Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hi All!

nekem 208.000km van az Astra-mban, és az szerintem abszolute nem brummog. Inkább először kb 3000-ig búg, aztán hogy kezdi elérni a nyomatékgörbe tetejét (gondolom 3500 körül) onnan inkább EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE hangja van. De ez az EEEEEEEEEEEE lehet a sport levegő szűrő miatt is, úgy emlékszem előtte nem volt ennyire határozottan EEE. De nem is baj, mer megy mint a vöcsök...

Most viccen kívül, én is inkább EEEEEEEEEEEEEEEEE-hez hasonlítanám a hangját, mint mormogáshoz.

Link to comment
Megosztás:

Most viccen kívül, én is inkább EEEEEEEEEEEEEEEEE-hez hasonlítanám a hangját, mint mormogáshoz.

Most viccen kívűl NEEEEEEEM lehetne ezt abba hagyni...csináljatok róla vmi hangfelvételt és linkeljétek be, azt még értem, de már fársztó a poén...tudom, poén gyilkos vagyok most de még fáradt is... :oops:

Link to comment
Megosztás:

Most viccen kívűl NEEEEEEEM lehetne ezt abba hagyni...csináljatok róla vmi hangfelvételt és linkeljétek be, azt még értem, de már fársztó a poén...tudom, poén gyilkos vagyok most de még fáradt is... :oops:

Mint mondtam, nem poénnak szántam! Sztem is így lehet jól leírni a hangját! Csak meg akartam kicsit védeni Radioman-t. Bocsi, ha fárasztottalak vele kedves kupak kolléga... elnézést kérek

u.i. Egyébként régebben én már próbáltam felvenni az utastérből hallható motorhangot illetve a motor+légkondi hangját, amikor búgott a légkondim nyáron (nálam kifejezetten bentről volt hallható). Meg kell mondjam, nekem nem sikerült hitelesen visszaadni az utasfülkéből hallott hangokat. Hogy úgy mondjam, sz*r sem volt hallható a felvételen a felvenni kívánt hangból. Persze tudom, nem mobillal kell ilyet felvenni, de nekem nincs más.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Opelesek!

Az a gondom a G Astrámmal, hogy egyenletes sebességnél kb két hónapja rángat, mintha fals levegőt szívna.

Kicseréltem a gyertyákat, átnéztünk minden vákuumcsövet, minden rendben.

A szervízben a számítógép sem mutatott hibát, pedig a motor elektromos hibáját jelző lámpa is világított. A végén kicserélték a lambda szondát, akkor 3 hétig minden rendben volt, most megint kezdi, csak még az ellenőrző lámpa nem világít.

Volt már valakinek ilyen problémája?

Segítségeteket köszönöm.

M.S.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Opelesek!

Az a gondom a G Astrámmal, hogy egyenletes sebességnél kb két hónapja rángat, mintha fals levegőt szívna.

Kicseréltem a gyertyákat, átnéztünk minden vákuumcsövet, minden rendben.

A szervízben a számítógép sem mutatott hibát, pedig a motor elektromos hibáját jelző lámpa is világított. A végén kicserélték a lambda szondát, akkor 3 hétig minden rendben volt, most megint kezdi, csak még az ellenőrző lámpa nem világít.

Volt már valakinek ilyen problémája?

Segítségeteket köszönöm.

M.S.

AGR szelep csere.

az okozhatj amég a rángatást.

Link to comment
Megosztás:

Hello Srácok!

Egy kis segítség kellene nekem. Van egy 3 éves Astra G 1.4 16V (egyébként gyönyörű!!! :) ) autóm. Most hogy kicsit hűvösebb van odakint sokat szívok a fűtéssel. Napi 50 Km-t utazok a munkahelyemre a kocsival, és amíg "haladok", addig nincs is gond a fűtéssel. Ám amint beérek a városba, és egy kicsit "tötymörgősebbé" válik a tempó a fűtést mintha elvágták volna a kocsiban. Hideget kezd fújni a venti, viszont a vízhőfok a piros lámpánál (járó motor mellett is!!) elkezd kúszni felfelé. Amint megint elindulok nagyjából helyre áll az élet, de a fűtés még mindig nem az igazi. Aztán amint megint kiérek a városból, egy csapásra lesz fűtés a kocsiban. Meg tudja ezt vki magyarázni nekem, hogy mitől lehet? Ja, tegnap kigyulladt kétszer is a klíma/fűtés hibát jelző kis lámpa.

