olvastam korábban fórumokban, hogy a váltónál van az érzékelő szenzor, vagy a bal első kerékcsapágyban. A váltónál a hátramenetet érzékelő szenzoron kívül más szenzort nem találtam. Már kicseréltem a bal első kerékcsapágyat, és a komplett km óra műszeregységet is, de a hiba továbbra is fennáll. Lehet mégis a váltónál van a szenzor, csak én nem találom, a szenzort már néztem interneten, hogy hogy néz ki, de nem látok a váltón hasonló szenzort. Valaki le tudná írni, hogy hol van pontosan, vagy esetleg egy képet linkelni a helyéről.

A válaszokat előre is köszi!

Ahogy olvasgatom a fórumot, az X-es motornál a váltónál van a jeladó, Z-vel kezdődőd motorkódnál a bal első ABS-jeladó ( ABS-hiányában is ott van) adja a jelet az órának. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy 2005-ös G Astrán cseréltek billenésgátlókat, az alsót és az elsőt is. Mikor kihoztam a műhelyből remegett az egész autó, úgyhogy 300 km után visszavittem. Az alsót kicserélték Febi-re, az első maradt a cserélt (Meyle vagy Optima). Lényegesen javult a helyzet de én még mindig érzek alapjáraton egy kis remegést az autón, pl  a kormányon.

Okozhatja az első nem megfelelő minősége, vagy szakszerűtlen beszerelése? Azt hallottam az alsót nem is nagyon szokták cserélni...

 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, spityeg írta:

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy 2005-ös G Astrán cseréltek billenésgátlókat, az alsót és az elsőt is. Mikor kihoztam a műhelyből remegett az egész autó, úgyhogy 300 km után visszavittem. Az alsót kicserélték Febi-re, az első maradt a cserélt (Meyle vagy Optima). Lényegesen javult a helyzet de én még mindig érzek alapjáraton egy kis remegést az autón, pl  a kormányon.

Okozhatja az első nem megfelelő minősége, vagy szakszerűtlen beszerelése? Azt hallottam az alsót nem is nagyon szokták cserélni...

 

Szia.Mi az a billenésgátló? Még ilyet nem hallottam.Kereszt stabilizáló volna?Gondolom az lehet.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Corsa C 1.4i 16V (Z14XE) autóm a legutóbbi nagy esőzéskor úgy tűnik, hogy vizet "nyelt". Akkor hazavontattuk, és be se indítottam, hogy hadd száradjon. Mielőtt elvinném szerelőhöz, tudni szeretném, hogy milyen baja van. És ha motorcserét javasolnának, tudni szeretném, hogy mennyire károsodott egyáltalán a motor. Nem mindegy, hogy légbeömlő rendszerig, szelepházig vagy a hengerekig kell elmenni. OpCOM van, csak nem tudom, hogy ilyenkor hogy lehet diagnosztikát csinálni. Ugyanis azt ha jól tudom, akkor járó motor mellett kell végezni. Elmagyarázná valaki, hogy mi az eljárás ilyen esetben?

Előre is köszi! 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, andjal írta:

Sziasztok!

Corsa C 1.4i 16V (Z14XE) autóm a legutóbbi nagy esőzéskor úgy tűnik, hogy vizet "nyelt". Akkor hazavontattuk, és be se indítottam, hogy hadd száradjon. Mielőtt elvinném szerelőhöz, tudni szeretném, hogy milyen baja van. És ha motorcserét javasolnának, tudni szeretném, hogy mennyire károsodott egyáltalán a motor. Nem mindegy, hogy légbeömlő rendszerig, szelepházig vagy a hengerekig kell elmenni. OpCOM van, csak nem tudom, hogy ilyenkor hogy lehet diagnosztikát csinálni. Ugyanis azt ha jól tudom, akkor járó motor mellett kell végezni. Elmagyarázná valaki, hogy mi az eljárás ilyen esetben?

Előre is köszi! 

Én első körben belenéznék a hengerekbe van-e ott víz, ha nincs kézzel átforgatnám és ha átfordul megpróbálnám beindítani. Mechanikai sérülés az fordulhat elő, hogy mivel a víz összenyomhatatlan sürítés ütemben a motor " vízütést" kap ilyenkor általában a hajtókar görbül. Ha előbb megállt a motor minthogy ez megtörtént volna akkor szerencséd van .Ha a vízmélységből gyanítható hogy a motorba és a váltóba víz került akkor itt az olajat le kell cserélni. Én inkább az elektronikáért aggódnák. 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, zotya975 írta:

Én első körben belenéznék a hengerekbe van-e ott víz, ha nincs kézzel átforgatnám és ha átfordul megpróbálnám beindítani. Mechanikai sérülés az fordulhat elő, hogy mivel a víz összenyomhatatlan sürítés ütemben a motor " vízütést" kap ilyenkor általában a hajtókar görbül. Ha előbb megállt a motor minthogy ez megtörtént volna akkor szerencséd van .Ha a vízmélységből gyanítható hogy a motorba és a váltóba víz került akkor itt az olajat le kell cserélni. Én inkább az elektronikáért aggódnák. 

