Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

On 2020. 11. 17. at 15:02, nzozz írta:

Elég dugulás-szerűen hangzik elsőre. Lehet volt valami szennyeződés a kanna alján vagy nem tudom. Egy üzemanyagszűrő cserét lenne érdemes megpróbálni (az viszonylag könnyen, gyorsan megvan, ha épek a csatlakozók és van hozzá megfelelő fogó), ha az nem segít, akkor szerintem ki kéne venni az üzemanyag szivattyút, azon is szokott lenni egy előszűrő. Meglepő mennyiségű szennyeződés tud összegyűlni az üzemanyag tartály alján, ami azért tud problémát okozni. 

Nagy szenvedések árán (akna nélkül az utcán), de levettem a benzinszűrőt (az egyik csati könnyebben lejött, de másiknak a belső fele nem akart engedni, ill rálátás sem volt rá). Rákapcsoltam a szivattyú tesztre, és sárgás, olyan vaníliapuding színű benzin kezdett folyni a benzinszűrű helyére rakott ásványvizes palackba... Utána sorban töltöttük az 5 literes palackokat, és folyamatosan tisztult a dolog, az utolsó 6 liter már teljesen tiszta benzin volt. Ezt követően a motortér felől is meg lett bontva az ág, és elsőként levegővel kinyomattuk a trutyit hátra irányba küldve, majd fecskendővel benzint nyomattunk bele. Volt egy 1,5 éve valamiért tartalékba eltett üzemanyagszűrőnk, azt tettük fel a folyamat végén. Pár próbálkozás után nehezen, de beröffent az autó, és úgy tűnik jó is lett. Így festett a tankból kiszivattyúzott mix:

http://www.kepfeltoltes.eu/images/2020/11/18/375IMG_20201118_135856.jpg

  • Zavaros 3
  • Szomorú 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, gedikart írta:

Nagy szenvedések árán (akna nélkül az utcán), de levettem a benzinszűrőt (az egyik csati könnyebben lejött, de másiknak a belső fele nem akart engedni, ill rálátás sem volt rá). Rákapcsoltam a szivattyú tesztre, és sárgás, olyan vaníliapuding színű benzin kezdett folyni a benzinszűrű helyére rakott ásványvizes palackba... Utána sorban töltöttük az 5 literes palackokat, és folyamatosan tisztult a dolog, az utolsó 6 liter már teljesen tiszta benzin volt. Ezt követően a motortér felől is meg lett bontva az ág, és elsőként levegővel kinyomattuk a trutyit hátra irányba küldve, majd fecskendővel benzint nyomattunk bele. Volt egy 1,5 éve valamiért tartalékba eltett üzemanyagszűrőnk, azt tettük fel a folyamat végén. Pár próbálkozás után nehezen, de beröffent az autó, és úgy tűnik jó is lett. Így festett a tankból kiszivattyúzott mix:

http://www.kepfeltoltes.eu/images/2020/11/18/375IMG_20201118_135856.jpg

Az komoly....sose láttam még ilyet. Nagyon régi, éveket állt kismoci-kapálógép tankból-karbiból sem szokott ilyen kijönni. 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 11. 17. at 15:08, kingblue írta:

Hali.100-as benzin nem okoz semmi problémát esetleg a kannában volt valami szennyeződés ami a tankba került.Ha ráadod a gyújtást akkor elindul a szivattyú?2mp-ig búgnia kellene.

Nem egy story-t hallottam már, illetve saját tapasztalatom is van korábban hibátlanul működő, majd "gondoskodós" prémium benzin után totál megmakkanó kocsiról, szóval csak óvatosan. :) Injektor, pumpa, rángatás, fulladás, égéskimaradás, 3hengerezés... még PCV szelep átszakadás (!!!) is összejött már puszta gondoskodásból betöltött "récsing" benzin tankolása után. Ez főleg annak fényében kínos, hogy a prémium benzin tankolása totál placebo egy 95-re hitelesített, nem verseny-tuning motornál. Csak a jó ég tudja, hogy milyen adalékok vannak benne, ami persze oldószerként szépen betámadhat mindent, amihez hozzáér. Ez meg egy öreg autóban - ahol a legtöbben szeretnek vágyvezérelten "motortisztogatni" pár kósza, de soha vissza nem térő lóerő reményében - pusztító hatású lehet... Ismétlem: azért csak óvatosan! :D

