Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

ASTRA G: a hátsó- utastéri - ajtókilincs nem mindig működik,emelgetés után többszöri kisérlet után nyillik csak ki. E jelenség télen van nyáron nincs gond vele. Ki tud ebben okosat mondani mi a teendő? kenetlen,de hol kell hozzáférni?

Én nem rég szedtem szét a központi zár miatt. az egész zárszerkezet 1 tömbön van. 3 csavar fogja. a kilincs egy sima tolórúd köti össze a zárszerkezettel. Igy gondolom a szerkezetnél lehet vmi gond.

szerk: lekell kapni a kárpitot, onnét lehet látni nagyjából mindent. de ha nem, nem bonnyi levenni, lekell kötni a 2 bowdent, van 3 csavar az ajtó oldalába, azt kicsavarni és komplett kijön az egész szerkezet

Link to comment
Megosztás:

Ok, köszönöm a részletes leírást. Utánanézek mely sprayek felelnek meg a fenti leírásodnak. Persze ha van egy konkrét amit könnyen betudok szerezni azt megköszönöm.

Csak holnapra tudok adni konkrét választ hogy mit használtam mert bent van a munkahelyemen.De ha megfelel holnap megírom hogy mit használtam.

Link to comment
Megosztás:

Meggyógyult!!! :lol:

-Felhív opel assistanance

-20perc múlva megérkezik autóklubos autó

-körbenéz,bizti ok,relé ok,üzemanyagnyomás nincs!!

-előkerül a gumi kalapács megütögeti az ac fedelét a hátsó ülés alatt.

-elindul a 90 ló

-itt írd alá,meg itt is.

-szevasz

(kb10-15 perc)

De az ac cserés lesz,még jó hogy garis :(

Köszi a segítséget mindenkinek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Meggyógyult!!! :D

-Felhív opel assistanance

-20perc múlva megérkezik autóklubos autó

-körbenéz,bizti ok,relé ok,üzemanyagnyomás nincs!!

-előkerül a gumi kalapács megütögeti az ac fedelét a hátsó ülés alatt.

-elindul a 90 ló

-itt írd alá,meg itt is.

-szevasz

(kb10-15 perc)

De az ac cserés lesz,még jó hogy garis :D

Köszi a segítséget mindenkinek. :lol:

na, csak a fő gyanúsítottam volt a hibás :lol: Mondott valamit, hogy miért? Típushiba? Vagy az már nincs benne az assistance szolgáltatásban? :( azért ez kísértetiesen emlékeztet az ezerkecske időszakra: 1500 a javítás, mert 200 a kalapácsütés, 1300 meg azért hogy tudtam hova... :D

Más: jobban megnéztem ezt az ékszíj feszítőt, és nagyon úgy tűnik, hogy már ahhoz is le kell szedni a bakot, ha csak lazítani/feszíteni akarom... pont nem tudom ráhúzni a 11-es fejet-kulcsot a bak miatt...

***

Link to comment
Megosztás:

Meggyógyult!!! :D

-Felhív opel assistanance

-20perc múlva megérkezik autóklubos autó

-körbenéz,bizti ok,relé ok,üzemanyagnyomás nincs!!

-előkerül a gumi kalapács megütögeti az ac fedelét a hátsó ülés alatt.

-elindul a 90 ló

-itt írd alá,meg itt is.

-szevasz

(kb10-15 perc)

De az ac cserés lesz,még jó hogy garis :D

Köszi a segítséget mindenkinek. :lol:

Szia, Elek :lol:. 2 dolgot akartam mondani - kérdezni, de látom, közben meggyógyult. mind1, azért megteszem: Fék-gáz módszerrel nálad a kivillogtatás nem megy? (elektronyos a gázpedálod?) hibakóddal minden sokkal könnyebb... Nálam detto ugyanez volt, indítóztam, nem indult: nálam az immo volt a ludas, kicsit kimozdult a helyéről a bicskakulcsból. Végülis látom, megoldódott, aminek örülök, de esetleg ezekre is lehet gondolni. Fő, h dübörög a tengersok ló :(

Link to comment
Megosztás:

Szia, Elek :lol:. 2 dolgot akartam mondani - kérdezni, de látom, közben meggyógyult. mind1, azért megteszem: Fék-gáz módszerrel nálad a kivillogtatás nem megy? (elektronyos a gázpedálod?) hibakóddal minden sokkal könnyebb... Nálam detto ugyanez volt, indítóztam, nem indult: nálam az immo volt a ludas, kicsit kimozdult a helyéről a bicskakulcsból. Végülis látom, megoldódott, aminek örülök, de esetleg ezekre is lehet gondolni. Fő, h dübörög a tengersok ló :(

Dani ,szerinted kell nekem kivillogtatós módszer..... :lol:

egyébként villanypedál van.

