Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szívat a kis Drága. Ismét semmi baja. Se sárga lámpa, se dadogás, se rossz hang. :S Kezdem én is azt gondolni, hogy ez nem trafó. Akkor vagy rossz lenne vagy jó. Lehet csak a pörgetés meg a magasabb oktánszám hozta a szutykot belőle és kavarta meg egy kicsit nem lehet?

Ez a legrosszabb, hogy nem tudom mi van vele. Ha tudnám kifizetném, megcsinálnák és annyi.

Hidd el, hogy nem trafó baja lesz! Nekem is ez volt a hibakódom!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1 éves Classic II -em és a következő hiba jelenséget tapasztaltam.

Környezeti feltételek: Autópálya, 100km/h felett, tompított fényszórókkal, légkondival ill. anékül is ->

Elindulok fél tank benzinnel és mire hazaérek tele a tank!

Azaz kb 20km megtétel után az üzemanyag szint mérő szép lassan felfekszik a telire. Kicsit úgy működik mint egy gravitációs erőtér mérő. Ha lassítok visszább mászik.

Találkozott már valaki ilyen hibával?

Ha elviszem szervízbe akkor gariba még javítják, de hátha csak egy csavart kell meghúzni. Tápellátásra gyanakszom, de hol lehet a hiba?

egyszer túltankoltad, és a tankszellöztető tartályod eldugult.

azt kell cserélni, mert összeszivja a tankot. de minnél elöbb, mert több bajt is tud okozni...

ez nem garanciális tétel általában.

Link to comment
Megosztás:

Szívat a kis Drága. Ismét semmi baja. Se sárga lámpa, se dadogás, se rossz hang. :S Kezdem én is azt gondolni, hogy ez nem trafó. Akkor vagy rossz lenne vagy jó. Lehet csak a pörgetés meg a magasabb oktánszám hozta a szutykot belőle és kavarta meg egy kicsit nem lehet?

Ez a legrosszabb, hogy nem tudom mi van vele. Ha tudnám kifizetném, megcsinálnák és annyi.

Most megint jó lett magától? nem cserélted ki?

A lényeg hideg vér!!! velem is ezt csinálták! találgattak a szerelők, aztán ide tévedtem és megoldódott :rolleyes:

amikro tankoltál magas oktánszámút hogy jártál vele? hajtottad ami azt jelenti minimum 3000 fordnál váltás. vagy kicsit megjárattad és kész?

szal üres tankra V-power racing majd 20 km 4-5 ezresen és utánna üres tankig nincs váltás 3000 alatt!

Link to comment
Megosztás:

egyszer túltankoltad, és a tankszellöztető tartályod eldugult.

azt kell cserélni, mert összeszivja a tankot. de minnél elöbb, mert több bajt is tud okozni...

ez nem garanciális tétel általában.

Köszönöm! Valami hasonló választ vártam.

Előkapom a szervizkönyvet, megnézem hogy is működik ez. Érdekesen hangzik, nem szoktam eröltetni bele a benyát, de lehet egyszer megkináltam.

Link to comment
Megosztás:

ez igy van nálam is mm. az alapjárat lehet hogy a külsö höm függvénye mert bizonyos - nál egész nap emelt alapjáraton dolgozik az y17 dti-m/-5 alatt.

:rolleyes: Y17-em hidegen (és hidegben) is pár percig pörög ezret aztán visszaáll 800-környékére.. viszont ha menet közben kidobom üresbe (mindegy milyen a hőmérséklet) akkor is ezret pörög, ha megállok akkor visszaáll..

Link to comment
Megosztás:

Szívat a kis Drága. Ismét semmi baja. Se sárga lámpa, se dadogás, se rossz hang. :S Kezdem én is azt gondolni, hogy ez nem trafó. Akkor vagy rossz lenne vagy jó. Lehet csak a pörgetés meg a magasabb oktánszám hozta a szutykot belőle és kavarta meg egy kicsit nem lehet?

Ez a legrosszabb, hogy nem tudom mi van vele. Ha tudnám kifizetném, megcsinálnák és annyi.

Akkor kikell purgálni mint állat....Levan kokszosodva....Égéstér tisztító kell neki....

Lehet injektor is,de az szerintem nem jellemző....

