Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nem trutyis a nivópálca. Ugy nézki hogy egyelőre megusztam a dolgot ugyanis a szerelőnek is az a véleménye hogy nem hengerfejes a kocsi.Minden estre azért csinál egy olajcserét és kartel tisztitást mosóolajjal, és lecseréljük a hütővizet is mivel hogy aluminium a block nem mindegy hogy milyen minőségü a hütővíz.Hát egyelőre ennyi és további figyelemmel követem a fórumot. :lol:

a gyári hűtővizet nem kell cserélgetni. Bár, ahogy gondolod.

Nagyon jó ez az oldal, csak valamiért nem megy a grafikus rész... letöltöm ezt a ProQuest linkes vackot, de nem akar feltelepedni, valami Java hibára hivatkozva. Több gépen próbáltam, mindenhol ugyanezt csinálja (WinXP). Valaki túljutott valahogy ezen?

java hiba? Akkor tegyél fel javat.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Idézek

Ez a fehérvári fagyizós dolog lassan szállóige itt a fórumon, a lényege annyi hogy keress egy nagyjából 50km-nyi autópályaszakaszt és azon menj végig az autóval úgy hogy a fordulatszámot végig olyan 5000 körül tartod (mivel ez ötödikben igencsak 160 km/h feletti sebességnek felel meg és itt senki nem kérhet téged arra hogy szándékosan szegd meg a KRESZ előírásait, ezért nyugodtan mehetsz negyedikben is, a lényeg a huzamosabb ideig magas fordulaton pörgetett motor), ez majd kiégeti a lerakódásokat a folytószelepből és a motorból. Mivel az ötlet első felvetője budapesti illetőségű volt, kézenfekvőnek tűnt hogy a fehérvári fagyizást ajánlja, ha már a két említett település között adott az autópálya és a távolság is nagyjából megfelelő (bár azt nem tudom hogy a fagyi mennyire jó fehérváron ), így lett aztán szállóige a "fehérvári fagyizás".

Ezt a fajta kezelést amúgy nézetem szerint nem árt mondjuk félévente egyszer elkövetni, különösen akkor ha egyébként szinte csak városban és/vagy alacsony fordulatú kímélő üzemmódben van használva az autó.

Szia

Szia!

Köszi az infót! Én meg már azt hittem hogy le kell fagyasztanom freonnal a szelepet,majd hozzávagdosni a betonfalnak és utána belevizelni hogy olvadjon ki! :lol:

Most azon gondolkozom hogy itt a környéken hol van kb.ekkora szakasz! Pályán csak Hegyeshalom-Győr 81.es lehajtó közötti szakasz jöhet szóba!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszi az infót! Én meg már azt hittem hogy le kell fagyasztanom freonnal a szelepet,majd hozzávagdosni a betonfalnak és utána belevizelni hogy olvadjon ki! :lol:

Most azon gondolkozom hogy itt a környéken hol van kb.ekkora szakasz! Pályán csak Hegyeshalom-Győr 81.es lehajtó közötti szakasz jöhet szóba!

Jó,azért nem kell annyira szó szerint venni,hogy csak autópályán lehet meghajtani.

Isteni szerencse,hogy uhuhu épp a Fehérvári fagyizást ajánlotta,mert képzeljük csak el mi van

akkor,ha ő pont a Saint-Tropes-i fagyit szereti?(Esetleg a Tokyo-it) :( Most akkor mindenki

a francia autópálya szakaszokat nézegeti,hogy lehet oda eljutni.

Vagy pl. nekem mennyit kellene menni Székesfehérvárig.

Szóval viccen kívül a lényeg az,hogy hosszabb 50-100 km-es távon, magasabb -4000 fordulat -

körül menjen a motor,hogy a lerakódások kiégjenek.

Ezt nem muszáj 5.-ben 160-nál megtenni lehet 4.ben is autózni.(vagy 3/2/1 :lol: aki bírja)

Csak nehogy úgy járjunk,mint az amerikai túrista aki Pestre érkezve autót (Citroen) bérelt

és lehajtott vele Pécsre egyesben,mert azt hitte automata.

Pécsre érve elovadt a motorborítás a motor megfőtt.Ez nem kamu,ha lesz ma időm

megkeresem a képet is a motorról.

ui. már megint jól elnyujtottam.

Link to comment
Megosztás:

Jó,azért nem kell annyira szó szerint venni,hogy csak autópályán lehet meghajtani.

