Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

őszintén szólva én kaptam a kütyühöz cd-t gondolom valami program lehetett rajta

esetleg csak a driver? passz, én kidobtam a retekbe:)

nincs pc-s programom:(

hibák? a kütyü vagy a program hibákra gondolsz?

Is-is. A reggeli tapasztalatommal/történésekkel kapcsolatban, de ezek szerint van buktatója az ELM-nek?

Segítenék, de én scanmyopel-t vagy torque-ot használok okostelefonnal, még egy pc-s programot sem próbáltam ki. Letöltöttem néhányat, de nem tudom, hogy működik e bármelyik is. Ha írsz egy pü-t át tudok küldeni egy-két linket (este), aztán kipróbálod, hogy neked működik e.

OK, köszi előre is! .

Link to comment
Megosztás:

Is-is. A reggeli tapasztalatommal/történésekkel kapcsolatban, de ezek szerint van buktatója az ELM-nek?

OK, köszi előre is! .

igazából 50% esélyed van, hogy működik.

nekem néha néha nem akarja kiolvasni a pillanatnyi adatokat, de ha egyszer már kiolvasta

akkor gond nélkül megy folyamatosan.

ez azért érdekes, mert kiolvassa a motorkódot meg típusszámot meg ilyeneket mindig, csak

az élő adatoknál van néha lefagyás, de tényleg ritkán.

pc-s programról nyilatkozni nem tudok, de szerintem stabilabb mint egy telefonos.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

igazából 50% esélyed van, hogy működik.

nekem néha néha nem akarja kiolvasni a pillanatnyi adatokat, de ha egyszer már kiolvasta

akkor gond nélkül megy folyamatosan.

ez azért érdekes, mert kiolvassa a motorkódot meg típusszámot meg ilyeneket mindig, csak

az élő adatoknál van néha lefagyás, de tényleg ritkán.

pc-s programról nyilatkozni nem tudok, de szerintem stabilabb mint egy telefonos.

Én eddig 4 db elm327-et vettem, mind jól működik! Viszont én is csak okos telefonnal használtam.

Érdekelne nagyon, ha valaki tudna ajánlani PC-s programot BT-s verzióhoz ami a Scanmyopel képességeivel rendelkezik legalább!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én eddig 4 db elm327-et vettem, mind jól működik! Viszont én is csak okos telefonnal használtam.

Érdekelne nagyon, ha valaki tudna ajánlani PC-s programot BT-s verzióhoz ami a Scanmyopel képességeivel rendelkezik legalább!

Irjátok meg az e-mail cimeteket,és este átküldök mindenkinek egy magyar működő op-comot..

  • Like 5
Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Csak hogy jól induljon a hetem: reggeli indításkor minden rendben (kivéve az ominózus ABS visszajelzést, az ugyebár indításkor felvillan újra majd ismét kialszik), kb 10 másodperc és leállt (1 métert nem mentünk, alapjáraton járt a garázsban). Újraindít, nincs gond, bejöttem melóba... Hibalámpa nem volt, kiolvasni nem tudom mert nincs (még?) ELM vagy egyéb finomság a birtokomban. (Apropó: ELM rádug és laptop-al is kiolvasható? Már mint a garázsból már "nem látok rá" a wifinkre, kell hozzá netkapcsolat?)

Ezzel nincs vége a reggeli örömöknek: 100 métert sem tettem meg, huppog valami erősen, mintha defekt lenne. Kiszállok, körbejárom, semmi. Mentem 40-el, x száz métert, fékeztem pár érőssebet, elmúlt (vagy már nem hallani). Fék lehetett? 4 napot állt mozdulatlanul a garázsban, bár nem hinném hogy attól ki kellene feküdnie mindennek... Ezekből valaki tapasztalt már valamit?

Hát, nincs vége a történetnek, eddig mintha ez nem így működött volna: reggeli hideg indítást követően pár (~10) másodperc múlva a szervó elindul pedig nem is érek a kormányhoz (de pont ua hangot adja ki). Tegnap reggel ezen hang megjelenésekor állt le a motor... Nem úgy emlékszem, hogy ez eddig is így volt...

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy az autó alacsony fordulaton rángat kb 1000 fordulaton és kis sebességnél. Viszont mostanában már nem csak alacsony fordulaton rángat, hanem körülbelül 80-90 sebességnél 2500 fordulaton rángat egyet vagy kettőt az autó. Más sebességnél és fordulatnál egyelőre még nem rángat

Szerintettek mi lehet, a probléma mit, lenne érdemes megnézni? Mi okozhat ilyen hibákat?

Esetleg EGR takarítás megoldhatná a problémát?

Módosítva : Lóránd0607
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy az autó alacsony fordulaton rángat kb 1000 fordulaton és kis sebességnél. Viszont mostanában már nem csak alacsony fordulaton rángat, hanem körülbelül 80-90 sebességnél 2500 fordulaton rángat egyet vagy kettőt az autó. Más sebességnél és fordulatnál egyelőre még nem rángat

Szerintettek mi lehet, a probléma mit, lenne érdemes megnézni? Mi okozhat ilyen hibákat?