Link to comment
Megosztás:

Trafót reggel rendeltem, este visszamondtam, így azzal nincs gond. Mint az Üvegtigrisben. "Megtalálta az igazit: Este eldugta, reggel megtalálta"

Szóval majnem full üres tanknál, mikor már villogott a benzinkút, tankoltam. Onnan pörgetem. Még be nem melegszik, addig olyan 3000 környékén, utána 4000 . Arra gondoltam én is, hogy lehet az intenzívebb használat miatt hozza a cuccot kifelé, ezért bohóckodik. Most így hajtom, aztán pár 100 km után meglátjuk.

Minden esetre a trafóról már lemondtam. Szerencsére.

Link to comment
Megosztás:

:rolleyes: Y17-em hidegen (és hidegben) is pár percig pörög ezret aztán visszaáll 800-környékére.. viszont ha menet közben kidobom üresbe (mindegy milyen a hőmérséklet) akkor is ezret pörög, ha megállok akkor visszaáll..

Az enyém is ilyen, nálam kb 5 km/ó alatt áll vissza 800-ra, felette, még ha üresben gurulok, akkor is 1000. Mi ennek az értelme?

Link to comment
Megosztás:

Trafót reggel rendeltem, este visszamondtam, így azzal nincs gond. Mint az Üvegtigrisben. "Megtalálta az igazit: Este eldugta, reggel megtalálta"

Szóval majnem full üres tanknál, mikor már villogott a benzinkút, tankoltam. Onnan pörgetem. Még be nem melegszik, addig olyan 3000 környékén, utána 4000 . Arra gondoltam én is, hogy lehet az intenzívebb használat miatt hozza a cuccot kifelé, ezért bohóckodik. Most így hajtom, aztán pár 100 km után meglátjuk.

Minden esetre a trafóról már lemondtam. Szerencsére.

Jó lesz szerintem. tolni tolni és kiég majd. Lehet kell neki egy kis idő. azonban ha a hajtás óta hosszabb intervallumokban jól muzsikál akkor kezdi leszedni a trutyit. Kitartás :rolleyes:

de ha még keményebbek akarunk lenni akkor ha elfogyasztottad a benyát akkor rakj bele STP szeleptisztítót majdnem minden kúton lehet kapni. Sárga kis flakon 2.500.- HUF körül van adj hozzá egy 25-30 liter V-powert aztán még küldeni neki.

Aztán jelentkezz a fejleményekkel!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Egy régebbi téma: tudjátok én vagyok az akinek valamiért vizes a vezetőoldalon a szőnyeg.Valaki talán uhuhu mondta,hogy az átvezető csővel lessz a baj ésúgy néz ki igaza van mert a motortérbe ahol bemegy az utastérbe ott is vizes.

Valaki esetleg megtudná mondani,hogyan lehet ezt javítani vagy esetleg csak cserélni lehet?válaszotokat előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Sziasztok

Egy régebbi téma: tudjátok én vagyok az akinek valamiért vizes a vezetőoldalon a szőnyeg.Valaki talán uhuhu mondta,hogy az átvezető csővel lessz a baj ésúgy néz ki igaza van mert a motortérbe ahol bemegy az utastérbe ott is vizes.

Valaki esetleg megtudná mondani,hogyan lehet ezt javítani vagy esetleg csak cserélni lehet?válaszotokat előre is köszönöm

bárcsak nekem is folyna valami, de nem, így nem tudom mi a baj

a vízpumpa ki lett cserélve, mégis elszökik valahol a hűtővíz :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

bárcsak nekem is folyna valami, de nem, így nem tudom mi a baj

a vízpumpa ki lett cserélve, mégis elszökik valahol a hűtővíz :blink:

Nekem is ez volt, 1000 km-enként pár deci fogyott. Tiszta víz volt a szônyeg. Sajnos a radiátorom lett cserés, mert a menet szart be a radiátoron, és a szerelô azt mondta, azt nem tudja javítani, új kell. Meg is mutatta. Mutatott egy F-es radiátort is, asznta, ha ilyen lenne a G-é is, nem kellene cserélni, mert az nem menetes, arról 2 fix csô ágazik le. Nálam az átvezetô is eresztett, meg a radiátor is, remélem, most már jó lesz. 40 körül fájt 1ébként.

Ha nem vizes a szônyeg, attól szerintem még ereszthet, csak hamarabb beszívja a kevesebb anyagot a szônyeg.

