Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nem akarlak elkeseríteni, de előző Astra-m (1.6 8v) pontosan ezt csinálta, azóta is rettegek ettől a hibától. Semmi nem segített, hengerfej felújítás (csere) lett belőle. Elvileg elég lenne csak az adott szelepet rendbe tenni, de ezt nagyon nem ajánlották, mivel ha már szét van szedve, akkor érdemes rendbe tenni, metr ha 1 év múlva a másik megszorul, akkor megint nagyon zsebbe kell nyúlni.

Én sem fűzök túl sok reményt ahhoz, hogy magától megoldódjon a gond, de idén már biztos nem fogok bele, majd jövőre.

Link to comment
Megosztás:

T mantec!

+3000 Posta, továbbá ha jól tudom, a garancia feltétele a szakműhelyben történő beszerelés (4-5k) és annak hivatalos dokumentációja. Ez már nincs olyan messze a 26 ezertől...

Nekem is lassan csere érett lesz, én is csak ezt találtam amikor a rendelés részhez értem: http://www.akkugarancia.hu/checkout/4196

T Janó32!

"... +3000 Posta ..."

Futárköltségeink:

Cégünk súly alapú szállítási költségekkel dolgozik.

Az árak településtől függetlenül állandóak. (Csak Magyarországon belülre szállítunk)

1kg-ig 1.650Ft
3kg-ig 1.850Ft

5kg-ig 2.000Ft

10kg-ig 2.450Ft

20kg-ig 2.850Ft

"... a garancia feltétele ..."

Nincs ilyen feltétel.

Idézet:

A jótállási igény kizárólag a vásárláskor kitöltött jótállási jeggyel, az eladási bizonylattal, ... hibamegállapító jegyzőkönyvvel érvényesíthető.

Bosch_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kollégám Tesco-ban vásárolt Bosch-t, beszerelte otthon, de valami nem volt rendben. Elvitte egy megjelölt helyre, kérték a beszerelő műhely hivatalos papírját/dokumentumát, mivel nem volt, elutasították szakszerűtlen üzembehelyezésre hivatkozva.

Link to comment
Megosztás:

Én sem fűzök túl sok reményt ahhoz, hogy magától megoldódjon a gond, de idén már biztos nem fogok bele, majd jövőre.

hát ez elég elkeserítő, mondjuk nekem nem puffog, szépen jár hidegen/meleg, szóval még reménykedek hogy esetleg benzinszűrő vagy valami dugulás van, a hónapban viszem én is szakemberhez...meglátjuk :blush:

Link to comment
Megosztás:

hát ez elég elkeserítő, mondjuk nekem nem puffog, szépen jár hidegen/meleg, szóval még reménykedek hogy esetleg benzinszűrő vagy valami dugulás van, a hónapban viszem én is szakemberhez...meglátjuk :blush:

Nekem sem mindig puffog. Egy éjszakás állás után oké, melegen indítva szintén, csak ha ilyen 6-7-8 órákat áll ebben a tavaszi melegben, akkor jön elő.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Azt szeretném megkérdezni, hogy az OP-COM-hoz szükséges interface beszerzésében tudnál segíteni? ELM327 nekem nem működik az autómmal. (x20xer opc)

Szia..Abban nem énis csak méregből vettem egyet vat..rán,mert felbasztak,hogy 6000ft egy sima hibakód olvasás...De aztán bejött..

Link to comment
Megosztás:

De az, majd az is cserés lesz, ha nagyobb beavatkozásra kerül sor, de nem most.

Miért, neked a hidrotőke csere megoldotta a puffogást?

Nekem hidegen csattog az eggyik tőke rendesen és néha bele,bele puffog..De addig én nem nyúlok bele még nem lesz komolyabb baja..Nem lehet h neked vlmelyik tőke csinálja?Mármint,hogy nem dolgozik rendesen és azért akad a szelep?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem hidegen csattog az eggyik tőke rendesen és néha bele,bele puffog..De addig én nem nyúlok bele még nem lesz komolyabb baja..Nem lehet h neked vlmelyik tőke csinálja?Mármint,hogy nem dolgozik rendesen és azért akad a szelep?

Ezt nem tudom, bontás nélkül ki lehet deríteni? Ami biztos, hogy a 2-es hengernél van gond, mert arra dobott néha P302-es hibakódot, de sosem ragadt bent, nem jelzett a műszerfal.

Hidegen nekem is csattog hűvösebb időben, első - hideg - indításnál, de 2-3 mp és utána nem szól.

Link to comment
Megosztás:

Üdv

G Astra Caravanom 1999-es x17dtl

Azt vettem észre, hogy erősebb ill. Élesebb vagy nagyobb balos kanyarban nyekereg a jobb eleje(?)

