Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szerintetek az normális, ha teljesen behúzom a kéziféket, és lejtőn megindúl az autó?Nem gyorsan, hanem csigalassan, dehát elvileg nem kéne.

Úgyszoktam leállítani a kocsit lejtőn(tehát amikor az emelkedő teteje felé néz a kocsi), hogy egyesbe rakom, és behúzom a kéziféket.Amikor kiveszem 1-ből, akkor elkezd gurúlni.

Ki kéne cseréltetnem a hátsó fékpofákat?

Most van a kocsiban 53.000Km és még nem cseréltettem se tárcsát,se dobot, se betétet, csak folyadékot.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek az normális, ha teljesen behúzom a kéziféket, és lejtőn megindúl az autó?Nem gyorsan, hanem csigalassan, dehát elvileg nem kéne.

Úgyszoktam leállítani a kocsit lejtőn(tehát amikor az emelkedő teteje felé néz a kocsi), hogy egyesbe rakom, és behúzom a kéziféket.Amikor kiveszem 1-ből, akkor elkezd gurúlni.

Ki kéne cseréltetnem a hátsó fékpofákat?

Most van a kocsiban 53.000Km és még nem cseréltettem se tárcsát,se dobot, se betétet, csak folyadékot.

Nem.

Lehet állítani rajta és, ha dob akkor kitakarítani.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek az normális, ha teljesen behúzom a kéziféket, és lejtőn megindúl az autó?Nem gyorsan, hanem csigalassan, dehát elvileg nem kéne.

Úgyszoktam leállítani a kocsit lejtőn(tehát amikor az emelkedő teteje felé néz a kocsi), hogy egyesbe rakom, és behúzom a kéziféket.Amikor kiveszem 1-ből, akkor elkezd gurúlni.

Ki kéne cseréltetnem a hátsó fékpofákat?

Most van a kocsiban 53.000Km és még nem cseréltettem se tárcsát,se dobot, se betétet, csak folyadékot.

Bár erről nem írtál és lehet így is csinálod, de ha mégsem akkor érdemes még a kormányt úgy eltekerni, hogy ha elkezdene gurulni a kocsi akkor a kerék nekiütközzön a padkának és az állítsa meg. Ezen felül meg csatlakozom az előttem szólóhoz, tehát érdemes először az állítással kezdeni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az alábbi témában kérném a segítségeteket.

Van egy 2003 as Z12xe motorkódú G astrám, 85 000 km-rel.

2-3 hónapja az időjárás melegedésével az alábbi jelenséget tapasztalom.

Városi forgalomban a kánikulában, vagy hosszabb út után a motorból csattogó hang jön (jó kis dízeles csattogás).

Olyan mintha az injektorok forró motornál erősen csattognának, és ezt a műanyag szívócső fel is erősíti. Ez a jelenség csak alapjáraton jelentkezik.

Injektor tisztítót 2 flakonnal használtam el. (Wynn’s)

Motorolaj amit haszálok: 5W40 ELF EVOLUTION SXR Acea A3/B4

(olajfogyasztás =0, olajban kb. 2000 km van)

/EGR szelepem gyárilag nincs./

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv:

Perneki Zoltán

Link to comment
Megosztás:

T Zoli10!

Az Elf Evolution Sxr 5W-40-nek semmilyen GM (Opel) gyártóművi jóváhagyása nincs.

Ezért GM (Opel) motorba nem való

Tudom. (régóta olvasom a fórumot csak nem regisztráltam).

Öcsém az Opel Rupeskinél dolgozott, jelenleg a renaultnál van.

