Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

A termosztáton van egy kis lyuk azért, hogy maga a termosztát mindig olyan hőmérsékletű legyen, amilyen a blokkban levő víz. Ha teljesen zárt lenne, akkor nem tudná a termosztát mögött rekedt víz átvenni a blokkban levő víz hőmérsékletét, és így késéssel nyitna ki, aztán meg túlzottan kinyitna és később valamennyit visszazáródna. Sokkal nagyobb lenne a túllendülés nyitáskor. De az a kis lyuk túl kicsi ahhoz hogy a radiátoron jelentősebb melegedést okozna az ott átfolyó víz, elég megbízhatóan lehet így vizsgálni a termosztátot.

Az elmélet tökéletes, de ez nincs mindig így

sok termosztáton nincs lyuk. azokon szokott lenni melyek "zsákucába" (pl vízcső, és amíg nincs nyitva a termosztát addig zsákutca) vannak beépítve, ezért lyuk nélkül ott tényleg nem melegedne. De manapság elég sok már a blokkba van süllyesztve és szinte hermetikusan zár. pl a 2.0 dti is ilyen. Ezeknél pl típushibának számít a szarul zárás, ezt ingadozó hőfokmérő jelzi.

tavaly szenvedtem vele, egész addig nem volt jó, amíg csak egy kicsit is át tudtam rajta fújni. Miután tökéletes lett a zárás télen nyáron függőbe áll a mutató.

A 17 dti pedig ilyen hidegben csak kínlódik. hiába tökéletes a termosztát, amint bekapcsolom a fűtést a mutató szépen lassan lefekszik. de hát mitől legyen meleg, ha alig fogyaszt

Link to comment
Megosztás:

Az elmélet tökéletes, de ez nincs mindig így

sok termosztáton nincs lyuk. azokon szokott lenni melyek "zsákucába" (pl vízcső, és amíg nincs nyitva a termosztát addig zsákutca) vannak beépítve, ezért lyuk nélkül ott tényleg nem melegedne. De manapság elég sok már a blokkba van süllyesztve és szinte hermetikusan zár. pl a 2.0 dti is ilyen. Ezeknél pl típushibának számít a szarul zárás, ezt ingadozó hőfokmérő jelzi.

tavaly szenvedtem vele, egész addig nem volt jó, amíg csak egy kicsit is át tudtam rajta fújni. Miután tökéletes lett a zárás télen nyáron függőbe áll a mutató.

A 17 dti pedig ilyen hidegben csak kínlódik. hiába tökéletes a termosztát, amint bekapcsolom a fűtést a mutató szépen lassan lefekszik. de hát mitől legyen meleg, ha alig fogyaszt

A termosztátokra azért kell lyuk, hogy feltudd tölteni a rendszert persze ez csak a "zsákuccába" szereltekre vonatkozik, a többin megoldják másképp a légtelenítést!!

Link to comment
Megosztás:

A termosztátokra azért kell lyuk, hogy feltudd tölteni a rendszert persze ez csak a "zsákuccába" szereltekre vonatkozik, a többin megoldják másképp a légtelenítést!!

A rendszer feltöltése kiegyenlítő tartályon keresztül szokott történni....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég kértem tőletek tanácsot, mert "rosszalkodott" a gépjárművem.

kb 1 hónapja vásároltam egy:

2004-es Opel Astra Caravan-t, 1,6-os

6év "franciáskodás" után váltottam erre a típusra.

Eddig minden OK, volt.

Ma leálltam egy üzlet előtt.

Olyan 5 percet lehettem bent, kimentem, és nem indult az autó.

Olyan mintha le lenne merülve az aksi.

Próbáltuk bebikázni, de meg sem mozdul a motor.

Ráadom a gyújtást, egy kattanás, és minden elalszik a műszerfalon.

Jöttek sorban az ötletek, tanácsok.

akkor ez volt:

1 éjszakás aksitöltés után az autó elindult.

Autóvillamossági-s megnézte, mindent rendben talált.

Valaki írta, hogy:

Azért ott valami csak nincs rendben, mert ilyen nem történik csak úgy...

Sajons neki lett igaza.

A történet:

Ma reggel melóból jöttem haza.

Álltam volna be a garázsba, és egyszerűen leállt az autó.

Motorvezérlő lámpa (14035697664.jpg) villog, furcsa kattogás hallatszik a motortérből.

Ha ráadom a gyújtást, nem történik semmi.

Olyan hang hallatszik, mintha valami motor beindulna, és felpörög.

Motor áll, fordulatszám mérő fel-le ugrál, 0-7000 között, valamikor megáll 7000-nél.

Mi lehet a probléma??

Nagyon idegesít, és elszomorít, hogy ez történik..... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A rendszer feltöltése kiegyenlítő tartályon keresztül szokott történni....

De ha bedugod a kiegyenlítő tartály alján a lyukat, akkor csak a tartályt birod teleönteni, ahová kellene, oda nem folyik el. :rolleyes: Ha a termosztát hermetikusan zár, akkor maradnak levegőbuborékok, sőt lehet, hogy az egész radiátor üres marad. Persze így is maradhat levegő benne, feltöltés után mindenféleképpen járatni kell egy kicsit, hogy mindenhová befolyjon, és utántölteni a hiányzó részt.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Elöl tárcsa, hátul dobfék van, szóval 1 pár. :rolleyes:

komolyan kérdeztem mert nem értek hozzá

éreztem hogy ilyesmi lesz a válasz

akkor azt is veszek!

Köszi

szerk: "tárcsa, dobfék"

pofa a dobra kell?

szerk2: és a tárcsát vagy a dobot (ha lehet) nem kell néha cserélni?

szerk2/2: ha a jobb oldalon nem fog kézifék, az komoly problémát jelent javítás szempontjából, vagy csak simán cserélni kell a ... mit? Avagy mennyi lehet a javítási költsége?

