Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ezt a hibakódot tudja valaki értelmezni?

Az eset: reggel, -6 fok, csillaggarázs. simán indul. Gyerek oviba, kb 1km-re (sajnos rövidtáv),

autó leállít, utána inditanám. nem indul. még 2x nem indult. Hibakódot azonnal kiolvastam: 1-6-1-4 villogás. Loss of RIM serial data. Utána vártam kb fél percet, simán indul. azóta 3x indítottam simán, minden OK, jól húz, nem rángat. Mi lehet a bibi? A hibakódot másnak is csak 1x villogja ki? Mintha azt olvastam

volna valahol, h 2x. Ötlet vkinek? Komoly a dolog?

Kommunikációs probléma az indításgátló egység és a motorvezérlő egység között

  • Helytelen transzponder-válaszjel vétele

Nem ismerte fel a transzponder-kulcs és a motorvezérlő készülék titkos kódjának (secret code) azonosságát.

Link to comment
Megosztás:

én nem vok szaki, de szerintem akksi!

Ha nincs pénzed beruházni egybe, akkor próbálj kölcsönkérni vkitől, vagy család/barát autójában lévővel cserélni és ha "átmegy a hiba" a másik kocsira hasonló formában, a miközben a Tied meg jó, akkor 1értelműen akksi!!

De én már mondtam korábban, valszeg cellazárlatos.

Méresd ki egy akksi szaküzletben, nem tudom meddig húzod még ezt a dolgot, csodára ne várj öregem!!

Ha az új/kölcsön akkuval is szar, akkor más baj lesz, és akkor szerelő....

Ma vettem egy új aksit a gépezetbe!

Remélem megoldódott a hiba.

(Beszámoló később :rolleyes: )

Link to comment
Megosztás:

Kommunikációs probléma az indításgátló egység és a motorvezérlő egység között

  • Helytelen transzponder-válaszjel vétele

Nem ismerte fel a transzponder-kulcs és a motorvezérlő készülék titkos kódjának (secret code) azonosságát.

Szia, wessz, kösz a választ. Jól értelmezem, hogy akkor ez nem túl nagy probléma? Lehet, hogy ez csak egyszeri dolog volt, amikor indítóztam, csak egy 10-ed másodpercre forgott az indítómotor, mert a kulcs "kicsúszott" a kezemből, rosszul fogtam meg. Utána nem tudtam 2x indítani, de aztán kis pihi után ment a dolog... A hibakód eltűnik egy idő után, vagy ki kell üttetni, vagy ne is törődjek vele?

Link to comment
Megosztás:

A mai nap érszrevettem egy furcsak jelenséget a kocsiba ami lehet eddig is volt de ma lettem rá figyelmes. Mikor leállítom az motort akkor olyasmi hangot ad mint ha vmi visszapuffanna, de az érdekesség az hogy ha lekapcsolom meg vissza a gyújtást akkor nem adja a hangot. Milyen szelepnek a hangja lehet ez ?? EGR mert olyan hangja van mintha elzárna vmi és visszapuffanna a levegő. Vki azt mondta hogy le lett zárva az EGR ezért hallani ez a hangot mert a szivócsőbe visszanyom. Ez szerintetek igaz lehet??

Link to comment
Megosztás:

Szia, wessz, kösz a választ. Jól értelmezem, hogy akkor ez nem túl nagy probléma? Lehet, hogy ez csak egyszeri dolog volt, amikor indítóztam, csak egy 10-ed másodpercre forgott az indítómotor, mert a kulcs "kicsúszott" a kezemből, rosszul fogtam meg. Utána nem tudtam 2x indítani, de aztán kis pihi után ment a dolog... A hibakód eltűnik egy idő után, vagy ki kell üttetni, vagy ne is törődjek vele?

ne törődj vele.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
P1105 MAP/BARO Switch Solenoid Valve

kapcsoló mágnesszelep?

és a 0 3 3 5 ?

P0335 Crankshaft Position Sensor A Circuit Malfunction

Főtengely álláspont érzékelő áramköri meghibásodása?

valaki?

Link to comment
Megosztás:

Lassan nem telik el nap új jelenségek nélkül, tegnap meg ma arra lettem figyelmes, hogy ha gázt adok menet közben, akkor lehet hallani valamiféle kerregést, de állandó ütemben, tehát nem függ a gázpedál állásától. Gázelvételnél abbahagyja. 2000-es fordulat felett meg már elnyomja a motor.

Próbáltam üresben lámpánál gázt adni, de akkor nem kattogott.

Találkozott már ilyennel valaki? Összefüggésben lehet a hideggel?

A féknyikorgás most már elmúlik ha párszor fékezek (mikor páromat viszem reggel odafele még nyikorog, mikor visszafele jövök melóhelyre már nem)

Viszont ma egyszer elindulás + kanyar után is nyikorgott valami hátulról folyamatosan, kb amíg el nem értem az 50et, utána elhallgatott, azóta csendes megint. Szerintem ez összefüggésben lehet a féknyikorgással, és remélem a stabilizátor gumiszilent csere megoldja ezt is.

