Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

On 2020. 10. 19. at 14:30, zotya975 írta:

Első körben a csapszeg szokott kopni (https://opeleseknek.hu/opel-csapszeg-sebessegvalto-rudazathoz-gm-gyari-0758915) aztán az összekötő: https://mullerautowebshop.hu/rudazat-javito-keszlet/534-opel-astra-daewoo-nubira-lanos-lacetti-valto-rudazat-osszekoto.html a váltókar alatt meg a gömb szokott kotyogni a fészkében amire a megoldás ha egy nagy zsugorcsövet rámelegítünk. Alkatrész csere után érdemes beállítani a rudazatot, mert ha a régi kopott alkatrészekhez volt belőve akkor beállítás nélkül lehet hogy rosszabb lesz mint volt. 

Megnéztem amennyire tudtam, a csapszegnek állóhelyzetben van egy kis holtjátéka. Azt a műanyag idomot, amin átmegy, nem lenne érdemes cserélni? Az nem kopik ki?

Link to comment
Megosztás:

43 perce, Vardar írta:

Megnéztem amennyire tudtam, a csapszegnek állóhelyzetben van egy kis holtjátéka. Azt a műanyag idomot, amin átmegy, nem lenne érdemes cserélni? Az nem kopik ki?

Az is kikophat , kérdés hogy mennyi a holtjáték, mert ugye mindíg a nagyobb kotyogástól érdemes indulni. Nyilván ha sok helyen van holtjáték akkor a kicsi is számít hiszen összeadódnak. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Sos segítség kellene. Motor z14xe. P0330 hibakód. Az autó random rángatás után erőtlenül meg áll majd nem indul. Ha jól gondolom vezérműtengely jeladó lehet a hibás. Az adott motoron hol található ez a jeladó? Otthoni körülmények között cserélhető vagy akna kell hozzá? Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

24 perce, kelly írta:

Sziasztok.Sos segítség kellene. Motor z14xe. P0330 hibakód. Az autó random rángatás után erőtlenül meg áll majd nem indul. Ha jól gondolom vezérműtengely jeladó lehet a hibás. Az adott motoron hol található ez a jeladó? Otthoni körülmények között cserélhető vagy akna kell hozzá? Köszönöm.

Hali.Le kell szedni a vezérlés felső műanyag burkolatát.Ott meglátod.Nem kell hozzá akna.3 db csavar fogja.De előtte a levegőszűrő házat le kell szedni azért hogy hozzáférjél.

Módosítva : kingblue
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 órája, kelly írta:

Sziasztok.Sos segítség kellene. Motor z14xe. P0330 hibakód. Az autó random rángatás után erőtlenül meg áll majd nem indul. Ha jól gondolom vezérműtengely jeladó lehet a hibás. Az adott motoron hol található ez a jeladó? Otthoni körülmények között cserélhető vagy akna kell hozzá? Köszönöm.

Pont pár napja kellett nekem is ugyanezt cserélnem, nem kell akna. Viszont az általam korábban feltett kérdést megválaszolnám magamnak és remélem Neked is segítségedre lesz: ne a legolcsóbb jeladót vedd meg bele, nekem az új starline-ra hibákat dobált, egy márkásabb darab viszont jó lett.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, sziklaboci írta:

Pont pár napja kellett nekem is ugyanezt cserélnem, nem kell akna. Viszont az általam korábban feltett kérdést megválaszolnám magamnak és remélem Neked is segítségedre lesz: ne a legolcsóbb jeladót vedd meg bele, nekem az új starline-ra hibákat dobált, egy márkásabb darab viszont jó lett.

Milyen márka vált be? Az utókor segítése végett kérdezem :D

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 10. 26. at 14:39, sziklaboci írta:

Valeo.

Köszönöm fiúk. Ez a probléma remélem meg oldódott. Viszont másik Astra másik hiba. Úgy látszik összebeszéltek. Évjárat más de motor ugyanaz. P1405 hibakód. Kipufogógáz visszavezetés érzékelő,  áramkör alacsony. Jelen van. Hiába törlöm visszajön. Jól tippelem hogy egr? Pár éve cseréltem ezen az autón. Érdemes,  lehet ezt valahogy pucolni? Fater hajtja gyakorlatilag csak városba. Esetleg egy magas fordulatú autóutas szakaszt tegyek vele?

