Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok

Lenne egy kérdésem.Ha essős időben használom a gépet és este leteszem,majd másnap elindulok vele és fékezek a dobfék felől kuszoló hangot hallok.Ezt kb 2-3 fékezésig csinálja utánna elhalgat.Másnak is csinál ilyet a gép?

igen nekem is ilyen, szerintem mkinek...

ez normális, nyugi :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Lenne egy kérdésem.Ha essős időben használom a gépet és este leteszem,majd másnap elindulok vele és fékezek a dobfék felől kuszoló hangot hallok.Ezt kb 2-3 fékezésig csinálja utánna elhalgat.Másnak is csinál ilyet a gép?

Nekem nem csak esőbe, elég ha -5 körül van a hőmérséklet

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Lenne egy kérdésem.Ha essős időben használom a gépet és este leteszem,majd másnap elindulok vele és fékezek a dobfék felől kuszoló hangot hallok.Ezt kb 2-3 fékezésig csinálja utánna elhalgat.Másnak is csinál ilyet a gép?

ilyenkor a fékfelületen vékony oxidréteg keletkezik, ami 2-3 fékezés alatt lekopik. Normális, sztem mindenki tapasztalja.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Engem is utolért a gyújtáskimaradás probléma.(G Astra Caravan 1,6 16V)

Tünetek: üzemmeleg motornál terhelés alatt 1500-2500 fordulat között kihagy a gyújtás valamelyik hengeren. Hidegen nem, melegen állóhelyben felpörgetve sem csinálja. Folyamatos gázadásnál húz rendesen, de ha lépésben kell haladni a forgalomban vagy ebben a fordulatszám tartományban kell tartani a sebességet, ugrál a jószág.

Amit tettem: vezérműszij csere (aktuális volt, nem a probléma miatt cseréltettem, szerelés előtt is rángatott, tehát nem a szerelőt kell elintézni)

Gyertya csere, mivel régen cseréltem légszűrőt így azt is...

A vezérműszij cserélő szakember a gyújtástrafót jelölte meg hibaként 90%-ban, na ez megdőlt, mert ráraktam a cimborám trafóját, ugyanezt csinálta.

Tettem a benzinbe injektor tisztítót, kihajtottam belőle.

AGR szelepet leszedtem, megmozgattam nem volt beragadva, ránézésre csak "üzemi" korom volt rajta. Amennyire tudtam kipucoltam...

Most tankoltam bele v-power raching-ot(mintha a véremet szívták volna 390-ért) meghajtottam kegyetlenül 4000 fordulatszám fölött kb 50km-t, remélem nem készültek fényképek a hatóság részéről.

Esetleg valaki tudja-e hogy mit nézzek még át, illetve a tünetek alapján be lehet-e azonosítani a hibát és esetleg távgyógyítani.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Engem is utolért a gyújtáskimaradás probléma.(G Astra Caravan 1,6 16V)

Tünetek: üzemmeleg motornál terhelés alatt 1500-2500 fordulat között kihagy a gyújtás valamelyik hengeren. Hidegen nem, melegen állóhelyben felpörgetve sem csinálja. Folyamatos gázadásnál húz rendesen, de ha lépésben kell haladni a forgalomban vagy ebben a fordulatszám tartományban kell tartani a sebességet, ugrál a jószág.

Amit tettem: vezérműszij csere (aktuális volt, nem a probléma miatt cseréltettem, szerelés előtt is rángatott, tehát nem a szerelőt kell elintézni)

Gyertya csere, mivel régen cseréltem légszűrőt így azt is...

A vezérműszij cserélő szakember a gyújtástrafót jelölte meg hibaként 90%-ban, na ez megdőlt, mert ráraktam a cimborám trafóját, ugyanezt csinálta.

Tettem a benzinbe injektor tisztítót, kihajtottam belőle.

AGR szelepet leszedtem, megmozgattam nem volt beragadva, ránézésre csak "üzemi" korom volt rajta. Amennyire tudtam kipucoltam...

Most tankoltam bele v-power raching-ot(mintha a véremet szívták volna 390-ért) meghajtottam kegyetlenül 4000 fordulatszám fölött kb 50km-t, remélem nem készültek fényképek a hatóság részéről.

Esetleg valaki tudja-e hogy mit nézzek még át, illetve a tünetek alapján be lehet-e azonosítani a hibát és esetleg távgyógyítani.

