Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

szevasztok!

új vagyok itt... egy 2003-as g astra z16xe kb 1 hónapos tulajdonosa. a minap történt meg az esemény, meleg motornál, gondoltam kicsit megrugdalom a kicsikét, így nyomtam egy teletalpast és szépen megforgattam a vasat. a következő kuplung kinyomásnál meg szépen le is állt a motor, mintha nem lenne alapjárat, majd a visszaengedésnél beröffent és ment tovább a következő üresbe tételig, ott megint leállt. majd elkezdte a kenguru benzin szindrómát a következő etapon. hazaérve nagyon nehezen csak a gázpedál nyomásával indult. pihentetve pedig hidegen beindul de 600 és 950-1000 közt szambázik az alapjárat majd olyan lesz a hangja mintha csak 3 henger menne és lefullad. az ac bugását folyamat hallani, ha azt hallom :)  itt a fórumot túrva és kipróbálva ezt a hibakódot villogta  P1530 A/C Relay Voltage High Air Conditioning System B-10, P1530 A/C Relay Circuit Open Air Conditioning System B-10 meg ezt P0400=Kipufogógáz-visszavezetés funkció-rendellenesség. gondolom a kettőnek nem sok köze van egymáshoz? az első az mi? a légkondival van valami? a másik meg az egr szelep lehet? csere vagy érdemes ránézni egy tisztogatás erejéig? bocsi ha kissé terjedelmes voltam!

megtisztelő válaszaitokat pedig hálásan köszönöm! 

Link to comment
Megosztás:

46 perce, parasutyo írta:

szevasztok!

új vagyok itt... egy 2003-as g astra z16xe kb 1 hónapos tulajdonosa. a minap történt meg az esemény, meleg motornál, gondoltam kicsit megrugdalom a kicsikét, így nyomtam egy teletalpast és szépen megforgattam a vasat. a következő kuplung kinyomásnál meg szépen le is állt a motor, mintha nem lenne alapjárat, majd a visszaengedésnél beröffent és ment tovább a következő üresbe tételig, ott megint leállt. majd elkezdte a kenguru benzin szindrómát a következő etapon. hazaérve nagyon nehezen csak a gázpedál nyomásával indult. pihentetve pedig hidegen beindul de 600 és 950-1000 közt szambázik az alapjárat majd olyan lesz a hangja mintha csak 3 henger menne és lefullad. az ac bugását folyamat hallani, ha azt hallom :) itt a fórumot túrva és kipróbálva ezt a hibakódot villogta  P1530 A/C Relay Voltage High Air Conditioning System B-10, P1530 A/C Relay Circuit Open Air Conditioning System B-10 meg ezt P0400=Kipufogógáz-visszavezetés funkció-rendellenesség. gondolom a kettőnek nem sok köze van egymáshoz? az első az mi? a légkondival van valami? a másik meg az egr szelep lehet? csere vagy érdemes ránézni egy tisztogatás erejéig? bocsi ha kissé terjedelmes voltam!

megtisztelő válaszaitokat pedig hálásan köszönöm! 

Az elsőt passzolom. Az EGR-nél szoktak olyat csináli ennél, hogy lezárják nyílást, a szelepet meg kiforgatják. Próbáld meg, ha megszűnik a hiba, majd eldöntöd hogy cseréled vagy úgy hagyod kifordítva.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Két apróbb, műszaki problémával kapcsolatban kérnék segítséget.

1. Amikor az első ablaktörlő működik, tőlem (vezetőtől) balra hallok egy hangos kattanást, ami mintha az utastéren belülről jönne, nagyon közelinek érzem. Mi lehet az? Fixen akkor hallani, amikor töröl, azonos ritmusban is. Szeptemberben  levettem a lapátot a motorról, hogy kitakarítsam ott a csatornát, lehet, hogy akkor történt valami? Most figyeltem fel rá, de emlékeim szerint már előző hónapokban is hallottam, csak hát nem sokat kellett használnom eddig az ablaktörlőt, illetve nem használom napi szinten a kocsit.