Isteni szerencse,hogy uhuhu épp a Fehérvári fagyizást ajánlotta,mert képzeljük csak el mi van

akkor,ha ő pont a Saint-Tropes-i fagyit szereti?(Esetleg a Tokyo-it) :lol: Most akkor mindenki

a francia autópálya szakaszokat nézegeti,hogy lehet oda eljutni.

Vagy pl. nekem mennyit kellene menni Székesfehérvárig.

Szóval viccen kívül a lényeg az,hogy hosszabb 50-100 km-es távon, magasabb -4000 fordulat -

körül menjen a motor,hogy a lerakódások kiégjenek.

Ezt nem muszáj 5.-ben 160-nál megtenni lehet 4.ben is autózni.(vagy 3/2/1 :lol: aki bírja)

Csak nehogy úgy járjunk,mint az amerikai túrista aki Pestre érkezve autót (Citroen) bérelt

és lehajtott vele Pécsre egyesben,mert azt hitte automata.

Pécsre érve elovadt a motorborítás a motor megfőtt.Ez nem kamu,ha lesz ma időm

megkeresem a képet is a motorról.

ui. már megint jól elnyujtottam.

http://index.hu/bulvar/0725hoax

Link to comment
Megosztás:

Jó,azért nem kell annyira szó szerint venni,hogy csak autópályán lehet meghajtani.

Isteni szerencse,hogy uhuhu épp a Fehérvári fagyizást ajánlotta,mert képzeljük csak el mi van

akkor,ha ő pont a Saint-Tropes-i fagyit szereti?(Esetleg a Tokyo-it) :lol: Most akkor mindenki

a francia autópálya szakaszokat nézegeti,hogy lehet oda eljutni.

Vagy pl. nekem mennyit kellene menni Székesfehérvárig.

Szóval viccen kívül a lényeg az,hogy hosszabb 50-100 km-es távon, magasabb -4000 fordulat -

körül menjen a motor,hogy a lerakódások kiégjenek.

Ezt nem muszáj 5.-ben 160-nál megtenni lehet 4.ben is autózni.(vagy 3/2/1 :lol: aki bírja)

Csak nehogy úgy járjunk,mint az amerikai túrista aki Pestre érkezve autót (Citroen) bérelt

és lehajtott vele Pécsre egyesben,mert azt hitte automata.

Pécsre érve elovadt a motorborítás a motor megfőtt.Ez nem kamu,ha lesz ma időm

megkeresem a képet is a motorról.

ui. már megint jól elnyujtottam.

Most csak itt tudok akkora távot lenyomni, mert nincs időm elmenni franciákhoz St. Tropesbe! :( De ha lesz egy kis időm,akkor elugrok egy tavaszi délutánon! :D

Amúgy hallottam ezt a túrista dolgot én is,sőt azt a motort is láttam amit kinyírt!Haverom küldte el a képet a pesti Arval kölcsönző cégtöl,durva volt....

Link to comment
Megosztás:

Én a mai napig ugy tudtam, hogy igaz a hír, 4 képet is láttam a "motorrol" köztük ezt is ami a cikkben volt!

Na de mindegy,ha nem azért égett ki mert balf...sz volt a turista akkor azért mert francia! :lol:

A Peugeot pl. amint kijön a gyárbol elveszti a futómü garit! 0km. a gari rá! :lol: Ez ám a nem semmi! :( Sosem vennék francia kocsit!

Link to comment
Megosztás:

Én a mai napig ugy tudtam, hogy igaz a hír, 4 képet is láttam a "motorrol" köztük ezt is ami a cikkben volt!

Na de mindegy,ha nem azért égett ki mert balf...sz volt a turista akkor azért mert francia! :lol:

A Peugeot pl. amint kijön a gyárbol elveszti a futómü garit! 0km. a gari rá! :lol: Ez ám a nem semmi! :( Sosem vennék francia kocsit!

Picco!

Ne rontsd a renomédat. Először benyalod a 4 képet aztán meg megfejeled ezzel a gari elvesztéses szöveggel?