Segítsetek pls!

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Hello Srácok!  

Egy kis segítség kellene nekem. Van egy 3 éves Astra G 1.4 16V (egyébként gyönyörű!!!   :) ) autóm. Most hogy kicsit hűvösebb van odakint sokat szívok a fűtéssel. Napi 50 Km-t utazok a munkahelyemre a kocsival, és amíg "haladok", addig nincs is gond a fűtéssel. Ám amint beérek a városba, és egy kicsit "tötymörgősebbé" válik a tempó a fűtést mintha elvágták volna a kocsiban. Hideget kezd fújni a venti, viszont a vízhőfok a piros lámpánál (járó motor mellett is!!) elkezd kúszni felfelé. Amint megint elindulok nagyjából helyre áll az élet, de a fűtés még mindig nem az igazi. Aztán amint megint kiérek a városból, egy csapásra lesz fűtés a kocsiban. Meg tudja ezt vki magyarázni nekem, hogy mitől lehet? Ja, tegnap kigyulladt kétszer is a klíma/fűtés hibát jelző kis lámpa.  

Segítsetek pls!  

Előre is köszi.

Hmmm.... laikusként nekem úgy tűnik mintha álló helyzetben nem áramlana át a víz a fűtőtesten (ha ez egyáltalán előfordulhat) és ezért nem is ad le ott hőt, ami miatt ugye nem fűt az autó és a vízhőfok is emelkedhet. Nem beszélve arról, hogy álló helyzetben kevesebb a hűtőbe áramló hideg levegő is, ami szintén a vízhőfok emelkedését segítheti elő. Ez most lehet, hogy hülyeség vagy épp triviális, légyszi ne kövezzetek, ha most nagy hülyeséget mondtam... :oops:. Hogy mi lehet a probléma eredendő oka, hogy miért nem áramolhat a víz a fűtőtestben álló helyzetben, sajna nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Föleg a kuplungszervó volt érdekes. Bénáztam jobbra-balra.

További 800 km után sem áll rá a lábam. Tuti, hogy nem egy ponton fog, hol itt, hol ott. Az elektronikus gázpedállal semmi gond, nem "késik", és ez már nem megszokás kérdése. Vezettem már több autót e-gas -al is, de max. 3 elindulás és váltás után egy gyak. sof. érzi hogy mozog. Ezzel valami nem OK.

Link to comment
Megosztás:

További 800 km után sem áll rá a lábam. Tuti, hogy nem egy ponton fog, hol itt, hol ott. Az elektronikus gázpedállal semmi gond, nem "késik", és ez már nem megszokás kérdése. Vezettem már több autót e-gas -al is, de max. 3 elindulás és váltás után egy gyak. sof. érzi hogy mozog. Ezzel valami nem OK.

Sztem kérj meg ismerőst, vagy vkit aki már vezetett ilyen asztrát, hogy próbálja ki ő is. Ha szerinte sincs vmi rendben, akkor már tényleg gyanús a dolog. De azért tényleg kell némi idő a megszokáshoz, nekem legalábbis nem csak 3 elindulás és váltás kellett...

Link to comment
Megosztás:

Hello Srácok!

Egy kis segítség kellene nekem. Van egy 3 éves Astra G 1.4 16V (egyébként gyönyörű!!! ) autóm. Most hogy kicsit hűvösebb van odakint sokat szívok a fűtéssel. Napi 50 Km-t utazok a munkahelyemre a kocsival, és amíg "haladok", addig nincs is gond a fűtéssel. Ám amint beérek a városba, és egy kicsit "tötymörgősebbé" válik a tempó a fűtést mintha elvágták volna a kocsiban. Hideget kezd fújni a venti, viszont a vízhőfok a piros lámpánál (járó motor mellett is!!) elkezd kúszni felfelé. Amint megint elindulok nagyjából helyre áll az élet, de a fűtés még mindig nem az igazi. Aztán amint megint kiérek a városból, egy csapásra lesz fűtés a kocsiban. Meg tudja ezt vki magyarázni nekem, hogy mitől lehet? Ja, tegnap kigyulladt kétszer is a klíma/fűtés hibát jelző kis lámpa.