2. Behr belső levegő keringtetőt, hogy kell szétszerelni? Valami benn akadhatott, mert néha ilyen surrogó hangot ad ki, falevélre tippelek, de meg szeretném nézni. A Delphiről láttam videókat, Behrről nem nagyon. Körben, az alsó és a felső felet három csavar tartja, viszont a belső levegő zsalu mozgató pálca össze fogja a két felet, nem merem szétszedni videó vagy tanácsadás nélkül.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Vardar írta:

Sziasztok!

Két apróbb, műszaki problémával kapcsolatban kérnék segítséget.

1. Amikor az első ablaktörlő működik, tőlem (vezetőtől) balra hallok egy hangos kattanást, ami mintha az utastéren belülről jönne, nagyon közelinek érzem. Mi lehet az? Fixen akkor hallani, amikor töröl, azonos ritmusban is. Szeptemberben  levettem a lapátot a motorról, hogy kitakarítsam ott a csatornát, lehet, hogy akkor történt valami? Most figyeltem fel rá, de emlékeim szerint már előző hónapokban is hallottam, csak hát nem sokat kellett használnom eddig az ablaktörlőt, illetve nem használom napi szinten a kocsit.

2. Behr belső levegő keringtetőt, hogy kell szétszerelni? Valami benn akadhatott, mert néha ilyen surrogó hangot ad ki, falevélre tippelek, de meg szeretném nézni. A Delphiről láttam videókat, Behrről nem nagyon. Körben, az alsó és a felső felet három csavar tartja, viszont a belső levegő zsalu mozgató pálca össze fogja a két felet, nem merem szétszedni videó vagy tanácsadás nélkül.

Az ablaktörlő relék is a biztosítékdoboznál vannak szerintem, nem azt hallod kattanni? 

Most nem tudom hirtelen melyik-melyik keringtető, neked ilyen van?

d67ad90599ab60c513d4d596b944eff2.jpg

Link to comment
Megosztás:

21 órája, zotya975 írta:

Az ablaktörlő relék is a biztosítékdoboznál vannak szerintem, nem azt hallod kattanni? 

Most nem tudom hirtelen melyik-melyik keringtető, neked ilyen van?

d67ad90599ab60c513d4d596b944eff2.jpg

Lehet, hogy a relé az, irány megegyezik, meghalni készül, ha ennyire hangos?

Pont ezt a fotód találtam meg, igen. Hogy szedem ki az egészet? Elég a tetején a kupolát/zsalut elforgatni, akkor be tudok nyúlni a lapátokhoz, hogy kiszedjem a feltételezett levelet? Illetve látom, hogy te oldalt azt a kupola állító pálcát már kivetted, ahhoz nem mertem hozzányúlni.

Közben lett egy újabb probléma, ez kicsit súlyosabb probléma. Használat közben hirtelen megállt középen a hátsó ablaktörlő (5 ajtós ferdehátú). Kézzel megmozgatva ilyen 5 centis mozgásokkal elment a végállásába majd vissza az alapállásba. Azóta, ha megy akkor hangos nyikorgással teszi. Sok szerszám nincs most nálam, talán le tudom bontani csomagtér ajtó borítását. Mit tudok tenni, hogy addig is diagnosztizáljam, hogy mi a probléma? Fűtőszál fűt, szóval nem hiszem, hogy a kábelnek lenne baja.

 

Link to comment
Megosztás:

28 perce, Vardar írta:

Lehet, hogy a relé az, irány megegyezik, meghalni készül, ha ennyire hangos?

Pont ezt a fotód találtam meg, igen. Hogy szedem ki az egészet? Elég a tetején a kupolát/zsalut elforgatni, akkor be tudok nyúlni a lapátokhoz, hogy kiszedjem a feltételezett levelet? Illetve látom, hogy te oldalt azt a kupola állító pálcát már kivetted, ahhoz nem mertem hozzányúlni.

