Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nekem még csak fél éves volt a kocsim, mikor futóra akartam vizsgáztatni...a kéziféken állíttatni kellett, mert nem ment volna át a vizsgán-->szal nem árt sűrűn ránézni a fékekre.. :)

Igen ez ismerős jelenség... A kéziféket mindíg utánállítják, és meg is javul, a lábfékkel is nagyobb erőhatás érhető el, de ez az áldott állapot csak kb 2000km-ig tart, aztán megint a kézikar szinte kiszúrja a tetőt, és lábfék is rengeteget veszít a hatásfokból. A szerelőm azt mondta, hogy ennek a típusnak gyárilag igen gyenge a féke.. kérdeztem hogy lehet segíteni, azt mondta felesleges belenyúlni. Esetleg valami javaslat, hogy az áldott állapotában maradjon?? TAlán utánállító automatika hibája?

Egyébként most lesz első gumi csere is, gyári méret: 185/65 R15 érdemes meghagyni ezt améretet, vagy szélesebbre jobb cserélni (195 mondjuk)? előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Nekem zöld pötty van festve a vezérműszíj burkolatára! Azt mondták a szervízben, hogy az a cserét jelenti!

de jó. :) a Túró rudin meg a piros pöttyök a sok dícséretet jelölik?

Komolyan mondom, egyik másik szervíz elég komolytalannak tűnik. Pecsét van a füzetben? (ha van füzet)

amúgy meg ha nem te cserélted, és előző gazdi, vagy a füzet nem mutatja biztosra, akkor érdemes cserélni, drágább, ha szakad.

(szerelőm mikor a vectrát vettem és vittem vez. cserére, lebontás után mondta, hogy ez a vezérlés még tök jó. Mire én visszakérdeztem, hogy 60e km garit vállal rá? Na ekkor fogta, és kicserélte amit már eleve megbeszéltünk)

Link to comment
Megosztás:

TAlán utánállító automatika hibája?

Ez egyszerű állat, olyan ebben nincs :)

Sajnos mint dobfék, ilyen jellemzőkkel bír szegény. De nem kell aggódni, minden más dobfékes

autónál is ugyanez a jelenség megvan, suzukiknál, fordoknál is :D

Tárcsafék rulez :D

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

szevasztok

Van egy 2001-es Opel Astra G combim

Ha jól tudom a biztosítéktábla az utastérben lévő bal oldali lenyitható rekesz alatt van

Szeretném megkérdezni hogy melyik biztosaítékot kell kicserélnem ahhoz, hogy a szivargyújtó áramellátását megjavítsam.

Mivel sajnos nem működik, pedig jó lenne a töltés a navigációhoz 770km-en keresztül...

magát a szivar gyujtójának szerkezete be sem kattan, hanem egyből kidobja

Ezért tanácsolták hogy cseréljem ki

kb 550 Ft

a boltban viszont megkérdezték hány A-es de azt sem tudtam, mertedig nem találtam táblát

Link to comment
Megosztás:

nekem azt javasoltáék hogy a bizti, mivel nincs áram

a töltőt ha bedugom se tölt

akkor mit tegyek?

nem akarok sokat erre költeni

De ha benne sem marad, akkor inkább a csati lehet szétesve.

De könnyű megkeresni a táblában, egyenként át kell nézni :)

Egyébként F3.36ként van jelölve a kapcsrajzon a biztosítéka, és kék színű 15 amperes.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

köszi

a gyujtó nem marad benne

természetesen a töltő nem rugos, az benne marad

na akkor nem lettem okosabb

vagyis de igen, csak nem tudom mit tegyek

szerviz lesz a vége

Link to comment
Megosztás:

szevasztok

Van egy 2001-es Opel Astra G combim

Ha jól tudom a biztosítéktábla az utastérben lévő bal oldali lenyitható rekesz alatt van

Szeretném megkérdezni hogy melyik biztosaítékot kell kicserélnem ahhoz, hogy a szivargyújtó áramellátását megjavítsam.

Mivel sajnos nem működik, pedig jó lenne a töltés a navigációhoz 770km-en keresztül...

magát a szivar gyujtójának szerkezete be sem kattan, hanem egyből kidobja

Ezért tanácsolták hogy cseréljem ki

kb 550 Ft

a boltban viszont megkérdezték hány A-es de azt sem tudtam, mertedig nem találtam táblát

Itt a biztosíték helye: http://kepfeltoltes.hu/view/080306/Szivarg...ltoltes.hu_.jpg
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

:D

Már több felé keresgéltem, de senki nem tudott segíteni.

Itt is megpróbálom.

Friss G Astra tulajdonos vagyok. Használt kicsikémhez nem adtak kezelési útmutatót. Tud valaki segíteni benne. 2000-es évjárat Opi Astra GCC 1.6. 16V.

Nagyon megköszönném.

Beszkennelt kezelési útmutatót is szívesen átvenném. De valaki segítsen benne, hozzájutni.

Előre is Köszi.

Üdv Pitya :)

Link to comment
Megosztás:

Segíts nekem légyszíves: honnan tölthető le ez a WorkshopData normálisan magyarul és mi kell hozzá, hogy használhassam is??

Köszönettel: Roló

Nem tudom, hogy honnan lehet letölteni, a munkahelyemen van meg. De ha esetleg meg tudnál lepni opel tiss-el, körbekérdeznék pár ismerőst, biztos meg van valakinek feltörve.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Néhány napja vagyok egy új, szalonból kihozott Astra Classic II 1.4 Twinport tulajdonosa. Ha hidegen indítom a motort, alapjáraton egy furcsa vékony és halk kattogó/ketyegő hangot lehet hallani. Olyan mint egy relé (pl. indexrelé) hangja, csak halkabb és az utastérben nem lehet hallani, csak kívül. A hang üteme is érdekes, "kettesével" kattog, valami ilyen ütemben: * 0.5s * 1s * 0.5s* 1s * 0.5s *

Nem igen értek hozzá, nekem fel sem tűnt, de aki hallotta mind megjegyezte hogy ez nem normális.

Első autóm, elég elkeserítő a tudat hogy lehet hogy gondja van. :)

Ha valakinek van ötlete hogy mi lehet ez, segítsen.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

hát skacok

én nem találom sehol a biztitáblát :)

Szia!

Inkább vidd szervízbe:) :D !!!

Segítünk!!

Hajtsd le a bal oldali kesztyűtartócskát.

aztán oldalt óvatosan nyomd meg! mindkét oldalán, ahol akad, és húzd tovább lefelé.

aztán egyszer csak a kezedben marad. akkor tedd félre. A 4 elfordítós csavart fél fordulattal fordítsd el, és vedd ki.

majd vegyél elő egy elemlámpát

világíts be,és fogod látni a biztosítékokat.

van egy szürke kis "mineknevezzem" ha azt megnyomod, akkor le lehet hajtani a táblát, egész közel a lyukhoz, akkor nem kellenek nőgyógyász eszközök a bizticseréhez.

Egy kis segítség még! ha megfogod a leszerelt kesztűtartócskát, és megfordítod, akkor a hátulján ott van, hogy melyik bizti mit biztosít! te értelem szerűen az égő cigi rajzot keresd!

ha megvan, akkor bizti ki, (kolléga elmondása szerint kék) megnéz, hogy szét van- e égve, vagy egyből tegyél be egy másik kéket. aztán próba.

a visszaszerelés szerintem menni fog!

jó munkát!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.