Segítsetek pls!

Előre is köszi.

Hali

Nem lehet, hogy alacsony az alapjáratod? Egyébbként az opel mindíg túl volt hütve. Nekem 1.2-es van, de álló helyzetben vissza hül a víz. Már cseréltem termosztátot, de nem volt változás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy olyan gondom volt, hogy hétfőn egy rövidebb út végefele csak úgy hirtelen elment a műszerek világítása. Hírtelen megilyedtem, hogy vmi komoly dologról van szó, de amint egy picit hozzáértem a lámpakapcsolóhoz, minden visszajött. Ebből arra következtetek, hogy csak vmi érintkezési gond lehet. Ha esetleg vkinek már volt ilyen gondja, légyszives írja meg a tapasztalatokat. A kocsi még garanciás (5 hónapos), tervem hogy beviszem szervízbe, de azért előtte még szeretnék tájékozódni.

Link to comment
Megosztás:

Tutira nem, mert bekapcsolt lámpával mentem, ekkor ugye minden belső műszervilágítás működött. És amikor minden belsővilágítás elment akkor a kezeim a kormányon voltak, tehát nem érhettem az erősség szabélyozóhoz. A másik pedig, hogy a kapcsoló enyhe mozgatására rögtön minden visszajött, az eredeti fényerővel. De kösz a hozzászólásokat.

Link to comment
Megosztás:

Hello Srácok!

Egy kis segítség kellene nekem. Van egy 3 éves Astra G 1.4 16V (egyébként gyönyörű!!! :) ) autóm. Most hogy kicsit hűvösebb van odakint sokat szívok a fűtéssel. Napi 50 Km-t utazok a munkahelyemre a kocsival, és amíg "haladok", addig nincs is gond a fűtéssel. Ám amint beérek a városba, és egy kicsit "tötymörgősebbé" válik a tempó a fűtést mintha elvágták volna a kocsiban. Hideget kezd fújni a venti, viszont a vízhőfok a piros lámpánál (járó motor mellett is!!) elkezd kúszni felfelé. Amint megint elindulok nagyjából helyre áll az élet, de a fűtés még mindig nem az igazi. Aztán amint megint kiérek a városból, egy csapásra lesz fűtés a kocsiban. Meg tudja ezt vki magyarázni nekem, hogy mitől lehet? Ja, tegnap kigyulladt kétszer is a klíma/fűtés hibát jelző kis lámpa.

Segítsetek pls!

Előre is köszi.

Tboy: Van vmi fejlemény ez ügyben? Beszéltél esetleg azóta vkivel? Csak kíváncsi vagyok én is, mi okozhatja a problémádat...

Link to comment
Megosztás:

Tboy: Van vmi fejlemény ez ügyben? Beszéltél esetleg azóta vkivel? Csak kíváncsi vagyok én is, mi okozhatja a problémádat...

Igen, megvan a hiba oka. De nem is tudom, hogy el merjem-e mondani, annyira égő. Tegnap este apósomnak is elmondtam, hogy mi újság a kocsival, aztán kapásból megkérdezte, hogy mikor néztem meg utoljára a fagyálló szintet. Hát, mondom én azt nem nagyon néztem, szervízben volt a kocsi pár hónapja, annak rendbe kell lennie... Na, azért erölködött ez Öreg, hogy nyissuk csak fel a motorház tetőt. Na, a kiegyenlítő tartályban egy csepp víz nem volt. Apósomtól meg is kaptam a fejmosást, na meg 4 liter 34 fokos fagyállót, amiből 2 LITER (!!!) bele is figyelt rögtön a kocsiba.

A mradék értelem szerűen bent van a csomagtartóban, aztán majd még vaszeg fog bele menni, ha kinyomja magából a levegőt. Tényleg, egyáltalán az Astra lelevegőtelníti magát, vagy csinálni kell vele vmit????