Nálam biztosra mentek a szerelôk: fagyállómérôvel rámértek a szônyegre :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

bárcsak nekem is folyna valami, de nem, így nem tudom mi a baj

a vízpumpa ki lett cserélve, mégis elszökik valahol a hűtővíz :rolleyes:

Inkább ne folyon sehol :blink:

az olajbeöntő sapkát nézted már?Ha habos az nem jó jel és lehet oda fogy a víz

Ha nem habos akkor nézd meg a hűtődet nekem a régi automnál (honda Civic)csak akkora sérülés volt a hűtőn hogy nem lehetett látni azt hittem hengerfejes de egy véletlen folytán észre vette az egyik cimborám hogy gőzől a hűtő öntöttem bele tömítő folyadékot és abba hagyta remélem csak ennyi lesz a bajod

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ez volt, 1000 km-enként pár deci fogyott. Tiszta víz volt a szônyeg. Sajnos a radiátorom lett cserés, mert a menet szart be a radiátoron, és a szerelô azt mondta, azt nem tudja javítani, új kell. Meg is mutatta. Mutatott egy F-es radiátort is, asznta, ha ilyen lenne a G-é is, nem kellene cserélni, mert az nem menetes, arról 2 fix csô ágazik le. Nálam az átvezetô is eresztett, meg a radiátor is, remélem, most már jó lesz. 40 körül fájt 1ébként.

Ha nem vizes a szônyeg, attól szerintem még ereszthet, csak hamarabb beszívja a kevesebb anyagot a szônyeg.

Nálam biztosra mentek a szerelôk: fagyállómérôvel rámértek a szônyegre :rolleyes:

Eza fagyállós dolog ez nem rossz ötlet ezt kipróbálom én is :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Inkább ne folyon sehol :rolleyes:

az olajbeöntő sapkát nézted már?Ha habos az nem jó jel és lehet oda fogy a víz

lehet itt az összefüggés, mert amikor töltöttem bele fagyállós vizet (ami persze már elfolyt) akkor leengedéskor kis olajfoltos volt a víz, és gumicserénél is mondták hol elöl valami olaj csepeg...

kiindulópontnak jó lesz, megnézem ma...

köszi

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Nálam biztosra mentek a szerelôk: fagyállómérôvel rámértek a szônyegre :rolleyes:

hát ha van még benne :blink:

meg ilyen latyakod időben nem látom melyik víz milyen, de jó ötlet tényleg :lol:

Link to comment
Megosztás:

nekem tegnap du. -10C-ban pöccre indult 3nap állás után , fűtöttem 2-en ment a venti 2-3 km után már meleget nyomott és 87C volt a hőm.jelző, nem ment sem lejjebb, sem feljebb onnan.Budapesten.

dúsítás kb:2percig ment 1000-1100 ford/perc, majd beállt 750-800-ra.

Szerintem korrekt.

z14xep 2007-es

szerk:

ja, és az udvaron állt :rolleyes: :blink:

Link to comment
Megosztás:

:rolleyes: Y17-em hidegen (és hidegben) is pár percig pörög ezret aztán visszaáll 800-környékére.. viszont ha menet közben kidobom üresbe (mindegy milyen a hőmérséklet) akkor is ezret pörög, ha megállok akkor visszaáll..

ugy látszik ez a szokás isuzuéknál.

Link to comment
Megosztás:

Eza fagyállós dolog ez nem rossz ötlet ezt kipróbálom én is :rolleyes:

én ugy tanultam régi szakiktol hogy jobbkéz mutatoujj végighuz a szönyegen utána megnyal ha édes akkor oda fogy a fagyállo és akkor lehet kombinálni hogy mi a szösz van vele .de télen nem jo szétszedni csak fütött helyen ./persze utána szájöblités mert a fállo mérgezö.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy jaygab is irta, nekem is teljesen ugyan úgy éri el a hőfokot, ez a normális (2008-as évjárat).

Néhányan elmélkedtek, mért emelkedik meg az alapjárat ha gurul az autó:

A Computer autómatikusan megemeli az alapjáratot amint a sebesség jeladóról mérhető eredményt kap, ez kb 5km/h felett van. Ez a fék szervó által okozott terhelés miatt kell (ha gurulsz, előbb utóbb fékezel is). Ugyan ez a helyzet a légkondinál is, a generátor bizonyos terheltsége mellett emeli az alpjáratot.

Ez érvényes az F Astrára is, Corsara is 1991-évjárattól.

Szoci autón ha kicentizős volt az alapjárat, fék rugdosással simán le tudtam fullasztani a motort.

Link to comment
Megosztás:

Szasztok,

Régebben már volt szó róla, de nincs idegzetem visszakeresni :rolleyes:

Biztonsági öv visszahúzásáról, nálam se akarja visszahúzni, megáll meg minden. Mit lehet csinálni vele? Kicserélni az egészet? Mennyibe kerül?

Köszi előre a választ.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.