Link to comment
Megosztás:

Több kérdésem is lenne:

olvasgattam , hogy a pollenszűrő lehet Behr, vagy Delphi.

Meg lehet határozni évjárat alapján pontosan, hogy melyik? Vagy csak kiszerelés után?És akkor mi alapján?Rá van írva?Más a formája?

2007-es 1,4 16v twinportos esetében melyik van benne?

Használtan vettem, 1 év garanciát adtak rá, de ehhez előírták jan.15.-re a következőket:

-olaj

-olajszűrő

-pollenszűrő

-levegőszűrő

-gyertya,

/én még a benzinszűrőt is lecserélném, meg talán a fékolajat is (32.000km, 2,5év)/

amit kizárólag a kereskedő melletti (vele szerződésben álló) szervízben, VAGY opel márkaszervízben ,számlával, pecséttel igazolva végezhetnek el.

A garancia megléte miatt ettől nem szeretnék eltérni, amúgy ezeket én házilag magam megcsinálnám (eddig az F-astrán is én csináltam)

Ezt a bizonyos szervízt szeretném egy olyan helyen csináltatni, ahol vihetem az alkatrészeket én, ott lehetek a kocsim mellett miközben a cseréket elvégzik, sőt (ez már csak bónusz lenne) esetleg meg is mutatják, hogy mit hogyan érdemes cserélni rajta (elsősorban pollenszűrőre gondolok, az olajcsere nem lehet bonyolultabb, mint az F-nél volt), hogy legközelebb a gari lejártával már könnyedén megbírkózzak a feladattal.

Ha tudtok ilyen helyet, vagy közületek valaki tud ebben segíteni (úgy emlékszem van itt opel-szervízes is), akkor jelezzétek légyszíves.

Pesten, vagy Pesthez nagyon közel kellene.

Köszönöm!!!!

Link to comment
Megosztás:

a klímához:

ha nem automata akkor kipattintod a fűtés tekerők alatti kis rekeszt, és oda rá van írva sárga téglalapba, hogy behr. Vagy kiszeded a kesztűtartót, és ha két csavar fogja akkor delphi, ha ilyen kis fényes karmanytúk, akkor behr.

Tláltam egy ilyet:

http://www.zsu.hu/?page=product&id=363

(Pollenszűrő Astra G

FONTOS! A pollen szűrő mérete függ a klímaberendezés gyártójától! Behr: 270x230x30 Delphi: 300x200x30 )

a klímagenerátorra nincs ráírva véletlenül? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Tláltam egy ilyet:

http://www.zsu.hu/?page=product&id=363

(Pollenszűrő Astra G

FONTOS! A pollen szűrő mérete függ a klímaberendezés gyártójától! Behr: 270x230x30 Delphi: 300x200x30 )

a klímagenerátorra nincs ráírva véletlenül? :rolleyes:

Én magán a motor elején lévő nagy hűtőn néztem meg, nekem a tetejére van írva, h BEHR...

És tomirrának igaza van, nekem karmantyús...

Link to comment
Megosztás:

Szia! Nekem egy 2001-es 5 ajtósom van. Ugyan ez a jelenség fekvőrendőrnél. Az egyik Opel szerelő barátomtól megkérdeztem mi ez. Ő elmondta hogy az első stabilizátor szilentek megkeményednek és ez nyekereg, ezt a hideg csak fokozza. Ettől a kocsinak baja nem lesz nem esik ki alola a futómű csak gáz a hangja. Egyébként állítólag ezek a szilentek gyorsan elhasználódnak.

ezt olyan gyorsan teszi, hogy az enyém 11 éves és még a gyári van benne...140ekm-nél...lehet a CL2 esekbe már vmi rosszabb minőség van...? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Tláltam egy ilyet:

http://www.zsu.hu/?page=product&id=363

(Pollenszűrő Astra G

FONTOS! A pollen szűrő mérete függ a klímaberendezés gyártójától! Behr: 270x230x30 Delphi: 300x200x30 )

a klímagenerátorra nincs ráírva véletlenül? :rolleyes:

Nem tudom hogy segit esetleg de én minta alapján vettem a szűrőt hozzá,de amikor vettem ajánlottak aktiv szén tartalmút ami nekem nyáron nagyon bevált.

Igaz duplája az ára papirhoz árához képest viszont nyáron dugóban a városban felhuzott ablak mellett a BKV busz mögött mosolyogva ültem a kocsiban.Igaz a fűstől semmit nem láttam de szag sem jött be.Magát a klima rendszert a CORA-ban kapható habbal tisztitottam(szűrő nélkül)ami nagyon bevált.

üdv,G.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.