Esetleg EGR takarítás megoldhatná a problémát?

Szia! A legnagyobb baj, hogy 1000-es fordulaton használod. Ott rángat, ez természetes, de ez haza is vághatja a motort.

16 szelepes motort 2000-es fordulat alatt nem illik használni!

2500-3000 a jó utazó sebesség, gyorsításnál-előzésnél pedig illik huzatni!

Első körben menj el "fagyizni" vele, ez segíthet! (hajtsd meg jól 4-5 ezres fordulaton 20-30km-en keresztül)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia! A legnagyobb baj, hogy 1000-es fordulaton használod. Ott rángat, ez természetes, de ez haza is vághatja a motort.

16 szelepes motort 2000-es fordulat alatt nem illik használni!

2500-3000 a jó utazó sebesség, gyorsításnál-előzésnél pedig illik huzatni!

Első körben menj el "fagyizni" vele, ez segíthet! (hajtsd meg jól 4-5 ezres fordulaton 20-30km-en keresztül)

Szia!

Köszönöm a válaszodat.

Az 1000 fordulatot természetesen csak minimális sebességnél használom dugóban vagy 20 km lassú sebességnél.Egyébként úgy használóm ahogy írtad 2500-3000 fordulaton és huzattom is. Volt járatva 4-5 ezres fordulaton csak nem mostanában. Nincs lehetőségem sajnos olyan helyen közlekedni ahol mostanában kitudnám huzzatni. Rövid távokon használom lehet hogy az is baj. De ezen nem tudok változtatni. Hosszú távokra csak ritkán megyk max évente 1-2 szer

Van esetleg valami más ötletetek? Hogy mitől lehet vagy mi a megoldás?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönöm a válaszodat.

Az 1000 fordulatot természetesen csak minimális sebességnél használom dugóban vagy 20 km lassú sebességnél.Egyébként úgy használóm ahogy írtad 2500-3000 fordulaton és huzattom is. Volt járatva 4-5 ezres fordulaton csak nem mostanában. Nincs lehetőségem sajnos olyan helyen közlekedni ahol mostanában kitudnám huzzatni. Rövid távokon használom lehet hogy az is baj. De ezen nem tudok változtatni. Hosszú távokra csak ritkán megyk max évente 1-2 szer

Van esetleg valami más ötletetek? Hogy mitől lehet vagy mi a megoldás?

Sajnos sok minden lehet, komoly is. De első körben fojtó szelep ház takarítás, EGR takarítás, gyertya ellenőrzés.

Ez után jöhet a többi, nekem más ötletem nincs házilag.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy az autó alacsony fordulaton rángat kb 1000 fordulaton és kis sebességnél. Viszont mostanában már nem csak alacsony fordulaton rángat, hanem körülbelül 80-90 sebességnél 2500 fordulaton rángat egyet vagy kettőt az autó. Más sebességnél és fordulatnál egyelőre még nem rángat

Szerintettek mi lehet, a probléma mit, lenne érdemes megnézni? Mi okozhat ilyen hibákat?

Esetleg EGR takarítás megoldhatná a problémát?

Meg! Ha még lehet takarítani!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon szóval ha valamit rosszul írok, vagy csinálok elnézést.

Nemrég került hozzám egy Opel Astra ,99-es .1.6-os 16v (x16XEL motorkódos), minden szép , minden jó...na jó azért mégsem hiszen akkor nem lennék itt panaszkodni ugyebár :D . A hiba: először arra lettem figyelmes hogy ha a gázpedált egy bizonyos pozícióban tartom (például ha sebességet akarok tartani), az autó elkezd rángatni, és vele együtt a fordulatszámmérő is, mintha le akarna fulladni, de szerencsére ez még nem történt meg. Eleinte pici hibának vettem be de ez egyre zavaróbb....sőt hidegen még kettesben is rángat, fullad , erőtlen a motor. Hidegindításnál nem gyakori hogy felmegy 2 ezerre az alapjárat majd csak nagynehzen áll vissza. Mivel még csak lambda szondát cseréltem, gondolom ezer oka lehet, de a diagnosztikán nem mutatott hibát a generátoron kívül ami 13.5öt tölt kb.

Kérdésem az lenne hogy tudnátok e valami tippet mondani hogy mi okozhatja ezt a kellemetlen dolgot? Nem akarom ész nélkül rögtön cserélgetni az alkatrészeket.

Válaszaitokat előre köszönöm :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon szóval ha valamit rosszul írok, vagy csinálok elnézést.