 

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adott egy G Astra 1.7DTI Y17DTL motor kóddal olyan problémám lenne, hogy ha mozgásban van az autó (kb 5km/h) akkor megemeli a fordulatszámot kb 1200 re és csak akkor esik vissza ha megáll. Ez igaz menet közben is váltásoknál, hogy lassan esik vissza mint amikor ragad a gázbowden. A hiba nincs jelen akkor ha kiszedem az ABS biztosítékot viszont akkor sebességjel sincs. Végigjártam az összes szerelőt és senki nem tudja megmondani hogy mi csinálhatja ezt..... Tárolt hibakód nincs.

Köszönöm előre is a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, HunTeR írta:

Sziasztok!

Adott egy G Astra 1.7DTI Y17DTL motor kóddal olyan problémám lenne, hogy ha mozgásban van az autó (kb 5km/h) akkor megemeli a fordulatszámot kb 1200 re és csak akkor esik vissza ha megáll. Ez igaz menet közben is váltásoknál, hogy lassan esik vissza mint amikor ragad a gázbowden. A hiba nincs jelen akkor ha kiszedem az ABS biztosítékot viszont akkor sebességjel sincs. Végigjártam az összes szerelőt és senki nem tudja megmondani hogy mi csinálhatja ezt..... Tárolt hibakód nincs.

Köszönöm előre is a segítséget.

Heló, na az enyém is pont ezt(is) csinálja, csak mellé még nagyon erőtlen. Ennek még nem néztem utána, mert az autó gyengesége a legbosszantóbb. Kb mintha lenne vagy 20 lóerő.
Arra gondoltam, ha az erőtlenség megszűnik, akkor minden más is.
De pont olyan, mint valami francia benzinesnél, amikor bedöglik az alapjárati motor. Remélhetőleg nem a gázpedál jeladója y17dt-nél. Még baj nálam, hogy a víz hőfok alig mozdul valamit. Gondoltam a jeladója nem jó, de ha erőtlen a motor, akkor be sem melegszik. Teljesen langyos az egész motor is, van benne termosztát, működik is jól.
Ha rájöttem, megírom.  :-)

Link to comment
Megosztás:

Nem jött meg a kinyomóm ( 17 nap alatt) , így hát reszeltem egyet.

3b54053594816bc32c78956118e07d41.jpg

 

A kormányösszekötőre gyanakodtam ( egy ideje kopog valami jobb elől) de az stabil semmi mozgása nincs. Nem tudtam már mást kitalálni, alámásztam a kocsinak az asszony meg ringatta felettem, mert ilyenkor is hallatszott a kopogás. Én meg tapogattam a szóba jöhető helyeket. Meg is találtam a jobb stabrúd alsó bekötését. Nem nagyon értem, mert ezzel kezdtem a hibakeresést több hete, ezt vettem ki először, és kiszerelve stabil volt a gömbfej, nem lötyögött-kotyogott a fészkében. De mindegy hát akkor rendelek egy párat, mert a másik oldalt meg el van szakadva a gumi rajta. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kedves Opel tulajok!

Remélem jó helyre írom a kérdésemet. Van egy 2001-es Opel Astra G-m 1.6 16V benzines kis 4 kerekűm. Az utóbbi időben elég furcsa viselkedése van. Valószínüleg elekronikai gond lesz, a következőket tapasztalom. 

Első problémája az lett, hogy bizonyos kb 20 km után, mikor már egy ideje 85-90 fok körül van a motor neki állt rángatni, főleg a gyorsulásoknál. Azt éreztem, hogy kicsit dadog de ettől függetlenül megy. Van,hogy sűrűbb van, hogy kevésbé sűrű ez a kihagyása a motornak. Ez a hiba már pár hete fenn áll, gondoltam gyertya vagy gyújtó trafó. De az az érdekes az egészben, hogy miután megállok üresben nagyon szépen jár az autó ha pörgetem akkor is. 

