Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Mostmár én is kihúzatom 3000 fölé, ha már üzemmeleg. Addig 3000 -ig melegszékek. Egyébként tényleg jól megy onnantól. Csak erre meg leesett az első hó, úgyhogy most kicsit óvatosan a kipörgetéssel. :rolleyes: De majd eljön még a mi időnk, mikor száraz aszfalt lesz.

Link to comment
Megosztás:

Úgy van. Lényeges fogyasztás-növekedést nem okoz a dinamikusabb használat. A 16 szelepes benzinesek jelleggörbéje - ésszerű határok között - is ezt kívánja meg: magasabb fordulaton jön meg az igazi vonóerő, ami azonnal hasznosul is, míg alacsony fordulaton kvázi ugyanannyi ÜZA-bevitellel a hajtáslánc "életben tartására" megy el az energia. Dízel más téma, ott alacsony fordulaton is nagy nyomaték ébred, nem szükséges forgatni a dinamikus haladáshoz.

így van kolléga :rolleyes: de ha eléri a 3500 at és elkezdi leadni az 1,4 16V 130 Nm-t 4000 felett pedig már jönnek elő a lovak is mind a 89,7 :blink: főleg ha az évek alatt egy ló sem szalad el a ménesből. hirtelen kezd mosódni a kép :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Mostmár én is kihúzatom 3000 fölé, ha már üzemmeleg. Addig 3000 -ig melegszékek. Egyébként tényleg jól megy onnantól. Csak erre meg leesett az első hó, úgyhogy most kicsit óvatosan a kipörgetéssel. :rolleyes: De majd eljön még a mi időnk, mikor száraz aszfalt lesz.

jaja óvatosan de 3-ba lehet menni városban, ha már üzem meleg így pörög 2800 - 3000 körül. de annyira talán nem kokszosodik a döcögős latyakos időszakban

Link to comment
Megosztás:

A radiátort a csomagtartóban a bal hátsó lámpa kihajtható ajtócskája mellett balról kicsit lefele nézve a égők mögött... :rolleyes: ..

A hűtőrad. a kocsi elejében található, és némi járatás után nem szabad, h meleg legyen az a felső sarka ahol 1 jó kövér cső mén bele..

Még egy tipp:a fűtést tekerd le nukura s úgy nézd vízcájgert, miko mozdul meg és mennyi idő után mutat üzemmeleg állapotot..

Meg a nappaliban az ablak alatt is van egy nálunk, végső esetben ott is megtalálható. :blink:

Ha azt mondjátok, hogy a hűtőnél, akkor biztosan nem azt válaszolom, hogy nálunk egyetlen vízcső sem megy a hűtőszekrénybe.

Ezek után a kocsi elejénél fogok tapogatózni.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Ha azt mondjátok, hogy a hűtőnél, akkor biztosan nem azt válaszolom, hogy nálunk egyetlen vízcső sem megy a hűtőszekrénybe.
Amit hűtőnek nevezel, az a radiátor. Annak az jobb felső sarkánál megy be egy vastag cső, a bal alsó sarkánál megy egy másik vastag megy kifelé. Na a felső környékét tapogasd. Amíg a hőmérő nem megy az üzemi hőmérséklet közelébe, addig nem szabadna a radiátornak melegednie. Persze kapcsold ki a fűtőventilátort, mert a fűtés is elég durván hűti a motort ilyen időben.
Link to comment
Megosztás:

A Caravan hátsó ablaktörlője valami szpesöl darab vagy lehet pótolni szupermarket polcáról is?

Hát az sajna szpesöl, nekem alkatrész boltban is azt mondták, hogy csak rendelésre hoznak.

És asszem nem is óócssó... Én egyenlőre gumit cseréltem benne. Jobb lett.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb. egy hete vagyok tulajdonosa egy 2007-es CL2-es Caravannak! Azt vettem észre, hogy ha átmegyek egy fekvőrendőrön, akkor az első futómű nyekken egyet fel- és lejövetelkor egyaránt! Egyébként a budapesti utakon néma csendben teszi a dolgát a futómű...

