Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

de azt hogy veszi észre hogy nem jó??

Mondjuk kiiugrott a csatból az a kis műanyag nyelv ami jelzi hogy elműködött korábban?

Igaz ami igaz, én a pirotechnikai övfeszítőre gondoltam, te meg arra a rugóra ami a biztonsági öv feszességét szabályozza üzemszerű körülmények között. Ahhoz valóban az kell amit te linkeltél.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk kiiugrott a csatból az a kis műanyag nyelv ami jelzi hogy elműködött korábban?

Igaz ami igaz, én a pirotechnikai övfeszítőre gondoltam, te meg arra a rugóra ami a biztonsági öv feszességét szabályozza üzemszerű körülmények között. Ahhoz valóban az kell amit te linkeltél.

majd megírja melyik kell neki :)

most már tud minden számot :)

a lényeg,lehet bontott mert az új horror :)

Link to comment
Megosztás:

EGR szelep gyanús :)

először takarítás

ha nem segít akkor csere vagy lefalazásze

Hali ! Az EGR tisztítva volt már . A rávezető cső belseje eléggé olajsaras és így vékonyabb a keresztmetszete ,az is probléma lehet ! A leblindelés nem okoz valami károsodást a motorban ?

Link to comment
Megosztás:

Hali ! Az EGR tisztítva volt már . A rávezető cső belseje eléggé olajsaras és így vékonyabb a keresztmetszete ,az is probléma lehet ! A leblindelés nem okoz valami károsodást a motorban ?

tudomásom szerint bajt idáig nem okozott senkinek :)

érdemes a csövet is kitakarítani..

más ötletem nincs

Link to comment
Megosztás:

s.o.s.

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Van egy 1.2-es G astrám, 8 hónappal ezelőtt leégett az önindítóm, akkor kicserélték az önindítót+a gyújtás kapcsolót is (azt mondták ez opel betegség)

Eltelt 7 hónap és az autó néha ( kb. napi egyszer esetleg kétszer ) amikor indítóztam a motor beröffenése után még lehetett hallani olyasmi hangot mintha valami pörögne (kb. 3-4 másodpercig ) ,néha-néha meg indítózáskor úgy indul mintha sok üzemanyagot kapna a motor, nem röffenik be egyből ( nem tudom jó szó-e rá, erőtlenül de elindul a motor ) ez a probléma ritkábban jelentkezik mint az előző.

A szerelő azt mondta hogy önindító ( bendix ) miatt van ez a hang, fel lehet újítani, de jobban járnék egy újjal. Vettem rá egy új bosch önindítót és a legszebb az egészben, hogy még mindig ugyanúgy adja néha ezt a hangot, úgyhogy egyértelmű.hogy nem önindító hiba miatt van.A szerelő megnézte a fogaskoszorút, azt mondta tökéletes.

Hát itt most megállt a tudomány, nekem meg van két jó önindítóm. Már 120.000 ft-nál járok, de a gond még nem oldódott meg. Ha valaki tudna segíteni, megköszönném.

Ja és ha valakinek kellene, akkor van egy eladó önindító.

Link to comment
Megosztás:

Fékpad!? :w00t: Az emelővel megemeled és kézzel megforgatod! :P

Csak azért gondoltam a fékpadot,mert ha a féknyereg dugattyúja rossz,akkor talán más fékhatást mér a rendszer (gondolom én,persze mindez a gondolat annak függvényében született meg a pici agyamban,hogy sajna teljesen alfabéta vagyok az ilyen dolgokhoz.. :) )

De megpróbálom az általad leírt műveletet.

Még egyszer köszönöm a segítséget és az infót!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

valaki tudna segíteni abban hogy a trafósort hogyan lehet bemérni,hogy tényleg az a arossz-e az autóban?

Illetve,hogy a VELUX márkájú német utángyártott trafó mennyire megbízható az is 1 év garis

Válaszotok előre is köszönöm.

GM vagy delphi ,mással nem érdemes próbálkozni

Kimérni talán oszcival lehet...