Nemrég került hozzám egy Opel Astra ,99-es .1.6-os 16v (x16XEL motorkódos), minden szép , minden jó...na jó azért mégsem hiszen akkor nem lennék itt panaszkodni ugyebár :D . A hiba: először arra lettem figyelmes hogy ha a gázpedált egy bizonyos pozícióban tartom (például ha sebességet akarok tartani), az autó elkezd rángatni, és vele együtt a fordulatszámmérő is, mintha le akarna fulladni, de szerencsére ez még nem történt meg. Eleinte pici hibának vettem be de ez egyre zavaróbb....sőt hidegen még kettesben is rángat, fullad , erőtlen a motor. Hidegindításnál nem gyakori hogy felmegy 2 ezerre az alapjárat majd csak nagynehzen áll vissza. Mivel még csak lambda szondát cseréltem, gondolom ezer oka lehet, de a diagnosztikán nem mutatott hibát a generátoron kívül ami 13.5öt tölt kb.

Kérdésem az lenne hogy tudnátok e valami tippet mondani hogy mi okozhatja ezt a kellemetlen dolgot? Nem akarom ész nélkül rögtön cserélgetni az alkatrészeket.

Válaszaitokat előre köszönöm :icon1:

Habár nekem Z14XE, de ugyanezeket produkálja (a fulladást és erőtlenséget leszámítva), csütörtökön viszem megnézetni, meglátjuk mit mond rá a szakember. Nekem csak nagyon kicsi gázpedál állásnál jön elő a hiba.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Habár nekem Z14XE, de ugyanezeket produkálja (a fulladást és erőtlenséget leszámítva), csütörtökön viszem megnézetni, meglátjuk mit mond rá a szakember. Nekem csak nagyon kicsi gázpedál állásnál jön elő a hiba.

Igen nekem is , ha jobban lenyomom nem csinálja, nehéz vele sebességet tartani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon szóval ha valamit rosszul írok, vagy csinálok elnézést.

Nemrég került hozzám egy Opel Astra ,99-es .1.6-os 16v (x16XEL motorkódos), minden szép , minden jó...na jó azért mégsem hiszen akkor nem lennék itt panaszkodni ugyebár :D . A hiba: először arra lettem figyelmes hogy ha a gázpedált egy bizonyos pozícióban tartom (például ha sebességet akarok tartani), az autó elkezd rángatni, és vele együtt a fordulatszámmérő is, mintha le akarna fulladni, de szerencsére ez még nem történt meg. Eleinte pici hibának vettem be de ez egyre zavaróbb....sőt hidegen még kettesben is rángat, fullad , erőtlen a motor. Hidegindításnál nem gyakori hogy felmegy 2 ezerre az alapjárat majd csak nagynehzen áll vissza. Mivel még csak lambda szondát cseréltem, gondolom ezer oka lehet, de a diagnosztikán nem mutatott hibát a generátoron kívül ami 13.5öt tölt kb.

Kérdésem az lenne hogy tudnátok e valami tippet mondani hogy mi okozhatja ezt a kellemetlen dolgot? Nem akarom ész nélkül rögtön cserélgetni az alkatrészeket.

Válaszaitokat előre köszönöm :icon1:

Enyém x14xe, ugyanez a hibajelenség de nem mindig jön elő, kb 1-2 alkalommal hetente. Én arra tippelek hogy a fojtószelep koszos és emiatt rángat be néha. Nem bonyolult kitisztítani ahogy néztem. A hidegindítós 2000-es fordulatom is megvan szintén 1-2 alkalommal hetente. Olyankor egy pici gázfröccs és máris beáll normál fordulatra. Itt pedig az alapjárati motor lehet a ludas szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Enyém x14xe, ugyanez a hibajelenség de nem mindig jön elő, kb 1-2 alkalommal hetente. Én arra tippelek hogy a fojtószelep koszos és emiatt rángat be néha. Nem bonyolult kitisztítani ahogy néztem. A hidegindítós 2000-es fordulatom is megvan szintén 1-2 alkalommal hetente. Olyankor egy pici gázfröccs és máris beáll normál fordulatra. Itt pedig az alapjárati motor lehet a ludas szerintem.

Néztem a fojtószelepet, nem volt koszos + tisztítottunk rajta, aki diagnosztizálta azt mondta hogy a generátor kevesebbet tölt,és ez is beleszólhat, vélemény?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszi ,én is arra tippeltem mert úthibáknál fel- fel villan egy tizedmásodpercre.Merre találom?Z16SE a motorkódom.

Nekem x16szr van. A motor tüzfal felöli oldalán lennt az olajpumpán, elég gáz helyen, egy kicsit megköszörült 24 es villás kulcsal tudtuk kicserélni. Szerintem hasonló lehet nálad is de nem biztos..
Link to comment
Megosztás:

Enyém x14xe, ugyanez a hibajelenség de nem mindig jön elő, kb 1-2 alkalommal hetente. Én arra tippelek hogy a fojtószelep koszos és emiatt rángat be néha. Nem bonyolult kitisztítani ahogy néztem. A hidegindítós 2000-es fordulatom is megvan szintén 1-2 alkalommal hetente. Olyankor egy pici gázfröccs és máris beáll normál fordulatra. Itt pedig az alapjárati motor lehet a ludas szerintem.

Ok, de például a Z14XE-ben nincs alapjárati motor. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.