Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

sziasztok,

remélem vki tud segíteni. Kb. 2 napja észrevettem, hogy amikor már kicsit bemelegedett az autóm, akkor bal oldalon elől (legalább is onnan hallottam) visító hang jelentkezik, ha lassan megyek. Ha felváltok 2-be megszűnik, de ha visszalassulok, illetve lassan kanyarodok, akkor visít. Nem fémes hang, inkább vmi gumi alkatrész lehet.

Szerelővel még csak telefonon beszéltem, szerinte ékszíj, de akkor hidegen kellene hangot adnia, és nem melegen... Valakinek van ötlete, h mi lehet, és közlekedhetek-e így addig, amíg el nem jutok a szerelőhöz??

paraméterek: 2002 évjárat, 110e km, 1.4

köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

az isuzu alapjáraton nem melegszik, mert annyira kicsi és gyenge a motor, hogy nincs az égésnek nagy hőképződése...

mennyé vele rendesen 2000 fordulat felett és be fog melegedni.... ha nem akkor termosztát csere :rolleyes:

Ez oldotta meg a problémát. Kicseréltük és most JÓ!

Köszi

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

remélem vki tud segíteni. Kb. 2 napja észrevettem, hogy amikor már kicsit bemelegedett az autóm, akkor bal oldalon elől (legalább is onnan hallottam) visító hang jelentkezik, ha lassan megyek. Ha felváltok 2-be megszűnik, de ha visszalassulok, illetve lassan kanyarodok, akkor visít. Nem fémes hang, inkább vmi gumi alkatrész lehet.

Szerelővel még csak telefonon beszéltem, szerinte ékszíj, de akkor hidegen kellene hangot adnia, és nem melegen... Valakinek van ötlete, h mi lehet, és közlekedhetek-e így addig, amíg el nem jutok a szerelőhöz??

paraméterek: 2002 évjárat, 110e km, 1.4

köszi előre is!

Lehet a fékkopás jelző?(vagy egybe kell írni?) :huh:fékkopásjelző

Link to comment
Megosztás:

Ahogy jaygab is irta, nekem is teljesen ugyan úgy éri el a hőfokot, ez a normális (2008-as évjárat).

Néhányan elmélkedtek, mért emelkedik meg az alapjárat ha gurul az autó:

A Computer autómatikusan megemeli az alapjáratot amint a sebesség jeladóról mérhető eredményt kap, ez kb 5km/h felett van. Ez a fék szervó által okozott terhelés miatt kell (ha gurulsz, előbb utóbb fékezel is). Ugyan ez a helyzet a légkondinál is, a generátor bizonyos terheltsége mellett emeli az alpjáratot.

Ez érvényes az F Astrára is, Corsara is 1991-évjárattól.

Szoci autón ha kicentizős volt az alapjárat, fék rugdosással simán le tudtam fullasztani a motort.

Na ez már így vili és logikus magyarázat. Egyetlen észrevétel: az F-en (16SZR) anno 20 km/ó alatt állt vissza 800ra, itt a G-n meg 5-nél.

Link to comment
Megosztás:

Inkább ne folyon sehol :blink:

az olajbeöntő sapkát nézted már?Ha habos az nem jó jel és lehet oda fogy a víz

Ha nem habos akkor nézd meg a hűtődet nekem a régi automnál (honda Civic)csak akkora sérülés volt a hűtőn hogy nem lehetett látni azt hittem hengerfejes de egy véletlen folytán észre vette az egyik cimborám hogy gőzől a hűtő öntöttem bele tömítő folyadékot és abba hagyta remélem csak ennyi lesz a bajod

Habosodás? Fehér lerakodott réteg, de azt az is okozhatja, hogy rövid úton jár, s nem melegszik fel eléggé a motorolaj...

tömítő folyadék: ha a lyukat eltömíti, akkor a motorban a járatokat is, nem? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Habosodás? Fehér lerakodott réteg, de azt az is okozhatja, hogy rövid úton jár, s nem melegszik fel eléggé a motorolaj...

