Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Helló!

A problémám a következő:

Van a jószág (Caravan Z17DTL). Mióta reggel mínuszok vannak, a vízhőfok mérő nem mozdul meg semennyire sem, még 40 km megtétele után sem. A szellőzőn keresztül kellemes meleg levegő áramlik.

A kérdés:

A többi dízeles cartársnak sem melegszik a járműve, vagy már megint az enyém sz*rakodik :rolleyes: ?

A probléma foráása termosztát, vagy hőmérséklet jeladó lehet?

Előre is köszi!

Nem vagyok dízeles de ha meleget fúj a fűtés de a hőmérséklet mutató nem mozdul akkor csak is hőmérséklet jeladó lehet. szerintem

Link to comment
Megosztás:

A probléma foráása termosztát, vagy hőmérséklet jeladó lehet?
Vagy lehet a műszer, a jeladó, a műszer és a jeladó közötti drót, stb. Első körben mozgasd meg a jeladón a drót végét. Motor indítása után néhány perccel hideg a radiátornak az a sarka, ahol bemegy a melegvíz, vagy elkezd langyosodni?
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm ezt jó hogy mondtad akkor még egy kérdés a gyári magnónak honnan tudom megszerezni a kódját mert nincs meg és ha leveszem az aksisarut utáni kérni fogja ha jól tudom.

Car Passon rajta van. Egyébként villog a led kikapcsolt állapotban? Ha nem, akkor nem kéri a kódot. Car 400-nél legalábbis tuti nem.

Link to comment
Megosztás:

Car Passon rajta van. Egyébként villog a led kikapcsolt állapotban? Ha nem, akkor nem kéri a kódot. Car 400-nél legalábbis tuti nem.

CDR500 villogó lednél sem kéri a kódot. Tapasztalatból mondom (dióda-híd javítás, akku csere). A kezelésiben le van írva hogyan lehet a kódkérést inaktiválni.

Link to comment
Megosztás:

CDR500 villogó lednél sem kéri a kódot. Tapasztalatból mondom (dióda-híd javítás, akku csere). A kezelésiben le van írva hogyan lehet a kódkérést inaktiválni.

Akkor a tied hibásan működik, mert az én leírásom szerint az csak akkor villog, ha a security be van kapcsolva rajta....azaz kéri a kódot. :rolleyes:

elvileg nem azonnal felejti el a kódot...kell neki egy kis idő áram nélkül...

Link to comment
Megosztás:

CDR500 villogó lednél sem kéri a kódot. Tapasztalatból mondom (dióda-híd javítás, akku csere). A kezelésiben le van írva hogyan lehet a kódkérést inaktiválni.

Gondolom ezt már fejlesztették, mert elég gáz. Benézel látod nem villog, viheti a piti tolvaj is.

Link to comment
Megosztás:

én is kipróbáltam, de csak villogott a szervizlámpa, majd kialudt, de amikor levettem a pedálokról a lábam, visszajött

kiírni meg nem írt kis semmit

Mire számítottál? Fényújságra, e-mailre v. szerelmes levélre? :lol:

Bocs, ezt nem tudtam kihagyni! :rolleyes: :blink:

A villogásokat kell számolni. 10 villogás = 0. A többi értelem szerűen.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Mire számítottál? Fényújságra, e-mailre v. szerelmes levélre? :D

Bocs, ezt nem tudtam kihagyni! :rolleyes: :blink:

A villogásokat kell számolni. 10 villogás = 0. A többi értelem szerűen.

ba z d m eg:o :lol:

erre soha nem gondoltam volna

mondom biztos kiírja a km számláló vagy a középen az idő - dátum helyére, csak épp nem nekem...

marad a középkonzol és a műszer ami nincs...

szerk: szóval ha jól számolom

2 - 10 - 5 - 10 - 3 - 3 - 5

= 2050335 ?

http://www.youtube.com/watch?v=mh_WCS5iSsw

Link to comment
Megosztás:

ba z d m eg:o :lol:

erre soha nem gondoltam volna

mondom biztos kiírja a km számláló vagy a középen az idő - dátum helyére, csak épp nem nekem...

marad a középkonzol és a műszer ami nincs...

