Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szasztok!

Haver Z14XEP-je (45000km-es újonnan vásárolt 2007-ben)utolsó olajcseréje óta(8000km után) habosodott neki az olaj(castrol magnatec 5w-s)lecserélte,gondolván eljárt az ideje...szintén Castrolra,de valami más tipusúra egy kicsivel drágább(ez is 5w-s)és 500km megtétele után szintén habos(epilepsziás)neki.

Valami ötlet valakinek?

Hűtőfolyadéka nem csökken,nem jár rövid távokat sem(átlag napi egy menet 10-15km egyhuzamban)

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Haver Z14XEP-je (45000km-es újonnan vásárolt 2007-ben)utolsó olajcseréje óta(8000km után) habosodott neki az olaj(castrol magnatec 5w-s)lecserélte,gondolván eljárt az ideje...szintén Castrolra,de valami más tipusúra egy kicsivel drágább(ez is 5w-s)és 500km megtétele után szintén habos(epilepsziás)neki.

Valami ötlet valakinek?

Hűtőfolyadéka nem csökken,nem jár rövid távokat sem(átlag napi egy menet 10-15km egyhuzamban)

Szerintem a 10-15 km a baj.Az elég kevés

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a 10-15 km a baj.Az elég kevés

Én 7,5et járok oda meg ugyanennyit vissza. Nekem nem habosodik! Korábban az ibizánál volt ilyen problem. Viszont azt nagyon észrevettem a kocsin ha egész heti városi tütymörgések után kimegyek páromhoz (20km) akkor utána jobban megy. Nah meg persze az akku feszem is jobb lesz :lol:

Más: múltkor kérdeztem töletek hogy ha nyikorog a kocsi eleje ha rámegyek egy fekfő rendörre. Erre kaptam is egy választ hogy be kell fújni szilikonnal. Konkrétan mit kell befújni ill hogy férek oda?

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Haver Z14XEP-je (45000km-es újonnan vásárolt 2007-ben)utolsó olajcseréje óta(8000km után) habosodott neki az olaj(castrol magnatec 5w-s)lecserélte,gondolván eljárt az ideje...szintén Castrolra,de valami más tipusúra egy kicsivel drágább(ez is 5w-s)és 500km megtétele után szintén habos(epilepsziás)neki.

Valami ötlet valakinek?

Hűtőfolyadéka nem csökken,nem jár rövid távokat sem(átlag napi egy menet 10-15km egyhuzamban)

Hol volt az a habos olaj?Lenn a teknőben vagy a sapkánál fenn?

A 10-15 km ,nem sok (főleg ha városi)annyi alatt be sem melegszik igazán a motor és a pára sem tűnik el.

Más: múltkor kérdeztem töletek hogy ha nyikorog a kocsi eleje ha rámegyek egy fekfő rendörre. Erre kaptam is egy választ hogy be kell fújni szilikonnal. Konkrétan mit kell befújni ill hogy férek oda?

Alábújsz a gépnek,megnézed a felfüggesztés hol kapcsolódik a fix részekhez,ott látsz olyan

alkatrészeket amik végén kör alakú fémrészben gumiszerű anyag van (az a szilikon) azokat próbáld befújni.

Ez most nem túl szakmai leírás,de azért próbáltam így hogy hátha így könyebb megtalálni mintha az alkatrészek neveit írom le.

Meg amúgyis hasznos,ha néha alánéz az emberfia az autónak ismerkedik vele mi -micsoda meg hátha meglát valami hibát is!

Link to comment
Megosztás:

Hol volt az a habos olaj?Lenn a teknőben vagy a sapkánál fenn?

A 10-15 km ,nem sok (főleg ha városi)annyi alatt be sem melegszik igazán a motor és a pára sem tűnik el.

Alábújsz a gépnek,megnézed a felfüggesztés hol kapcsolódik a fix részekhez,ott látsz olyan

alkatrészeket amik végén kör alakú fémrészben gumiszerű anyag van (az a szilikon) azokat próbáld befújni.

Ez most nem túl szakmai leírás,de azért próbáltam így hogy hátha így könyebb megtalálni mintha az alkatrészek neveit írom le.

Meg amúgyis hasznos,ha néha alánéz az emberfia az autónak ismerkedik vele mi -micsoda meg hátha meglát valami hibát is!

Ja, ja néha nem árt alája nézni!

Csak jelen pill. nincs saját aknám.