Na, szóval azóta minden OK a vassal, élvezem a fűtést, a mutató meg sem moccan a 90 fokról. Ahogy a nagykönyvben....

A dolognak számomra két tanulsága van. Az egyik, hogy annak a szónak, hogy szakszervíz igazából nem pozitív, hanem negatív jelentése van!!! Bár ezt még lehet, hogy visszavonom, ha pár napon belül megint elmegy valahol a vizem. Bár nem hiszem.

A másik, hogy a "TSZ világban" azért még valamit tanultak az emberek a gépekről!!! :D Én meg egy hülye lúzer vagyok.

Na, a másik csodálatos dolog az az, amiért végülis anno megvettem at Opelt!!! Kb. 1500 km-t mentem azóta, hogy így elkezdett sz@rakodni a kocsi. Eszében sem volt felforralni a vizet!!! Annyi víz elég volt a hűtéshez, amennyi a motorban volt...

Na, szóval ez történt, remélem tényleg megoldódott a dolog. Ha megint eltűnik a víz akkor következő kőr.

Köszi mindenkinek a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Az 1.4 16V légteleníti magát... (F Astrán legalábbis, de szerintem biztos, hogy ezen is)

A motorháztetőt pedig fel kell nyitni néha... vízszint, olajszint, ablakmosó folyadék... ezeket rendszeresen kell ellenőrizni (ehhez nem kell TSZ világ, ezt ma is megtanítják, illetve benne van a KRESZ könyvben)

Link to comment
Megosztás:

... A dolognak számomra két tanulsága van. Az egyik, hogy annak a szónak, hogy szakszervíz igazából nem pozitív, hanem negatív jelentése van!!! Bár ezt még lehet, hogy visszavonom, ha pár napon belül megint elmegy valahol a vizem. Bár nem hiszem.

A másik, hogy a "TSZ világban" azért még valamit tanultak az emberek a gépekről!!! :) Én meg egy hülye lúzer vagyok.

Na, a másik csodálatos dolog az az, amiért végülis anno megvettem at Opelt!!! Kb. 1500 km-t mentem azóta, hogy így elkezdett sz@rakodni a kocsi. Eszében sem volt felforralni a vizet!!! Annyi víz elég volt a hűtéshez, amennyi a motorban volt...

Na, szóval ez történt, remélem tényleg megoldódott a dolog. Ha megint eltűnik a víz akkor következő kőr.

Köszi mindenkinek a segítséget!

Tanulság: szervíz után sem árt ellenőrizni a legelemibb dolgokat. Szerencsére nekem még nem volt ezekkel gond.

Viszont nekem is van ám hűtős történetem: rögtön még az elején úgy kb 2 hónapos korában, amikor vittem ajánlott olajcserére az autót, azzal fogadott a szervízes srác, hogy kicserélték a hűtőmet, mert állítólag folyt, és már a kiegyenlítőtartályon is látszott, hogy kevés a szint. Én persze előtte nem vettem észre semmit, pedig azért ránéztem az elején a motortérre, de ez nem tűnt fel, és nem volt vízhőfok problémám se előtte. Mindegy, szóval a hűtőcsere után kicsit utántöltöttem még a szervízben beletöltött mennyiségnek (nem kellett nagyon), de azóta tutira nem fogyott. Persze miután állítólag kicserélték a hűtőt, az első 5 napban minden sarkon a vízszintet ellenőrizgettem, de most már azért nem ennyire sűrűn... :wink:

Link to comment
Megosztás:

Kedves Opelesek!

Az a gondom a G Astrámmal, hogy egyenletes sebességnél kb két hónapja rángat, mintha fals levegőt szívna.

Kicseréltem a gyertyákat, átnéztünk minden vákuumcsövet, minden rendben.

A szervízben a számítógép sem mutatott hibát, pedig a motor elektromos hibáját jelző lámpa is világított. A végén kicserélték a lambda szondát, akkor 3 hétig minden rendben volt, most megint kezdi, csak még az ellenőrző lámpa nem világít.

Volt már valakinek ilyen problémája?

Segítségeteket köszönöm.

M.S.

Hallgass UHU-ra. nekem is dettó ugyanez volt. AGR 40-50.000... típushiba

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.