:blink: :rolleyes:

Középkonzol?

Magad elé bambulj a kormányon át!

Link to comment
Megosztás:

ba z d m eg:o :rolleyes:

erre soha nem gondoltam volna

mondom biztos kiírja a km számláló vagy a középen az idő - dátum helyére, csak épp nem nekem...

marad a középkonzol és a műszer ami nincs...

szerk: szóval ha jól számolom

2 - 10 - 5 - 10 - 3 - 3 - 5

= 2050335 ?

http://www.youtube.com/watch?v=mh_WCS5iSsw

Az első hibakód szerintem 1 1 0 5, a másik 0 3 3 5. Az elsőt mondjuk nem találtam meg mi lehet és fura is, mert eddig azt hittem, csak 0-val kezdődik a hibakód.

Link to comment
Megosztás:

Vagy lehet a műszer, a jeladó, a műszer és a jeladó közötti drót, stb. Első körben mozgasd meg a jeladón a drót végét. Motor indítása után néhány perccel hideg a radiátornak az a sarka, ahol bemegy a melegvíz, vagy elkezd langyosodni?

Ma délután, mikor "csak" -3 fok volt betettem egy kartonlapot a hűtő elé, de 30 km után még így is csak a második jelzésig vánszorgott fel a mutató. Ellenőrizni fogom a csatlakozót, hétvégén pedig megnézem a radiátornak a sarkát, hogy langyosodik-e. Apropó, hol találom a radiátort?

Link to comment
Megosztás:

Én a G-nél nem tapasztalatom...Egyenletesen jön mindenhonnan, egészen hamar ráadásul.

Az F-nél volt ilyen, de ott mindegyiknél, itt fórumon elhangzott többször is, hogy ezt gyárilag, szándékosan így csinálták, hogy ne aludjon, ne punnyadjon el a sofőr, ezért jön ott hidegebb levegő.

A jobb kezem mindig le is fagyott nagy hidegben :rolleyes:

G-ben viszont mondom, nem lenne szabad szerintem így lennie.

Pedig de:

40dbf6fed3c7071352e1c1e8b131c55b.jpg

Amint az a szövegből is látszik, a középső fúvókákon legjobb esetben is csak "valamelyest fűtött" (vagy fűtetlen) levegő jöhet, ellenben a szélsőkkel ahol a fűtéskapcsoló állásától függően akár forró is.

Az ok ugyanaz amit már leírtál és ami az F Astránál (meg a Calibránál, D és E Kadettnél illetve A Corsánál stb.) is volt. Tudomásom szerint Opel sajátosság, más márkáknál nem tudok ilyenről.

Link to comment
Megosztás:

Amint az a szövegből is látszik, a középső fúvókákon legjobb esetben is csak "valamelyest fűtött" (vagy fűtetlen) levegő jöhet, ellenben a szélsőkkel ahol a fűtéskapcsoló állásától függően akár forró is.

Az ok ugyanaz amit már leírtál és ami az F Astránál (meg a Calibránál, D és E Kadettnél illetve A Corsánál stb.) is volt. Tudomásom szerint Opel sajátosság, más márkáknál nem tudok ilyenről.

Link to comment
Megosztás:

Én is kipróbáltam, de csak villogott a szervízlámpa! Ez nagyon jó! A nap fényfoltja. És ez nem cikizés, ne annak vedd. De jó volt nagyon.

Tankoltam magasabb oktánszámú benyát. V-Power Racing. 364 Ft. Hüljön a bőr a fogukra.

Am megyek Ukránba én is jövőhéten, de én Tiszabecsnél. Arra ha valaki tud jó kutat, esetleg, talán, ....

