Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nem jött be a bikázás:(:) amúgy minden megy a kocsiban rendesen, Zene lámpák nem is "vibrálnak" ha próbálom indítani a kocsit, meg az akksi kis visszajelzője is zöldet jelez... Szóval nem utal semmi arra hogy lemerült volna

Egyszerűen olyan mintha a motor indítása lenne csak a probléma, mert vagy 20-adik indításra felmenni a szintmutató, nem volt halvány a két visszajelzőlámpa gyújtáson, tehát mintha teljesen megjavult volna... aztán ráindítottam volt valami hangja is és vége... azóta ugyanaz a szitu... szerintem az önindító szarakodik valamit

de szerencsénkre holnapra nem kell az egyik rokonnak az autója úgyhogy ráér mostmár egy kicsit hála istennek, csak sokáig nem értük el telefonon ezért volt a riadalom és kértem a segítsegeteket, amit nagyon szépen köszönök!!!! :lol:

Levente

Amúgy akksin és törésen kívül más miatt még nem láttam suzukit ami nem indul...

Nekem is full ugyanez volt nyáron! Reggel pöccre indult utána DU hazajöttünk muterral, aztán Du menni akartam a kocsival próbálok inditani de az öninditó meg sem nyikkant. Annyi volt hogy mikor inditottam akkor minden elűnt a műszerfalról, mikor a kulcsot elengedtem akkor jött vissza. Már kezdtem is keresni mi merítette le de közbe jött szomszéd. Annak a kocsiáról meg akartuk bikázni de nem jött össze, annyira behalt az akksi hogy, mikor levettem a kábelt egyből le is fulladt. Hiába próbáltuk 10 percig rajta hagyni úgy sem volt jó. Már kezdtem félni hogy a generátor beszart. De gyorsan rájöttünk hogy, nem az mert a szomszéd hozott egy másik akksit, azt beletéve haloványan de elindult, meg szépen járt is. Multival néztük a feszt, meg is volt a 13,9-14,2 közötti érték. Azt mondta hogy maradhat mert neki ez már nem kell. Most is az van benne hát kicsike (45AH) dehát amíg indít addig marad.
Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki!!

Segítségre volna szükségem! Mint már említettem nyikorog a kocsim eleje ha felmegyek egy fekvőrendőrre vagy kisseb buckára. Olyannyira nyikorog hogy egy lőcsös szekér is megirigyelné. Nagyon gáz mindenki rajtam röhög meg hát nagyon idegesít is. Vki már korábban irta hogy be kell fújni szilikonnal. Nah most én minden ilyen gumi szilentet ami alul volt befújtam. Volt két ilyen trapéz alakú vmi oda is a motortartó baknál is. Bár szerintem a hang a trapézok felől jön. De hiába fújtam be tisztességesen a hang maradt. Hova hogyan kell befújni??? Ha vki képeket is tudna annak nagyon örülnék! Remélem nem kell cserélni a komplett szilentrendszert mert az gondolom marha sok. És most már nagyon cserés az olajam is szal jó lenne ha nem kéne még erre is költeni!!! HELP!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Hellotok,

Valószínű új aksi kell a kocsimba ( 1,4 16v, benzines, ferdehátú, + hifi rendszer kondenzátorral) milyen aksit vegyek bele szerintetek?

kezdjük úgy mennyi pénzt szánsz rá és milyen van benne most. mert 12e-től 60e-ig nagy a szórás. 20-25e már van tök jó.

érdemesebb jobb márkát venni /exide, banner, stb/ meg ha van benne hifi cucc akkor annak kell a delej.

van hifi-s tuning topic is.

Link to comment
Megosztás:

Hellotok,

Valószínű új aksi kell a kocsimba ( 1,4 16v, benzines, ferdehátú, + hifi rendszer kondenzátorral) milyen aksit vegyek bele szerintetek?