Közben lett egy újabb probléma, ez kicsit súlyosabb probléma. Használat közben hirtelen megállt középen a hátsó ablaktörlő (5 ajtós ferdehátú). Kézzel megmozgatva ilyen 5 centis mozgásokkal elment a végállásába majd vissza az alapállásba. Azóta, ha megy akkor hangos nyikorgással teszi. Sok szerszám nincs most nálam, talán le tudom bontani csomagtér ajtó borítását. Mit tudok tenni, hogy addig is diagnosztizáljam, hogy mi a probléma? Fűtőszál fűt, szóval nem hiszem, hogy a kábelnek lenne baja.

 

Nekem is elég hangos a relé, vagyis hát hangos, kinek mi számít annak, sima átlagos relé kattanás.

Elöl csavar van, hátul kiakasztható fülek ( tükörrel meg lehet találni) így kivehető az egész motor mindenestől. De elvileg ha felnyitod a búrát szerintem ki tudod szedni ami zörög. Ha nem, akkor kiveszed:

578b0b810daf1ae11d88c406fd280887.jpg

Most a képet visszanézve nekem is volt ott valami a lapátoknál. Azt a pálcát óvatosan le lehet pattintani vagy a motorról vagy búráról, amelyikhez jobban hozzáférsz. 

Lehet hogy beázott az ablaktörlő tengelye és megszorult.Az elsőt szedtem szét nemrég mert nekem is nyikorgott. Csak ugye hátul közvetlenül a motor tengelyén van a lapát elöl meg van egy mechanika. 

 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem, hátha valaki tudja mi lehet. Egy G Astra 2005-ös Z14XEP autóm van. Alapjáraton zörgő hangot ad ki magából. De mindegy hogy hideg, vagy meleg a motor, mindig lehet hallani. Ha megállok a piros lámpánál akkor is. Ha gázt adok teljesen eltűnik a hangja, olyankor nem hallható. Vezérlés csere előtt is megvolt ez a hang, azóta teljesen komplett vezérlés cserén át esett. Szóval a vezérlés friss, nem a láncnak van hangja kizárásos alapon. Viszont olyan mintha a generátor felől jönne a hang. Legalábbis nekem olyan. Gondolom nem lehet csapágyas mert már néhány ezer kilométert lementem ezzel a hanggal. Szerelőhöz egyelőre még nem jutottam el. Hasonló a hang mint amikor a hidrotőkék csattognak, de mégis kicsit más. Sajnos nem tudom leírni, mindenesetre az létezhet hogy a generátorból jön ez a hang ? Mert tényleg olyan mintha onnan jönne. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, joe89 írta:

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem, hátha valaki tudja mi lehet. Egy G Astra 2005-ös Z14XEP autóm van. Alapjáraton zörgő hangot ad ki magából. De mindegy hogy hideg, vagy meleg a motor, mindig lehet hallani. Ha megállok a piros lámpánál akkor is. Ha gázt adok teljesen eltűnik a hangja, olyankor nem hallható. Vezérlés csere előtt is megvolt ez a hang, azóta teljesen komplett vezérlés cserén át esett. Szóval a vezérlés friss, nem a láncnak van hangja kizárásos alapon. Viszont olyan mintha a generátor felől jönne a hang. Legalábbis nekem olyan. Gondolom nem lehet csapágyas mert már néhány ezer kilométert lementem ezzel a hanggal. Szerelőhöz egyelőre még nem jutottam el. Hasonló a hang mint amikor a hidrotőkék csattognak, de mégis kicsit más. Sajnos nem tudom leírni, mindenesetre az létezhet hogy a generátorból jön ez a hang ? Mert tényleg olyan mintha onnan jönne. 