Mikulással hogy állsz? Hiszed még?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni egy eléggé idegesítő problémámmal kapcsolatban, hátha valaki tapasztalt már hasonlót. Az autó Astra G 1,8 benzines és kb. minden 10.000-dik kilométer után "eljátssza velem azt", hogy bedöglik a vezérmű-tengely jeladó. Felteszik gépre, minden érték rendben van, nem mutat semmi hibát, közben meg rohadtul nem megy az autó, mintha a fele lóerő elment volna belőle. Aztán ahogy kicserélik a jeladót, megint rendben van a következő kb. 10.000 kilométeren. Annyit még hozzátennék, hogy az autó gázos és lehet, hogy ez is bekavar, de már rohadtul unom, hogy a szerelő a "gázra mutogat", a gázos meg elküld, mert addig úgyse tud csinálni semmit, amíg benzinen nincs rendben. Ami még érdekes, hogy amikor a jeladó rossz, gázon se megy az autó, amikor meg ki van cserélve, rögtön tökéletes gázon is. Előre is kösz mindenkinek, aki segíteni tud, akár egy értelmes szerelő nevével, címével Kecskeméten vagy a környékben.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni egy eléggé idegesítő problémámmal kapcsolatban, hátha valaki tapasztalt már hasonlót. Az autó Astra G 1,8 benzines és kb. minden 10.000-dik kilométer után "eljátssza velem azt", hogy bedöglik a vezérmű-tengely jeladó. Felteszik gépre, minden érték rendben van, nem mutat semmi hibát, közben meg rohadtul nem megy az autó, mintha a fele lóerő elment volna belőle. Aztán ahogy kicserélik a jeladót, megint rendben van a következő kb. 10.000 kilométeren. Annyit még hozzátennék, hogy az autó gázos és lehet, hogy ez is bekavar, de már rohadtul unom, hogy a szerelő a "gázra mutogat", a gázos meg elküld, mert addig úgyse tud csinálni semmit, amíg benzinen nincs rendben. Ami még érdekes, hogy amikor a jeladó rossz, gázon se megy az autó, amikor meg ki van cserélve, rögtön tökéletes gázon is. Előre is kösz mindenkinek, aki segíteni tud, akár egy értelmes szerelő nevével, címével Kecskeméten vagy a környékben.

Talán szerelő ügyben tud segíteni JOhnny ,Ő kecskeméti.

Keresd Őt a fórumon.Vagy privibe.

Link to comment
Megosztás:

Ma olvastam azt a cetlit amit a sárga angyal adott.

Hibás alkatrész: AC pumpa

A hiba: Mechanikai

Megoldás: Ráhatás ( :lol: :( )

Ma reggel beindítom ,szépen ketyeg

Lehúzom a jeget.

Mellettem valaki beindított egy olajkályhát

Nem hallottam amikor az enyém megállt ,csak tűnt fel amikor benéztem és világított a két piros.

Rohadjmeg ,majd RÁHATÁSSAL elindítottam :D

Bányából haza fele szintén rászámoltam. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ma olvastam azt a cetlit amit a sárga angyal adott.

Hibás alkatrész: AC pumpa

A hiba: Mechanikai

Megoldás: Ráhatás ( :lol: :( )

Ma reggel beindítom ,szépen ketyeg

Lehúzom a jeget.

Mellettem valaki beindított egy olajkályhát

Nem hallottam amikor az enyém megállt ,csak tűnt fel amikor benéztem és világított a két piros.

Rohadjmeg ,majd RÁHATÁSSAL elindítottam :D

Bányából haza fele szintén rászámoltam. :lol:

Ezt próbáltad?

Múkogggy!!

Link to comment
Megosztás:

Víg napot cartársak

Olyan kérdésem lenne hogy az normális az astranál,hogy tegnap letettem a csillag garázsba ma reggel letekertem a kiegyenlító tartáy kupaklyát és egy hatalmasat sziszent

ez mitől lehet? aggodnom kelenne vagy nyugott maradhatok?

:lol:

Nálam is szisszen minden alkalommal... bár az én hűtőm csöpög.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

de úgy hogy ellőtte órákig nem használtad az autót

Igen az. Amikor hideg, és szisszen, akkor vákuum van a rendszerben, és a sapka levételekor egyenlítődik ki a nyomás. Mondjuk van a sapkán 2 szelep, az egyik feladata a levegő beengedése, a másiké a túlnyomás kiengedése. Persze mindez előre kalibrált értékeken.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. A bnőm kocsija kekeckedik vele. Nem Opel, de ezért ne kövezettek meg off sko fa on. Szoval olyat csinál, hogy indításnál főleg mikor a nagy hidegek voltak, felpörgött a motor 2000-2500-ig. Aztán vissza is áll. Kigyullad a sárga lámpa is, csak nem tudom abból hogy lehet kilovasni. Így látatlanba van-e valakinek valami ötlete? Megköszönném nagyon. Egyébként semmi más tünet, baj nincs.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.