Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Igen, valóban van egy cég Környén amelyik bruttó 5000-ért csinálja, de az nagyságrendekkel rondább sztem:

http://hunyadi.co.hu/6575/duda.jpg

Sztem az előző jobb, simán megér +3000Ft-ot.

A duda bőrözés Kadafalván ( Kecskemét mellett) 1.000 -1.500 körül van és nagyon jól megcsinálja a csávó

Én amikor voltam a dudámat csinálta meg, plusz a váltó szoknyát és a végén kérdezem hogy mennyivel tartozok, csak annyit mondott: " 2.500". Csak annyit tudtam válaszolni, hogy: " MENNYI? :lol: "

Link to comment
Megosztás:

A duda bőrözés Kadafalván ( Kecskemét mellett) 1.000 -1.500 körül van és nagyon jól megcsinálja a csávó

Én amikor voltam a dudámat csinálta meg, plusz a váltó szoknyát és a végén kérdezem hogy mennyivel tartozok, csak annyit mondott: " 2.500". Csak annyit tudtam válaszolni, hogy: " MENNYI? :lol: "

Na, ez már jó ár. mennyi idő alatt csinálja? és szépen? Meg lehet várni?

Link to comment
Megosztás:

A duda bőrözés Kadafalván ( Kecskemét mellett) 1.000 -1.500 körül van és nagyon jól megcsinálja a csávó

Én amikor voltam a dudámat csinálta meg, plusz a váltó szoknyát és a végén kérdezem hogy mennyivel tartozok, csak annyit mondott: " 2.500". Csak annyit tudtam válaszolni, hogy: " MENNYI? :lol: "

hello egy elérhetőséget tudnál addni az emberhez meg egy fotót a tiedről hogy sikerült meg mikor volt ez meg mennyi ideig tartott?stb...

nekem is kivan a bal dudagomb meg kéne csináltatni azért van ennyi kérdésem.

Link to comment
Megosztás:

Üdv az Uraknak!

Szeretném a véleményeteket kérni a következő dologról!

Vettem az asszonynak egy 2003-as 1.2-es Astrát egy hónapja. 88.000km volt benne óraügyileg. A kormány, kapcsolók, futómú, váltó fékek rendben voltak, nagyon szép állapotú a kocsi, ezért nem is foglalkoztam túlságosan a kilométerórával .

Megvétel után természetesen lecseréltem az olajat, szűrőket. Castrol Magnetic 5w-40-es olajat raktam a kocsiba, beleraktunk 1000 kilométert, nincs olajfogyás.

Viszont!

Alapjáraton olyan kerregős hangja van a motornak, mint ha egy korszerűbb dízel lenne. Nagyobb fordulaton megszűnik ez a kerregés, de idegesít. Mi lehet a baj? Szerintetk cseréljem ki vastagabb olajra? Ha igen, milyet ajánlotok?

Eddig dízeleim voltak, most is azzal járok, ezekbe minden olajcserénél raktam Metabond-ot.

Ilyen kis benzinesbe érdemes?

Egyébként nagyon jó a verda, hiába van benne ez a pöcsköszörű motor, nekem bejön. Most télen 7.5-öt kajál fele városi fele országúti használat mellett. Válaszaitokat előre is köszi:

Vitaizoli

Link to comment
Megosztás:

Cartársak it egy új téma ez áltlános probléma ezért lehet szóvá teszitek,hogy nem ide kéne,de hátha itt érdeklődés lessz iránta.

SZÓVAL: TURBOSÍTÁS

olvastam (http://www.efsz.hu/) oldalon,hogy válalnak turbosítást nem is vészesen drága meg majd minden szívó motort meg tudnak csinálni akérdésem egy hoozáértőhöz ax14xe alkalmas erre a célra?mert úgy tudom ,hogy alulról is kéne olajozni a dugókat.

Link to comment
Megosztás:

Cartársak it egy új téma ez áltlános probléma ezért lehet szóvá teszitek,hogy nem ide kéne,de hátha itt érdeklődés lessz iránta.

SZÓVAL: TURBOSÍTÁS

olvastam (http://www.efsz.hu/) oldalon,hogy válalnak turbosítást nem is vészesen drága meg majd minden szívó motort meg tudnak csinálni akérdésem egy hoozáértőhöz ax14xe alkalmas erre a célra?mert úgy tudom ,hogy alulról is kéne olajozni a dugókat.

Nézd csak!

Ezek csak használt, ismeretlen állapotú csigák a dízelekhez. És még sok-sok más alkatrész kellene hozzá, amit a meglevő helyre be kellene szabni a számítások után. Mennyi az a "nem is vészesen drága".

És mi az, hogy "alulról is kéne olajozni a dugókat"? Eddig honnét volt?

X14XE turbós http://www.youtube.com/watch?v=FH3byrBV3bE,

Link to comment
Megosztás:

jaja :lol: közben ezt találtam róluk, tényleg szimpik:

http://www.fellserkft.hu/magyar/index.php

az oldalon egy 2004-es árlista van fent, ami ezt írja:

Gépkocsi kormány bőrözése: 12-15000.- Ft+áfa

akkora defláció nem lehetett, hogy ez ezresre lemenjen... így mar nem olyan baráti...

bár mondjuk ez az ár a teljes bőrözésre van.. létezik, hogy a közép részt ennyivel olcsóbban csinálja? vagy csak a gombot (és szűk környékét) cseréli?