tömítő folyadék: ha a lyukat eltömíti, akkor a motorban a járatokat is, nem? :rolleyes:

Dehogy nem! Régebben már volt róla szó. A motorban is, a hűtőben is, a fűtő radiátorban is veszélybe kerülnek a kapillárisok. Az egyik hiba megszüntetésével generálunk egy másikat. De egy hűtőt relatíve olcsóbb volna cserélni/javítani, mint egy megfőtt motort. Innét kezdve mindenki cselekedjék saját belátása és anyagi lehetősége szerint

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Előjáróban jelzem, nagyon nem értek a műszaki dolgokhoz és most finoman fogalmaztam. Sajnos úgy néz ki, valami nagyon nagy gáz van a kocsimmal(2000.évjárat,-1.4, 16 szelepes)kb. 2 hónapja előjött egy hibaüzenet-kipuskázom könyvből-MOTORVEZÉRLŐ RENDSZER, -KIPUFOGÓGÁZOK-és folyamatosan világított. Semmi baj nem volt addig érzetre, csak mintha néha menet közben (ritkán) leszállnék a gázról egy pillanatra. Szerelőnél a gép kinyomta 2. henger néha nem üzemel. Gyertyacsere, gépből kiütés, 1-2 nap után megint előjött. Átraktunk pár napra egy másik trafót?!(amiben a gyertyák vannak) nem jött be. Valami hőgomba is meg lett nézve, de azt mondták azt nem kell cserélni mert jól néz ki. Na ekkor történt az , hogy észrevettem négyesben pontosan, 2100 fordulatnál a hibaüzenet villogni kezd, hármasban 2500 fölött, kettesben pedig (ezt már csak próbaképpen néztem meg)4000 fordulatnál vált át villogásba. Megnéztem a szervízkönyvben,- az el nem égett üzemanyag károsítja a katalizátort-nagyon király...amint elemelem a lábam a gázról azonnal megáll a villogás. Valószínű régen is így volt, csak nem figyeltem meg. A számítógép is jelezte hogy már a kipufogóval is gázok vannak. Megcserélték benzinbefecskendezőt az egyet a kettő helyére és fordítva. Semmi változás. Persze nem nagyon hitték el a villogásos tapasztalatot, de aztán mentek vele és náluk is előjött. Ezután átvizsgálták a vezetékeket a 2. henger körül, de minden ok volt. Az egyik vezeték kicsit sérült volt, megcsinálták de semmi nem változott. Most van az , hogy a motorelektronikai vezetékek az utolsó gyanú, 100-150 bontva (mondták, nem én kenem így) a kocsi meg már szerencsétlen alig köszörül, a hibaüzenet pedig vidáman világít\villog..ha valakinek van ötlete kérem írjon.