Próbálj meg feltenni egy videót.Jobban tudnánk találgatni.Esetleg még lehet a szíjfeszítő görgő.De a legjobban úgy tudnád kiszűrni ha levennéd az ékszíjat és úgy indítanád be.Kézzel megforgatva is érezhető ha kottyan vagy zörög a görgő ha megpörgeted.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

Szia! :) Youtube-ra próbáljam meg feltenni? Egyébként a szíjfeszítő is cserélve lett, azt ki is felejtettem. Viszont az ékszíjat nem igazán merem levenni, mert ilyet még sose csináltam. Mindent szerelőre bízok, menni is fogok hozzá januárban, nem a legelején sajnos. Viszont már ő is hallotta ezt a hangot, de eddig nem sikerült kiszűrni hogy mi is lehet.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, joe89 írta:

Szia! :) Youtube-ra próbáljam meg feltenni? Egyébként a szíjfeszítő is cserélve lett, azt ki is felejtettem. Viszont az ékszíjat nem igazán merem levenni, mert ilyet még sose csináltam. Mindent szerelőre bízok, menni is fogok hozzá januárban, nem a legelején sajnos. Viszont már ő is hallotta ezt a hangot, de eddig nem sikerült kiszűrni hogy mi is lehet.

Igen oda.Hát ha már elmentél ezzel a hibával több ezer km-t akkor már kibírja amíg elmégy a szerelőhöz.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, joe89 írta:

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem, hátha valaki tudja mi lehet. Egy G Astra 2005-ös Z14XEP autóm van. Alapjáraton zörgő hangot ad ki magából. De mindegy hogy hideg, vagy meleg a motor, mindig lehet hallani. Ha megállok a piros lámpánál akkor is. Ha gázt adok teljesen eltűnik a hangja, olyankor nem hallható. Vezérlés csere előtt is megvolt ez a hang, azóta teljesen komplett vezérlés cserén át esett. Szóval a vezérlés friss, nem a láncnak van hangja kizárásos alapon. Viszont olyan mintha a generátor felől jönne a hang. Legalábbis nekem olyan. Gondolom nem lehet csapágyas mert már néhány ezer kilométert lementem ezzel a hanggal. Szerelőhöz egyelőre még nem jutottam el. Hasonló a hang mint amikor a hidrotőkék csattognak, de mégis kicsit más. Sajnos nem tudom leírni, mindenesetre az létezhet hogy a generátorból jön ez a hang ? Mert tényleg olyan mintha onnan jönne. 

Komplett lánccsere volt mindennel együtt? Lánckerekek, feszítő, sín, lánc...?
Van ezeknek a láncos motoroknak egy nyavalyájuk, az olajszivattyú.
Vagy pedig az olajszűrőházban lévő nyomásszabályzó.
Nekem 1.2-es ugyanilyen motorosnál hunyorgott alapjáraton az 5/30-as olajjal az olajnyomáslámpa, volt is olyan hangja a motornak, mint egy kávédarálónak kb.
Első körben méress egy olajnyomást a szerelőddel.
Illetve még azt sokan elrontják, hogy ráerőltetik az olajpumpát a blokkra lánccserekor, amikor fent van a karter, emiatt a kartertömítésnél rossz lesz a tömítés, és ott elmegy az olajnyomás egy része.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 órája, joe89 írta:

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem, hátha valaki tudja mi lehet. Egy G Astra 2005-ös Z14XEP autóm van. Alapjáraton zörgő hangot ad ki magából. De mindegy hogy hideg, vagy meleg a motor, mindig lehet hallani. Ha megállok a piros lámpánál akkor is. Ha gázt adok teljesen eltűnik a hangja, olyankor nem hallható. Vezérlés csere előtt is megvolt ez a hang, azóta teljesen komplett vezérlés cserén át esett. Szóval a vezérlés friss, nem a láncnak van hangja kizárásos alapon. Viszont olyan mintha a generátor felől jönne a hang. Legalábbis nekem olyan. Gondolom nem lehet csapágyas mert már néhány ezer kilométert lementem ezzel a hanggal. Szerelőhöz egyelőre még nem jutottam el. Hasonló a hang mint amikor a hidrotőkék csattognak, de mégis kicsit más. Sajnos nem tudom leírni, mindenesetre az létezhet hogy a generátorból jön ez a hang ? Mert tényleg olyan mintha onnan jönne. 