Módosítva : K86Opel
Link to comment
Megosztás:

17 perce, K86Opel írta:

Nem egy story-t hallottam már, illetve saját tapasztalatom is van korábban hibátlanul működő, majd "gondoskodós" prémium benzin után totál megmakkanó kocsiról, szóval csak óvatosan. :) Injektor, pumpa, rángatás, fulladás, égéskimaradás, 3hengerezés... még PCV szelep átszakadás (!!!) is összejött már puszta gondoskodásból betöltött "récsing" benzin tankolása után. Ez főleg annak fényében kínos, hogy a prémium benzin tankolása totál placebo egy 95-re hitelesített, nem verseny-tuning motornál. Csak a jó ég tudja, hogy milyen adalékok vannak benne, ami persze oldószerként szépen betámadhat mindent, amihez hozzáér. Ez meg egy öreg autóban - ahol a legtöbben szeretnek vágyvezérelten "motortisztogatni" pár kósza, de soha vissza nem térő lóerő reményében - pusztító hatású lehet... Ismétlem: azért csak óvatosan! :D

Hát nem tudom én már régóta prémiummal járok.Semmi baja az autómnak.Főleg mióta megemelték az etanol tartalmat .Az etanol is oldja keményen a szutykot.Ezért is maradtam az E5-ös prémiumnál.MOL-nál is van meg a Shell-nél is.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

On 2020. 11. 19. at 7:52, zotya975 írta:

Az komoly....sose láttam még ilyet. Nagyon régi, éveket állt kismoci-kapálógép tankból-karbiból sem szokott ilyen kijönni. 

Vissza lettek pörgetve az események, és kiderült, hogy tévesen a benzines polcra került egy másik flakon is, és a 7 liter megmaradt 100-as benzin betöltése után kb 2,5-3 liter fagyálló, esetleg ablakmosó került betöltésre. Kora reggel (5 órakor történt), és ha apám beleszagolt volna mindkét flakonba... akkor nincs ez a történet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 órája, gedikart írta:

Vissza lettek pörgetve az események, és kiderült, hogy tévesen a benzines polcra került egy másik flakon is, és a 7 liter megmaradt 100-as benzin betöltése után kb 2,5-3 liter fagyálló, esetleg ablakmosó került betöltésre. Kora reggel (5 órakor történt), és ha apám beleszagolt volna mindkét flakonba... akkor nincs ez a történet.

Nálam olyan volt hogy felcseréltem a keverékes ( kismocihoz) és a sima 95-ös ( fűnyíró) benyát, szerencsére nem volt tök üres a kimotor tankja így megúsztam gond nélkül elég volt neki az a kenés amit a maradék olaj adott. Azóta a kanna is meg van írva meg a polc is ahová rakom őket. 

Link to comment
Megosztás:

Szisztok!

Újabb problémára leltem az autóban.

Észrevettem egy pici hűtőfolyadék foltot(ha szemben állsz a kocsival) a kocsi bal oldalánál közvetlenül a hűtő leeresztőcsonkja mellett.

Átnézve a hűtőt azt vettem észre, hogy a hűtő függőleges műanyag teste és a vízsztíntes hűtőcsövek találkozásánál szinte mindegyiknél gyengén szivárog.

Szerintetek ez javítható vagy vehetem meg az új hűtőt?

Ha vennem kell milyen márkát ajánlanátok?

Köszi!

Üdv

 

Szabolcs

Link to comment
Megosztás:

29 perce, vaszabi79 írta:

Szisztok!

Újabb problémára leltem az autóban.

Észrevettem egy pici hűtőfolyadék foltot(ha szemben állsz a kocsival) a kocsi bal oldalánál közvetlenül a hűtő leeresztőcsonkja mellett.