A szerelőt ismerem, nagyon becsületes..ezt tudom elmondani Kína országáról.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Előjáróban jelzem, nagyon nem értek a műszaki dolgokhoz és most finoman fogalmaztam. Sajnos úgy néz ki, valami nagyon nagy gáz van a kocsimmal(2000.évjárat,-1.4, 16 szelepes)kb. 2 hónapja előjött egy hibaüzenet-kipuskázom könyvből-MOTORVEZÉRLŐ RENDSZER, -KIPUFOGÓGÁZOK-és folyamatosan világított. Semmi baj nem volt addig érzetre, csak mintha néha menet közben (ritkán) leszállnék a gázról egy pillanatra. Szerelőnél a gép kinyomta 2. henger néha nem üzemel. Gyertyacsere, gépből kiütés, 1-2 nap után megint előjött. Átraktunk pár napra egy másik trafót?!(amiben a gyertyák vannak) nem jött be. Valami hőgomba is meg lett nézve, de azt mondták azt nem kell cserélni mert jól néz ki. Na ekkor történt az , hogy észrevettem négyesben pontosan, 2100 fordulatnál a hibaüzenet villogni kezd, hármasban 2500 fölött, kettesben pedig (ezt már csak próbaképpen néztem meg)4000 fordulatnál vált át villogásba. Megnéztem a szervízkönyvben,- az el nem égett üzemanyag károsítja a katalizátort-nagyon király...amint elemelem a lábam a gázról azonnal megáll a villogás. Valószínű régen is így volt, csak nem figyeltem meg. A számítógép is jelezte hogy már a kipufogóval is gázok vannak. Megcserélték benzinbefecskendezőt az egyet a kettő helyére és fordítva. Semmi változás. Persze nem nagyon hitték el a villogásos tapasztalatot, de aztán mentek vele és náluk is előjött. Ezután átvizsgálták a vezetékeket a 2. henger körül, de minden ok volt. Az egyik vezeték kicsit sérült volt, megcsinálták de semmi nem változott. Most van az , hogy a motorelektronikai vezetékek az utolsó gyanú, 100-150 bontva (mondták, nem én kenem így) a kocsi meg már szerencsétlen alig köszörül, a hibaüzenet pedig vidáman világít\villog..ha valakinek van ötlete kérem írjon.

A szerelőt ismerem, nagyon becsületes..ezt tudom elmondani Kína országáról.

elhozod megnézem még holnap dolgozok meg 2 ünnep közt azt hamarabb meg van a hiba....mintogy küzködtök....

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm(de tényleg)! A baj a távolságban van (Győr)meg az is szerintem ,hogy tényleg a halálán van. Kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle, tényleg nagyon rendesek voltak eddig. De ha nem fog menni..Úgy sincsen a motorelektronikára pénzem. De köszönöm..azért ötletet mondhatnál.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Egy régebbi téma: tudjátok én vagyok az akinek valamiért vizes a vezetőoldalon a szőnyeg.Valaki talán uhuhu mondta,hogy az átvezető csővel lessz a baj ésúgy néz ki igaza van mert a motortérbe ahol bemegy az utastérbe ott is vizes.

Valaki esetleg megtudná mondani,hogyan lehet ezt javítani vagy esetleg csak cserélni lehet?válaszotokat előre is köszönöm

hopp... kicsit király vagyok?? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ja és igen..brutális a fogyasztásom. Nyáron(még nem volt semmi baj) 7-8 liter, most meg 20 l benzinnel megyek 150!!!!km, de lehet annyit sem. Tényleg nagyon siralmas :rolleyes: ... A szerelő szagolgatta is a motorban az olajat hátha benzines..

Nem ártana egy kompressziómérés. Ha fölösleges is, legalább megnyugtat. Ha meg nem, legalább potyára nem költöd a pénzed mindenféle próbákra.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

szerintem sem ártana egy kompresszió mérés.

Állandóan a vezérlés akarják mindenáron cserélni, azt hiszik az mindent megold.

Egyébként ha állandóan fenn áll a hiba akkor az a nevetséges, hogy nem tudnak rájönni mi a baj. Csak találgatnak és vetetik az alkatrészeket. Ha csak ritkán csinálná az autó akkor megértem, hogy nehezebb kiszűrni.

lehet hülye példa de ha bármilyen műszaki cikket elviszel szerelőhöz mert nem működik akkor 1-2 nap és kész van, kifizeted és működik. egy 11 éve gyártott autónál miért olyan nehéz megoldani a hibaelhárítást? Tisztelet a kivételnek!!!!

Bocsi csak kicsit elragadott a hév :rolleyes: mert én is átestem ezen!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

szerintem sem ártana egy kompresszió mérés.

Állandóan a vezérlés akarják mindenáron cserélni, azt hiszik az mindent megold.

