Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Guest kumabushi
azt írja, hogy ü.meleg a gép akkor felvillanhat, de menetközben szerintem az nem annyira jó dolog

menet közben is igaz rá az üzemmelegség nem?

na sebaj, megemlítem a szerelőnek ha szíjat cserél, jobb félni mint megijedni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Valakinek volt már olyan problémája,hogy egyik pillanatról a másikra kigyulladt a légzsák vissza jelző lámpa voltam műszeres vizsgálaton csak nem volt konkrét opel program és minden alkalommal mást írt ki a gép tudjátok mi lehet a legáltalánosabb probléma?

Az első ülések alatt van egy-egy csatlakozó. Az övfeszítőknek a csatija.

Ezeknek a vezetékei szoktak megtörni a sok ülés állítgatástól.

Csak úgy tudod ellenőrizni ha a hibajelet először törlik.

Ezt úgy szokták javítani, hogy a csatit kivágják és a vezetékeket fixre forrasztják.

Ez csak egy lehetőség ami okozhatja a hibajelet nem biztos, hogy ez a hiba.

Link to comment
Megosztás:

Mindig tanul az ember! :rolleyes: Erről még én sem hallottam idáig!

Mert nálad nem is működik.

A fék+gáz+gyújtás módszerű hibakódkiolvasás csak elektromos gázas motoroknál működik (nagy általánosságban a Z-vel kezdődő motorkódok, plusz néhány korábbi dízel), a többinél marad a hagyományos kivillogtatás, azaz a diagnosztikai csatiban a megfelelő pólusokat összekötni és figyelni a check engine lámpát.

Link to comment
Megosztás:

az is lehet, csak én ehhez (is) hülye vagyok

Tud valaki segíteni a megoldásban vagy menjek autószerelőhöz?

nekem is volt hasonló problémám. egyszer csak elkezdett villogni az olajvisszajelző lámpa, majd később alapjáraton egyre sűrűbben csinálta, már folyamatosan világított.

megnéztem az olajnyomásjelző gombát, és folyt ki az olaj mellette, cseréltem, azóta jó. ha szerencséd van, akkor ennyivel megúszod, de szerelővel azért nézesd meg

Link to comment
Megosztás:

Újabb probléma! Szerencsére ez nem az enyém.

Egyik ismerős csajnak van astra 1.7 D. Y17DT motorkóddal. 150 ezer km-rel. Elvileg, mert olasz bevándorló.

Egyre rosszabb. Először csak nem akart menni, ledadogott, kigylladt a kis autó a kulccsal, de 60-nál kialudt is húzott is. Aztán szervízben kitakarítottak az adagolóban valamit, meg is javult. 1000 km-ig, majd kezdte újra, de mostmár rosszabbul. Állandóan világít a lámpa, 2000 fordulat felett traktor hangja van, nem megy sehova, jó ha 120ig felgyorsul. Többet is eszik, és nagyon nehezen indul. Kivillogtattam neki a hibát, és P0216=Befecskendezésiidő-felügyelet funkció-rendellenesség ezt írja ki. Gondoltam beírom, hátha tudtok rá valamit ötletet, mert még egy szerelő sem jutott vele semmire. Márkaszervízben sem.

Ha valakinek van ötlete, akkor ezer köszönet érte ha megosztja. Én a dieselhez egyáltalán nem értek, így hülyeséget nem akarok írni.

Előre is köszi mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Az én fogyasztásom is átlag olyan 6.5-7 L. Nem hiszem, hogy ez olyan veszélyes lenne. Hosszú távon, meg 5,5. Az már egész baráti. Ha még benzint is lehetne venni 200-ért mint gázolajat. :rolleyes: Kánaán lenne.

