Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Új beszállót nem kímélünk? :D

De most komolyan, hogy lehet egy ilyet laikusként kiszűrni? Mert az "elviszem szervízbe vásárlás előtt" megvolt... a motorba meg senki nem lát bele, hogy milyen zaj csökkentő adalék van benne... stb.

Link to comment
Megosztás:

Jó estét mindenkinek!

1.2-es opel g astra-nál a miinap tapasztaltam hogy kinti 36 fokos hőmérségletnél 5 ös sebességbe 100as tempónál a hűtővíz működő ventillátor mellett elérte a 94 fokot is ez mennyire normális történet bár indulás előtt az autó a napon ált.. Természetesen ha visszább vettem a tempót akkor 90re vagy alá ideig visszahűlt.

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Jó estét mindenkinek!

1.2-es opel g astra-nál a miinap tapasztaltam hogy kinti 36 fokos hőmérségletnél 5 ös sebességbe 100as tempónál a hűtővíz működő ventillátor mellett elérte a 94 fokot is ez mennyire normális történet bár indulás előtt az autó a napon ált.. Természetesen ha visszább vettem a tempót akkor 90re vagy alá ideig visszahűlt.

Előre is köszönöm a segítséget.

Én megnézném, hogy van-e elég hűtővíz a motorban. Mert az önmagában sem normális, hogy ilyen sebességnél egyáltalán bekapcsol a ventilátor függetlenül a 36 foktól.

Link to comment
Megosztás:

No, megnéztem ma a motort szétszerelt állapotban. Hidrotőkék, vezérműtengelyek rendben vannak. Szerencsére a láncnyúlás nagyobb kárt nem okozott. Anyag: tömítések, márkás vízpumpa, bordásszíj, ALU fagyálló (rózsaszín), szimmering, 5w30-as olaj + szűrő, lánckészlet. Mindez ismerős boltoson keresztül ~70K :o. A munkadíj 20-25K lesz. Tegnap félreértettem a szerelőt, nem a lánc, hanem a főtengely szimmering volt már cserélve. Azért is csodálkoztam volna a nagy futásteljesítményen (nem gyári lánc), mert a kormány, pedálok és az ülések állapota nem utal erre. Azt viszont bánom, hogy nem jártam utána vétel előtt a vezérléscsere költségeinek. Saját kárán tanul az ember.

Hátsó féklámpában gyárilag ledek v. izzók vannak? Lehet ezeket külön-külön cserélni? Mennyire bonyolult szétszedni, mert a kárpittól nem találtam hirtelen egy csavart sem?

#kazoo

Ha a víz rendben van a termosztátot is megnézném.

Link to comment
Megosztás:

van itt a fórumon egy taxis.... 325ekm és még gyári vezérlése van (z14xep)

ilyen is van :)

Az igen! :) Gondolom minőségi olajat használt végig és nem érintette a 2004-2005-ös évjáratú lánc miatti visszahívás sem.

(mondjuk én kicsit aggódnák már ennyi megtett km után :icon1:)

Link to comment
Megosztás:

Az igen! :) Gondolom minőségi olajat használt végig és nem érintette a 2004-2005-ös évjáratú lánc miatti visszahívás sem.

(mondjuk én kicsit aggódnák már ennyi megtett km után :icon1:)

talán 2007 vagy 2008 a kocsija

minőségi olaj :) :) ...

az ez én véleményem:

ha egy olajnak van dexos 2 minősítése legyen az gm, shell, motul, vagy az univerzum olaja a castrol :D :D,vagy akármi..

azoknak igen be van határolva x y értékek mennyinek kell lennie ...(szívesen megnéznék egy adat táblát ...,mert nem biztos hogy igazam van )

szóval ezzel azt akarom mondani hogy valójában mivel tud kevesebbet egy akármilyen gyártmányú olaj ha van dexos2 minősítése ???

szerintem semmivel :)

de az én véleményem :)

Link to comment
Megosztás:

Hali kartársak!

