Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

39 perce, zotya975 írta:

Igazából az hogy kinek mi a véleménye valamiről nem mérvadó. A videóban elmondja hogy nem jó ez az olaj, ( a miértet nem mondja meg)meg mutogatja a kartergázcsöveket, hogy megáll benne a trutyi, nyilván hogy megáll fizikai törvényszerűség hogy a párás levegőből a hideg ponton kicsapódik a folyadék. A szélvédőn is kicsapódik belülről, a csőben miért ne tenné? 20 percen keresztül fejtegeti hogy nem jó, de semmi magyarázatot, vagy konkrétumot nem mond. Az olajleeresztőt nem tudta kicsavarni, aztán a torx fejet mutogatja hogy tipikus "opel "kulcs".  Azt sem értem miért nem vett alapból másik leeresztőt, pedig azt főleg alu teknőnél cserélni illik. Szoktam nézni a videóit, párszor mondtam neki olyat amit nem tudott, meg is köszönte. De abból kiindulni hogy sokan ezt mondják vagy sokan azt, ezért ez nem jó vagy az nem jó, és ebből kiindulva felülbírálni akár egy olajat vagy mást, nem nagyon lehet. 

A videóban szereplő olaj azért mert olyan dobozban van attól még nem biztos hogy gyári.Webshop-ban ez az olaj litere kb.1300ft körül van.Én autósboltban veszem mindíg ott 2500-2700ft körül van litere.Mindig ilyen olajat használok sőt a családban van másik Opel is ugyanezzel az olajjal évek óta semmi gond vele.Persze nem olcsó kiszerelésben ki tudja az honnan származik.A gyár mérnökei biztosan nem azért kisérletezték ki ezt az olajat hogy tönkretegyék vele a motort.Arról nem a gyár tehet hogy olcsó mutáns ujra regenerált olajat tesznek gyárinak tűnő flakonba.Arról sem hogy valaki meg ezt önti bele és panaszkodik hogy nem jó.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

9 perce, kingblue írta:

A videóban szereplő olaj azért mert olyan dobozban van attól még nem biztos hogy gyári.Webshop-ban ez az olaj litere kb.1300ft körül van.Én autósboltban veszem mindíg ott 2500-2700ft körül van litere.Mindig ilyen olajat használok sőt a családban van másik Opel is ugyanezzel az olajjal évek óta semmi gond vele.Persze nem olcsó kiszerelésben ki tudja az honnan származik.A gyár mérnökei biztosan nem azért kisérletezték ki ezt az olajat hogy tönkretegyék vele a motort.Arról nem a gyár tehet hogy olcsó mutáns ujra regenerált olajat tesznek gyárinak tűnő flakonba.Arról sem hogy valaki meg ezt önti bele és panaszkodik hogy nem jó.

Szerintem az opel szervizek nagy része ( ha nem mind) GM olajat használ, nyilván ők hordóban veszik nem kannában. Nem tartom valószinűnek, hogy kockáztassanak bár ugye nem ritkák a globális csalások lásd diesel motorok környezetvédelmi botránya. Hogy abban a kannában amit boltban veszel pontosan mi van, azt meg ugye nem tudjuk pontosan voltak már olyan bukták ahol a hamisítás helyén, mindenféle márkájú flakont találtak. De nem látok benne rációt hogy pont a legolcsóbb olajat hamisítanák a drágábbakat meg nem. 

Link to comment
Megosztás:

15 perce, zotya975 írta:

Szerintem az opel szervizek nagy része ( ha nem mind) GM olajat használ, nyilván ők hordóban veszik nem kannában. Nem tartom valószinűnek, hogy kockáztassanak bár ugye nem ritkák a globális csalások lásd diesel motorok környezetvédelmi botránya. Hogy abban a kannában amit boltban veszel pontosan mi van, azt meg ugye nem tudjuk pontosan voltak már olyan bukták ahol a hamisítás helyén, mindenféle márkájú flakont találtak. De nem látok benne rációt hogy pont a legolcsóbb olajat hamisítanák a drágábbakat meg nem. 