Kérdésem, hogy volt-e valakinek hasonló problémája? Mi lehet a gond? Szilentek, stabilizátor? Szerelőhöz csak jövő héten tudom vinni... de aggódom :rolleyes:

Esetleg melyik másik topikvan olvassak utána?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv. Krisztián

Link to comment
Megosztás:

Amit hűtőnek nevezel, az a radiátor. Annak az jobb felső sarkánál megy be egy vastag cső, a bal alsó sarkánál megy egy másik vastag megy kifelé. Na a felső környékét tapogasd. Amíg a hőmérő nem megy az üzemi hőmérséklet közelébe, addig nem szabadna a radiátornak melegednie. Persze kapcsold ki a fűtőventilátort, mert a fűtés is elég durván hűti a motort ilyen időben.

Valaki régebben kiokosított, hogy ez így nem teljesen igaz. Valamennyit folyamatosan átenged a termosztát már indulás után, hogy "előmelegítse" a rendszert.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb. egy hete vagyok tulajdonosa egy 2007-es CL2-es Caravannak! Azt vettem észre, hogy ha átmegyek egy fekvőrendőrön, akkor az első futómű nyekken egyet fel- és lejövetelkor egyaránt! Egyébként a budapesti utakon néma csendben teszi a dolgát a futómű...

Kérdésem, hogy volt-e valakinek hasonló problémája? Mi lehet a gond? Szilentek, stabilizátor? Szerelőhöz csak jövő héten tudom vinni... de aggódom :rolleyes:

Esetleg melyik másik topikvan olvassak utána?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv. Krisztián

Helló,szerintem szilent!

Nekem is most kezdte el,mióta hideg van a nyiszogást!Eddig sose csinálta.

Próbáld meg szilikonozni,aztán ha úgy se hagyja abba akkor lehet tovább lépni megnézetni valahol.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb. egy hete vagyok tulajdonosa egy 2007-es CL2-es Caravannak! Azt vettem észre, hogy ha átmegyek egy fekvőrendőrön, akkor az első futómű nyekken egyet fel- és lejövetelkor egyaránt! Egyébként a budapesti utakon néma csendben teszi a dolgát a futómű...

Kérdésem, hogy volt-e valakinek hasonló problémája? Mi lehet a gond? Szilentek, stabilizátor? Szerelőhöz csak jövő héten tudom vinni... de aggódom :rolleyes:

Esetleg melyik másik topikvan olvassak utána?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv. Krisztián

Szia! Nekem egy 2001-es 5 ajtósom van. Ugyan ez a jelenség fekvőrendőrnél. Az egyik Opel szerelő barátomtól megkérdeztem mi ez. Ő elmondta hogy az első stabilizátor szilentek megkeményednek és ez nyekereg, ezt a hideg csak fokozza. Ettől a kocsinak baja nem lesz nem esik ki alola a futómű csak gáz a hangja. Egyébként állítólag ezek a szilentek gyorsan elhasználódnak.

Link to comment
Megosztás:

Valaki régebben kiokosított, hogy ez így nem teljesen igaz. Valamennyit folyamatosan átenged a termosztát már indulás után, hogy "előmelegítse" a rendszert.

A termosztáton van egy kis lyuk azért, hogy maga a termosztát mindig olyan hőmérsékletű legyen, amilyen a blokkban levő víz. Ha teljesen zárt lenne, akkor nem tudná a termosztát mögött rekedt víz átvenni a blokkban levő víz hőmérsékletét, és így késéssel nyitna ki, aztán meg túlzottan kinyitna és később valamennyit visszazáródna. Sokkal nagyobb lenne a túllendülés nyitáskor. De az a kis lyuk túl kicsi ahhoz hogy a radiátoron jelentősebb melegedést okozna az ott átfolyó víz, elég megbízhatóan lehet így vizsgálni a termosztátot.

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt,

ma észleltem először, hogy erősebb fékezéskor a (talán hátsó) fék nyikorog. Mivel hátul dobfékes jelezheti ez a kopottságát, vagy csak a pára?

Fékhatásban nem érezni különbséget.