Viszont a tegnapi nappal egy újabb már aggasztóbb hibát kezdtem el észelni. Ha meglépem előfordul, hogy egy pár másodpercre kigyullad a kézifék és alacsony üzemanyagot jelző lámpa a műszerfalon, valamint a fordulatszám és kilóméter óra is leesik nullára. Az autó ettől függetlenül megy. Ez általában akkor fordul elő, amikor egy határozottabat dadogott a motor. 

Sajnos ennek fényében már valami komolyabb elektronikai hibára gyanakszom, mivel a gyujtó trafó és gyertya meghibásodása hozzáértőbbek szerint állandó hibaként szokott jelentkezni(nehezebb indulás, alapjárati dadogás) és nálam csak nagy gázadásnál jelentkezik ez. A hiba már állandónak nevezhető viszont nem konstans. Van, hogy csak 1-1 dadogás észlelhető de pl sikerült már olyat is előidéznem, hogy alacsony fordulattól kb 1600 egészen 3500-4000 is végig dadogta, majd váltás után abba hagyta(bár ekkor már nem is tiportam annyira neki).

Ezekután már komolyabb elektronikai hiba keresése merül fel. Gyújtásvezérlő esetleg a computer hiba, persze itt az össze kábelt és csatlakozást is inudlásnak meg kell majd vizsgálni hátha csak valami kontakt hiba.

Remélem valaki már találkozott ezzel a hibával és meg tudta oldani.  Sajnos elég sokminden szóba jött a hiba okaként, aminek nem örülök, mert ha lépésről lépésre cseréljük ezt a sok dolgot az biztosan húzós lesz.

A következő héten lesz beütemezve a gyertya csere(ezt már megvettem) illetve kimérjük a gyújtó trafót, hogy ezeket teljesen kizárhassuk. Ezen felül a folytó szelepet(ez nagyon oldajos, szerint ami olajat eszik az ide köpi vissza) tervezzük kitisztítani és a levegő rendszer megvizsgálni hátha ott lehet eltömődés. Ezeket találtam még kb 1 hete a neten, hogy miket érdemes dadogó motornál ellenőrizni, tisztítani. Nagyon félek, hogy komolyabb elektronikai hibája van :(

Ha esetleg tudtok tanácsokat adni vagy már valaki tapasztalta ezt hibát, akkor azt kérem, hogy segítsen.

Köszi, hogy elovastad a kisregényemet. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, edem92 írta:

Sziasztok kedves Opel tulajok!

Remélem jó helyre írom a kérdésemet. Van egy 2001-es Opel Astra G-m 1.6 16V benzines kis 4 kerekűm. Az utóbbi időben elég furcsa viselkedése van. Valószínüleg elekronikai gond lesz, a következőket tapasztalom. 

Első problémája az lett, hogy bizonyos kb 20 km után, mikor már egy ideje 85-90 fok körül van a motor neki állt rángatni, főleg a gyorsulásoknál. Azt éreztem, hogy kicsit dadog de ettől függetlenül megy. Van,hogy sűrűbb van, hogy kevésbé sűrű ez a kihagyása a motornak. Ez a hiba már pár hete fenn áll, gondoltam gyertya vagy gyújtó trafó. De az az érdekes az egészben, hogy miután megállok üresben nagyon szépen jár az autó ha pörgetem akkor is. 

Viszont a tegnapi nappal egy újabb már aggasztóbb hibát kezdtem el észelni. Ha meglépem előfordul, hogy egy pár másodpercre kigyullad a kézifék és alacsony üzemanyagot jelző lámpa a műszerfalon, valamint a fordulatszám és kilóméter óra is leesik nullára. Az autó ettől függetlenül megy. Ez általában akkor fordul elő, amikor egy határozottabat dadogott a motor. 