Sajnos már több mint 2 hete változó időnként kopogás hallható a jobb első kerék felől. A kopogás jellemzően egyenlőtlen úton de néha kisebb bukkanóra ráhajtva is hallatja magát. Illetve fékezéskor is koppan egyet. Kormány mozgatásra is néha koppan koppan. Valamikor nagyon ritkán vmikor meg nagyon intenzíven hallatja a hangot. Én amire tippelek a jobb első stab pálca (kutyacsont)igaz ugyan hogy cserélve lett 3 éve nem sokkal utána hogy megvettem. Azóta kb 30 ezer km-t mentem. Delphi márkárjú lett beépítve. Létezik hogy ilyen gyorsan szétment? Netán torony csapágy? Ami izgalmas még hogy felálltam a zárhídra ugráltam rajta és nem sikerült hangot kicsalni belőle. Meg ami bosszant hogy most a melegekbe néha nyiszorgás hallható mikor fekvőrendőrre megyek rá. Nem akarom elhinni hogy mikor az összes lengőkar szilent új meg a stabilizátorrúd szilentek is. Nincsen 1 éve hogy cseréltem gyáriakra mindent,és ennek ellenére nyikorog :S Lényeg hogy ötlet kéne a kopogásra mi lehet az, ha stabpálca hogyan tom legkönnyebben kinyomozni???

Link to comment
Megosztás:

én is kutyacsontra gondolnák...

talán úgy tudod ellenőrizni hogy leveszed a kereket és pajszerral vagy valami hasonló jószággal megpróbálod emelgetni a fejni

vagy ki szeded az egyik csavart és úgy már fogod érezni ,talán ez a jobb megoldás

ha csere a vége inkább TRW-t tegyél bele

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Kb. egy hónapja szerelőnél volt a verda és többek közt olajat is cseréltek benne. A napokban jött elő egy újkeletű probléma, mely szerint elkezdtek csattogni a hidrotőkék a motorban. Teljesen véletlenszerűen jön elő meleg motornál is, ugyanígy meg is szűnik amikor olyanja van. Már az olajcsere után láttam a nívópálcán, hogy sok az olaj a motorban, de arra nem gondoltam, hogy ennyire, amikor is már kínomban leengedtem az olajból, kiderült, hogy 7dl olaj van pluszban!!!! Miután leengedtem, sem szűnik a csattogó hang.

Holnap megyek vissza a szerelőhöz olajnyomást mérni, de tanácstalan vagyok ebben a kérdésben, hogy a túl sok olaj hazavághat valamit úgy, hogy mondjuk lecsökkenjen az olajnyomás és ezért elkezdjenek csattogni a tőkék? Persze meg fogom kérdezni a szerelőt is, de kíváncsi lennék független véleményekre is! Lehet már későn írok, de kérem aki tudja a választ írjon!

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Hali kartársak!

Sajnos már több mint 2 hete változó időnként kopogás hallható a jobb első kerék felől. A kopogás jellemzően egyenlőtlen úton de néha kisebb bukkanóra ráhajtva is hallatja magát. Illetve fékezéskor is koppan egyet. Kormány mozgatásra is néha koppan koppan. Valamikor nagyon ritkán vmikor meg nagyon intenzíven hallatja a hangot. Én amire tippelek a jobb első stab pálca (kutyacsont)igaz ugyan hogy cserélve lett 3 éve nem sokkal utána hogy megvettem. Azóta kb 30 ezer km-t mentem. Delphi márkárjú lett beépítve. Létezik hogy ilyen gyorsan szétment? Netán torony csapágy? Ami izgalmas még hogy felálltam a zárhídra ugráltam rajta és nem sikerült hangot kicsalni belőle. Meg ami bosszant hogy most a melegekbe néha nyiszorgás hallható mikor fekvőrendőrre megyek rá. Nem akarom elhinni hogy mikor az összes lengőkar szilent új meg a stabilizátorrúd szilentek is. Nincsen 1 éve hogy cseréltem gyáriakra mindent,és ennek ellenére nyikorog :S Lényeg hogy ötlet kéne a kopogásra mi lehet az, ha stabpálca hogyan tom legkönnyebben kinyomozni???

