Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Akkor szinte tuti az! A garázsomba a bejárat és az utca között kb 5cm a szintkülömbség, arra ráhajtva koppan is egyet. Tegnap játszottam is vele egy csomót hátha meghallom honnan jön. De ezek szerint tuti az. Köszi az ötletet. Már csak az a kérdés hogyan tom legkönnyebben kicserélni? Ugyanis szerelőre lóvé nincsen. A kutyacsont is ha normálisat veszek drága. De egy tuti hogy delphit nem igazán fogok venni mert a 30 ezer km nekem igen kevés.

Örülök, hogy tudtam segíteni. :icon1: Nekem a LEMFÖRDER márka bevált, ezt tudom ajánlani!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2003-as 1.6-os Astrám egy ideje be-berántott tartott gázon. Hosszas variálás után( gyertyacsere, üza.szűrőcsere, trafó próba) végül kicseréltem az AGR szelepet. Jó is volt kb. 200 km-ig, aztán újra kezdte a rángatást.Erre készítettem egy lezáró lemezt, amivel most jól megy , még nem jelzett be a számítógép( igaz, csak 50-60 km-t mentem) és mintha erősebb is lenne.Kérdésem az, hogy a ki kellene-e még takarítani valamit, hogy a szelep ilyen hamar ne koszolódjon el és hogy tekinthetem-e a levakolást végleges megoldásnak?

Üdv.: Chris

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Abban kérném a véleményeteket, hogy Z16XE G Astra esetén, hány fokos hűtővíznél kell bekapcsolni a hűtőventillátornak? Nekem jelenleg 92 foknál kapcsol. Elképzelhető, hogy a nagy melegben megbuggyantam, de nekem úgy rémlik, hogy eddig alacsonyabb hőmérsékleten következett be...

Segítsetek, hogy tényleg gond van az autóval, vagy nekem kell árnyékba menni:)

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Abban kérném a véleményeteket, hogy Z16XE G Astra esetén, hány fokos hűtővíznél kell bekapcsolni a hűtőventillátornak? Nekem jelenleg 92 foknál kapcsol. Elképzelhető, hogy a nagy melegben megbuggyantam, de nekem úgy rémlik, hogy eddig alacsonyabb hőmérsékleten következett be...

Segítsetek, hogy tényleg gond van az autóval, vagy nekem kell árnyékba menni:)

Köszönöm.

kb 100nál kapcsol be a venti és kb 95nél,így a normális

mivel a Te motorod 92 fokos üzemi hőmérsékletű .

Link to comment
Megosztás:

Hali Srácok!

Olyan gondom lenne, hogy tegnap leállt a kocsi menet közben többször is, és nem is lehetett elindítani újra, csak sokadik próbálkozásra. Két leállás között volt h elment 20km-t is, de volt h csak 200 métert. A hibakódot kiolvasva ezt dobta ki 0220 , 0230! mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Dugóban állva, légkondizva hirtelen leesett a forulatszám, majd 1 mp múlva visszaállt, a harmadik után kocsi nem indul, akksi lemerült. Töltésre gyanakszom. Tudtok-e ajánlani vmi szakit Bp. környékén, akihez elvihetném? (A fórumot olvasva wesszre gondoltam, de nem tudom, ő villamos dolgokkal mennyire foglalkozik)

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Dugóban állva, légkondizva hirtelen leesett a forulatszám, majd 1 mp múlva visszaállt, a harmadik után kocsi nem indul, akksi lemerült. Töltésre gyanakszom. Tudtok-e ajánlani vmi szakit Bp. környékén, akihez elvihetném? (A fórumot olvasva wesszre gondoltam, de nem tudom, ő villamos dolgokkal mennyire foglalkozik)

Köszönöm

Nyugodtan maradj Wessznél, nekem ő cserélte az ECU-m, csak ajánlani tudom!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Pár nappal ezelőtt lettem figyelmes erre a furcsának tűnő hangra (videó 1, videó 2), eddig nem lehetett hallani, néha a hidrótőke hangot lehetett hallani rövid ideig. Levettem a felső burkolatot, semmit hibára utaló jelet nem látok, minden száraz. Ha igaz, és láthattam így is a vízszivattyút akkor az is száraz, a motor pöccre indul, agr+szelep+ház+alapjárati motor tisztítva (nem voltak koszosak, kormosak). Hozzáértő szaki(k) véleményét, ötletét, tanácsát várom, segítsetek megállapítani mi lehet a gond.

Az autó G Astra 1.4 16v, 2001-s, 89000km, 5w40 olaj van bent, motorszám X14XE20P56115

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Az első az a fojtószelep-jeladó, a második meg az AC-pumpa tápja.

Akkor ezek szerint haldoklik az ac-pumpa? Van ennek valami reléje is ha jól tudom, ami vezérli. Bocsi ha hülyeséget Írok. Mert ha a pumpa rossz, akkor elvileg nem is tudnám elinditani, mivel akkor nem nyomja a benzint. De miután leállt menet közben, vártam 5-10 percet, utána meg pöcre indult. Meg ahogy irtam, két leállás között volt 20km, meg talán 200 méter.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Nem működik a fényszóró magasság állítóm (egyik oldalon sem). Kivettem a motort, úgy állítottam a tekerő kapcsolóján a műszerfalon, de akkor sem moccant meg. A másik gondom a bal hátsó ködlámpa. Kicseréltem az izzót, de nem azzal van a gond. Nem tudom hogy normális-e, de már a kapcsolója is érdekes, mert kb 1 mm-t lehet benyomni, de nem marad benyomva, hanem visszanyomja a rugó a kapcsoló mozgását. Ez lenne a normális kapcsoló ki/be pozíció? Mindkét esetben megnéztem a biztosítéktábla megfelelő biztosítékait, de azok hibátlanok. Sajnos sok előzményt nem tudok, mert nemrég vettem az autót.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Nem működik a fényszóró magasság állítóm (egyik oldalon sem). Kivettem a motort, úgy állítottam a tekerő kapcsolóján a műszerfalon, de akkor sem moccant meg. A másik gondom a bal hátsó ködlámpa. Kicseréltem az izzót, de nem azzal van a gond. Nem tudom hogy normális-e, de már a kapcsolója is érdekes, mert kb 1 mm-t lehet benyomni, de nem marad benyomva, hanem visszanyomja a rugó a kapcsoló mozgását. Ez lenne a normális kapcsoló ki/be pozíció? Mindkét esetben megnéztem a biztosítéktábla megfelelő biztosítékait, de azok hibátlanok. Sajnos sok előzményt nem tudok, mert nemrég vettem az autót.

Ködzárófény nem csak a jobb oldalon van? :confused:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.