Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

ÉN is nagyon Boldog Karácsonyt Kívánok Mindenkinek

UI.:Rendőr;Check Engine;és probléma mentes Újévet Minden opelesnekés ismerőseinek :rolleyes:

Én is csatlakozok az előttem szólókhoz azzal a kiegészítéssel hogy olcsóbb üzemanyagárakat és kis fogyasztást az új évre :blink:

Link to comment
Megosztás:

Én is csatlakozok az előttem szólókhoz azzal a kiegészítéssel hogy olcsóbb üzemanyagárakat és kis fogyasztást az új évre :blink:

Én is hasonló jókat kívánok minden fórumozónak és családjának!

(Csak óvatosan azért az evészettel, nehogy túllépjük járgányunk maximális terhelhetőségét, mikor beülünk legközelebb :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Kedves Szaktársak!

Lenne egy kérésem, kíváncsi leszek kinek, mi lesz a véleménye. Nem szorosan ide tartozik, de azért.....

Szóval lehet már sok helyen venni Bio-etanolt. Próbálta-e már valaki? Kíváncsi lennék a véleményre. Nekem ismerősöm rakatott be plusz elektronikát a Land Cruiserbe és 100% etanolllal megy. Többet eszik, de jobban lép. És ez csak 210 Ft/L. Állítólag 50%-ban max lehet tankolni minden átalakítás nélkül.

Szóval? Valaki tapasztalat?

Link to comment
Megosztás:

Kedves Szaktársak!

Lenne egy kérésem, kíváncsi leszek kinek, mi lesz a véleménye. Nem szorosan ide tartozik, de azért.....

Szóval lehet már sok helyen venni Bio-etanolt. Próbálta-e már valaki? Kíváncsi lennék a véleményre. Nekem ismerősöm rakatott be plusz elektronikát a Land Cruiserbe és 100% etanolllal megy. Többet eszik, de jobban lép. És ez csak 210 Ft/L. Állítólag 50%-ban max lehet tankolni minden átalakítás nélkül.

Szóval? Valaki tapasztalat?

A tuning topikban van erre egy külön fejezet! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Műszerfalon néha felvillan egy sárga(azt gondolom) hűtőt ábrázoló jelenség. ugyanakkor beindul a hűtő ventilátor is. hűtő folyadék van, túl melegedés nincs Jéghideg motornál is csinálja. Gondolom valami jeladó hiba vagy ilyesmi. De hol találok jeladót?

17dtl klímás. Ha van ötlet, vagy tapasztalat megköszönném!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Sajnos a műszerfalamban a hőmérséklet mutatónál nem ég a lámpa.

Lehet, hogy azzal van összefüggésben, hogy betettem a krómgyűrűt, bár nem sok köze lehet hozzá, hacsak az nem, hogy bepattintáskor a rezgés miatt érintkezési hiba keletkezett.

No de summa summárum már nem tudom visszacsalni a világitást, próbáltam megkocogtatni, de semmi.

Gondolom csak úgy lehet megvizsgálni ha kiszedem a km órát.

Van ebben valami buktató?

Hogyan lehet kiszedni?

Vagy vigyem inkább szerelőhöz?

Link to comment
Megosztás:

Nekem 2 db 53-as T alakú van fennt, szép nagyot törölnek, az anyóslapát bemegy a másik alá, de nem érnek össze.

Köszi dsteel!

Én is T alakút veszek, csak nem tudtam, hogy miyet érdemes venni, mert elég sok autón láttam, hogy a vezető felől nagy van az anyós ülés felől pedig szinte alig, remélem a gyári Gm helyére gond nélkül felmegy

Link to comment
Megosztás:

Köszi dsteel!

Én is T alakút veszek, csak nem tudtam, hogy miyet érdemes venni, mert elég sok autón láttam, hogy a vezető felől nagy van az anyós ülés felől pedig szinte alig, remélem a gyári Gm helyére gond nélkül felmegy

Tegnap dél körül kibeszéltük a témát a cset topikban, ha visszakeresed, ott láthatod, hol és milyet vettem, eddig szuperül működnek..

Nekem gond nélkülfelment, csak egy picit kellett erőltetni,de most jók :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Műszerfalon néha felvillan egy sárga(azt gondolom) hűtőt ábrázoló jelenség. ugyanakkor beindul a hűtő ventilátor is. hűtő folyadék van, túl melegedés nincs Jéghideg motornál is csinálja. Gondolom valami jeladó hiba vagy ilyesmi. De hol találok jeladót?

17dtl klímás. Ha van ötlet, vagy tapasztalat megköszönném!

a bal elsö sárvédö elején a lámpa alatt van a höm érz. csatija azt mozgasd meg ,nekem elmult a felvillanás. nekem is 17dtim van, klimás caraván .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Sajnos a műszerfalamban a hőmérséklet mutatónál nem ég a lámpa.

Lehet, hogy azzal van összefüggésben, hogy betettem a krómgyűrűt, bár nem sok köze lehet hozzá, hacsak az nem, hogy bepattintáskor a rezgés miatt érintkezési hiba keletkezett.

No de summa summárum már nem tudom visszacsalni a világitást, próbáltam megkocogtatni, de semmi.

Gondolom csak úgy lehet megvizsgálni ha kiszedem a km órát.

Van ebben valami buktató?

Hogyan lehet kiszedni?

Vagy vigyem inkább szerelőhöz?