Link to comment
Megosztás:

az oldalon egy 2004-es árlista van fent, ami ezt írja:

Gépkocsi kormány bőrözése: 12-15000.- Ft+áfa

akkora defláció nem lehetett, hogy ez ezresre lemenjen... így mar nem olyan baráti...

bár mondjuk ez az ár a teljes bőrözésre van.. létezik, hogy a közép részt ennyivel olcsóbban csinálja? vagy csak a gombot (és szűk környékét) cseréli?

igen, seck kartárssal dudabőrözésről beszéltünk, az csak pár cm2 :lol:én is szívesen vennék egy képet a kész műről!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni van egy opel astra g 1.4 16 szelepes 2003 évjáratú autóm.AZ 1 hengerben(műszer szerint) kihagy a gyújtás cseréltem már gyertyát hidat(trafót)de kis idő után elő jött újra hol megy hol nem, a fogyasztás is nagyon megjött emiatt.Tud valaki segíteni ??Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Mi volt a pontos hibakód?

Biztos,hogy gyújtásprobléma?

Az az igazság hogy én külföldön dolgozom most a nejem otthon vitte el egy autóvill szerelőhöz hiba kódot nem tudom de műszere gyújtás kimaradást mutatott az egyes hengernél érezni lehet hogy mikor megy mind a négy henger akkor húz de kis idő után rángat főleg emelkedőn csinálja.Mielőtt elvinném egy szervizbe kíváncsi lennék mi okozhatja még a gyújtás hibán kívül??Még egy észrevételem van 10litert eszik szerintem sok és volt olyan egyszer mikor beindította a nejem nagyon füstölt egy pár percig hál istennek ezt azóta nem fordult elő!

Link to comment
Megosztás:

Inkább égéskimaradás szokott az lenni, nem gyújtáskimaradás. Ez meg simán lehet szelepszorulástól is, amire itt azt szokták javasolni, hogy amikor épp jó, akkor meg kell hajtani 5000 fordulaton egy 20 percen keresztül (persze terhelés alatt, tehát pl. autópályán négyesben vagy országúton hármasban), akkor kiégnek a lerakódások, és utána ismét jó. Persze nem biztos, hogy ez, de ezt a legolcsóbb megcsinálni. Vagy lehet injektorprobléma is, ezt a legolcsóbb úgy kipróbálni, hogy megcserélsz két injektort, aztán ha a hiba marad ugyanannál a hengernél, akkor az injektor rendben van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy eredetileg G Astrában a gyári riasztó szirénája hová

van felszerelve a motortérben, van gyári rögzítőhelye? Kérdezem ezt azért mert a 2004-es

astrámban valami pancser szerelő az utólagosan beépített riasztónál az egyik reléház oldalára fogatta fel

a szirénát, és szeretném átszerelni. Minden ötletet szívesen vennék. Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Az az igazság hogy én külföldön dolgozom most a nejem otthon vitte el egy autóvill szerelőhöz hiba kódot nem tudom de műszere gyújtás kimaradást mutatott az egyes hengernél érezni lehet hogy mikor megy mind a négy henger akkor húz de kis idő után rángat főleg emelkedőn csinálja.Mielőtt elvinném egy szervizbe kíváncsi lennék mi okozhatja még a gyújtás hibán kívül??Még egy észrevételem van 10litert eszik szerintem sok és volt olyan egyszer mikor beindította a nejem nagyon füstölt egy pár percig hál istennek ezt azóta nem fordult elő!

Benzin van az autóban elég ??

Az az igazság, hogy amikor már alig lötyög benne - csóróság jelző világít, majd villog - akkor a szivattyú könnyen tud levegőt bejuttatni a rendszerbe, aminek a tünetei illenek az általad leírtakra! lásd pirossal!

Levegős rendszernél az injektor nem nyit ki, vagyis kimarad az égés az érintett hengernél...

Meg kell tankolni, aztán hajtani!

Általában magától elmúlik, ha valóban csak ez az oka a problémának!

Link to comment
Megosztás:

Benzin van az autóban elég ??

Az az igazság, hogy amikor már alig lötyög benne - csóróság jelző világít, majd villog - akkor a szivattyú könnyen tud levegőt bejuttatni a rendszerbe, aminek a tünetei illenek az általad leírtakra! lásd pirossal!

Levegős rendszernél az injektor nem nyit ki, vagyis kimarad az égés az érintett hengernél...

Meg kell tankolni, aztán hajtani!

Általában magától elmúlik, ha valóban csak ez az oka a problémának!

Köszi a tanácsokat megfogadom!DE ha még valami eszetekbe jut szívesen várom!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy eredetileg G Astrában a gyári riasztó szirénája hová

van felszerelve a motortérben, van gyári rögzítőhelye? Kérdezem ezt azért mert a 2004-es

astrámban valami pancser szerelő az utólagosan beépített riasztónál az egyik reléház oldalára fogatta fel

a szirénát, és szeretném átszerelni. Minden ötletet szívesen vennék. Köszi!

..hmm.. erre én is kiváncsi lennék, nekem az akku tartójára van felfúrva, már egyszer sikerült is letörnöm az egyik izzócserénél mert marhára útban van..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.