Sajnos ennek fényében már valami komolyabb elektronikai hibára gyanakszom, mivel a gyujtó trafó és gyertya meghibásodása hozzáértőbbek szerint állandó hibaként szokott jelentkezni(nehezebb indulás, alapjárati dadogás) és nálam csak nagy gázadásnál jelentkezik ez. A hiba már állandónak nevezhető viszont nem konstans. Van, hogy csak 1-1 dadogás észlelhető de pl sikerült már olyat is előidéznem, hogy alacsony fordulattól kb 1600 egészen 3500-4000 is végig dadogta, majd váltás után abba hagyta(bár ekkor már nem is tiportam annyira neki).

Ezekután már komolyabb elektronikai hiba keresése merül fel. Gyújtásvezérlő esetleg a computer hiba, persze itt az össze kábelt és csatlakozást is inudlásnak meg kell majd vizsgálni hátha csak valami kontakt hiba.

Remélem valaki már találkozott ezzel a hibával és meg tudta oldani.  Sajnos elég sokminden szóba jött a hiba okaként, aminek nem örülök, mert ha lépésről lépésre cseréljük ezt a sok dolgot az biztosan húzós lesz.

A következő héten lesz beütemezve a gyertya csere(ezt már megvettem) illetve kimérjük a gyújtó trafót, hogy ezeket teljesen kizárhassuk. Ezen felül a folytó szelepet(ez nagyon oldajos, szerint ami olajat eszik az ide köpi vissza) tervezzük kitisztítani és a levegő rendszer megvizsgálni hátha ott lehet eltömődés. Ezeket találtam még kb 1 hete a neten, hogy miket érdemes dadogó motornál ellenőrizni, tisztítani. Nagyon félek, hogy komolyabb elektronikai hibája van :(

Ha esetleg tudtok tanácsokat adni vagy már valaki tapasztalta ezt hibát, akkor azt kérem, hogy segítsen.

Köszi, hogy elovastad a kisregényemet. 

Hali,Ezek a hibák elég összefüggéstelenebbek.Én lekötném az akksit első körben.Minden lehetséges csatlakozót szét össze dugdosnám /kontakt spray sem hátrány/Minden amit látsz testkábelt kicsavaroznám újra csiszolás után visszahelyezném.Magyarul kontakt test érintkező pontokat ellenőrizném.Az oxidáció komoly problémák okozója lehet.Ezek után keresgélnék tovább ha nem javul a helyzet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, HunTeR írta:

Sziasztok!

Adott egy G Astra 1.7DTI Y17DTL motor kóddal olyan problémám lenne, hogy ha mozgásban van az autó (kb 5km/h) akkor megemeli a fordulatszámot kb 1200 re és csak akkor esik vissza ha megáll. Ez igaz menet közben is váltásoknál, hogy lassan esik vissza mint amikor ragad a gázbowden. A hiba nincs jelen akkor ha kiszedem az ABS biztosítékot viszont akkor sebességjel sincs. Végigjártam az összes szerelőt és senki nem tudja megmondani hogy mi csinálhatja ezt..... Tárolt hibakód nincs.

Köszönöm előre is a segítséget.

Hello, nálam benzinesnél ugyanez van. Valahol azt olvastam hogy a motorvezérlő azért tartja kicsit magasabban a még mozgásban lévő autóban az alapjáratot, hogy legyen elegendő vákuum a fékrásegítésnek. Nálam egyébként semmi negatív hatása nincs a dolognak.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, zotya975 írta:

Nem jött meg a kinyomóm ( 17 nap alatt) , így hát reszeltem egyet.

3b54053594816bc32c78956118e07d41.jpg

 

A kormányösszekötőre gyanakodtam ( egy ideje kopog valami jobb elől) de az stabil semmi mozgása nincs. Nem tudtam már mást kitalálni, alámásztam a kocsinak az asszony meg ringatta felettem, mert ilyenkor is hallatszott a kopogás. Én meg tapogattam a szóba jöhető helyeket. Meg is találtam a jobb stabrúd alsó bekötését. Nem nagyon értem, mert ezzel kezdtem a hibakeresést több hete, ezt vettem ki először, és kiszerelve stabil volt a gömbfej, nem lötyögött-kotyogott a fészkében. De mindegy hát akkor rendelek egy párat, mert a másik oldalt meg el van szakadva a gumi rajta. 