Átnézve a hűtőt azt vettem észre, hogy a hűtő függőleges műanyag teste és a vízsztíntes hűtőcsövek találkozásánál szinte mindegyiknél gyengén szivárog.

Szerintetek ez javítható vagy vehetem meg az új hűtőt?

Ha vennem kell milyen márkát ajánlanátok?

Köszi!

Üdv

 

Szabolcs

Hali.Hát azzal nemigen tudsz mit kezdeni sajna .Csere lesz a megoldás.Márkában nem tudom melyik a legjobb.Én ugy hallottam hogy a Nissens elég jó.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Pár napja folyamatosan jelzett az alacsony hűtőfolyadék szint figyelmeztetés, pedig a szint rendben van. A jeladóra gyanakodtam, de kiszedve a tartályt azt láttam hogy az úszó ( ami szerintem mágneses elven ad jelet) szét van esve ott zörög a tartályban. Egy darabja ki is jött a másik túl nagy. Ez viszonylag jó hír, mert a tartály olcsóbb mint a jeladó. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Egyszer kérdeztem már,  választ sajna nem kaptam. Van egy P1405 hibakódom. Kipufogógáz visszavezetés érzékelő,  áramkör alacsony,  jelen van. Törlöm de egyből visszajön. Egr-kiszedtem pucolgattam,  a helyzet változatlan .Egr csere? Jól tippelem? Motor x14 xe 2001-es.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

2 órája, kelly írta:

Sziasztok.Egyszer kérdeztem már,  választ sajna nem kaptam. Van egy P1405 hibakódom. Kipufogógáz visszavezetés érzékelő,  áramkör alacsony,  jelen van. Törlöm de egyből visszajön. Egr-kiszedtem pucolgattam,  a helyzet változatlan .Egr csere? Jól tippelem? Motor x14 xe 2001-es.

Köszi

Találkoztam már olyannal X12XE corsánál, hogy a pucolás nem segített csak a csere, mert nem mechanikus problémája volt az EGR-nek hanem elektromos. De hogy ez van-e nálad is azt nem tudom. 

Link to comment
Megosztás:

31 perce, Vardar írta:

Gyertya csere közben sikerült eltörni a szelepfedél burkolatot, amin az Opel Ecotec felirat van. Van ennek valami hő/zaj szigetelő funkciója ennek vagy csak dekorációs elem?

Csak dekorációs elem.Fedi a trafósort.Ennyi a funkciója.

Módosítva : kingblue
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

18 órája, hazi1966 írta:

Sziasztok.Azt szeretném megkérdezni tőletek,van egy C16NZ OPEL ASTRA F.Megosztottam a videót nekem is ugyanezt csinálja.Mi lehet a bajaKöszi 

Lehet több minden is, üzemanyag oldalról eltömődött a szűrő, kopott, keveset szállító, haldokló pumpa. Gyújtás oldalról gyujtás elektronika, modul-trafó jeladó, elosztó-rotor, kábelek, gyertyák. Ritkán, de van olyan is hogy valamelyik dob vagy a katalizátor összeroskad a kiáramló kipufogó gáz nehezen távozik fojtja a motort. Érdemes az olcsóbb amúgy is időnként cserélendő alkatrészek felől haladni, minden csere után megnézni hogy történt-e változás. Üzemanyag szűrő, gyertyák, rotor-elosztó, gyertyakábelek. A végére kell hagyni a drágábbat, benzinpumpa, gyújtás elektronika.  Jó ha van ugyanilyen motorral szerelt autó ismerősnek, és a drágább alkatrészeket átpakolni egy próbára vásárlás előtt. Aztán: ha a benzin és a gyujtás rendben van kell még a helyes benzin-levegő keverék arány a jó motorműködéshez. A szívóoldali tömítetlenség megzavarhatja ezt. Át kell nézni a csöveket, csatlakozásokat az injektorház környékén. Minden vákumcsövet ellenőrizni, nem lehet lecsúszott, kirepedt. A tűzfalon található " ufó" szelep csöveiben nincs-e szénpor az aktívszén szűrőből? Ha a hiba hidegen is előjön a lambda szondát ki lehet zárni, mert itt még egy vezetékes van fűtetlen, a motorvezérlő hidegen nem figyeli. A kétvezetékes vízhőfok jeladót viszont igen, ezt multiméterrel ki lehet mérni. Az injektorfedél mögött van a szélvédő felől, általában " kék feje" van neki. Lehúzod a csatit, rámérsz különböző hőfokon:

100C ~ 180 Ohm
80C ~ 320 Ohm
60C ~ 650 Ohm
40C ~ 1.18 kOhm
20C ~ 2.45 kOhm
0C ~ 5.6 kOhm
-10C ~ 9.45 kOhm
-20C ~ 15 kOhm

Gyujtási idő? Ezt stroboszkóppal lehet ellenőrizni, bár nem tudom itt lehet-e állítani. Most így ami eszembe jut, ennyi. 

Szerk: egy topical kicsit eltévedtél, ez ugye a G astra te pedig az F astrához akartál írni gondolom. 

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek! Z16XEP motorral kapcsolatos kérdésem lenne, a jelenség, hogy terhelésnél nem húz úgy az autó mint hidegen alacsonyabb sebességtartományban. Mindegy mennyire nyomja az ember a gázt, szépen komótosan húz. Hibakód olvasásnál a következőt dobta ki: P1113-2 szívótér hossz változtató potméter alacsony fesz. Gondolom nem nyitja ki a második torkot. Volt már tapasztalata valakinek ezzel kapcsolatban? Mi szabályozza, hogy mikor nyisson, milyen szenzor vagy jeladó lehet a bűnös? A motor csendes, nem rángat alapjáraton, nem csattog és nem zörög. Ha valakinek van ötlete azt szívesen venném. Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy hibával kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni! Van egy 2004-es 1.6 16v autóm. Arra a jelenségre lettem figyelmes hogy kb 2 km megtétele után (hideg indítástól) elkezd valami kopogni az autóban. Ha 20 km/h alá lassitok ez a jelenség megszűnik gyorsítokakkor újra hallható., 70-80km/h felett vagy megszűnik vagy nem hallható a motorhang melett. Amennyiben lejtőn lefelé gázadás nélkül de sebességben hagyva az autót úgymond legurulok (40-50 km/h is felgyorsul) nincs semmi hang de ahogy a lejtő aljára leérek és gázt adok újra előjön. A kocsiban kb 230 ezer km van. A hang valamikor hangosabb van amikor halkabb! Alapjáraton nem hallható a kopogó hang!
Ha esetleg valaki találkozott ilyen jelenséggel legyen szíves ossza meg velem a hiba okát. Egyenlőre az autó szerelőm sem találja a hiba okát, de nagyon zavaró. Az autó menetteljesítménye nem lett rosszabb semmit nem lehet észlelni a hangon kívül!
Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

5 perce, P.Tibor írta:

Sziasztok!

Egy hibával kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni! Van egy 2004-es 1.6 16v autóm. Arra a jelenségre lettem figyelmes hogy kb 2 km megtétele után (hideg indítástól) elkezd valami kopogni az autóban. Ha 20 km/h alá lassitok ez a jelenség megszűnik gyorsítokakkor újra hallható., 70-80km/h felett vagy megszűnik vagy nem hallható a motorhang melett. Amennyiben lejtőn lefelé gázadás nélkül de sebességben hagyva az autót úgymond legurulok (40-50 km/h is felgyorsul) nincs semmi hang de ahogy a lejtő aljára leérek és gázt adok újra előjön. A kocsiban kb 230 ezer km van. A hang valamikor hangosabb van amikor halkabb! Alapjáraton nem hallható a kopogó hang!
Ha esetleg valaki találkozott ilyen jelenséggel legyen szíves ossza meg velem a hiba okát. Egyenlőre az autó szerelőm sem találja a hiba okát, de nagyon zavaró. Az autó menetteljesítménye nem lett rosszabb semmit nem lehet észlelni a hangon kívül!
Válaszokat előre is köszönöm!

