Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nem működik a hátsó szélvédőn a fűtő száll, mert 2 villamossági szerelő aláírása is alátámasztja, hogy bal oldalt az összes száll el van szakadva :S

Most cserélem ki a szélvédőt, 37.000 ft beszereléssel. Garanciával 6 hónap.

Jó ár?

lehet javitani a fűtőszálat,kapható hozzá egy spec ragasztó,ami vezeti a powert,én megpróbálnám....

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ha készítesz egy sablont amit oda teszel és ott kened be ha lehet akkor úgy viszonylag szép is lehet..... bár nem tudom, hogy ezt ilyen ceruzás kivitelbe adják vagy ecsetes.... de szerintem ez a sablon jó lehet

simán ragaszd ki szigetelő szalaggal,és kend ki.

Link to comment
Megosztás:

Na, kész a verda, most hoztam L. 38E lett a radiátorszerelős móka vége. 25E volt a radiátor, a többi a lebontás-összerakás. Elég drága, de ezt azért nem vállaltam volna be, pláne nem ilyen hidegben, garázs nélkül... Megmutatta a régi radiátort, kiváncsi voltam rá milyen. Maga a radiátor teljesen ép volt, a 2 csonkja volt teljesen "elvásva". Mutatott egy F-es radiátort, azt nem kellett volna cserélni, mert más a bekötése. És az csak 10 E körül lett volna. Ez van...

Link to comment
Megosztás:

5 ajtósba csak azért fér bele minden, mert hátulról bele lehet nyomni. Anno csak ezért az egy dologért vettem 5 ajtósat. Még a gyerekágy is befért egyben (!)

5 ajtósnál is a hátsó ajtón alig fér be vmi, mondom, még egy kisebb hûtô sem. Érdekes 1ébként, h a sedanok csomagtartója literre általában nagyobb, csak a szûk nyilás miatt nem praktikus bele pakolni...

Valamikor rég, sok évvel ezelőtt volt egy cikk a témában az azóta megszűnt Auto Extra magazinban, ott még a VW Golf II-t (5ajtós) és a Jettát (Sedan) hasonlították össze ugyanebből az apropóból. A konklúzió akkor az lett hogy a vásárlóknak inkább a 4 ajtóst ajánlják mert annak nagyobb a csomagtartója és belefér az összes cucc ha a család évente egyszer elmegy nyaralni. Hűtőt úgysem minden évben vesz az ember, ha meg igen akkor olyan helyen kell venni ahol házhoz szállítják és elviszik a régit is. :huh:

Persze mindkét problémára megoldás a Caravan, az utánfutó, vagy a tetőcsomagtartó, de itt most konkrétan a 4ajtós vs. 5ajtós dilemmáról volt szó.

Link to comment
Megosztás:

Valamikor rég, sok évvel ezelőtt volt egy cikk a témában az azóta megszűnt Auto Extra magazinban, ott még a VW Golf II-t (5ajtós) és a Jettát (Sedan) hasonlították össze ugyanebből az apropóból. A konklúzió akkor az lett hogy a vásárlóknak inkább a 4 ajtóst ajánlják mert annak nagyobb a csomagtartója és belefér az összes cucc ha a család évente egyszer elmegy nyaralni. Hűtőt úgysem minden évben vesz az ember, ha meg igen akkor olyan helyen kell venni ahol házhoz szállítják és elviszik a régit is. :lol:

Persze mindkét problémára megoldás a Caravan, az utánfutó, vagy a tetőcsomagtartó, de itt most konkrétan a 4ajtós vs. 5ajtós dilemmáról volt szó.

Nekem azóta 2 poronty van, ugyhogy nem kérdés: a caravan nyert :huh: Na ebbe aztán tényleg durva mennyiség fér. Idén nyár Horvátország: 2 gyerekágy,2 kismotor,egy kisbicikli, sok kaja négy embernek + ruhák+ babakocsi. El sem hittem tulképp,de a tetőn nem volt csomagtartó!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 5 ajtós Astra G-m. Az egyik oldalon a gyerekzár be van kapcsolva, hogy a fiam ne tudja kinyitni bentről az ajtót. Tegnap már én sem tudtam kintről nyitni az ajtót. Gondoltam, hogy szétszedem és megnézem mi történt vele, de enm akarom szétbarmolni, mert ez a "szép" autónk. Kérdésem: hogyan tudom leszedni a kézi ablaktekerőt, ezt is valami C-alakú rugócska tartja? Hol keressek csavarokat, patentokat a kárpitnál?

