Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Kicsit? NAGYON :blink:

KIRÁLYOM azt mond meg nekem csak cserélni lehet a csövet és ha igen mennyibe kerül? :rolleyes:

sajnos nem emlékszem rá pontosan, de ha mindenigaz olyan 10 körül van a cucc, és tömény szopás kicserélni. az olyan 5-10 körül.

de nem biztos... csak asszem.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, továbbítom :rolleyes: . Ebben a villogó jeles témába, ötlet esetleg?

motorkontrol villog? benzines?

vagy szorul egy szelep a hengerfejben, vagy nincs gyujtásod 1 hengerben, vagy szar a befecskendeződ....

de inkűább a szelepszorulásra szavazok.

fagyi , székesfehérvár - 5 ezres fordulaton..... jó lesz az...

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek!

Nekem is volt hasonló a régi audimmal. Arra is rengeteget ráköltöttem, kicseréltek benne már mindent, aztán ugyan úgy rossz volt. Nyomtam a gázt, 2500-nél megállt, elkezdett dadogni, és annyi. Előzés közben jó volt az ilyen. Szóval olyanok az autószerelők is mint a dokik. Próbálkoznak. Felírnak egy gyógszert, ha nem jön be és nem hal meg a páciens, akkor kap majd másikat. Siralmas. Ezért nem akartam most elvinni a vasat sem szerelőhöz.

azért vannak olyan szerelők akik láttak már autót, és korrektek.

csak azok nem olcsók. van is munkájuk dögivel, cserébe a reklamálások száma nulla körül van, ha mégis becsúszik egy akkor korrekten megoldják, kárpótolnak...

a sarki füszeres aki a skoda 120 ast is meg tudja javitani, az ritkán ért az opelhez. igaz olajat cserélni mindenki tud, de az autó azért nem csak ebbő áll....

Link to comment
Megosztás:

azért vannak olyan szerelők akik láttak már autót, és korrektek.

csak azok nem olcsók. van is munkájuk dögivel, cserébe a reklamálások száma nulla körül van, ha mégis becsúszik egy akkor korrekten megoldják, kárpótolnak...

a sarki füszeres aki a skoda 120 ast is meg tudja javitani, az ritkán ért az opelhez. igaz olajat cserélni mindenki tud, de az autó azért nem csak ebbő áll....

Persze írtuk is hogy tisztelet a kivételnek :rolleyes: pl: a szerelőm :blink:

Link to comment
Megosztás:

Szorul a hengerfej? És akkor mit kell csinálni? Csak érdekel , hogy ne legyek teljesen tompa. Maga a villogó jelzés az iszonyat pontosan ugyanakkor jön elő mindig , órát lehetne állítani hozzá. Gondolom a fordulattól függően ugyanannál a teljesítmény adásnál...csak ne gondolkodjak mi?!

Link to comment
Megosztás:

akkor vagy gyujtás, vagy szorul a szelep a hengerfejbe. hengerfej le.

vagy trafó, vagy computer nem ad áramot a 2. henger gyujtásának. - nem hiszem...

vagy fagyi - székesfehérvár, és megpróbálni a kokszot kiégetni belőle, bár nem hiszem hogy sikerülni fog.

Link to comment
Megosztás:

augusztus óta 50 km re dolgozom :lol: és fél 8 ra bent kő lenni, mert a sok ideges ügyfél a torkomralép még a végén :blink:

amugy ma fájt a felem kurvára, és felkeltem korábban mint ahogy az óra csörgött... cserébe most leragad a szemem.

MÉG AZÓTA SEM FEKÜDTEM LE :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ez a 100km táv 5000 fordulaton komoly vagy csak én értem félre.. :rolleyes: amolyan utolsó esély taktika mi..trafó is kizárva mert pár napig cserélve volt, de jött az üzenet így is.

nem érted félre.

a korom okoz szelepragadást, ezt 2 módon lehet leszedni róla:

széthajtod mintaz állat hogy a hő és a fordulat leégesse róla, vagy leveszed a hengerfejet.

de a széthajtást, csak akkor ha megy mind a 4 henger!