És csak szombatig bírja ki amíg elviszem szervizbe ,már mint az ac.

Link to comment
Megosztás:

na, csak a fő gyanúsítottam volt a hibás :lol: Mondott valamit, hogy miért? Típushiba? Vagy az már nincs benne az assistance szolgáltatásban? :lol: azért ez kísértetiesen emlékeztet az ezerkecske időszakra: 1500 a javítás, mert 200 a kalapácsütés, 1300 meg azért hogy tudtam hova... :(

Más: jobban megnéztem ezt az ékszíj feszítőt, és nagyon úgy tűnik, hogy már ahhoz is le kell szedni a bakot, ha csak lazítani/feszíteni akarom... pont nem tudom ráhúzni a 11-es fejet-kulcsot a bak miatt...

***

Igen az a sunyi dög,meg ilyen autót hogy benya nélkül nem megy. :D

Én nem is néztem hogy hogy lehet hozzá férni.

És az nem torxdugó?

Link to comment
Megosztás:

Dani ,szerinted kell nekem kivillogtatós módszer..... :lol:

egyébként villanypedál van.

És csak szombatig bírja ki amíg elviszem szervizbe ,már mint az ac.

Akkor remélem kibírja addig! Az F-fel anno egy csalitos hegyi útról tolattam lefelé és alul valami gaz beakadt a tank környékén lévő AC-pumpába és széthúzta. Azonnal leállt a kocsi, nem indult. Na, amíg megtaláltuk a hibát, nem volt semmi! (persze nem vagyok szaki, úgyhogy kellett agyalnom rendesen) A sárga angyalt is kihívtuk már (szerencsére le tudtam mondani), mire megtaláltam a hibát, alámásztam és összeszigszalagoztam.... Neked lehet, h ennél többről van szó, de gondolom a Gnél már másképp oldották meg...

Link to comment
Megosztás:

Akkor remélem kibírja addig! Az F-fel anno egy csalitos hegyi útról tolattam lefelé és alul valami gaz beakadt a tank környékén lévő AC-pumpába és széthúzta. Azonnal leállt a kocsi, nem indult. Na, amíg megtaláltuk a hibát, nem volt semmi! (persze nem vagyok szaki, úgyhogy kellett agyalnom rendesen) A sárga angyalt is kihívtuk már (szerencsére le tudtam mondani), mire megtaláltam a hibát, alámásztam és összeszigszalagoztam.... Neked lehet, h ennél többről van szó, de gondolom a Gnél már másképp oldották meg...

Eccerüen nem indult el az ac.

Megütögette és ment is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor remélem kibírja addig! Az F-fel anno egy csalitos hegyi útról tolattam lefelé és alul valami gaz beakadt a tank környékén lévő AC-pumpába és széthúzta. Azonnal leállt a kocsi, nem indult. Na, amíg megtaláltuk a hibát, nem volt semmi! (persze nem vagyok szaki, úgyhogy kellett agyalnom rendesen) A sárga angyalt is kihívtuk már (szerencsére le tudtam mondani), mire megtaláltam a hibát, alámásztam és összeszigszalagoztam.... Neked lehet, h ennél többről van szó, de gondolom a Gnél már másképp oldották meg...

Szerintem vagy a szűrődet, vagy a benzincsövet szabta szét valami, mert az benzinszivattyú a tankban van beépítve, megközelíteni csak az utastér felől lehet.

Alul nincs semmi...

Amúgy nem ez az első, hogy megállnak, gondolom a jó minőségű vizezett üzemanyagok is ludasak lehetnek ebben ( is ) , meg a sok " gyújtáshibában " is.

Bár garancia időben még azért ritkán adják meg magukat, 10évtől kezdve inkább...

Link to comment
Megosztás:

Nagyon jó ez az oldal, csak valamiért nem megy a grafikus rész... letöltöm ezt a ProQuest linkes vackot, de nem akar feltelepedni, valami Java hibára hivatkozva. Több gépen próbáltam, mindenhol ugyanezt csinálja (WinXP). Valaki túljutott valahogy ezen?

Gondolom Mozillán próbáltad. Exploreren?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem vagy a szűrődet, vagy a benzincsövet szabta szét valami, mert az benzinszivattyú a tankban van beépítve, megközelíteni csak az utastér felől lehet.

Alul nincs semmi...

Amúgy nem ez az első, hogy megállnak, gondolom a jó minőségű vizezett üzemanyagok is ludasak lehetnek ebben ( is ) , meg a sok " gyújtáshibában " is.

Bár garancia időben még azért ritkán adják meg magukat, 10évtől kezdve inkább...

Igen ez nekem is fura hogy ennyi idősen és ennyi kilométerrel előjön egy ilyen probléma.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem vagy a szűrődet, vagy a benzincsövet szabta szét valami, mert az benzinszivattyú a tankban van beépítve, megközelíteni csak az utastér felől lehet.