 

33 perce, Mikulás74 írta:

Komplett lánccsere volt mindennel együtt? Lánckerekek, feszítő, sín, lánc...?
Van ezeknek a láncos motoroknak egy nyavalyájuk, az olajszivattyú.
Vagy pedig az olajszűrőházban lévő nyomásszabályzó.
Nekem 1.2-es ugyanilyen motorosnál hunyorgott alapjáraton az 5/30-as olajjal az olajnyomáslámpa, volt is olyan hangja a motornak, mint egy kávédarálónak kb.
Első körben méress egy olajnyomást a szerelőddel.
Illetve még azt sokan elrontják, hogy ráerőltetik az olajpumpát a blokkra lánccserekor, amikor fent van a karter, emiatt a kartertömítésnél rossz lesz a tömítés, és ott elmegy az olajnyomás egy része.

Igen, kompletten minden cserélve lett +  a kartertömítés, meg a szelepfedél tömítés is. Sok minden más is,de talán azok nem befolyásolják. A kávédarálós jelenség kb. nálam is, igen :) Megkérdezem mindenképp amit írtál. És köszönöm mindenkinek a segítséget. Féltem hogy dugattyú, vagy valami komolyabb, de azzal több ezret gondolom nem tudok elmenni. Amúgy egyenletes a járása, jól húz, gyorsul. Olajat , vízet nem eszi. minden rendben van vele végülis. Csak bosszantó a hangja.

Link to comment
Megosztás:

https://files.fm/u/t4bef67j4#/  

Itt készítettem egy hangfájlt róla , hogy milyen hangja van. Ez egy melegindítás volt, de hidegen is ugyanúgy csinálja. Hátha valaki tud valami okosat mondani. Sajnos a fájlt csak letölteni lehet és úgy meghallgatni. Vezérlés frissen cserélve, olaj is. Vezérlés csere előtt is ugyanez a hangja volt. Nem hallgat el meleg motornál se. Viszont ha gázt adok neki, akkor elhallgat, már olyan 1200-as fordulat magasságában is. Ha valakinek van ötelete azt meghallgatom.
Köszönöm! :)

Módosítva : joe89
Link to comment
Megosztás:

36 perce, joe89 írta:

https://files.fm/u/t4bef67j4#/  

Itt készítettem egy hangfájlt róla , hogy milyen hangja van. Ez egy melegindítás volt, de hidegen is ugyanúgy csinálja. Hátha valaki tud valami okosat mondani. Sajnos a fájlt csak letölteni lehet és úgy meghallgatni. Vezérlés frissen cserélve, olaj is. Vezérlés csere előtt is ugyanez a hangja volt. Nem hallgat el meleg motornál se. Viszont ha gázt adok neki, akkor elhallgat, már olyan 1200-as fordulat magasságában is. Ha valakinek van ötelete azt meghallgatom.
Köszönöm! :)

Elég kelepelős hangja van.Mondhatnám azt is hogy a vezérléssel van hiba vagy nem jól rakták össze vagy nem mindent cseréltek ki de nem mondom mert vezérlés csere előtt is ilyen volt.Ez nem generátor vagy egyéb.Itt a szelepfedél alatt lehet a bibi.Vezérműtengely és társai.Onnan jön a k

elepelés.Valami kopás eredetű dolog.De z csak megbontás után derül ki.

Így néz ki egyébként szétszerelve.