1,5-2 evet szoktak max nalam kibirni a kutyacsontok. Nem logtak, nem szakadtak ki, nem kotyogtak, csak nagyon kopogtak. Annyira kopogott hogy mar az elso kopogasnal tudtam megint lehet cserelni... Bosszanto. A gyari kibirt 1x evet a masik meg jo ja 2 evig elmegy.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, sziklaboci írta:

Hello, nálam benzinesnél ugyanez van. Valahol azt olvastam hogy a motorvezérlő azért tartja kicsit magasabban a még mozgásban lévő autóban az alapjáratot, hogy legyen elegendő vákuum a fékrásegítésnek. Nálam egyébként semmi negatív hatása nincs a dolognak.

Nálam sincs más probléma úgy megy az autó ahogy kell neki csak elég idegesítő, hogy amikor engedem fel a kuplungot épp hogy elindul az auto vissza nyomod és felpörgeti 1500 ig

Link to comment
Megosztás:

11 órája, kobraCode írta:

1,5-2 evet szoktak max nalam kibirni a kutyacsontok. Nem logtak, nem szakadtak ki, nem kotyogtak, csak nagyon kopogtak. Annyira kopogott hogy mar az elso kopogasnal tudtam megint lehet cserelni... Bosszanto. A gyari kibirt 1x evet a masik meg jo ja 2 evig elmegy.

Csak nekem azért volt furcsa, mert amivel eddig találkoztam kopogó gömbfej, ( talpas, kormányösszekötő, vagy kutyacsont) az ha gyanús volt és kivettem a helyéről, akkor kézzel is mozgatva szabályosan lötyögött a helyén a fészekben. Ez meg stabilan állt, aztán mégis kopog. Hát megint tanultam valamit. 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, HunTeR írta:

Nálam sincs más probléma úgy megy az autó ahogy kell neki csak elég idegesítő, hogy amikor engedem fel a kuplungot épp hogy elindul az auto vissza nyomod és felpörgeti 1500 ig

A vízhőfokod rendben van? Mennyi fokon áll üzemmelegen?
Nálam stabilan meg se mozdul a mutató, a motor is langyos. Valamit nagyon férledugtam vízcsövet.
Ha hideg a motor, akkor az ECU emelhet alapjáratot.
Volt egy benzines valamim, azon a kormányszervó jeladója volt hibás, amiatt volt magas az alapjárat. :blink:

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Mikulás74 írta:

A vízhőfokod rendben van? Mennyi fokon áll üzemmelegen?
Nálam stabilan meg se mozdul a mutató, a motor is langyos. Valamit nagyon férledugtam vízcsövet.
Ha hideg a motor, akkor az ECU emelhet alapjáratot.
Volt egy benzines valamim, azon a kormányszervó jeladója volt hibás, amiatt volt magas az alapjárat. :blink:

90 alatt egy nagyon picivel 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adott egy 2003-as Z14XE motor. Augusztus óta néha azt csinálja, hogy ha leállitom és még meleg motornál ujrainditom (akár fél órára rá), nehezen indul, kb 3-4 másodpercnyi inditózás után röffen be. Hideg motornál mindig pöccre indul. Hibakód nincs. Meleg motornál az esetek kb 40-50 százalékában jön elő a hiba. A motor amúgy szépen jár, húz, fogyasztásnövekedést nem tapasztaltam.

Mi okozhatja a problémát?

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 10. 31. at 20:23, kingblue írta:

Hali,Ezek a hibák elég összefüggéstelenebbek.Én lekötném az akksit első körben.Minden lehetséges csatlakozót szét össze dugdosnám /kontakt spray sem hátrány/Minden amit látsz testkábelt kicsavaroznám újra csiszolás után visszahelyezném.Magyarul kontakt test érintkező pontokat ellenőrizném.Az oxidáció komoly problémák okozója lehet.Ezek után keresgélnék tovább ha nem javul a helyzet.

