Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

De, csak a jobb kormányos autóknál.

A bal kormányosoknál, bal oldalon van csak gyárilag.

https://sites.google...i-koed-zarofeny

Gyárilag csak bal oldalon van, jobb oldalra magadnak tehetsz be pluszba, mondjuk gezoli leírása alapján.

Tudtam, hogy csak az egyik oldalon van, de abban nem voltam biztos, hogy melyikben.

Nagyúr leírása alapján lehet megcsinálom Én is a másik oldali zárófényt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Kb 2 hónapja arra lettem figyelmes h fogy a hűtővíz.hogy hova azt nem tudom mert nem találtam azóta sem arra utaló nyomot h hova folyna. a lényeg h utánatöltöttem kb 2-3dl-t, és kb 1 hét múlva szintén hiányzott annyi belőle. Ismét újra töltöttem nem is néztem 1 hónapig, most szintén kb 3 dl hiányzott belőle.

Mit lehet ez ellen tenni. nem nagyon szeretnék vele kínlódni, úgyhogy javasolnátok egy egyszerű megoldást h mit cseréljek?

Link to comment
Megosztás:

A fényszóró állítás, csak felkapcsolt világítás mellett lehetséges.

Ez esetben, az állítómotorokra 0...+12V-ot lehet a szabályozóval ráadni.

Gyárilag, barna/sárga vezeték.

A baloldali tompított lámpától kap üzemi feszültséget. Tehát, ha nem világít a bal tompított, nem fog működni, a magasság állító motor sem.

F2.24 10A, F2.6 10A ezeket nézd át!

A motor(ok) csatlakozóján is mérj!

1: test (31) barna

2: szabályozás 0....+12V barna/sárga

3: táplálás +12V sárga

A ködlámpa kapcsolását, a MULTITIMER végzi. A világítás kapcsolóban, csak egy nyomógomb van.

Ezért, a gomb nem marad bent, és a játéka is csak 1 mm. Így természetes.

Természetesen, ez is csak felkapcsolt világítás esetén működik.

A jobb és baloldali motornál is 11.7 V-ot mértem a barna és sárga között, valamint 1.03 V-ot a barna és barna/sárga között felkapcsolt világítással. (6-os és 24-es biztosíték rendben). A barna/sárgán mért feszültség nem változott a tekerőgomb állításával.

Ködlámpa kapcsán megnéztem, és a 16-os biztosítékon ott van a 12.1 V, viszont hátul a csatlakozón már nincs.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! z14xep

Sikeres 6-órás műtéten esett át a verdám:-) Le cseréltük a láncot, és a feszítőt is, Meg az ott lévő apróságokat ! Királyság Gyerekek fincsi a hangja!

A gyári láncon nem nagyon lehetett látni nyúlást de, a feszítő az szerintem szar volt.

Azért írtam be, hogy meg köszönjem a tanácsokat . Köszi mindenkinek!

Pontos árat mondok 45 ezerből megúsztam, lánc szett és tömítés(Febi). Vízpumpa és feszítő görgő azok jók voltak!

Link to comment
Megosztás:

Annyit tennék hozzá, hogy a hátsó ködlámpához gyújtás is kell, nem csak a világítás.

Egyébként nekem is van mindkét oldalon ködzáró, és teljesen gyárinak tűnik. Bár az sem kizárt, hogy cserés volt a lámpa, és ködzárósra lett kicserélve, ezért nem állítom hogy biztosan így jött le a gyártószalagról. De biztos, hogy mindegyiken csak baloldalt van gyárilag? Úgy emlékszem sógoromén is van mindkét oldalt.

A fényszóróállító motoroknál szokott olyan hiba is lenni, hogy megszűnik az érintkezés a motoron belül a nyáklap érintkező felületei és a csatlakozó érintkezői között. A motorok hátulját lepattintva föl kell tisztítani, és megy tovább. Nálunk a két autóban 3 állítómotornál is előjött már ez a hiba, esetleg érdemes azt is megnézni.

Link to comment
Megosztás:

...

F2.12 15A a biztosítéka, ez után van a K4 relé. Innen megy az X1/21 csatlakozóra, (bal oldali, motorháztető nyitó melletti burkolat alatt, zöld, nagy, szögletes csatlakozó) esetleg itt is megmérheted.

Az F2.16 - K5 - ez első ködlámpák ....

Köszi holnap megnézem a motorokat is. A hátsó ködlámpa nálam 16-os 10A-es biztin van a köny szerint "Hátsó ködlámpa".

A 12-es 15A-os biztire "Ködlámpák" szerepel a könyben, és nekem nincs is benne biztosíték, de gondoltam azért mivel nincs első ködlámpám.

Link to comment
Megosztás:

Gyárilag csak bal oldalon van, jobb oldalra magadnak tehetsz be pluszba, mondjuk gezoli leírása alapján.

Praktikus tanács a kivitelezéshez, kiegészítve a leírást: jobban jártok ha a ködlámpaizzó helyét a foncsorban nem úgy fúrjátok hanem forrasztópákával olvasztjátok ki, mert akkor nem kell a forgácsokat pucolni a lámpatest belsejéből. Nekem ez volt a legnehezebb része a szerelésnek, mire sikerült maradéktalanul kimosnom és kiszárítanom a lámpatestet...