 

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

4 perce, kingblue írta:

Elég kelepelős hangja van.Mondhatnám azt is hogy a vezérléssel van hiba vagy nem jól rakták össze vagy nem mindent cseréltek ki de nem mondom mert vezérlés csere előtt is ilyen volt.Ez nem generátor vagy egyéb.Itt a szelepfedél alatt lehet a bibi.Vezérműtengely és társai.Onnan jön a k

elepelés.Valami kopás eredetű dolog.De z csak megbontás után derül ki.

Így néz ki egyébként szétszerelve.

Köszönöm szépen a segítségedet! :) Reméljük nem valami veszélyes lesz!

4 perce, kingblue írta:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

12 órája, joe89 írta:

https://files.fm/u/t4bef67j4#/  

Itt készítettem egy hangfájlt róla , hogy milyen hangja van. Ez egy melegindítás volt, de hidegen is ugyanúgy csinálja. Hátha valaki tud valami okosat mondani. Sajnos a fájlt csak letölteni lehet és úgy meghallgatni. Vezérlés frissen cserélve, olaj is. Vezérlés csere előtt is ugyanez a hangja volt. Nem hallgat el meleg motornál se. Viszont ha gázt adok neki, akkor elhallgat, már olyan 1200-as fordulat magasságában is. Ha valakinek van ötelete azt meghallgatom.
Köszönöm! :)

Itt van egy videó amin szerintem ugyanilyen hang van, és azt írják utána hogy lánc csere után megszűnt, és szemlátomást meg volt nyúlva a lánc. Mivel neked ahogy írtad cserélve volt, talán szerelési probléma lesz.

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Itt van egy videó amin szerintem ugyanilyen hang van, és azt írják utána hogy lánc csere után megszűnt, és szemlátomást meg volt nyúlva a lánc. Mivel neked ahogy írtad cserélve volt, talán szerelési probléma lesz.

 

Köszönöm szépen a segítségeteket! Na az tök jó lenne tényleg. 600kilométerrel ezelőtt volt lánc csere. Most akkor ha ez a baj, akkor teljesen új vezérlés szett kell megint ?

Link to comment
Megosztás:

4 perce, joe89 írta:

Köszönöm szépen a segítségeteket! Na az tök jó lenne tényleg. 600kilométerrel ezelőtt volt lánc csere. Most akkor ha ez a baj, akkor teljesen új vezérlés szett kell megint ?

Ha lánccsere előtt is megvolt ez a hang akkor biztosan nem ott van a bibi.

Link to comment
Megosztás:

29 perce, kingblue írta:

Ha lánccsere előtt is megvolt ez a hang akkor biztosan nem ott van a bibi.

Kicsit zavarba ejtő, mert amikor kicserélték a láncot, akkor teljesen elhalkult, de mentem vele egy jó 30km-et, utána ismét ugyanez a hang jött elő. Este egy hidegindítás és máris hallottam a zavaró hangot. Majd másnap mentünk vele 30km-et ismét, meleg motornál csendes volt. Megint haza. Akkor talán ha 150-200km-nél jártam,a vezérlés csere óta. De most már hidegen, melegen, mindenhogy lehet hallani a hangját. Nem tudom mennyire érthetően írtam le.... Már kifogytam az ötletekből és hogy melyik szerelőre bízzam a járgányt. Eddig pontosan 520km-t mentem a friss vezérléssel.

Módosítva : joe89
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, joe89 írta:

Köszönöm szépen a segítségeteket! Na az tök jó lenne tényleg. 600kilométerrel ezelőtt volt lánc csere. Most akkor ha ez a baj, akkor teljesen új vezérlés szett kell megint ?

 

59 perce, kingblue írta:

Ha lánccsere előtt is megvolt ez a hang akkor biztosan nem ott van a bibi.