Arra akartam utalni hogy a neten gyanusan olcsó olajat nem szabad megvenni bármilyen kiszerelésben és gyárinak tűnő flakonban van.Ha magának cseréli az ember.A videóban is nem szervízben cserélték az olajat.Szervizek nyilván hordóban kedvezménnyel olcsóbban szerzik be.Az más káposzta.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

36 perce, kingblue írta:

Arra akartam utalni hogy a neten gyanusan olcsó olajat nem szabad megvenni bármilyen kiszerelésben és gyárinak tűnő flakonban van.Ha magának cseréli az ember.A videóban is nem szervízben cserélték az olajat.Szervizek nyilván hordóban kedvezménnyel olcsóbban szerzik be.Az más káposzta.

Az a baj hogy egy átlagember mint mondjuk én aki életében 15 kanna olajjal találkozik nem tudja megállapítani hogy hamis vagy sem, akár boltban veszem akár a neten rendelem. Vannak leírások hologramos matricáról és egyebekről, de pont azt ne tudnák hamisítani? 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Jó napot az uraknak. Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha a Z14XEP motorkódú G Astrám az 5w40 olajból nagyjából 1.5 decit eszik 1000km-en (ami nekem teljesen jó) . Na most a Fuchs Olajat szeretném kipróbálni. az 5w30-ból mennyivel fogyasztana többet ? Lényegesen megnőne az olaj fogyasztás ?

Link to comment
Megosztás:

Levált tükörlapot mivel ajánlott visszaragasztani? Korábban 1,5 mm-es Tesa kültéri ragasztószalaggal tettem vissza (3 csíkot vágtam méretre). Ennél a megoldásnál nem olyan a tükörfűtés mint régen, mivel alá van párnázva a csíkok által a tükör.

Most egy másik autón kellene visszatenni (szintén levált a tükörlap). Van esetleg bevált ragasztó(paszta)? Az előző (megkeménykedett gyári) ragasztó réteg maradhat?

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

6 órája, joe89 írta:

Jó napot az uraknak. Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha a Z14XEP motorkódú G Astrám az 5w40 olajból nagyjából 1.5 decit eszik 1000km-en (ami nekem teljesen jó) . Na most a Fuchs Olajat szeretném kipróbálni. az 5w30-ból mennyivel fogyasztana többet ? Lényegesen megnőne az olaj fogyasztás ?

Nem várható különbség.

Link to comment
Megosztás:

21 órája, joe89 írta:

Jó napot az uraknak. Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha a Z14XEP motorkódú G Astrám az 5w40 olajból nagyjából 1.5 decit eszik 1000km-en (ami nekem teljesen jó) . Na most a Fuchs Olajat szeretném kipróbálni. az 5w30-ból mennyivel fogyasztana többet ? Lényegesen megnőne az olaj fogyasztás ?

Előző tulaj 10W-40-et tett bele, én utána 1x 5W-30-at, azóta 5W-40-et, csökkent a 30-hoz képest az olajfogyasztás, bár nekem ilyen 7000/4 dl kb. Nézd majd gyakrabban.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, gedikart írta:

Levált tükörlapot mivel ajánlott visszaragasztani? Korábban 1,5 mm-es Tesa kültéri ragasztószalaggal tettem vissza (3 csíkot vágtam méretre). Ennél a megoldásnál nem olyan a tükörfűtés mint régen, mivel alá van párnázva a csíkok által a tükör.

Most egy másik autón kellene visszatenni (szintén levált a tükörlap). Van esetleg bevált ragasztó(paszta)? Az előző (megkeménykedett gyári) ragasztó réteg maradhat?

Nekem nem jött össze semmivel, volt egy gyári tükörlapom, azt tettem be.