Az nem rossz városi átlag!Nekem városban 8-9L(de ezek 2km-es rövidtávok.....)Hosszútávon 6.7L/100km volt a rekordom eddig(Z14XE)

Benzinről meg annyit,h 159Ft-ért veszem literjét!!(lehet sírni :blink: )(Ukrajna)

Link to comment
Megosztás:

menet közben is igaz rá az üzemmelegség nem?

na sebaj, megemlítem a szerelőnek ha szíjat cserél, jobb félni mint megijedni

..ha már a vezérlésnél katattok nézzétek meg az olajszivattyú felf. csavarját (v. mutterját) nincs e fellazulva, mert ez miatt is villoghat az olajnyomás lámpája..

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

Lehet a Clios kolléga 100 km roller, 100 km meg motorral. Akkor már 5 L körül. :rolleyes:

Vagy felénél megáll benne a motor, mint Renault-éknál szokás. Haveromék 1.5 dci Megan-ját Görögből kellett hazatrailerezni mert megadta valami tengely magát és kiütötte motor alját. Úgyhogy fogyasztásban az nekik is jól kijött. :blink:

Link to comment
Megosztás:

hát elődordult ez is...sajnos megértük...cserbe hagyott az opel:Smondjuk ötleteket várok a hiba mivoltjára a sztori röviden...: este van és hideg minden tiszta hó és fagy én kiszállok a kocsiból eggyik ismerősömmel eszmét cserélek kb negyed óra 20 perc tudni kell h elég gyenge aksim van csere várt eddig....mire viszaértem akocsihoz lemerült ...na mitcsináljunk hát megjött a segitség egy szürke puntó képeben akinél volt bikázó kábel...

minden f*sza hazafelé veszemaz irányt állok a lámpánál egyszercsak elmenni tűnik az elektronika a fordulat leesik,gyors rárugdaltam a gázra viszajön az élet ...de a bikázás óta világit a motordiagnosztikai kis lámpa a müszerfalon...na mindegy megkapom a zöld jelzést indulok tovább de továbbra is gáz nélkül meghalni készül az autó míg egyszercsak véglelg leáll...

nemértem menetközbe h csinálja ezt ,nem tölt a generátor?és ha nem akkor mért nem?

és miért világit az az unszimpatikus sárga diagnosztika lámpa?

kösz a tipeket:)

Link to comment
Megosztás:

az 5,5 nekem is úgy jött ki, hogy 500 km országút. Átlag 100-as tempó. De vegyesben nekem a 6,5 az nagyon a legalja.

Én is lehet megyek jövőhéten Ukránba, meg is tankolom a vasat ha már ott vagyok, csak hol érdemes?

Én Beregsuránynál járok ki és közvetlen az átkelő után bal oldalt a 2.kúton tankolok.(a nevét nem tudom)Nem a legolcsóbb,nem a legdrágább de viszont km-re annyit megyek vele mint a Mol-ossal.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
..ha már a vezérlésnél katattok nézzétek meg az olajszivattyú felf. csavarját (v. mutterját) nincs e fellazulva, mert ez miatt is villoghat az olajnyomás lámpája..

köszi

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

más:

volt ugyebár vízpumpa csere, mert a víz elszökött :rolleyes: fűtés sem volt, blablabla

Aztán megint nem volt fűtés, víz is kevesebb lett, gondoltam nem járta át a rendszert a víz, kicsit utána töltöttem

Minden oké gondoltam, de a víz megint kevesebb... a Hűtővíz!

Ez normális?

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Mert nálad nem is működik.

A fék+gáz+gyújtás módszerű hibakódkiolvasás csak elektromos gázas motoroknál működik (nagy általánosságban a Z-vel kezdődő motorkódok, plusz néhány korábbi dízel), a többinél marad a hagyományos kivillogtatás, azaz a diagnosztikai csatiban a megfelelő pólusokat összekötni és figyelni a check engine lámpát.

én is kipróbáltam, de csak villogott a szervizlámpa, majd kialudt, de amikor levettem a pedálokról a lábam, visszajött

kiírni meg nem írt kis semmit

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.