Ő szerzi be nekem az alkatrészeket és olajat.

leírása:

Korszerű benzin- (többszelepes, turbófeltöltésű) és dízelmotorokhoz (szívó és turbófeltöltésű), személygépkocsikban és könnyű haszonjárművekben egyaránt. •Tökéletes kenést biztosít városi, országúti és autópálya közlekedésben egyaránt, a legnehezebb körülmények között is. •Minden vezetési stílus esetén alkalmazható, de különösen ajánlott sportos vezetés és nagy fordulatszámú használat esetén. •Kifejezetten a motorgyártók nyújtott olajcsereperiódusainak figyelembevételével lett kifejlesztve. •Hidegindításkor azonnal tökéletes kenést biztosít, meghosszabbítva ezzel a motor élettartamát. •A motorgyártók előírásainak figyelembevételével biztosítja a megengedett leghosszabb csereperiódusokat. •Megvédi a motort a túlzott kopástól, kiemelkedő védelmet nyújt a vezérlés alkatrészeinek. •Kiváló termikus stabilitás és oxidációgátló tuljdonságok jellemzik.

Az én motoromba engedélyezett a 10-40 es GM olaj. (ami azért nem túl jó minőségű)

Ez a fullszintetikus szerintem nem lehet rosszabb.

Meleg viszkozitás teljesen azonos, minimális eltérés max az adalékokban lehet.

Meleg motornál egy csavarhúzót nyomtam a műanyag szelepfedélhez és csavarjaihoz, és fülell halgattam (régi bevált módszer) igy sem a lánc felöl sem a hidrotőkék felül nem hallottam zajt.

/ hideg motornál a láncnak egy kis hangja már van. nagyin minimális, éppen észrevehető./

Korábban az opel típushibák között olvastam (nem a fórumom) a "kopogó szívócső" hibát.

Üdv.

Perneki Zoltán

Link to comment
Megosztás:

Megtudná adni valaki a Astra G, kombi, 1.4 16v, 2001-es, Motor szám: X14XE20P56115, Alváz szám: WOLOTGF35Y2288836 kocsihoz a

vezérmű szíj:

vezetőgörgő:

feszitö görgő:

vízpumpa:

típusát és a típus számát?

Vagy mit ajánlanátok ami a gyárival megegyező,és jó lenne, árban mekkora összeg?

Előre is köszönöm,

Sürgős lenne

Link to comment
Megosztás:

Megtudná adni valaki a Astra G, kombi, 1.4 16v, 2001-es, Motor szám: X14XE20P56115, Alváz szám: WOLOTGF35Y2288836 kocsihoz a

vezérmű szíj:

vezetőgörgő:

feszitö görgő:

vízpumpa:

típusát és a típus számát?

Vagy mit ajánlanátok ami a gyárival megegyező,és jó lenne, árban mekkora összeg?

Előre is köszönöm,

Sürgős lenne

hy

skf: az jó , de ki melyikre esküszik????!!

http://www.unixauto.hu/Unix_CikkekLista_Form.aspx?cTipAzon=P10166&cMegnNr=4259

vagy :

gates

vagy gyári:

http://cromax.hu/index.php?page=shop.kategoria&option=com_virtuemart&Itemid=26&limitstart=0&kereso_modell=48&kereso_marka=Opel&category_id=120440168

Link to comment
Megosztás:

T Mantec!

Ha jól értem szerinted az alapjárati kopogást a rossz olaj és viszkozitás okozza.

A fórumot olvasva a GM-LL-A-025 követelmény szerinti olajok általában 0W-30, 5W-30, 0W-40. viszkozitásúak.

Tudnál e nekem egy típust ajánlani ami ár-érték alapján bevált.

(A kocsihoz kapott szervízkönyv csak ACEA A3/B3 minőséget határoz meg.)

Sajnos idén télen extrém rövid távokat mentem. A szelep fedél belül tele volt a fehér vizes kicsapódással.

Mi a véleményed, ez okozhatja e a csatornák részleges eltömődését, és így kisebb olajmennyiséget alapjáraton a hidrotőkéknél.

Olaj csere előtt friss (maradékokból összeöntött) GM 10-40 es olajjal át lett mosatva a motor.

Van e értelme az olajba önthető hidrotőke tisztító adalékoknak?

Üdv:

Zoli

Link to comment
Megosztás:

T Mantec!

Ha jól értem szerinted az alapjárati kopogást a rossz olaj és viszkozitás okozza.

A fórumot olvasva a GM-LL-A-025 követelmény szerinti olajok általában 0W-30, 5W-30, 0W-40. viszkozitásúak.