Link to comment
Megosztás:

10 perce, Vardar írta:

Előző tulaj 10W-40-et tett bele, én utána 1x 5W-30-at, azóta 5W-40-et, csökkent a 30-hoz képest az olajfogyasztás, bár nekem ilyen 7000/4 dl kb. Nézd majd gyakrabban.

Köszönöm szépen :) Nekem az 1000km/2dl az tökéletes lenne. Annyit lenyelek, főleg hogy 340ezer km van a motorban :)A fuchs olajokból többnyire az 5w30-asok rendelkeznek dexos 2 -vel.

Módosítva : joe89
Link to comment
Megosztás:

Pár napja megnéztem a forgalmit, mert tudtam hogy valamikor Februárban jár le a műszakim, hát az a Február az Január 19-volt. :blink: A Magyar közlönyben olvasottak szerint a veszélyhelyzet ideje alatt lejáró okmányok a veszélyhelyzet megszűnése követően 60 ( valahol olvastam hogy 180 -ra módosították) nappal még érvényesek, de nem akartam ezzel várni. Elvittem előműszakira ahol találtak egy törött hátsó rugót. Pár hónapja hazafelé jövet valami fémes csilingelést hallottam a kocsi alól. Visszamentem és találtam egy törött rugókarikát az úton. Otthon átnéztem az összes rugót és úgy találtam hogy mindegyik megvan épen-egészben nincs törött vég, erre meg csak rámentem és a kerék felvágta az autó aljához, azt hallottam.  Hát ezek szerint tévedtem.

A rugó( -k párban cserélem)  10500-forint lesz postaköltséggel együtt, nem tűnik nehéz műveletnek a csere.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A hátsó futóműve ugyanaz a csatolt lengőkaros mint az F Astráé vagy a legtöbb kis/középkategóriás Opelé. Én megemeltem a hátulját, a lengéscsillapító alsó bekötési pontjából kicsavartam a csavart, lebillent a hátsó híd, így ki tudtam cserélni a rugót és mehetett is vissza a csavar. A két oldal kávézással együtt megvan fél óra alatt.  

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

5 órája, tgabika76 írta:

A hátsó futóműve ugyanaz a csatolt lengőkaros mint az F Astráé vagy a legtöbb kis/középkategóriás Opelé. Én megemeltem a hátulját, a lengéscsillapító alsó bekötési pontjából kicsavartam a csavart, lebillent a hátsó híd, így ki tudtam cserélni a rugót és mehetett is vissza a csavar. A két oldal kávézással együtt megvan fél óra alatt.  

Cseréltem az astrán többször is, ha jól emlékszem 2X volt rugótörésem, ugye az részben munkásautó is volt.  Itt még könnyebb is lesz, mert az astrán lent volt a csavar a gátló végén, itt meg oldalt van. Remélem nem vásta el a törött vég a gumilapot a rugótányéron, mert azt nem rendeltem, itt nem is láttam. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma csak úgy egy gondolattól vezérelve ránéztem a kocsi hibakódjaira, hátha van valami bibi.

Sajnos találtam is valamit.

Nem világítanak a féklámpáim csak a segéd féklámpa.

Hibakód a következő:

C0161-04

Fékkapcsoló áramkör szakadt: helytelen feszültségállapot a vezérlő 14-es kapcsán, összes féklámpa hibás.

Ezek szerint féklámpa kapcsolót kell cserélnem?

Ha a féklámpák nem világítanak akkor a segédféklámpa miért működik? ( igaz az is furcsán, mert gyújtás alatt halványan pislákol, ha rálépek a fékre akkor világít.)

 

Válaszokat előre is köszönöm!

 

Üdv,

 

Szabolcs

Módosítva : vaszabi79
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2020. 12. 31. at 19:01, zotya975 írta:

Nekem is elég hangos a relé, vagyis hát hangos, kinek mi számít annak, sima átlagos relé kattanás.