Eléggé SOS a helyzet.

köszönöm

K. Peti

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 5 ajtós Astra G-m. Az egyik oldalon a gyerekzár be van kapcsolva, hogy a fiam ne tudja kinyitni bentről az ajtót. Tegnap már én sem tudtam kintről nyitni az ajtót. Gondoltam, hogy szétszedem és megnézem mi történt vele, de enm akarom szétbarmolni, mert ez a "szép" autónk. Kérdésem: hogyan tudom leszedni a kézi ablaktekerőt, ezt is valami C-alakú rugócska tartja? Hol keressek csavarokat, patentokat a kárpitnál?

Eléggé SOS a helyzet.

köszönöm

K. Peti

Hello

Már nem emlékszem egészen pontosan, de valahol a tekerő tövében van egy patkó alakú lapocska. Azt kell onnan kijátszani, utána simán lejön a tekerő.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2004-es G-mben meghalt az akksi(12V55ah)

Belerakhatok nagyobbat helyette??

Konkrétan 12V 74Ah Bosch Silvert(S4)akarok.

A mérete alapján belemegy.Elég sokat zenélek erősítőről ezért gondoltam,h nagyobbat teszek bele.

Hát mivel, neked kell a nagyobb fesz. a különleges igénybevétel miatt lehet, hogy nem árt a nagyobb, csak kérdéses, hogy a generátor mit szól hozzá.....

Link to comment
Megosztás:

Az ablakfűtés javításhoz pár szót. Nekem a G astrám előtt egy leélt ibizám volt aminek 5 szála nem fűtött. Vettem ilyen kétkomponensű száljavító lakkot aztán sima szig szalaggal leragasztottam ott ahol a szakadás volt és bekentem vele. Kicsi tovább húztam mint ameddig a szakadás tartott. A szál tökéletesen fűtött ha nagyon közelről megnéztem akkor lehetett látni a javítást. De mondom én nem költök arra a bontószökevényre. Tavaly télen párom clioján is szintén nem volt jó 3 szál ráadásul a közepén. Azt ő saját maga csinálta meg, de az igen király lett. Jó azért hozzá kell tenni hogy műkörmös, gondolom neki nem okoz problémát a sablon használata :huh: De ott semennyire nem látszik kintről a javítás csak ha belülről nézem azt is kb fél méterről.

Link to comment
Megosztás:

Az ablakfűtés javításhoz pár szót. Nekem a G astrám előtt egy leélt ibizám volt aminek 5 szála nem fűtött. Vettem ilyen kétkomponensű száljavító lakkot aztán sima szig szalaggal leragasztottam ott ahol a szakadás volt és bekentem vele. Kicsi tovább húztam mint ameddig a szakadás tartott. A szál tökéletesen fűtött ha nagyon közelről megnéztem akkor lehetett látni a javítást. De mondom én nem költök arra a bontószökevényre. Tavaly télen párom clioján is szintén nem volt jó 3 szál ráadásul a közepén. Azt ő saját maga csinálta meg, de az igen király lett. Jó azért hozzá kell tenni hogy műkörmös, gondolom neki nem okoz problémát a sablon használata :huh: De ott semennyire nem látszik kintről a javítás csak ha belülről nézem azt is kb fél méterről.

Mi lenne ha profilt váltana? :lol:

Nyáron műkörmözne, télen pedig amikor jön a szezon akkor váltana a fűtőszálakra.

Link to comment
Megosztás:

Mi lenne ha profilt váltana? :lol:

Nyáron műkörmözne, télen pedig amikor jön a szezon akkor váltana a fűtőszálakra.

Látod még nem mondtam neki de lehet megkapnám a magamét. Ugyanis már sokmindent meséltem neki a motorvezérlő elektronika és egyéb csajoknak érdekes dolgokról :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hát mivel, neked kell a nagyobb fesz. a különleges igénybevétel miatt lehet, hogy nem árt a nagyobb, csak kérdéses, hogy a generátor mit szól hozzá.....

Az akku kapacitásától nem lesz nagyobb a feszültség, hanem hosszabb ideig tudja ellátni ugyanazt a terhelést árammal. Ha eddig elég volt az 55Ah, akkor nem látom, hogy miért kellene nagyobb akku bele.