Köszi! Az elektronika nem tűnik rossznak (eddig), központizár, fényszórók, index, rádió minden megy. A kézzel átforgatást hogy szoktad kivitelezni? 

Link to comment
Megosztás:

4 perce, andjal írta:

Köszi! Az elektronika nem tűnik rossznak (eddig), központizár, fényszórók, index, rádió minden megy. A kézzel átforgatást hogy szoktad kivitelezni? 

Vagy a főtengelyre raknak egy kulcsot a vezérlés felől , és ott forgatják, vagy felemelek az egyik elejét hogy az egyik  kerék a levegőben legyen beteszik 5-be és a kereket forgatják az meg ugye a motort. 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 07. 09. at 10:37, spityeg írta:

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy 2005-ös G Astrán cseréltek billenésgátlókat, az alsót és az elsőt is. Mikor kihoztam a műhelyből remegett az egész autó, úgyhogy 300 km után visszavittem. Az alsót kicserélték Febi-re, az első maradt a cserélt (Meyle vagy Optima). Lényegesen javult a helyzet de én még mindig érzek alapjáraton egy kis remegést az autón, pl  a kormányon.

Okozhatja az első nem megfelelő minősége, vagy szakszerűtlen beszerelése? Azt hallottam az alsót nem is nagyon szokták cserélni...

 

Első helyre kell venni egy gyárit vagy Lemfördert, állítólag az a gyári beszállító. Nekem Ruville került az első helyre, mert a gyári elszakadt, de még jobban ráz, mint előtte :/

Link to comment
Megosztás:

Irányjelző kapcsolóval van problémám. Már a második kerül bele, a probléma ugyanaz. Kb. 1 hét használat után, ha balra kanyarodok, akkor nem mindig ugrik vissza alulról középre a kapcsoló, illetve kattan egyet, kettőt de nem bír vissza menni. Nem mindig produkálja, gondolom kanyarja válogatja. Mivel már a második kapcsoló van bent, kétlem, hogy az lenne a baja, hanem inkább a kormányműnek van valami kínja. Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Hogy működik ez a rendszer, mit lehetne tenni, hogy megjavítsam?

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Vardar írta:

Irányjelző kapcsolóval van problémám. Már a második kerül bele, a probléma ugyanaz. Kb. 1 hét használat után, ha balra kanyarodok, akkor nem mindig ugrik vissza alulról középre a kapcsoló, illetve kattan egyet, kettőt de nem bír vissza menni. Nem mindig produkálja, gondolom kanyarja válogatja. Mivel már a második kapcsoló van bent, kétlem, hogy az lenne a baja, hanem inkább a kormányműnek van valami kínja. Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Hogy működik ez a rendszer, mit lehetne tenni, hogy megjavítsam?

Amikor megvettem az autót az eladó szólt hogy nem ugrik vissza az egyik irányból az irányjelző, mivel opelék nem kapkodtak a váltással, van egy csomó pótalkatrészem az F astrából, ami ide is passzol .( az irányjelző ha jól tudom Kadet-Vectra-Corsa és végül a G astra -A zafirához, a H Astrához és a B zafirához már nem) Egy kis műanyag pöcök ugrik ki a kapcsolóból, azt húzza vissza az elforduló kormányrúd ellendarabja. Kiszedett állapotban is ki lehet próbálni a kapcsolót. Sajna mivel lusta is vagyok, még nem jutottam el odáig hogy ki is cserélem a kapcsolót, vagy megnézzem hogy pontosan mi is az az ellendarab. De úgy rémlik hogy ez maga fizikailag a kormányrúd és nem cserélhető, de ez nem 100%. 

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=219IMG_20200713_075535.jpg

10 órája, kingblue írta:

Nálam forditva van nem akar balra bekapcsolni csak néha második próbálkozásra.

Ez viszont inkább kapcsoló probléma lesz. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 perce, szürkeastra írta:

Sziasztok

Egyik napról a másikra a jobb hátsó ajtózáram elromlott (gyári központi)

Nem zár, nem nyit.

Javított már valaki közületek ilyet? Érdemes lebontani, próbálkozni javítással, vagy vegyek egy bontottat?

Köszönöm

Biztos hogy a motor halt be? Van hogy a vezeték törik meg az ajtóátvezetőben. 

Link to comment
Megosztás:

4 perce, szürkeastra írta:

Még nem bontottam le, nem tudom hogy mi halt be.

Gondoltam hátha találkozott már valaki hasonlóval.

Lebontom délután, akkor kiderül hogy mi a baja.

A motort önmagában is tudod tesztelni 12Voltról, de a csatijára is köthetsz próbalámpát vagy multimétert, és nézed hogy nyitáskor-záráskor megjelenik-e ott fesz. 

Link to comment
Megosztás:

Just now, zotya975 írta:

A motort önmagában is tudod tesztelni 12Voltról, de a csatijára is köthetsz próbalámpát vagy multimétert, és nézed hogy nyitáskor-záráskor megjelenik-e ott fesz. 

Ki fogom próbálni.

Csak nem akartam sokat autókázni lebontott kárpittal.

Ha a motorral van baj, gondolom nem javítható, vagy cserélhető külön.

Miért is lenne:), túl egyszerű lenne

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.