Elöl csavar van, hátul kiakasztható fülek ( tükörrel meg lehet találni) így kivehető az egész motor mindenestől. De elvileg ha felnyitod a búrát szerintem ki tudod szedni ami zörög. Ha nem, akkor kiveszed:

578b0b810daf1ae11d88c406fd280887.jpg

Most a képet visszanézve nekem is volt ott valami a lapátoknál. Azt a pálcát óvatosan le lehet pattintani vagy a motorról vagy búráról, amelyikhez jobban hozzáférsz. 

Lehet hogy beázott az ablaktörlő tengelye és megszorult.Az elsőt szedtem szét nemrég mert nekem is nyikorgott. Csak ugye hátul közvetlenül a motor tengelyén van a lapát elöl meg van egy mechanika. 

 

Mivel kented meg a tengelyt, sima szilikonnal? Ha szétszedem, van valami amire figyeljek? Néztem pár videót, amin a mozgásérzékelőket említik, de elég rossz felbontású volt, nem látom konkrétan, hogy mit kellene nézni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha az elektromosan állítható visszapillantótükröm csak fel/le mozog és azt sem teljes erőbedobással, illetve a jobbra-balra mozgatásra szinte semmi nem történik azt leszámítva, hogy hallható ahogy a motor megindulna de azonnal megáll, a tükörlap meg épp megrezzen vagy még annyi se történik, szóval beteges a mozgatás, ez motorprobléma lehet, esetleg valami zsírzás kéne neki? Mindkét oldalon hasonló a helyzet. 

T

Link to comment
Megosztás:

11 perce, sziklaboci írta:

Sziasztok!

Ha az elektromosan állítható visszapillantótükröm csak fel/le mozog és azt sem teljes erőbedobással, illetve a jobbra-balra mozgatásra szinte semmi nem történik azt leszámítva, hogy hallható ahogy a motor megindulna de azonnal megáll, a tükörlap meg épp megrezzen vagy még annyi se történik, szóval beteges a mozgatás, ez motorprobléma lehet, esetleg valami zsírzás kéne neki? Mindkét oldalon hasonló a helyzet. 

T

Szia , az is lehet hogy nem kapja meg a teljes feszt valamiért. Zsírzás nem nagyon kell neki, olyan sokat nincs mozgatva. Első körben szerintem cserélj biztosítékot. 

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 02. 19. at 16:39, sziklaboci írta:

Sziasztok!

Ha az elektromosan állítható visszapillantótükröm csak fel/le mozog és azt sem teljes erőbedobással, illetve a jobbra-balra mozgatásra szinte semmi nem történik azt leszámítva, hogy hallható ahogy a motor megindulna de azonnal megáll, a tükörlap meg épp megrezzen vagy még annyi se történik, szóval beteges a mozgatás, ez motorprobléma lehet, esetleg valami zsírzás kéne neki? Mindkét oldalon hasonló a helyzet. 

T

Nem lehet, hogy a tükörlap leugrott a motorról? 3 db gömb van a motoron amik a foglalatukba illeszkednek a tükörlapon, azokat kell rájátszani.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:


Sziasztok új vagyok itt, van egy elég érdekes problémám. 
A sebességmérő egyszercsak megadta magát leesett nullára és semmi. A fordulatszám mérő jó, az alapjárat nem ingadozik, menet közben sincs gond megy szépen gyorsul. 
Kiolvastam a pedálos módszerrel a hibakódot, 0500 ami járműsebesség jeladó. Ez volt tegnap, ma ablaktörlőt bekapcsoltam, első és hátsó is erre a hátsó "folyamatosan" ment (pedig le kéne állnia pár törlés után),  viszont erre meg a km óra feléledt. Mivel az nem jó ha a hátsó töröl állandóan ezért motor lállít, megmozgattam a kart minden irányba előre hátra fel le stb, motor indítózás és abbamaradt az ablaktörlő viszont az óra megint nem mutat :D 

Ha valaki tud biztos tippet akkor kérem segítsen. Köszönöm!

Módosítva : goger83
leírás update-elve
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.