Jó volna tudni hogy mit cseréltek a vezérléscserekor. Ez tipikusan olyan hang mint amikor meg van nyúlvba a lánc. Vezélrléscsere előtt ez érthető, hiszen ezért cseréli ki az ember, de ha utána is visszajött, az olyan mintha csak láncot cseréltek volna, láncfeszítőt nem, és most az új lánc is laza lenne. Tippelgetés helyett én szerelőhöz vinnim, mert bármennyibe is kerül helyrehozni, ha összeér a dugó a szelepekkel, akkor csak még több lesz!

 

Link to comment
Megosztás:

56 perce, joe89 írta:

Kicsit zavarba ejtő, mert amikor kicserélték a láncot, akkor teljesen elhalkult, de mentem vele egy jó 30km-et, utána ismét ugyanez a hang jött elő. Este egy hidegindítás és máris hallottam a zavaró hangot. Majd másnap mentünk vele 30km-et ismét, meleg motornál csendes volt. Megint haza. Akkor talán ha 150-200km-nél jártam,a vezérlés csere óta. De most már hidegen, melegen, mindenhogy lehet hallani a hangját. Nem tudom mennyire érthetően írtam le.... Már kifogytam az ötletekből és hogy melyik szerelőre bízzam a járgányt. Eddig pontosan 520km-t mentem a friss vezérléssel.

Nekem is olyan autóm van.Z14xep motorral.Én saját magam szerelem .Tavaly én is cseréltem a vezérlést.Kompletten.Azóta 10-ezret lementem tök szépen duruzsol.Nekem hidegindításkor csörgött nyilván amig a feszítőpatron nem kapta meg az olajnyomást.Utána szépen elcsendesedett.Ahogy melegedett a motor ugy jött elő a dízeles kereplő hangja.Nyilván ahogy melegedett nyúlt a lánc és a feszítő patron már nem tudta megfeszíteni eléggé.Amikor leszedtem a szelepfedelet akkor a felső vezető csuszkán fel tudtam emelni a láncot jó egy centire.Rá kell feszülnie normális esetben.Tulajdonképpen nem nagy cucc a vezérlés.Sok mindent nem lehet elrontani.Kérdés hogy mindent kicserélt-e a szerelő?Uj feszítő patron meg új lánc a lényeg.Két oldalon csak a vezető műanyag csuszkák vannak.

Vidd vissza mindenképpen aki javította.Szakértse meg.Innen csak találgatni tudunk.

Módosítva : kingblue
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

25 perce, kingblue írta:

Nekem is olyan autóm van.Z14xep motorral.Én saját magam szerelem .Tavaly én is cseréltem a vezérlést.Kompletten.Azóta 10-ezret lementem tök szépen duruzsol.Nekem hidegindításkor csörgött nyilván amig a feszítőpatron nem kapta meg az olajnyomást.Utána szépen elcsendesedett.Ahogy melegedett a motor ugy jött elő a dízeles kereplő hangja.Nyilván ahogy melegedett nyúlt a lánc és a feszítő patron már nem tudta megfeszíteni eléggé.Amikor leszedtem a szelepfedelet akkor a felső vezető csuszkán fel tudtam emelni a láncot jó egy centire.Rá kell feszülnie normális esetben.Tulajdonképpen nem nagy cucc a vezérlés.Sok mindent nem lehet elrontani.Kérdés hogy mindent kicserélt-e a szerelő?Uj feszítő patron meg új lánc a lényeg.Két oldalon csak a vezető műanyag csuszkák vannak.

Igen, minden kompletten cserélve lett. Az lesz hogy néhány szerelőhöz elviszem, hogy hallgassák meg, a lánc tipikus, gondolom kitudják szűrni hogy ott a gebasz. Ha többen is azt mondják hogy ez lánc, akkor vissza a szerelőhöz, aki csinálta. Köszi mindenkinek