Szia! Nekem is nyikorog minden időben de csak akkor ha kis erővel fékezek. Szerintem addig nincs gond amíg nem állandósul a hang és amíg nem súrlódó daráló hangot ad akkor már vason van. Én nem vagyok szerelő ez csak a magán véleményem. De a szerelők szerint a dobfékhez jóval 100000Km fölött kel csak hozzányúlni.

Link to comment
Megosztás:

Jó de így meg többet fogyaszt nem?

Szia! Nekem volt egy x20xev Astra f-em. Ha nyomatékból jártam vele többet evett mint amikor egy olyan tartományban használtam amikor kicsit pörgött de kisebb gázadással nagyobb gyorsulással mozgatta az 1250Kg-os kocsit így 8l körül volt a fogyim és első voltam a kocsisorban:) A mostani Z14XE-t most tanulom de valószínűleg ez is hasonlóan működik. Ha bele gondolsz egy ésszerű magasabb fordulatszámmal hamarabb fel tudsz váltani és így ugyan annyi idő alatt nagyobb utat is teszel meg(ugyan azon a távon kevesebb ideig használod magas fordulaton a motort mintha tögymörögnél). Eközben nem nagy gázt kell adni mivel magasabb fordulaton kisebb gázzal nagyobb erőt ad le a motor. Ha "dieselesen" használod nagyobb gázt adsz és küzdesz a lefulladás ellen (itt nincs nyomaték kis fordulaton) és ilyenkor fölöslegesen több nafta áramlik be és mégis kisebb sebeségel haladsz. Tulajdon képen a dugó is azért szar mert hosszú ideig használod kis fokozatokban az autót. Tehát ha rövidebb idő alatt kisebb erőltetéssel fel tudsz váltani az pozitívan hat a fogyasztásra.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
De hát meg van fejtve:

P1105 MAP/BARO Switch Solenoid Valve

kapcsoló mágnesszelep?

és a 0 3 3 5 ?

P0335 Crankshaft Position Sensor A Circuit Malfunction

Főtengely álláspont érzékelő áramköri meghibásodása?

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
na, ezigen! kellet vagy 3 hónap ! :rolleyes:

de az még csak a próba volt, tegnap viszont ki is cseréltem led izzókra, meg a csomagtér világítást is

és egyébként nem lehet csak úgy kihúzni az izzókat

megbontottam, panelt le a burkolatról és úgy könnyen kijöttek!

Link to comment
Megosztás:

Szia! Nekem is nyikorog minden időben de csak akkor ha kis erővel fékezek. Szerintem addig nincs gond amíg nem állandósul a hang és amíg nem súrlódó daráló hangot ad akkor már vason van. Én nem vagyok szerelő ez csak a magán véleményem. De a szerelők szerint a dobfékhez jóval 100000Km fölött kel csak hozzányúlni.

Köszi!

Ez a gép már 154ezernél jár, otthon megnézem a szervízkönyvben mikor lett fékpofa cserélve (mert remélem azért volt...)

Link to comment
Megosztás:

Szia! Nekem is nyikorog minden időben de csak akkor ha kis erővel fékezek. Szerintem addig nincs gond amíg nem állandósul a hang és amíg nem súrlódó daráló hangot ad akkor már vason van. Én nem vagyok szerelő ez csak a magán véleményem. De a szerelők szerint a dobfékhez jóval 100000Km fölött kel csak hozzányúlni.

142000 km-nél járok. 2-3 napja írtam le azt a jelenséget amit te. Sajnos már súrlódó, daráló hangot ad ki.. Akkor ez biztos dobfék? Ezzel mennyit illik ilyenkor közlekedni még? 160 km belefér?

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

és tudom hogy már ezerszer volt téma, kérdeztem válaszoltatok, de olyan aki már házilag cserélt műszerfal világítást, leírná nekem hogy hogyan kell, hány db milyen izzó?

köszi

na és a középkonzol világítás izzóit?

szerk: vagy fehér vagy kék ledet akarok a műszerfalba, de igazán szép új, fehér számlappal lenne, de az 12ezer ft...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.