A legkönnyebben úgy tudod ellenőrizni, ha nagyon lassan egy kis szintkülönbségen átgurulsz. Ha koppan egyet, akkor kutyacsont. <_<

Link to comment
Megosztás:

A legkönnyebben úgy tudod ellenőrizni, ha nagyon lassan egy kis szintkülönbségen átgurulsz. Ha koppan egyet, akkor kutyacsont. <_<

Akkor szinte tuti az! A garázsomba a bejárat és az utca között kb 5cm a szintkülömbség, arra ráhajtva koppan is egyet. Tegnap játszottam is vele egy csomót hátha meghallom honnan jön. De ezek szerint tuti az. Köszi az ötletet. Már csak az a kérdés hogyan tom legkönnyebben kicserélni? Ugyanis szerelőre lóvé nincsen. A kutyacsont is ha normálisat veszek drága. De egy tuti hogy delphit nem igazán fogok venni mert a 30 ezer km nekem igen kevés.

Link to comment
Megosztás:

Akkor szinte tuti az! A garázsomba a bejárat és az utca között kb 5cm a szintkülömbség, arra ráhajtva koppan is egyet. Tegnap játszottam is vele egy csomót hátha meghallom honnan jön. De ezek szerint tuti az. Köszi az ötletet. Már csak az a kérdés hogyan tom legkönnyebben kicserélni? Ugyanis szerelőre lóvé nincsen. A kutyacsont is ha normálisat veszek drága. De egy tuti hogy delphit nem igazán fogok venni mert a 30 ezer km nekem igen kevés.

Szükséged lesz egy 19-es villás és egy 17 dugókulcsra, ha jól emlékszem. Valamint egy emelőre és egy bakra (vagy egy fatuskóra). Meg tudod csinálni nem egy bonyolult művelet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy autópályán bizonyos sebességnél el kezd remegni a bal tükröm.Elég zavaró dolog.A jobb oldali meg sem mozdul.

A gumi, illetve a futómű nem lehet hibás, mert téli-nyári guminál is ez van és már a kezdetektől.A kocsi most novemberben lesz 5 éves.

Valakinek van valami ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy autópályán bizonyos sebességnél el kezd remegni a bal tükröm.Elég zavaró dolog.A jobb oldali meg sem mozdul.

A gumi, illetve a futómű nem lehet hibás, mert téli-nyári guminál is ez van és már a kezdetektől.A kocsi most novemberben lesz 5 éves.

Valakinek van valami ötlete?

Szia,

a tükörlap vagy az egész tükörház remeg?

Link to comment
Megosztás:

A tükörlap.

Ötletem nekem sincs rá, de ha ez megnyugtat nekem is a bal oldali remeg autópályán, sőt nagy szélben még 90-nél is.

Tavaly cseréltem benne tükörlapot (kétoldalú ragasztósat), mert kiesett menet közben egy rossz minőségű úton a városban, de előtte is csinálta már.

Link to comment
Megosztás:

A mai nap tartottunk hazafelé és menet közben mintha leállt volna az autó. Majd rántott egyet-kettőt és mentünk tovább. Ezt még kétszer eljátszotta kb. 10km alatt. Tövig nyomtam a gázpedált és 2-3-másodperc múlva elkapta. A műszerfalon a lámpák nem világítottak, hibaüzenet sincs. Mintha nem kapna üzemanyagot. A motor z14xe.

Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat.

Ma újra produkálta a hibát az autó! Szinte tutira üzemanyaghiány jellege volt.

Azt hiszem sikerült orvosolnom a hibát!

Itthon neki álltam és kiszereltem az üzemanyag szivattyút.

Azért nem a szűrővel kezdtem mert az kb. 2 hónapja lett cserélve.

A szivattyú alján van még egy szűrő. Erre vastagon rá volt ragadva a kosz. Lemostam benzinnel és kompresszorral lefújtam.

Vissza a szivattyú és próbakör. Nem jött elő a hiba.

Ha valakinek segítség kellene a ki-beszerelésben keressen meg bátran. Segítek!

Nem kell tőle megijedni. Kb. 1 óra volt a ki-beszerelés.

Fényképeket nem volt időm csinálni sajnos, mert azonnal kellett az autó.

Link to comment
Megosztás:

Elektromos a tükör.

A tükörlapot csak pattintsam le valahogy ?

Én pár hete cseréltem az üveglapot a bal tükrön. Pattintós, nekem kicsit nehezen jött le. Visszarakáskor volt szívás a 2 kis állító fejjel :) Aztán találtam egy hajlított fogót, azzal könnyen megoldottam. Előtte volt egy kis zsírzás is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.