Bár ha átmegyek, másnap jövök vissza, tuti szétkapják a kocsit. Még nem volt olyan határ ahol ne néztek volna meg a körözési listán. :rolleyes: Bizalomgerjesztő vagyok. Ráadásul a vezetőnél a gomb is félre áll, egyből arra fognak gondolni, hogy vajon hány karton cigi fér oda, pedig csak egyszer nyitva hagytam a kocsiz véletlen és közben vidéken voltam. Kedves szomszédomat felhívtam, hogy lehet nyitva hagytam, zárja már le legyen szíves a gombbal. Erre lezárta. A bal elsővel. Nyitott ajtónál. Azt mondja kicsit nehezen ment le..... :S Aztán valami megadta akkor magát. Azóta ferdén áll, de működik. Nem tudom mi halt szét.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

A hibakódra anno a szerelő azt mondta hogy az autó nem tudja eldönteni hogy vízszint felett vagy alatt van e. Ami azt jelenti hogy 2ezer méter felett más a levegő és szabályozza a beáramló levegőt. De én is meg akartam nézni mi is a baj...

Más: végre felrakattam a téli gumikat. És a szerelők sorolták nekem. ...

- Be van húzva a kézifék? A jobb oldali nem fog.

- Cserélni kellene a fékbetéteket (azt hiszem ezt mondta)

- Valami csöpög bal oldalt elől, valami olaj...

OPEL AMI SOHA NEM KOP EL, persze :rolleyes: SzÓVAL lesz még dolgom vele...

Link to comment
Megosztás:

A hibakódra anno a szerelő azt mondta hogy az autó nem tudja eldönteni hogy vízszint felett vagy alatt van e. Ami azt jelenti hogy 2ezer méter felett más a levegő és szabályozza a beáramló levegőt. De én is meg akartam nézni mi is a baj...

miiiii ???? :rolleyes:

ezt nem értem....

Link to comment
Megosztás:

Újabb probléma! Szerencsére ez nem az enyém.

Egyik ismerős csajnak van astra 1.7 D. Y17DT motorkóddal. 150 ezer km-rel. Elvileg, mert olasz bevándorló.

Egyre rosszabb. Először csak nem akart menni, ledadogott, kigylladt a kis autó a kulccsal, de 60-nál kialudt is húzott is. Aztán szervízben kitakarítottak az adagolóban valamit, meg is javult. 1000 km-ig, majd kezdte újra, de mostmár rosszabbul. Állandóan világít a lámpa, 2000 fordulat felett traktor hangja van, nem megy sehova, jó ha 120ig felgyorsul. Többet is eszik, és nagyon nehezen indul. Kivillogtattam neki a hibát, és P0216=Befecskendezésiidő-felügyelet funkció-rendellenesség ezt írja ki. Gondoltam beírom, hátha tudtok rá valamit ötletet, mert még egy szerelő sem jutott vele semmire. Márkaszervízben sem.

Ha valakinek van ötlete, akkor ezer köszönet érte ha megosztja. Én a dieselhez egyáltalán nem értek, így hülyeséget nem akarok írni.

Előre is köszi mindenkinek!

Erre még senkinek semmi ötlete?

Link to comment
Megosztás:

valaki?

igen, mert nem az nyikorog szerintem hanem a csomagtérajtód, vagy valamelyik hátsó ajtód szigetelő gumija.

Mikor lemosod, kissé nedves lesz és megszűnik a nyikorgás, aztán ha kiszárad visszajön.

Megoldás: szilikonzsír / vazelinnel bekenni a gumikat és láss csodát....

Nekem ugyanígy nyikorog a csomagtér ajtóm, csak még nem volt "kedvem" szilikonzsírt venni

szerk: tisztára olyan mintha a lengő nyikorogna

Link to comment
Megosztás:

A hibakódra anno a szerelő azt mondta hogy az autó nem tudja eldönteni hogy vízszint felett vagy alatt van e. Ami azt jelenti hogy 2ezer méter felett más a levegő és szabályozza a beáramló levegőt. De én is meg akartam nézni mi is a baj...

ez valami vicc ugye

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.