Módosítva : joe89
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Megkértek, hogy szereljek ki egy akkumlátort egy Opel Astra G 1.4 Twinport-ból, mert huzamosabb ideig nem lesz használva télen, de időközben mégis vissza kellett tennem az aksit.  Az autó így is állt kb. 1 hónapig. Miután visszatettem az aksit és beindítottam, a motornak furcsa hangja volt (sajnos nem igazán értek hozzá, de olyan volt, mintha valami súrlódott volna (nem fémes hangon) és úgy tűnt nekem, hogy a motor sem járt egyenletesen). Olyan 5-6 másodperc múlva leállítottam, mert megijedtünk. A motorháztetőt felnyitottuk és egy nagyon enyhe égett szagot lehetett érezni a motortérből, ami gyorsan el is illant. Vártunk néhány percet, majd még egyszer beindítottuk, de nem tapasztaltunk most már semmit a motor szépen járt alapjáraton miután felmelegedett.

Meg tudnátok mondani, hogy mi történhetett az első indítás során? Köze van ahhoz, hogy kb 1 hónapig állt az autó?

Köszönöm szépen a segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

1 óra, damati írta:

Sziasztok,

Megkértek, hogy szereljek ki egy akkumlátort egy Opel Astra G 1.4 Twinport-ból, mert huzamosabb ideig nem lesz használva télen, de időközben mégis vissza kellett tennem az aksit.  Az autó így is állt kb. 1 hónapig. Miután visszatettem az aksit és beindítottam, a motornak furcsa hangja volt (sajnos nem igazán értek hozzá, de olyan volt, mintha valami súrlódott volna (nem fémes hangon) és úgy tűnt nekem, hogy a motor sem járt egyenletesen). Olyan 5-6 másodperc múlva leállítottam, mert megijedtünk. A motorháztetőt felnyitottuk és egy nagyon enyhe égett szagot lehetett érezni a motortérből, ami gyorsan el is illant. Vártunk néhány percet, majd még egyszer beindítottuk, de nem tapasztaltunk most már semmit a motor szépen járt alapjáraton miután felmelegedett.

Meg tudnátok mondani, hogy mi történhetett az első indítás során? Köze van ahhoz, hogy kb 1 hónapig állt az autó?

Köszönöm szépen a segítségeteket!

Üdv..ha jól tudom itt is eeprom van a motorvezérlőben és hosszabb állás után ha le volt választva az akuról az adatok törlődnek és az első indítás után újratanul, ez okozhatta a darabos járást. Az szagot meg valami szennyeződés, folyadék rákerülése a motorra-kipufogócsőre, esetleg elektromos csatlakozóra.  De ezt pontosan szerintem senki nem tudná megmondani. 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, joe89 írta:

Igen, minden kompletten cserélve lett. Az lesz hogy néhány szerelőhöz elviszem, hogy hallgassák meg, a lánc tipikus, gondolom kitudják szűrni hogy ott a gebasz. Ha többen is azt mondják hogy ez lánc, akkor vissza a szerelőhöz, aki csinálta. Köszi mindenkinek

Na pont ilyen hangja volt az enyémnek is. Cseréltem láncot rajta, 2x is, második után is hamar elkezdett zörögni. Na ott lett elegem az egészből.
Miután felhomályosítottak, hogy ezeknek lehet olajszivattyú baja is, aminek egyik tünete, a zakatoló hidrotőkék alapjáraton. Szóval odáig már nem jutottam, hogy ez most hidrotőke, vagy lánc.
Ezért mondtam, hogy méress olajnyomást rajta.
Meg az a nagyon nem mindegy, mennyi KM van a motorban, az enyémben kb 320 ezer volt már. Bontott olajszivattyút nem akartam, újonnan meg.....jaj.
Az a baj, ha elmész több szerelőhöz, mind madárnak fog nézni, és láncot akarnak cserélni rajta.
Az index fórumon egy öreg szaki vesézte ki ezeket a láncos motorokat, de feladta. Olajpumpa baja volt neki is.
Itt egy video, igaz, angolul van, de kép többet elmond, főleg a vége fele. :( kicsit frissebb motor, de a lényeg ugyanaz.

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.