Nekem most azt ajánlották többen is, hogy e85 (ethanol) és 95-ös (először 1/3 e85 - 2/3 benzin, majd ha nincs semmi gond, fele fele). A művelet előtt benzinszűrő csere, mert az ethanol kioldaná a szűrőből a benzin által nem oldható szennyeződéseket, majd ha elhasználtad a tankot, megint szűrőcsere, mert az meg a tankból oldja ki a szmötyit, meg a kondenzvizet. Ez az ajánlók szerint nemcsak környezetkímélőbb és olcsóbb megoldás, de a teljes rendszert fényesre pucolja, anélkül, hogy ártana bárminek is. Állítólag ha ezt megcsinálod évente egyszer, király lesz a gép... Persze ha eddig a korom/koksz tartotta össze a gépet, ha kimossa az ethanol, jöhetnek elő problémák... de nagy átlagban a max fele fele keverék csak kis mértékű többletfogyasztást, elhanyagolhatóan kisebb teljesítményt, és hidegben indítási problémát (-10 alatt) okozhat. EGy próbát megér, én is meg fogom próbálni, mert a WEPP-2033 sem nagyon javított az alapjáratomon...

Esetleg van már valakinek tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

Nekem most azt ajánlották többen is, hogy e85 (ethanol) és 95-ös (először 1/3 e85 - 2/3 benzin, majd ha nincs semmi gond, fele fele). A művelet előtt benzinszűrő csere, mert az ethanol kioldaná a szűrőből a benzin által nem oldható szennyeződéseket, majd ha elhasználtad a tankot, megint szűrőcsere, mert az meg a tankból oldja ki a szmötyit, meg a kondenzvizet. Ez az ajánlók szerint nemcsak környezetkímélőbb és olcsóbb megoldás, de a teljes rendszert fényesre pucolja, anélkül, hogy ártana bárminek is. Állítólag ha ezt megcsinálod évente egyszer, király lesz a gép... Persze ha eddig a korom/koksz tartotta össze a gépet, ha kimossa az ethanol, jöhetnek elő problémák... de nagy átlagban a max fele fele keverék csak kis mértékű többletfogyasztást, elhanyagolhatóan kisebb teljesítményt, és hidegben indítási problémát (-10 alatt) okozhat. EGy próbát megér, én is meg fogom próbálni, mert a WEPP-2033 sem nagyon javított az alapjáratomon...

Esetleg van már valakinek tapasztalata?

Én anno kísérleteztem e85-el, azt hiszem 2 teljes tankot mentem el, fele e85 fele benzinnel. Gondot nem okozott, csak felugrott a fogyasztás

8-ról 10 fölé, meg ha kezdett kifogyni a tank akkor kivillant a motor diag lámpa és 4000-es fordulat felett egy pillantra megtorpant de utána

gyorsult tovább.Viszont visszaálltam tiszta benzinre és akkor jobb lett pont az alkoholos tisztulás miatt. én csak erre használom évente egyszer,

de utána benzinszűrő csere szigorúan.

Link to comment
Megosztás:

Nem trutyis a nivópálca. Ugy nézki hogy egyelőre megusztam a dolgot ugyanis a szerelőnek is az a véleménye hogy nem hengerfejes a kocsi.Minden estre azért csinál egy olajcserét és kartel tisztitást mosóolajjal, és lecseréljük a hütővizet is mivel hogy aluminium a block nem mindegy hogy milyen minőségü a hütővíz.Hát egyelőre ennyi és további figyelemmel követem a fórumot. :lol:

Szia!

Nekem 2008 telén jelentkezett ugyan az a tünet ami neked is, hogy a beöntőnél majonéz szerű fehér trutyi. Nagyon sokat hazsnáljuk az autót 2-3 km-es szakaszokon. Hosszas fórum olvasás után elmentem egy csapágy boltba és vettem "o" gyűrűt bele. Kicseréltem és még azon a télen eltünt belőle a trutyi és idén télen se jelentkezett többé. Na ezt jól leirtam. icon4.gif

A mérete ha esetleg kell:

Külső átmérő: 45mm, belső átmérő: 38 mm, a gyűrű keresztmetszete 4 mm.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem 2008 telén jelentkezett ugyan az a tünet ami neked is, hogy a beöntőnél majonéz szerű fehér trutyi. Nagyon sokat hazsnáljuk az autót 2-3 km-es szakaszokon. Hosszas fórum olvasás után elmentem egy csapágy boltba és vettem "o" gyűrűt bele. Kicseréltem és még azon a télen eltünt belőle a trutyi és idén télen se jelentkezett többé. Na ezt jól leirtam. icon4.gif

A mérete ha esetleg kell:

Külső átmérő: 45mm, belső átmérő: 38 mm, a gyűrű keresztmetszete 4 mm.