Egyébként ha állandóan fenn áll a hiba akkor az a nevetséges, hogy nem tudnak rájönni mi a baj. Csak találgatnak és vetetik az alkatrészeket. Ha csak ritkán csinálná az autó akkor megértem, hogy nehezebb kiszűrni.

lehet hülye példa de ha bármilyen műszaki cikket elviszel szerelőhöz mert nem működik akkor 1-2 nap és kész van, kifizeted és működik. egy 11 éve gyártott autónál miért olyan nehéz megoldani a hibaelhárítást? Tisztelet a kivételnek!!!!

Bocsi csak kicsit elragadott a hév :rolleyes: mert én is átestem ezen!

Egyetértek!

Nekem is volt hasonló a régi audimmal. Arra is rengeteget ráköltöttem, kicseréltek benne már mindent, aztán ugyan úgy rossz volt. Nyomtam a gázt, 2500-nél megállt, elkezdett dadogni, és annyi. Előzés közben jó volt az ilyen. Szóval olyanok az autószerelők is mint a dokik. Próbálkoznak. Felírnak egy gyógszert, ha nem jön be és nem hal meg a páciens, akkor kap majd másikat. Siralmas. Ezért nem akartam most elvinni a vasat sem szerelőhöz.

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek!

Nekem is volt hasonló a régi audimmal. Arra is rengeteget ráköltöttem, kicseréltek benne már mindent, aztán ugyan úgy rossz volt. Nyomtam a gázt, 2500-nél megállt, elkezdett dadogni, és annyi. Előzés közben jó volt az ilyen. Szóval olyanok az autószerelők is mint a dokik. Próbálkoznak. Felírnak egy gyógszert, ha nem jön be és nem hal meg a páciens, akkor kap majd másikat. Siralmas. Ezért nem akartam most elvinni a vasat sem szerelőhöz.

hát igen. de ez van szokták úgy mondani. Ha azt vesszük akkor ezzel az erővel ha van egy hibajelenségem, feljövök egy fórumra mondanak 2-3 dolgot mi lehet, elmegyek a sarki autóalkatrész boltba megveszem ami kell és otthon kicserélem aztán vagy vagy :rolleyes: Lehet ez enyhe túlzás de van benne igazság.

Apropó mi a helyzet a vasaddal? működik azóta?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

No, asszem megvan a probléma! :rolleyes: Az alapjárat emeléssel kapcsolatban!

Jött egy ötlet, hogy lehet behalt a hőmérséklet jeladó. Ami a termosztát mellett van.

Autó elindít, kábel lehúz, kis venti embléma világít, kapcsol a venti is ezerrel pörög.

Visszadug, autó leállít még egyszer kétszer szarakodott, aztán beállt az alapjárat. De az az érdekes, hogy miután jó lett, akkor meg a motor visszajelző világított, aztán az is elaludt a 3. indítás után. Ezért gondolom, hogy a csatija, vagy maga a jeladó szarakodik, mert azt csesztetve állt vissza normálra.

Viszont szerintem nem ártana egy alapjárat mérés sem a csere után, mert elég alacsony!

Vagy teljesen beszart a jeladó!?

Boldog Karácsonyt kívánok Nektek!

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

OFF

Az vagy, de minek kelsz ilyen korán? :blink:

... én meg le sem feküdtem még :S határidős munkát tolok

Na Bódogságos karácsonytot

ON

augusztus óta 50 km re dolgozom :lol: és fél 8 ra bent kő lenni, mert a sok ideges ügyfél a torkomralép még a végén :rolleyes:

amugy ma fájt a felem kurvára, és felkeltem korábban mint ahogy az óra csörgött... cserébe most leragad a szemem.

Link to comment
Megosztás:

Uhuhu azt ne mond, hogy dolgozol...:-)

Egyébként én is megmondtam, hogy király vagy:-)

off : Milyen autot nyúzol?

szoktam néha, de fél 6 kor még nemigazán, nem vagyok én mazóhista :blink:

köszi, köszi, mindig jólesik, ha fényeznek :rolleyes:

Honda Civic Type S ....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.