[/quote

Freeze,ha jól tudom Opel16v aláírásainál megtalálod,mégpedig képpel illusztrálva.Nem nagy móka kb 10 perc az egész.A hátulján megtalálod az égőket,amik félfordítósak. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Boldog Ünnepeket minden kedves fórumozónak! Csak azért nem "Kellemes Ünnepeket", mert ugye a lábvíz az ami kellemes.. :rolleyes: ...

Szóval a kérdésem a következő: hogyan tudom ellenőrizni szisztematikusan (hol kezdjem és hogyan haladjak), hogy hol folyik el a hűtővizem??

A kocsi kissé párásodik, de nem éreztem nedvesnek a szőnyeget a radiátor alatti részen, ha jól mondom..

kb 1,5- 2 hónap alatt lement vagy 4-5 cm a kiegyenlítő tartályon mérve!!

Válaszokat, tanácsokat előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Sajnos csak mobilrol erem el a netet most, es nem mukodik rajta rendesen a forum keresoje, ezert valoszinuleg egy olyan problemaval kapcsolatban kerem a segitsegeteket, amely mar szerepelt itt. Elore is elnezeseteket kerem, ha ez igy van.

Adott egy 2003-as astra caravan 1,7 dti, digitalis klimaval. Egy 1500km-es ut kozepen jarunk most es egy igen kellemetlen problema jelentkezett: a kozepkonzol kijelzojen a homerseklet kijelzon az ertek 10 perc alatt 4 fokrol 69-70 fokra emelkedett. Emiatt a digitalis klima nem mukodik rendesen, nem hajlando futeni, csak ,hi' modban. Ez viszont azt eredmenyezi, hogy percenkent kell ki-be kapcsolgatni a futest, manualisan. Raadasul parasodik az ablak, ha nem megy a futes, tehat megsulunk.

Itt lathato a kijelzo, rajta a hibas homerseklettel

Kerdesem, hogy hol helyezkedik el pontosan a kulso homerseklet szenzor, illetve hogy mit kellene ellenoriznem, van-e otletetek a hiba megoldasara? Szervizben mar voltam generator hiba miatt, egy diodat 40 ezerert csereltek ki es 2 hetig volt naluk a kocsi, nem szeretnek ilyen miatt hozzajuk fordulni, csak ha en magam vegkepp nem tudom megoldani.

Ha van valakinek otlete, nagyon megkoszonnem ha itt megosztana velem/velunk.

Peter

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Sajnos csak mobilrol erem el a netet most, es nem mukodik rajta rendesen a forum keresoje, ezert valoszinuleg egy olyan problemaval kapcsolatban kerem a segitsegeteket, amely mar szerepelt itt. Elore is elnezeseteket kerem, ha ez igy van.

Adott egy 2003-as astra caravan 1,7 dti, digitalis klimaval. Egy 1500km-es ut kozepen jarunk most es egy igen kellemetlen problema jelentkezett: a kozepkonzol kijelzojen a homerseklet kijelzon az ertek 10 perc alatt 4 fokrol 69-70 fokra emelkedett. Emiatt a digitalis klima nem mukodik rendesen, nem hajlando futeni, csak ,hi' modban. Ez viszont azt eredmenyezi, hogy percenkent kell ki-be kapcsolgatni a futest, manualisan. Raadasul parasodik az ablak, ha nem megy a futes, tehat megsulunk.

Itt lathato a kijelzo, rajta a hibas homerseklettel

Kerdesem, hogy hol helyezkedik el pontosan a kulso homerseklet szenzor, illetve hogy mit kellene ellenoriznem, van-e otletetek a hiba megoldasara? Szervizben mar voltam generator hiba miatt, egy diodat 40 ezerert csereltek ki es 2 hetig volt naluk a kocsi, nem szeretnek ilyen miatt hozzajuk fordulni, csak ha en magam vegkepp nem tudom megoldani.

Ha van valakinek otlete, nagyon megkoszonnem ha itt megosztana velem/velunk.

Peter

Hali az érzékelő az első lökhárítóban van benne kb a klima azaz ha szemből nézed akkor a külső venti alsó sarkával szemben. Kb a lökhárító közepén van. Egy csati aminek csak vége van :blink: Valszeg a szenzorod kieshetett és nekiér a hűtőnek vagy még lehet hogy belefolyt a viz esetleg tönkre ment :rolleyes: Egy ilyen cucc 5 körül van és magad is tudod cserélni. Talán átmeneti megoldásként jó lehet hogy lehúzod a csatit. Ugyanis ekkor 3 vizszintes csik lesz, ezért remélhetőleg külső jel hiányában fogsz tudni fűteni Hi mód nélkül is.

Link to comment
Megosztás:

Hali az érzékelő az első lökhárítóban van benne kb a klima azaz ha szemből nézed akkor a külső venti alsó sarkával szemben. Kb a lökhárító közepén van. Egy csati aminek csak vége van :blink: Valszeg a szenzorod kieshetett és nekiér a hűtőnek vagy még lehet hogy belefolyt a viz esetleg tönkre ment :rolleyes: Egy ilyen cucc 5 körül van és magad is tudod cserélni. Talán átmeneti megoldásként jó lehet hogy lehúzod a csatit. Ugyanis ekkor 3 vizszintes csik lesz, ezért remélhetőleg külső jel hiányában fogsz tudni fűteni Hi mód nélkül is.

Koszi szepen a gyors es kimerito valaszt, Allah fenyeskedjek feletted utjaidon:) Szoval ha lehuzom, akkor jol gondolom hogy a motor hutese es minden mas attol meg rendben lesz? Ez csak a klima es a kijelzo szamara fontos szenzor?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.