A nagyszámú erősítő egyre inkább megterheli az autó elektromos rendszerét, így gyakran azt is fejleszteni kell. Kiállításokon lehet látni autókat, amelyekben egy csomó akksi figyel: ezekre csak álló helyzetben van szükség, tehát az alapvetően kiállításra szánt demóautókban úgyszólván nélkülözhetetlenek. A hétköznapi, közlekedésre és normális zenehallgatásra szánt járművekben komoly hangminőségbeli javulást eredményezhet egy akkumulátor csere. A kifejezetten autóhifizésre szánt spirálcellás akksik sokkal nagyobb indítóárammal rendelkeznek mint normál társaik, javítva ezzel a rendszer dinamikáját.

Link to comment
Megosztás:

Cartársak jó reggelt

szóval 0335-ös hibakódhoz jár vissza jelző lámpa vagy nem csak azért hogy elég akkor megnézetni ha megjönn a lámpa vagy 1-2 hét múlva nezzesem meg mégegyszer?

srácok amúgy a not present ebben az esetben mit jelent?

Nincs jelen.

Lehet hogy régebb óta benne volt,vagy csak akkor nem jött elő.

Majd meglátogatól valamikor és megnézzük.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Remélem találkozott valaki hasonló problémával és tudja rá a megoldást:

1.2 16V Astra G 2003-as, 92 e km. Egy jó ideje azt vettem észre, hogy indítás után, mikor a motor bemelegszik ilyen csattogós hang jön a motortérből. Egyenletes, mintha valami gőzmozdony lenne, csatt-csatt-csatt. Fogalmam sincs mitől lehet, de ami a lgeszomorúbb, hogy két autószerelőnek is megmutattam és kb fingjuk nem volt mégcsak arról se, hogy egyáltalán mit mondjanak:( Az egyik azt mondta, ez tipikusan ékszíj. Na persze...Kicserélte, a hang megmaradt. Kérdeztem, nem lehet-e a generátor?Azt mondja megnézi. Levette a szíjat és elindítottuk úgy, a hang megint ott volt...Azt mondta már csak egy valami ami mozgó alkatrész: a lánc. mindennel együtt kb 80 ezer a csere.köszi. Csak éppenséggel nem biztos benne, hogy ez lenne a baj, ezt meg is mondta.

Szóval elvesztettem a bizalmamat már. Olvasgattam itt ott a neten, sokan hidrotőkét mondtak, vagy hogy retkes a motor belül, meg hogy rossz az olaj. 12 e km-el ezelőtt volt cserélve, Mobil1, azelőtt valvoline volt, de a pontos típusát nem tudom, de a lényeg, hogy nem holmi 4 liter 4 ezerért. Az érdekesség talán annyi, hogy miután olajcsere volt, akkor pár héttel később kezdte el, bár nem tudom hogy van-e összefüggés, és sajnos nem emlékszem teljesen.

Valaki találkozott már ilyen problémával? Mindennemű segítséget előre is köszönök!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Remélem találkozott valaki hasonló problémával és tudja rá a megoldást:

1.2 16V Astra G 2003-as, 92 e km. Egy jó ideje azt vettem észre, hogy indítás után, mikor a motor bemelegszik ilyen csattogós hang jön a motortérből. Egyenletes, mintha valami gőzmozdony lenne, csatt-csatt-csatt. Fogalmam sincs mitől lehet, de ami a lgeszomorúbb, hogy két autószerelőnek is megmutattam és kb fingjuk nem volt mégcsak arról se, hogy egyáltalán mit mondjanak:( Az egyik azt mondta, ez tipikusan ékszíj. Na persze...Kicserélte, a hang megmaradt. Kérdeztem, nem lehet-e a generátor?Azt mondja megnézi. Levette a szíjat és elindítottuk úgy, a hang megint ott volt...Azt mondta már csak egy valami ami mozgó alkatrész: a lánc. mindennel együtt kb 80 ezer a csere.köszi. Csak éppenséggel nem biztos benne, hogy ez lenne a baj, ezt meg is mondta.