Link to comment
Megosztás:

2007-es 1.4 twinport kombi,taxi!Ma volt meg a 325.000 km!Egy kézifékbowden csere történt mert megy vizsgára!Meg sajna a eltörtek a kis rudacskák a szívótorokban,ezért ezt is cserélni kell mert nem az igazi,de 30.000ft-ért hoztak egy szinte újat,azt mondták jobb lesz mint új korában mert le van kormolódva az egész szívórész!Ja meg a múlt héten kicseréltettem a GYÁRI vízpumpát mert picit eresztett!A vezérműláncom is gyári és semmi hangja nincs,mondjuk ezen sokan csodálkoznak,szerintem a 15.000km-kénti olajcsere miatt,meg hát az enyém azért ritkán megy hidegen bár rengeteg az indítás!A futóműben is minden a gyári kivéve a kutyacsontokat!Soha sem állt meg,hibát nem jelzett!Nagyon szeretem,még mindig stabil és halk,sokan azt hiszik 80 ezer van benne,pedig a taxis élet elég megeröltető!Gondoltam megírom mert sokan fikázzák ezeket a motorokat,és magát a típust!Nálunk az összes vw konszernes autót viszik hengerfejezni 100 ezrenként,sőt legutobb még egy avensit is,igaz az diesel volt!Ez meg megy megy és megy és jelzem nálam 6-6,5-et eszik!Ha gyártanák kicsit több extrával megint vennék egyet!

Link to comment
Megosztás:

2007-es 1.4 twinport kombi,taxi!Ma volt meg a 325.000 km!Egy kézifékbowden csere történt mert megy vizsgára!Meg sajna a eltörtek a kis rudacskák a szívótorokban,ezért ezt is cserélni kell mert nem az igazi,de 30.000ft-ért hoztak egy szinte újat,azt mondták jobb lesz mint új korában mert le van kormolódva az egész szívórész!Ja meg a múlt héten kicseréltettem a GYÁRI vízpumpát mert picit eresztett!A vezérműláncom is gyári és semmi hangja nincs,mondjuk ezen sokan csodálkoznak,szerintem a 15.000km-kénti olajcsere miatt,meg hát az enyém azért ritkán megy hidegen bár rengeteg az indítás!A futóműben is minden a gyári kivéve a kutyacsontokat!Soha sem állt meg,hibát nem jelzett!Nagyon szeretem,még mindig stabil és halk,sokan azt hiszik 80 ezer van benne,pedig a taxis élet elég megeröltető!Gondoltam megírom mert sokan fikázzák ezeket a motorokat,és magát a típust!Nálunk az összes vw konszernes autót viszik hengerfejezni 100 ezrenként,sőt legutobb még egy avensit is,igaz az diesel volt!Ez meg megy megy és megy és jelzem nálam 6-6,5-et eszik!Ha gyártanák kicsit több extrával megint vennék egyet!

egy nagy LIKE :icon13:

utoljára amikor írtál akkor még csak (talán) 255ekm volt benne :blush:

Link to comment
Megosztás:

2007-es 1.4 twinport kombi,taxi!Ma volt meg a 325.000 km!Egy kézifékbowden csere történt mert megy vizsgára!Meg sajna a eltörtek a kis rudacskák a szívótorokban,ezért ezt is cserélni kell mert nem az igazi,de 30.000ft-ért hoztak egy szinte újat,azt mondták jobb lesz mint új korában mert le van kormolódva az egész szívórész!Ja meg a múlt héten kicseréltettem a GYÁRI vízpumpát mert picit eresztett!A vezérműláncom is gyári és semmi hangja nincs,mondjuk ezen sokan csodálkoznak,szerintem a 15.000km-kénti olajcsere miatt,meg hát az enyém azért ritkán megy hidegen bár rengeteg az indítás!A futóműben is minden a gyári kivéve a kutyacsontokat!Soha sem állt meg,hibát nem jelzett!Nagyon szeretem,még mindig stabil és halk,sokan azt hiszik 80 ezer van benne,pedig a taxis élet elég megeröltető!Gondoltam megírom mert sokan fikázzák ezeket a motorokat,és magát a típust!Nálunk az összes vw konszernes autót viszik hengerfejezni 100 ezrenként,sőt legutobb még egy avensit is,igaz az diesel volt!Ez meg megy megy és megy és jelzem nálam 6-6,5-et eszik!Ha gyártanák kicsit több extrával megint vennék egyet!

Akkor Elek elmélete megcáfolva. Többet kibír, és olcsó.

442448.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.