Link to comment
Megosztás:

nem érted félre.

a korom okoz szelepragadást, ezt 2 módon lehet leszedni róla:

széthajtod mintaz állat hogy a hő és a fordulat leégesse róla, vagy leveszed a hengerfejet.

de a széthajtást, csak akkor ha megy mind a 4 henger!

Hát akkor ezek szerint lehet nekem is ezt kéne. 100 KM ekkora fordulaton nekem nem fog gondot okozni?? Mert én eddig max 20 KM-t mentem ekkora fordulaton. 100 KM nem lesz sok neki? Bár igaz nekem nem a szelepek miatt hanem nekem a fogyasztás miatt kéne egy jó kis "kifüstölés".

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor ezek szerint lehet nekem is ezt kéne. 100 KM ekkora fordulaton nekem nem fog gondot okozni?? Mert én eddig max 20 KM-t mentem ekkora fordulaton. 100 KM nem lesz sok neki? Bár igaz nekem nem a szelepek miatt hanem nekem a fogyasztás miatt kéne egy jó kis "kifüstölés".

kezelési könyv elő.

valahol hátul ott van a megengedett maximális fordulat...

az olyan 6250.

5000 nél 5. ben 150-160 . az azért nmég nem durva....

Link to comment
Megosztás:

kezelési könyv elő.

valahol hátul ott van a megengedett maximális fordulat...

az olyan 6250.

5000 nél 5. ben 150-160 . az azért nmég nem durva....

6250 nél szabályoz a kocsi. Most akkor a leirás szerint lehet szabályzás környékén használni a motort tartósan??

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!!

Most egyenlőre 4 napja megint jó. Bízok benne, most már így is marad. Mondjuk pörög is a kis drága :rolleyes: Ha ez bejön jó tanulópénz volt, hogy ok, hogy vigyázzunk az autóra, de azért nem kell agyon sajnálni. Egyébként ahogy nézem elég sokan küzdenek hasonló problémával.

Na szép napot mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!!

Most egyenlőre 4 napja megint jó. Bízok benne, most már így is marad. Mondjuk pörög is a kis drága :blink: Ha ez bejön jó tanulópénz volt, hogy ok, hogy vigyázzunk az autóra, de azért nem kell agyon sajnálni. Egyébként ahogy nézem elég sokan küzdenek hasonló problémával.

Na szép napot mindenkinek!

Nah király :rolleyes: adjad csak neki ha megszokod a 3000 váltást meg magas oktánnal telelsz akkro jó lesz az. a Nyomaték legyen veled :lol:

Link to comment
Megosztás:

6250 nél szabályoz a kocsi. Most akkor a leirás szerint lehet szabályzás környékén használni a motort tartósan??

A mechanikus kopások döntő többségét hidegindításkor és a felmelegedő szakaszban szedi össze a motor. Ha üzemmelegen járatod magasabb fordulaton - ésszerű határig -, az nem probléma. A motor egyébként tudna jóval 6000 RPM felett is teljesíteni, a leszabályzási fordulatszám a gyár által beépített védelem, mert ugye az autó azért mégis tartós fogyasztási cikknek készül. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Na ez már így vili és logikus magyarázat. Egyetlen észrevétel: az F-en (16SZR) anno 20 km/ó alatt állt vissza 800ra, itt a G-n meg 5-nél.

Itt már korszerűbb a technika. 80-as évek végén tervezett vezérlőbe a 8bites mikrokontroller is csodának számított, a mostaniba meg lehet hogy 32bites van, precízebben tud széles tartományban mérni.

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Békés boldog karácsonyi ünnepeket és Check Engine lámpa világításmentes, illetve villogásmentes szabadságot :rolleyes: Én megyek és halalraeszem magam! :lol: Tegyétek ti is ezt :blink:

C S A T L A K O Z O M A Z E L Ö T T E M S Z Ó L Ó K H O Z ..........

Link to comment
Megosztás:

Békés boldog karácsonyi ünnepeket és Check Engine lámpa világításmentes, illetve villogásmentes szabadságot :rolleyes: Én megyek és halalraeszem magam! :D Tegyétek ti is ezt :lol:

ÉN is nagyon Boldog Karácsonyt Kívánok Mindenkinek

UI.:Rendőr;Check Engine;és probléma mentes Újévet Minden opelesnekés ismerőseinek :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.