Szóval elvesztettem a bizalmamat már. Olvasgattam itt ott a neten, sokan hidrotőkét mondtak, vagy hogy retkes a motor belül, meg hogy rossz az olaj. 12 e km-el ezelőtt volt cserélve, Mobil1, azelőtt valvoline volt, de a pontos típusát nem tudom, de a lényeg, hogy nem holmi 4 liter 4 ezerért. Az érdekesség talán annyi, hogy miután olajcsere volt, akkor pár héttel később kezdte el, bár nem tudom hogy van-e összefüggés, és sajnos nem emlékszem teljesen.

Valaki találkozott már ilyen problémával? Mindennemű segítséget előre is köszönök!

Üdv.

Vízpumpa? Mellesleg nekem is csinálta 1 hétig. Csak csukott ajtóknál lehetett hallani olyan 1500 fölött. 1 hétig csinálta és elmúlt..

Link to comment
Megosztás:

Vízpumpa? Mellesleg nekem is csinálta 1 hétig. Csak csukott ajtóknál lehetett hallani olyan 1500 fölött. 1 hétig csinálta és elmúlt..

Köszi a gyors reakciót!

Akár az is lehet, nem tudom. Ezt senki nem említette még.A kocsiban nem lehet hallani, de ha lehúzom az ablakot akkor már igen, ha meg kiszállok és a kocsi elejéhez megyek akkor meg aztán bőven. Megfigyeltem viszont, hogy ha lassan adok gázt, akkor lehet hallani hogy a csattogás is gyorsul...

A másik poén ,hogy ugye az ékszíj csere után pár héttel elkezdett olyan hülye hangot adni a szíj, amilyet szokott ha megcsúszik de csak ilyen 0-25 km/h tartományban..Inkább hagytam volna a régit, annak semmi hangja nem volt..

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors reakciót!

Akár az is lehet, nem tudom. Ezt senki nem említette még.A kocsiban nem lehet hallani, de ha lehúzom az ablakot akkor már igen, ha meg kiszállok és a kocsi elejéhez megyek akkor meg aztán bőven. Megfigyeltem viszont, hogy ha lassan adok gázt, akkor lehet hallani hogy a csattogás is gyorsul...

A másik poén ,hogy ugye az ékszíj csere után pár héttel elkezdett olyan hülye hangot adni a szíj, amilyet szokott ha megcsúszik de csak ilyen 0-25 km/h tartományban..Inkább hagytam volna a régit, annak semmi hangja nem volt..

Ahogy írtad nem az volt a baja, én visszarakattam volna vele, az újat meg tegye fel, ahova akarja.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy írtad nem az volt a baja, én visszarakattam volna vele, az újat meg tegye fel, ahova akarja.

Igen az kellett volna, ha nem küldtem volna az első kukába a régit. De ez még nem is akkora probléma, a csattogás az gázabb, erről legalább tudom hogy miért van:(

Link to comment
Megosztás:

A fáradt olajat is ? :lol:

..csak vicc volt ...

Mostmár mindegy, már lehet beolvaszották valahol és egy újjat csinálnak belőle ami szintén nyüszít:D na a viccet félretéve, az eredeti problémámmal senki nem találkozott?? tipp? valami?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A múlt héten "állítólag" némely tv híradóban szólt egy hír arról, hogy a 2008-ban gyártott Ople motoroknál elszúrt valamit a gyártó - a környezetvédelmi előírásokkal lehetett probléma...

Ezt egy-két ismerősöm mesélte, de én hosszas keresés után sem találtam még semmit erről.

Érdekelne, h tudtok e valamit ilyesmiről?

Köszi a help-et :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mostmár mindegy, már lehet beolvaszották valahol és egy újjat csinálnak belőle ami szintén nyüszít:D na a viccet félretéve, az eredeti problémámmal senki nem találkozott?? tipp? valami?

én nem akarok internetes távgyógyításba belefolyni főleg zajok esetében, ezért javaslom keress inkább vkit, akit itt ismernek és ajánlanak, vidd el hozzá megmondja. Kicsit nehéz ajánlani bárkit is, mert nem tudjuk az ország melyik részén tengeted mindennapjaidat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.