A generátor meg nem szól semmit, feltölti és kész. Ezt a hülyeséget nemtudom, hogy ki találta ki, hogy nagyobb akkuhoz nagyobb generátor kell, de hogy nem értett hozzá, az biztos. Akár a csomagtartót is telepakolhatnád akkukkal, a generátor akkor is probléma nélkül feltöltené. Csak a töltés lesz hosszabb idejű a nagyobb akkunál, ha százalékosan ugyanannyira lemeríted, de a feszültséggenerátoros töltés miatt kétszerakkora generátor se töltené fel gyorsabban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Lesz valami baja a rendszernek, ha téli szélvédőmosó helyett, fagyállo hűtőfolyadékot töltök bele? Tudom hogy hülye kérdés, de amig a szélvédőmosó -12 fokig jo addig a fagyálló -35 vagy még tovább. Nekem minden télen, akármilyen szélvédőmosó ráfagy az üvegre, ezért gondoltam. Vagy mivel lehetne keverni, hogy jó legyen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Lesz valami baja a rendszernek, ha téli szélvédőmosó helyett, fagyállo hűtőfolyadékot töltök bele? Tudom hogy hülye kérdés, de amig a szélvédőmosó -12 fokig jo addig a fagyálló -35 vagy még tovább. Nekem minden télen, akármilyen szélvédőmosó ráfagy az üvegre, ezért gondoltam. Vagy mivel lehetne keverni, hogy jó legyen.

Szerintem nem kéne,mert a fagyálló hűtőfolyadék az zsíros,csúszós.Nem hiszem hogy kilátnál.Ha jól emlékszem akkor lehet kapni kis üveges koncentrátumot,de az lehet hogy bogároldó volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Lesz valami baja a rendszernek, ha téli szélvédőmosó helyett, fagyállo hűtőfolyadékot töltök bele? Tudom hogy hülye kérdés, de amig a szélvédőmosó -12 fokig jo addig a fagyálló -35 vagy még tovább. Nekem minden télen, akármilyen szélvédőmosó ráfagy az üvegre, ezért gondoltam. Vagy mivel lehetne keverni, hogy jó legyen.

hali!

lehet kapni téli ablakmosót ami -25*C, de van -40*C-ig fagyálló ablakmosó folyadék is.Azt kell megvenni, fagyálló koncentrátumot, vagy bekevert fagyállót ami a hűtővízbe való én nem tennék az ablakmosó tartályba, nem spricckolnám rá a szélvédőre :huh:

Egyébként -12*C-ig fagyálló ablakmosót én még nem is láttam, csak -19, -25, -40-et.

De még a -19*C-os is akár -10*C-ban ráfagyhat, vagy kásásodhat, mert menet közben a menetszél sokkal jobban hűti az ablakodat, ezáltal hidegebb lesz, mint amilyen valójában van.

Nekem a -25-ös elég szokott lenni itt pesten, nagyon extrém hidegben meg kellhet a -40-es, ami persze már k**va drága, de megéri , ha szükséges!!!

Link to comment
Megosztás:

Az akku kapacitásától nem lesz nagyobb a feszültség, hanem hosszabb ideig tudja ellátni ugyanazt a terhelést árammal. Ha eddig elég volt az 55Ah, akkor nem látom, hogy miért kellene nagyobb akku bele.

A generátor meg nem szól semmit, feltölti és kész. Ezt a hülyeséget nemtudom, hogy ki találta ki, hogy nagyobb akkuhoz nagyobb generátor kell, de hogy nem értett hozzá, az biztos. Akár a csomagtartót is telepakolhatnád akkukkal, a generátor akkor is probléma nélkül feltöltené. Csak a töltés lesz hosszabb idejű a nagyobb akkunál, ha százalékosan ugyanannyira lemeríted, de a feszültséggenerátoros töltés miatt kétszerakkora generátor se töltené fel gyorsabban.

én csak kérdeztem, hogy nem-e játszik közre? de mostmár tudom....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Lesz valami baja a rendszernek, ha téli szélvédőmosó helyett, fagyállo hűtőfolyadékot töltök bele? Tudom hogy hülye kérdés, de amig a szélvédőmosó -12 fokig jo addig a fagyálló -35 vagy még tovább. Nekem minden télen, akármilyen szélvédőmosó ráfagy az üvegre, ezért gondoltam. Vagy mivel lehetne keverni, hogy jó legyen.

lesz bizony...a hűtőfolyadék sűrűbb, tehát lehet ki sem nyomná a szivattyú a szélvédőre, és tényleg "olajos" is, hiszen kennie kell a szivattyű szimmeringjeit..szóval ahogy már írták kis sem látnál a kocsiból, főleg nem sötétben...mintha olajjal önötted volna le...