Ha az olajsapka tömítőgyűrűre gondolsz, lehet kapni autósboltokban, én ma vettem 140 Ft-ért GM kódja: 90448217. Én minden olajcserénél cserélem, így sosem olajgőzös a beöntőnyílás környéke.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem 2008 telén jelentkezett ugyan az a tünet ami neked is, hogy a beöntőnél majonéz szerű fehér trutyi. Nagyon sokat hazsnáljuk az autót 2-3 km-es szakaszokon. Hosszas fórum olvasás után elmentem egy csapágy boltba és vettem "o" gyűrűt bele. Kicseréltem és még azon a télen eltünt belőle a trutyi és idén télen se jelentkezett többé. Na ezt jól leirtam. icon4.gif

A mérete ha esetleg kell:

Külső átmérő: 45mm, belső átmérő: 38 mm, a gyűrű keresztmetszete 4 mm.

Nem hiszem, hogy a beöntő nyílásnál megy be a pára, hanem az olajtér szellőztetésénél illetve a kipufogógázból a gyűrűk mellett meg erre-arra szivárog le és csapódik ki a hideg alkatrészeken, utána pedig nem melegszik fel az olaj annyira, hogy vissza kipárologjon az olajból. Bár érdekes amit írsz, hogy a tömítéscserével megszűnt, de ha a tömítés enged, akkor nem szivárogna kifele is az olaj?

Link to comment
Megosztás:

Ma kiakartam tisztogatni egeret..... lehet én vagyok vak.... de nem találom :lol:

Ha felelhető egy kép róla hol van légyszi osszátok meg velem

Meg az alapjárati motort is kikaptam.... az is bevan álva elég rendesen. mennyibe kerülhet egy olyan?

Alapjárati motor 0826550 5456ft (csergő)

Link to comment
Megosztás:

Ha az olajsapka tömítőgyűrűre gondolsz, lehet kapni autósboltokban, én ma vettem 140 Ft-ért GM kódja: 90448217. Én minden olajcserénél cserélem, így sosem olajgőzös a beöntőnyílás környéke.

Igen arra gondoltam. Én is valahogy ennyiért vettem, bár nekem nem volt olajgőzös a beöntősapka körül, meg én nem gyári méret alapján vettem, hanem tolómérővel megmértem és picit nagyobb keresztmetszetűt vettem.

Nem hiszem, hogy a beöntő nyílásnál megy be a pára, hanem az olajtér szellőztetésénél illetve a kipufogógázból a gyűrűk mellett meg erre-arra szivárog le és csapódik ki a hideg alkatrészeken, utána pedig nem melegszik fel az olaj annyira, hogy vissza kipárologjon az olajból. Bár érdekes amit írsz, hogy a tömítéscserével megszűnt, de ha a tömítés enged, akkor nem szivárogna kifele is az olaj?

Annyira nem vágom ezt a motort, nem vagyok autó szerelő, csak a saját verdám bütykölöm. Az aki gyakran szerelgeti az biztos jobban tudja és én nem is állok le vitatkozni vele. nem tudom, hogy honnan került oda a trutyi, de a csere óta a második tél múlik el, és szerencsére azóta nem jelentkezik.

Én csak tapasztalatként írtam le. 100 Ft-os beruházás. Egy próbát megért.

Link to comment
Megosztás:

HELP Urak.

Most jöttem fel, mert nem indul ez a tetű.

Ma már mentem vele probléma nem volt vele.

Mentünk volna de ő azt mondta nem.

A csorósági jelző már világított ,az ámitó gép szerint 5 liter,átszaladtam vettem még bele 6-ot.

Így lett a gép szerint 13 (valaki megint nem tud számolni)

Hibakód nincs.

35300km

Z14XEP

Lilla köd:Bazi nagy.

Valaki, valami?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.