Hali.Hát ezt innen nehéz lesz megmondani.Próbáld meg kiszűrni hogy honnan hallható.Középről a motor felől vagy jobb bal oldalról a kerekek felől.Esetleg járó motornál álló helyzetben kissé emelni a fordulatot hátha akkor jelentkezik.

Link to comment
Megosztás:

49 perce, kingblue írta:

Hali.Hát ezt innen nehéz lesz megmondani.Próbáld meg kiszűrni hogy honnan hallható.Középről a motor felől vagy jobb bal oldalról a kerekek felől.Esetleg járó motornál álló helyzetben kissé emelni a fordulatot hátha akkor jelentkezik.

Álló helyzetben emelt fordulatnál sem hallani ezt a hangot már próbáltuk. Futóműre sem gyanakszom azért mert a kattogás intenzitása nem változik ha a lassabban vagy gyorsabban megyek vele. Kuplung vagy sebeségváltó adhat ilyen hangot?

Link to comment
Megosztás:

27 perce, P.Tibor írta:

Álló helyzetben emelt fordulatnál sem hallani ezt a hangot már próbáltuk. Futóműre sem gyanakszom azért mert a kattogás intenzitása nem változik ha a lassabban vagy gyorsabban megyek vele. Kuplung vagy sebeségváltó adhat ilyen hangot?

Nem valószínű. Az össze kipufogó tartó gumibak megvan? Motortartó bakok épek, nem lógnak? 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van valakinek tuti beszerzési forrása az alábbi alkatrészekhez? Ezek ugyan újak de ahogy látszik a porvédő gumik eltérőek, a csúszó vezető átmérője pedig ami a nyeregbe megy az nagy.

34-es, Bosch, hátsó nyeregbe kellenének megint, de ahány javító készlet annyi fajta féle sz.rt raknak bele. 

Ki vannak szakadva a porvédők azért akarom őket cserélni....

Köszi

 

3c90c3c2c6fccb2cf02b9753b0396c8f.jpg

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Maverick087 írta:

Sziasztok,

Van valakinek tuti beszerzési forrása az alábbi alkatrészekhez? Ezek ugyan újak de ahogy látszik a porvédő gumik eltérőek, a csúszó vezető átmérője pedig ami a nyeregbe megy az nagy.

34-es, Bosch, hátsó nyeregbe kellenének megint, de ahány javító készlet annyi fajta féle sz.rt raknak bele. 

Ki vannak szakadva a porvédők azért akarom őket cserélni....

Köszi

 

 

 

 

 

Hát ránézésre ez olyan, de ugye ez csak egy kép: https://cromax.hu/hatso_feknyereg_gumikarmantyu_klt_opel_astra_g_zafira_a_44711

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 12. 16. at 18:15, P.Tibor írta:

Sziasztok!

Egy hibával kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni! Van egy 2004-es 1.6 16v autóm. Arra a jelenségre lettem figyelmes hogy kb 2 km megtétele után (hideg indítástól) elkezd valami kopogni az autóban. Ha 20 km/h alá lassitok ez a jelenség megszűnik gyorsítokakkor újra hallható., 70-80km/h felett vagy megszűnik vagy nem hallható a motorhang melett. Amennyiben lejtőn lefelé gázadás nélkül de sebességben hagyva az autót úgymond legurulok (40-50 km/h is felgyorsul) nincs semmi hang de ahogy a lejtő aljára leérek és gázt adok újra előjön. A kocsiban kb 230 ezer km van. A hang valamikor hangosabb van amikor halkabb! Alapjáraton nem hallható a kopogó hang!
Ha esetleg valaki találkozott ilyen jelenséggel legyen szíves ossza meg velem a hiba okát. Egyenlőre az autó szerelőm sem találja a hiba okát, de nagyon zavaró. Az autó menetteljesítménye nem lett rosszabb semmit nem lehet észlelni a hangon kívül!
Válaszokat előre is köszönöm!

Nem lehet inkább kattogó hang? A tenkszellőztető szelep már idegesített pár autóst! Légszürő ház mögött van a tűzfal felé. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.