Tudnál e nekem egy típust ajánlani ami ár-érték alapján bevált.

(A kocsihoz kapott szervízkönyv csak ACEA A3/B3 minőséget határoz meg.)

Sajnos idén télen extrém rövid távokat mentem. A szelep fedél belül tele volt a fehér vizes kicsapódással.

Mi a véleményed, ez okozhatja e a csatornák részleges eltömődését, és így kisebb olajmennyiséget alapjáraton a hidrotőkéknél.

Olaj csere előtt friss (maradékokból összeöntött) GM 10-40 es olajjal át lett mosatva a motor.

Van e értelme az olajba önthető hidrotőke tisztító adalékoknak?

Üdv:

Zoli

hy

a sok rövidtávtol kopog a hidrotőke az autoban,akármilyen olajat teszel bele akkor is kopogni fog, mennyél vele hosszabb távokat az egy kicsit javit rajta, de ha bejőn a hideg akkor megint el kezd dizeles hangja lenni a sok városi rövid távtol,a munkatársamnak van 1.2-es új kora óta meg van neki az autó,a motor szét lett szedve átmosva,ez egy darabig müködött, aztán jött a hidrotöke csere,az kb 10000km és újra csattog neki,ö is városban használja2-5km távokra,mindenképp valami 5w- olajat tegyél bele

itt találsz mindenféle olajat:

http://www.formula3000.hu/shop/index.php

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Egy olyan problémám lenne hogy Astrám (G 1.2, 98-as, X12-es motorkód) meleg időben, nem akar indulni, csak sokadikra, esetleg tolásra. Ezt úgy kell elképzelni hogy ha reggel indulok, 15-20 fokban, akkor elsőre indul, maximum másodikra, de ha délben-délután próbálom indítani a forróságban, csak sokaidkra indul be, de ha a sokadik indítózás után önindítóval megmozdítom a kocsit sebességben, utána általában 1-2 indításra be indul, viszont ha utána leállítom a motort, indul egyből. Valakinek van valami ötlete hogy mi lehet a hiba?

Köszi előre is !

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Egy olyan problémám lenne hogy Astrám (G 1.2, 98-as, X12-es motorkód) meleg időben, nem akar indulni, csak sokadikra, esetleg tolásra. Ezt úgy kell elképzelni hogy ha reggel indulok, 15-20 fokban, akkor elsőre indul, maximum másodikra, de ha délben-délután próbálom indítani a forróságban, csak sokaidkra indul be, de ha a sokadik indítózás után önindítóval megmozdítom a kocsit sebességben, utána általában 1-2 indításra be indul, viszont ha utána leállítom a motort, indul egyből. Valakinek van valami ötlete hogy mi lehet a hiba?

Köszi előre is !

Benzinszűrő mikor volt cserélve? Benzinszivattyút is érdemes megnézni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Az utóbbi időben hangokat hallok a bal eslő kerék felől. Eleinte azt hittem, hogy kavics került a gumiba, de nincs benne. Ma felemeltem a kocsit és laikusként megnéztem a gömbcsuklókat, féltengelyt, stabilizátort és egyik sem kotyogott.

Jellegzetesen olyan hangot ad ki, mintha kavics lenne benne. Sebesség növekedésével egyenes arányban sűrűsödik a "kopogás", viszont csak ~55 - 70 km/h-ás sebesség között hallom.

Valakinek van ötlete, hogy mi lehet a probléma?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Az utóbbi időben hangokat hallok a bal eslő kerék felől. Eleinte azt hittem, hogy kavics került a gumiba, de nincs benne. Ma felemeltem a kocsit és laikusként megnéztem a gömbcsuklókat, féltengelyt, stabilizátort és egyik sem kotyogott.

Jellegzetesen olyan hangot ad ki, mintha kavics lenne benne. Sebesség növekedésével egyenes arányban sűrűsödik a "kopogás", viszont csak ~55 - 70 km/h-ás sebesség között hallom.

Valakinek van ötlete, hogy mi lehet a probléma?