Link to comment
Megosztás:

komolyan kérdeztem mert nem értek hozzá

éreztem hogy ilyesmi lesz a válasz

akkor azt is veszek!

Köszi

szerk: "tárcsa, dobfék"

pofa a dobra kell?

szerk2: és a tárcsát vagy a dobot (ha lehet) nem kell néha cserélni?

szerk2/2: ha a jobb oldalon nem fog kézifék, az komoly problémát jelent javítás szempontjából, vagy csak simán cserélni kell a ... mit? Avagy mennyi lehet a javítási költsége?

Szerintem a dobfék cseréjével meg fog oldódni a problémád....

Link to comment
Megosztás:

komolyan kérdeztem mert nem értek hozzá

éreztem hogy ilyesmi lesz a válasz

akkor azt is veszek!

Köszi

szerk: "tárcsa, dobfék"

pofa a dobra kell?

szerk2: és a tárcsát vagy a dobot (ha lehet) nem kell néha cserélni?

szerk2/2: ha a jobb oldalon nem fog kézifék, az komoly problémát jelent javítás szempontjából, vagy csak simán cserélni kell a ... mit? Avagy mennyi lehet a javítási költsége?

Fékpofa a dobra kell, hátra.

Lehet kapni komplett szettet is pofa + dob egyben, de az már húzósabb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég kértem tőletek tanácsot, mert "rosszalkodott" a gépjárművem.

Ma reggel melóból jöttem haza.

Álltam volna be a garázsba, és egyszerűen leállt az autó.

Motorvezérlő lámpa (14035697664.jpg) villog, furcsa kattogás hallatszik a motortérből.

Ha ráadom a gyújtást, nem történik semmi.

Olyan hang hallatszik, mintha valami motor beindulna, és felpörög.

Motor áll, fordulatszám mérő fel-le ugrál, 0-7000 között, valamikor megáll 7000-nél.

Mi lehet a probléma??

Nagyon idegesít, és elszomorít, hogy ez történik..... :rolleyes:

Ebből,szervíz lesz!Megnézik TECH-el,aztán okosabbak leszünk,hogyan tovább!Szerintem!

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Szerintem a dobfék cseréjével meg fog oldódni a problémád....

mármint a kézifék hiba miatt...

az meg úgy is hátra kell

akkor meg ne csak pofát hanem a dobot is

akkor meg az kuva sok pénz mi?

köszi azért

Link to comment
Megosztás:

mármint a kézifék hiba miatt...

az meg úgy is hátra kell

akkor meg ne csak pofát hanem a dobot is

akkor meg az kuva sok pénz mi?

köszi azért

Dobot akkor kell cserélni ha elérte a minimális falvastagságot, egyébként elég csak a pofacsere. Ezt meg kell tudni állapítania a szerelődnek. A kézifék valszeg azért nem fog, mert elkopott a fékpofád, a kézifék meg nem lett utána állítva, így a pofa nem ér el a dobig. Irtad, hogy csak az egyik oldali nem fog, nos így sanszos, hogy valami más gebasz is lehet ott.

Link to comment
Megosztás:

komolyan kérdeztem mert nem értek hozzá

éreztem hogy ilyesmi lesz a válasz

akkor azt is veszek!

Köszi

szerk: "tárcsa, dobfék"

pofa a dobra kell?

szerk2: és a tárcsát vagy a dobot (ha lehet) nem kell néha cserélni?

szerk2/2: ha a jobb oldalon nem fog kézifék, az komoly problémát jelent javítás szempontjából, vagy csak simán cserélni kell a ... mit? Avagy mennyi lehet a javítási költsége?

Hogyan tudtad megállapítani, hogy jobb oldalon nem a fog a kézifék?

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Hogyan tudtad megállapítani, hogy jobb oldalon nem a fog a kézifék?

kerékcsere

kocsi a levegőben

kézifék behúzva

bal dob vagy tárcsa vagy mi a neve, amin a kerék van no, azt nem lehetett tekerni kézzel, a jobb oldalit meg igen

Link to comment
Megosztás:

Ebből,szervíz lesz!Megnézik TECH-el,aztán okosabbak leszünk,hogyan tovább!Szerintem!

Reggel feltettem töltőre az aksit.(Ismét)

10perce vettem le, és elindult az autó.

Nem lehet, hogy zárlatos, hibás, régi, rossz az aksim??

(Tudom, hogy fórumozással elég nehéz megoldani egy hibát, de ahogy látom itt azért vannak "szakik", és érdekel a véleményük!! :rolleyes: )

Link to comment
Megosztás:

Reggel feltettem töltőre az aksit.(Ismét)

10perce vettem le, és elindult az autó.

Nem lehet, hogy zárlatos, hibás, régi, rossz az aksim??

(Tudom, hogy fórumozással elég nehéz megoldani egy hibát, de ahogy látom itt azért vannak "szakik", és érdekel a véleményük!! :rolleyes: )

én nem vok szaki, de szerintem akksi!

Ha nincs pénzed beruházni egybe, akkor próbálj kölcsönkérni vkitől, vagy család/barát autójában lévővel cserélni és ha "átmegy a hiba" a másik kocsira hasonló formában, a miközben a Tied meg jó, akkor 1értelműen akksi!!

De én már mondtam korábban, valszeg cellazárlatos.

Méresd ki egy akksi szaküzletben, nem tudom meddig húzod még ezt a dolgot, csodára ne várj öregem!!

Ha az új/kölcsön akkuval is szar, akkor más baj lesz, és akkor szerelő....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.