Egyet már csináltam, csak közben költözködtem és kissé távol került tőlem eme hasznos gödör.

Úgyhogy most tavasszal ismét aknát gyártok az új garázsomban.

Legalább nyomon lehet követni merre jártam mert mindenhol marad utánam egy akna :lol: !

Link to comment
Megosztás:

Egy szintén G Astrás haverom akivel levélben tartom a kapcsolatot írta a következőket:

"A hibajelenség a következő volt: egyszerűen leállt kb 1km után.Aztán újra lehetett indítani,hosszabb indítózás után be is indult,de a műszerfalon egy sárga autó egy szervízkulccsal világított.Mint kiderült,ez egy szükségprogram,ami átveszi a vezérlést a fogyasztás kárára.Újraindítás után a hibát törölte,de aztán újra előjött...A diagnosztikai adatoknál az eltárolt hiba,-amit nem töröl ki- főtengely impulzus jeladó hibát írt.

A diagnosztikai hibát törölték,az alkatrészt megrendeltem (utángyártott 7700FT,az eredeti BOSCH 40 ezer lett volna).Az új alkatrész beszerelése előtt újra jelentkezett a hiba,megerősítve a hibakódot.

A csere után már kb 200 km -ert tettem meg vele,a hiba nem jött elő

Kérdésem az illetékes szakcartárskhoz, hogy jól tette.-e , hogy az u.gy.-t vette meg, vagy ebben az esetben a gyáriba kellett volna inkább befektessen????

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Egy szintén G Astrás haverom akivel levélben tartom a kapcsolatot írta a következőket:

"A hibajelenség a következő volt: egyszerűen leállt kb 1km után.Aztán újra lehetett indítani,hosszabb indítózás után be is indult,de a műszerfalon egy sárga autó egy szervízkulccsal világított.Mint kiderült,ez egy szükségprogram,ami átveszi a vezérlést a fogyasztás kárára.Újraindítás után a hibát törölte,de aztán újra előjött...A diagnosztikai adatoknál az eltárolt hiba,-amit nem töröl ki- főtengely impulzus jeladó hibát írt.

A diagnosztikai hibát törölték,az alkatrészt megrendeltem (utángyártott 7700FT,az eredeti BOSCH 40 ezer lett volna).Az új alkatrész beszerelése előtt újra jelentkezett a hiba,megerősítve a hibakódot.

A csere után már kb 200 km -ert tettem meg vele,a hiba nem jött elő

Kérdésem az illetékes szakcartárskhoz, hogy jól tette.-e , hogy az u.gy.-t vette meg, vagy ebben az esetben a gyáriba kellett volna inkább befektessen????

Köszi!

:lol: Tavaly február-március környékén jött elő ez a hiba az enyémen. Eredeti BOSCH alkatrésszel lett javítva, de munkadíjjíal együtt is töredék áron.

Akkoriban alkatrész kiskernél láttam 60 eFt-os árajánlatot is.

Link to comment
Megosztás:

Az EPC mint program illegális terjesztéséről sztem se kéne beszélgetni, de mivel ez publikus (hiszen fent van a neten), sztem nyugodtan kitárgyalható.

Nem!Bár én sem vagyok modi,de bizonyos dolgokat tiszteletben kell tartani!

Ezt most uhuhu-tól idézem,amit a múltkor írt ezekre a dolgokra!

srácok,

TIS , EPC, Torrent, itt a vége.

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopi...st&p=183515

IDÉZET

mivel ez egy hivatalos klub fóruma, és a klub törekszik az Opel Southeast Europe Kft.-vel a jó kapcsolat kialakitására és/illetve megtartására, igy a fórumon hivatalos Opel álltal forgalmazott, de a kereskedelmi forgalomban nem kapható programok terjesztése, kereskedése, keresése, másolás nem lehetséges.

ezek a hozzászólások törlésre kerülnek.

megértéseteket köszönöm.

töröltem olyan 60 darab hozzászólást...

lécci ne...

torrent, opcom, tis, epc, neeee!

Link to comment
Megosztás:

Nem!Bár én sem vagyok modi,de bizonyos dolgokat tiszteletben kell tartani!

Emlékszem erre, és tiszteletben is tartom, én arra gondoltam hogy akkor most a Müllerautó honlapjáról sem lehet beszélgetni? Az hogy ott mi van és hogy az jogtiszta-e vagy sem, az meg legyen az ő bajuk szvsz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.