Nem ereszt a kerék?Kollégámnak is hasonló problámája volt.Kiderült,hogy egy csavart szedett fel a gumi,bár nem nagyon engedte a levegőt.Gumis vette neki észre.

Link to comment
Megosztás:

Nem ereszt a kerék?Kollégámnak is hasonló problámája volt.Kiderült,hogy egy csavart szedett fel a gumi,bár nem nagyon engedte a levegőt.Gumis vette neki észre.

Nem ereszt. A nyomást tökéletesen tartja. Kb havonta ellenőrzöm.

Link to comment
Megosztás:

Ha tényleg nincs semmi nyoma kotyogásnak, minden rendben van a futóművel, akkor még szálszakadás gyanús is lehet a gumi.

Ő én a gumit kihagynám a hibalehetőségek közül. Átvizsgáltam és nincs rajta semmi károsodás. Nyomás tökéletes, nem ereszti. Ráadásul úgy gondolom, hogy nem csak bizonyos sebességnél kellene hangot kiadnia, ha gumiról lenne szó.

Mint írtam, laikusként néztem meg az alkatrészeket, így nem kizárt, hogy hozzá nem értésemből adódóan láttam jónak a futómű alkatrészeit. Ezért kérdeztem meg, hogy mi szokott ilyen hibajelenséget okozni.

Link to comment
Megosztás:

Ő én a gumit kihagynám a hibalehetőségek közül. Átvizsgáltam és nincs rajta semmi károsodás. Nyomás tökéletes, nem ereszti. Ráadásul úgy gondolom, hogy nem csak bizonyos sebességnél kellene hangot kiadnia, ha gumiról lenne szó.

Mint írtam, laikusként néztem meg az alkatrészeket, így nem kizárt, hogy hozzá nem értésemből adódóan láttam jónak a futómű alkatrészeit. Ezért kérdeztem meg, hogy mi szokott ilyen hibajelenséget okozni.

Én pedig nem hagynám ki a gumit!! Igaza van Ricsi89-nek, tud okozni ilyen hibát a szálszakadásos gumi. Nézesd meg gumissal!

Link to comment
Megosztás:

Ő én a gumit kihagynám a hibalehetőségek közül. Átvizsgáltam és nincs rajta semmi károsodás. Nyomás tökéletes, nem ereszti. Ráadásul úgy gondolom, hogy nem csak bizonyos sebességnél kellene hangot kiadnia, ha gumiról lenne szó.

Mint írtam, laikusként néztem meg az alkatrészeket, így nem kizárt, hogy hozzá nem értésemből adódóan láttam jónak a futómű alkatrészeit. Ezért kérdeztem meg, hogy mi szokott ilyen hibajelenséget okozni.

Akkor cseréld meg a kereket ugyanazon oldal hátsó kerékkel. Ha ezután ismét elölről jön a hang, akkor tényleg nem gumi. De egy kezdődő szálszakadástól nem fog ereszteni a gumi, sőt nem is látszik semmi rajta.

Link to comment
Megosztás:

66000km-él,4 évesen, most 90000km van bent.

Valószínű hogy vezérmű szett és generátor szíj csere lesz.

Hallottatok olyanról hogy nem cserélték a vezér szíjjal együtt a generátor szíjat + a feszítőt, és elszakadt a szíj, bele csapott a vezér szíj burkolatába, az meg bele vágott a vezér szíjba, elszakadt, a motor meg beállt?

Az egyik autós boltba mondták, megtörtént.

Per lett a dolog vége, ezért tanácsként ajánlják a feszítő cseréjét.

Van valóság alapja?

Link to comment
Megosztás:

Valószínű hogy vezérmű szett és generátor szíj csere lesz.

Hallottatok olyanról hogy nem cserélték a vezér szíjjal együtt a generátor szíjat + a feszítőt, és elszakadt a szíj, bele csapott a vezér szíj burkolatába, az meg bele vágott a vezér szíjba, elszakadt, a motor meg beállt?

Az egyik autós boltba mondták, megtörtént.

Per lett a dolog vége, ezért tanácsként ajánlják a feszítő cseréjét.

Van valóság alapja?

igen van valóság alapja .

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.