Hogy nem találsz ablakmosó koncentrátumot....n_592.jpg

nem is pénz, ha azt nézed...ez a -70-es....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 5 ajtós Astra G-m. Az egyik oldalon a gyerekzár be van kapcsolva, hogy a fiam ne tudja kinyitni bentről az ajtót. Tegnap már én sem tudtam kintről nyitni az ajtót. Gondoltam, hogy szétszedem és megnézem mi történt vele, de enm akarom szétbarmolni, mert ez a "szép" autónk. Kérdésem: hogyan tudom leszedni a kézi ablaktekerőt, ezt is valami C-alakú rugócska tartja? Hol keressek csavarokat, patentokat a kárpitnál?

Eléggé SOS a helyzet.

köszönöm

K. Peti

Szia,

Én már egyszer szétszedtem a kocsimon a hátsó ajtót (tönkrement a zár). Itt az opelfórumon valahol van egy leírás F astrára. Az alapján szét lehet szedni.

Nagyjából leírom neked mit kell tenni:

Körbenézed az ajtót és kicsavarsz minden látható csavart. Plusz a könyöklő részen el van rejtve egy csavar egy műanyag takaró mögé. Azt akár körömmel is ki bírod pattintani.

Utána fogsz egy erősebb drótot, a végét meghajlítod 180 fokban (csinálsz egy horgot). Benyomod a kárpitot, és megpróbálod beakasztani abba az omega ("C alakú") drótba. Ha kijött ez az omega drót akkor már le tudod húzni az ablakemelőt. Utána megfogod határozottan a kárpitot és az ajtó síkjával merőlegesen (magad felé) lerántod (ne ijedj meg, cserélhető, műanyag bolhák tartják). Sajnos előfordulhat, hogy a bolhák eltörnek, de ez ellen nem tudsz mit tenni. Én kétszer szedtem le, de szerencsére az egyik sem tört el. Az ablaknál még egy u alakú sín fogja az ajtóhoz a kárpitot. Ha felfelé tolod a kárpitot, akkor ez is szépen lejön.

Remélem tudtam segíteni. Ha nem, keresd meg az F astra ajtókárpit leszedését itt a fórumon. Képekkel is illusztrálva van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Lesz valami baja a rendszernek, ha téli szélvédőmosó helyett, fagyállo hűtőfolyadékot töltök bele? Tudom hogy hülye kérdés, de amig a szélvédőmosó -12 fokig jo addig a fagyálló -35 vagy még tovább. Nekem minden télen, akármilyen szélvédőmosó ráfagy az üvegre, ezért gondoltam. Vagy mivel lehetne keverni, hogy jó legyen.

Szia!

Egy keverék én raktam bele párszor régen amikor nagyon hideg volt....Tükörablaktisztitó és denaturált szesz keveréke, na az nem fagy rá a szélvédőre:-) csak valaki nem annyira birja az illatát....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mivel ez az első téli időszakom az autóval, meg tudjátok mondani, hogy indítózásnál mennyi az az idő, ami alatt be kellene röffennie?

Nálam tegnap kb 3 fokban kellet kb 2 mp indítózás. Az soknak számít már? Gyanakodjak az akksi lemerültségére? (főleg, most hogy jönnek a fagyok)

A másik kérdésem, hogy néha-néha 2-es fokozatban úgy 1500-as fordulatot tartva rángat egy picit, de gázt elvéve vagy többletet adva helyreáll (csak 2-esben jött eddig elő és csak 1500-as ford.nál). Gond lehet a vezérléssel?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mivel ez az első téli időszakom az autóval, meg tudjátok mondani, hogy indítózásnál mennyi az az idő, ami alatt be kellene röffennie?

Nálam tegnap kb 3 fokban kellet kb 2 mp indítózás. Az soknak számít már? Gyanakodjak az akksi lemerültségére? (főleg, most hogy jönnek a fagyok)

A másik kérdésem, hogy néha-néha 2-es fokozatban úgy 1500-as fordulatot tartva rángat egy picit, de gázt elvéve vagy többletet adva helyreáll (csak 2-esben jött eddig elő és csak 1500-as ford.nál). Gond lehet a vezérléssel?

A két másodperc normális szerintem. Először fel kell pörögnie megadott fordulatra, hogy elinduljon a befecskendezés, nem úgy van már, mint a karburátornál, hogy akármilyen kis fordulatnál már megy üzemanyag is, aztán ha van szikra, akkor be is indul. Hidegben sűrűbb az olaj, kifogástalan akkunál is tovább tart, mire felpörgeti a motort.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.