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Nem működik a fényszóró magasság állítóm (egyik oldalon sem). Kivettem a motort, úgy állítottam a tekerő kapcsolóján a műszerfalon, de akkor sem moccant meg. A másik gondom a bal hátsó ködlámpa. Kicseréltem az izzót, de nem azzal van a gond. Nem tudom hogy normális-e, de már a kapcsolója is érdekes, mert kb 1 mm-t lehet benyomni, de nem marad benyomva, hanem visszanyomja a rugó a kapcsoló mozgását. Ez lenne a normális kapcsoló ki/be pozíció? Mindkét esetben megnéztem a biztosítéktábla megfelelő biztosítékait, de azok hibátlanok. Sajnos sok előzményt nem tudok, mert nemrég vettem az autót.

Hali

Én is szívtam a fényszóró magasságállítóval. Világítást, ködzárófényt, műszerfal világítást tudtam szabályozni, csak a

fényszórókat nem tudtam állítani.

Feszültség volt, a motorokat kivettem, kipróbáltam, minden jó. Visszatenni csak a fényszóró kiszerelésével sikerült mert elég szűkös a motortér, összeraktam látszólag minden oké, de még ekkor sem tudtam állítani.

Világításkapcsoló kivesz, szétszed, ott is minden rendben, visszatesz még mindig semmi. Ekkor kivettem a világításkapcsoló keretét is, ebben van egy "sín" ami tartja a világításkapcsoló csatlakozóját(nálam szürke). A keretben volt elfáradva a műanyag és nem tartotta meg rendesen a csatlakozót nyomás ellenében mikor a kapcsolót toltam vissza. Keret nélkül összedugtam, és működött ahogy kell.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Pár nappal ezelőtt lettem figyelmes erre a furcsának tűnő hangra (videó 1, videó 2), eddig nem lehetett hallani, néha a hidrótőke hangot lehetett hallani rövid ideig. Levettem a felső burkolatot, semmit hibára utaló jelet nem látok, minden száraz. Ha igaz, és láthattam így is a vízszivattyút akkor az is száraz, a motor pöccre indul, agr+szelep+ház+alapjárati motor tisztítva (nem voltak koszosak, kormosak). Hozzáértő szaki(k) véleményét, ötletét, tanácsát várom, segítsetek megállapítani mi lehet a gond.

Az autó G Astra 1.4 16v, 2001-s, 89000km, 5w40 olaj van bent, motorszám X14XE20P56115

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Pár nappal ezelőtt lettem figyelmes erre a furcsának tűnő hangra (videó 1, videó 2), eddig nem lehetett hallani, néha a hidrótőke hangot lehetett hallani rövid ideig. Levettem a felső burkolatot, semmit hibára utaló jelet nem látok, minden száraz. Ha igaz, és láthattam így is a vízszivattyút akkor az is száraz, a motor pöccre indul, agr+szelep+ház+alapjárati motor tisztítva (nem voltak koszosak, kormosak). Hozzáértő szaki(k) véleményét, ötletét, tanácsát várom, segítsetek megállapítani mi lehet a gond.

Az autó G Astra 1.4 16v, 2001-s, 89000km, 5w40 olaj van bent, motorszám X14XE20P56115

Előre is köszönöm.

vezérlés mikor lett cserélve??

Link to comment
Megosztás:

nem vagyok agresszív

még szerencse hogy eddig még senki nem ment előttem DUPLA ködzárófénnyel, mert az megkapta volna az első kivilágításomat pár perc erejéig.

Mi a jó abban, ha duplán világít? Láttok hátra vagy mi? Vagy a marslakók így jobban kiveszik hol vagytok? Mert aki hátulról közelít annak k#&..d&a zavaró, és egy darabot ugyanúgy lehet látni és még a retina is megmarad.

de nem vagyok agresszív :)

de ez már egy párszor itt ki lett vesézve, úgyhogy ...

Link to comment
Megosztás:

A csatlakozón (jobb és bal oldalon) a következőket mértem:

- sárga és barna között 12V

- sárga és barna/sárga között 12V

- barna és barna/sárga között 0V. Gondolom itt a 0V nem ideális (potméter fordítására sem változott).

Kivettem a motort, rákapcsoltam +12V-ot, illetve testet, a középső barna/sárgára +12V-ot, majd elvettem a középsőt, majd vissza és ekkor elkezdett dolgozni a motor. Nem tudom, hogy a nem túl pontos kontakt miatt-e, de nem mindig forgott a motor folyamatosan, inkább akadozott.

Visszatéve a motortérbe nem dolgozott még ennyit sem.

Link to comment
Megosztás:

nem vagyok agresszív

még szerencse hogy eddig még senki nem ment előttem DUPLA ködzárófénnyel, mert az megkapta volna az első kivilágításomat pár perc erejéig.

Mi a jó abban, ha duplán világít? Láttok hátra vagy mi? Vagy a marslakók így jobban kiveszik hol vagytok? Mert aki hátulról közelít annak k#&..d&a zavaró, és egy darabot ugyanúgy lehet látni és még a retina is megmarad.

de nem vagyok agresszív :)

de ez már egy párszor itt ki lett vesézve, úgyhogy ...

Sztem sokkal inkább a szépérzékkel/szimmetriával függ össze ez a dolog, mintsem a praktikummal. Rendes ember amúgyis lekapcsolja a hátsó ködzárófényt amint utoléri egy autó, úgyhogy nemhogy kettővel, de eggyel sem vakít. Viszont amikor világít, akkor meg sokkal jobban néz ki. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.