Köszi a tippet. Figyelembe fogjuk venni. Közben tanakodtam tesómmal és úgy véljük, hogy ez 2 külön hiba lesz. Egyik megbízható szerelő ismerőse is ebbe az irányba indulna el. Az óra várhatóan csak kontakt hiba lesz. Ennek kapcsán észrevettem, hogy akkor csinálja, amikor egy rossz váltásnál, alacsonyabb fordulatról nagyobb gázt adok és jobban berezeg a motor, akkor esnek le a mutatók. Illetve előidézhető azzal is ha teljesen leveszem a lábam a gázról és utána nagy gázadással kezdem újra nyomni a pedált, ilyenkor is gondolom erősebb rezgések keletkeznek a motortérben. Ezért bízok benne, hogy kontakt lesz, ahogy te is írtad.

A dadogást viszont várhatóan a vákum rendszer, rossz működés okozhatja. Remélem itt takarítás elég lesz az egr és fojtó szelepen, valamint a csövek átnézése, takarítása. 

Ha sikeresen megoldjuk a problémákat, le fogom írni a mivel mit csináltunk, hátha a későbbiekben segít lesz valakinek.

Még egyszer köszi a tanácsot.

Üdv Ádám

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ezek a hűtőventilátorok szétszerelhetőek roncsolás nélkül (úgy hogy utána össze lehessen szerelni és megfelelően üzemeljenek)? Ha álló motornál megforgatom kézzel a ventilátort, nyikorog rendesen, arra gondoltam, hogy megpróbálnám helyrepofozni, ha lehet. Bár mivel valószínűleg siklócsapágyas, ezért az se feltétlen annyira lenne annyira egyszerű. Próbálkozott már valaki hasonlóval?

 

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, nzozz írta:

Sziasztok!

Ezek a hűtőventilátorok szétszerelhetőek roncsolás nélkül (úgy hogy utána össze lehessen szerelni és megfelelően üzemeljenek)? Ha álló motornál megforgatom kézzel a ventilátort, nyikorog rendesen, arra gondoltam, hogy megpróbálnám helyrepofozni, ha lehet. Bár mivel valószínűleg siklócsapágyas, ezért az se feltétlen annyira lenne annyira egyszerű. Próbálkozott már valaki hasonlóval?

 

Köszönöm!

Nem szétszedhető.Már próbáltam én is.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, nzozz írta:

Sziasztok!

Ezek a hűtőventilátorok szétszerelhetőek roncsolás nélkül (úgy hogy utána össze lehessen szerelni és megfelelően üzemeljenek)? Ha álló motornál megforgatom kézzel a ventilátort, nyikorog rendesen, arra gondoltam, hogy megpróbálnám helyrepofozni, ha lehet. Bár mivel valószínűleg siklócsapágyas, ezért az se feltétlen annyira lenne annyira egyszerű. Próbálkozott már valaki hasonlóval?

 

Köszönöm!

 

6 perce, kingblue írta:

Nem szétszedhető.Már próbáltam én is.

Klímahűtőt szedtem szét, de igazából elakadtam. A hátsó része lejött, ott tudtam volna csapágyat kenni, de elöl nem jön le a lapát tartó. Így meg nem férek hozzá az első csapágyhoz

d45d43640eb6facb654c2c02677b6575.jpg

f3d034261d4bc54e9a0b490afcc2a4b2.jpg

Nem dobtam ki, néha még nézegetem, de nem jövök rá hogyan tovább. 

Link to comment
Megosztás:

Okulásként megosztanék egy friss tapasztalatot: pár hete vezérléscserekor vízpumpacsere is volt, kapott egy valeo-t, ami kibírt kemény 1000 km-t és elkezdett visítani. Lehetett szétszedni megint az egészet, kapott egy Graf-ot. Ez egy rendkívül jólsikerült vezérléscsere volt, eddig az a mérleg hogy két "új" alkatrész is gyári hibás volt, ez a pumpa és a vezérműtengely-jeladó. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.