Alul nincs semmi...

Amúgy nem ez az első, hogy megállnak, gondolom a jó minőségű vizezett üzemanyagok is ludasak lehetnek ebben ( is ) , meg a sok " gyújtáshibában " is.

Bár garancia időben még azért ritkán adják meg magukat, 10évtől kezdve inkább...

Mondtam, nem vagyok szaki. De: az autó alján, a hátsó ülés alatt volt egy csoki- csatlakozó, az jött szét. Azt dugtam és szigszalagoztam össze. Én az AC-pumpára tippeltem, mivel a tank környékén volt... az is lehet, h csak utólagos valami volt, nem tudom, a csatlakozó összedugása után ment a kocsi (évekig :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Újra előkerült a probléma. 2 hétig bírta. Reggel elindulok, 2-300 m után (mindíg ugyan annyinál, mert ugyan ott kezd el döglődni, mikor a körforgalomnál kinyomom a kuplungot) kuplung kinyom, leáll, alig akar újra indulni. Ha elindul is csak 3 henger megy és nem pörög fel a motor hiába nyomom a gázt. Max 1500-2000-ig. Csinálja ezt addig még be nem melegszik. 2-3 km. Utána jó. Rohadt idegesítő mikor a forgalomban egyszer csak megáll. Valakinek van rá valami ötlete? És persze nincs hibakód, nehogy már egyszerű legyen. Gondoltam rá, hogy volt benne 1x etanol, lehet kioldott sok retket és s szűrő el van dugulva. De akkor nem mindíg ugyan ott csinálná és nem múlna el melegen, hanem véletlenszerű lenne.

Remélem valakinem van ötlete. Nagyon megköszönném és hálás lennék érte.

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ez a fajta hiba nálam is előfordul ami Atisnál,csak annyi különbséggel hogy melegen is ugyan úgy leáll amikor kuplungolok!Egy ideig nem csinálta de tegnap ujra elkezdte!Annyi leállás ,ahányszor kanyarodtam!Nem tudom mitöl van...senki nem tudja! :lol:

Másik dolog ami érdekelne: Az EGR szelepet ha lezárom egy tele tömítéssel akkor elindul pöccre,ha az eredeti tömítést teszem alá akkor kb. 5-7mp-ig indítóznom kell!A szeleppel van a probléma?

A kuplungoláskor való leállás akkor is jelentkezik ha a szelep le van zárva!

Ha valaki tud valami okosat akkor légyszives segítsetek!

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ez a fajta hiba nálam is előfordul ami Atisnál,csak annyi különbséggel hogy melegen is ugyan úgy leáll amikor kuplungolok!Egy ideig nem csinálta de tegnap ujra elkezdte!Annyi leállás ,ahányszor kanyarodtam!Nem tudom mitöl van...senki nem tudja! :lol:

Másik dolog ami érdekelne: Az EGR szelepet ha lezárom egy tele tömítéssel akkor elindul pöccre,ha az eredeti tömítést teszem alá akkor kb. 5-7mp-ig indítóznom kell!A szeleppel van a probléma?

A kuplungoláskor való leállás akkor is jelentkezik ha a szelep le van zárva!

Ha valaki tud valami okosat akkor légyszives segítsetek!

Köszönöm előre is!

Valószínűleg annyira elretkesedett, hogy nem tud lezárni az egérben a szelep.

"Fagyizáson" túl vagy?

Link to comment
Megosztás:

Mit is jelent pontosan a "fagyizás"?

Szia! Idézek

Ez a fehérvári fagyizós dolog lassan szállóige itt a fórumon, a lényege annyi hogy keress egy nagyjából 50km-nyi autópályaszakaszt és azon menj végig az autóval úgy hogy a fordulatszámot végig olyan 5000 körül tartod (mivel ez ötödikben igencsak 160 km/h feletti sebességnek felel meg és itt senki nem kérhet téged arra hogy szándékosan szegd meg a KRESZ előírásait, ezért nyugodtan mehetsz negyedikben is, a lényeg a huzamosabb ideig magas fordulaton pörgetett motor), ez majd kiégeti a lerakódásokat a folytószelepből és a motorból. Mivel az ötlet első felvetője budapesti illetőségű volt, kézenfekvőnek tűnt hogy a fehérvári fagyizást ajánlja, ha már a két említett település között adott az autópálya és a távolság is nagyjából megfelelő (bár azt nem tudom hogy a fagyi mennyire jó fehérváron ), így lett aztán szállóige a "fehérvári fagyizás".

Ezt a fajta kezelést amúgy nézetem szerint nem árt mondjuk félévente egyszer elkövetni, különösen akkor ha egyébként szinte csak városban és/vagy alacsony fordulatú kímélő üzemmódben van használva az autó.

Szia

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.