Nem vagyok biztos benne hogy az eleje, lehet hogy a hátulja! Ezt még nem sikerült beazonosítanom

Jobbos kanyarnál meg sem mukkan!

Egyenesben sem, talán ha göröngyösebb úton megyek akkor hallok minimàlis kopgást

Hello

Én is hasonló jelenséggel futottam össze a minap és borzasztóan idegesített a téma.

Nekem csak éles jobbos kanyarban csinálta.Ellenőritem a keréknyomást is de az ok volt.

Felemeltem az autót leszedtem a kereket és kifordított állásban elkezdtem forgatni.

Ahogy forgattam halottam, hogy a kitekert pozíció miatt összepréselődött gumiharang adja a nyöszörgő hangot.

Szilikospay val alaposan lekezelve megoldódott a probléma.

Hátha neked is csak ennyi a baja.

Link to comment
Megosztás:

Világítás kapcsoló kipipálva. Kiszedtem, szétszedtem és a forgó alkatrész alján lévő 2 rézlapocskát kicseréltem egymással. Az egyik már súlyosan megvolt kopva. Vissza szereltem és láss csodát működik.

Köszönöm a segítséget.

Szuper, házilag megoldva! ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Sajnos beleestem én is az olajfogyasztási problémába elég csúnyán. Kipróbáltam sokféle olajat, különböző viszkozitásokat, dexos2 minősítést stb.. 2.000 km alatt 1 liter olaj elfogyott és már nagyon gondolkodóba estem hogy mit is lehetne tenni ez ellen, gondolom jöhet egy motorgenerál. Mi a véleményetek, mit kell majd cserélni és kb milyen árkategóriára számítsak?! Gondolom ez a fogyás már elég soknak számít egyértelműen.

szerk.:

Azt még hozzáteszem hogy nem füstöl se hidegen se melegen, olaj égetési "szagot" nem érzek a kipufogónál sem, nem tudom hova viszi el, a víz gyönyörű tiszta, nem folyik át oda.

Módosítva : ftamas0201
Link to comment
Megosztás:

T ftamas0201!

"... kipróbáltam ..."

Mint már korábban is jó néhányszor említettem olajfogyasztási problémát olajcserélgetéstől várni botorság.

A hiba nem a motorolajban van.

Ez csak szélhámosok megtévesztő, időhúzó technikája, mely látszólag megoldja a problémát.

"... olajfogyasztási probléma ..."

Ez nem egy rámutatok, megveszem, kicserélem, meggyógyult probléma.

Hozzáértő szerelőre, műszerekre van szükség a hibás alkatrész(ek) megtalálásához.

Szó nincs motorgenerálról, amit néhány szélhámos nagyon szeretne.

Módosítva : mantec
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T ftamas0201!

"... kipróbáltam ..."

Mint már korábban is jó néhányszor említettem olajfogyasztási problémát olajcserélgetéstől várni botorság.

A hiba nem a motorolajban van.

Ez csak szélhámosok megtévesztő, időhúzó technikája, mely látszólag megoldja a problémát.

"... olajfogyasztási probléma ..."

Ez nem egy rámutatok, megveszem, kicserélem, meggyógyult probléma.

Hozzáértő szerelőre, műszerekre van szükség a hibás alkatrész(ek) megtalálásához.

Szó nincs motorgenerálról, amit néhány szélhámos nagyon szeretne.

Kedves Mantec.

Először is köszönöm a hozzászólásod, persze egyértelműen nem én fogom megcsinálni és csak kicserélek valamit aztán jó is minden, hanem szakemberre bízom, csak azoktól várok esetleges választ aki már szenvedett ilyen problémában és kiderült hogy milyen alkatrészek elhasználódása/tönkremenetele okozta ezt a problémát és mik az esetleges költségek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Sajnos beleestem én is az olajfogyasztási problémába elég csúnyán. Kipróbáltam sokféle olajat, különböző viszkozitásokat, dexos2 minősítést stb.. 2.000 km alatt 1 liter olaj elfogyott és már nagyon gondolkodóba estem hogy mit is lehetne tenni ez ellen, gondolom jöhet egy motorgenerál. Mi a véleményetek, mit kell majd cserélni és kb milyen árkategóriára számítsak?! Gondolom ez a fogyás már elég soknak számít egyértelműen.

szerk.:

Azt még hozzáteszem hogy nem füstöl se hidegen se melegen, olaj égetési "szagot" nem érzek a kipufogónál sem, nem tudom hova viszi el, a víz gyönyörű tiszta, nem folyik át oda.

Ha "szerencséd" van, akkor a gyűrűk és a szelepszár szimering cserék megoldják. A végösszeg függ a beépített alkatrész árától (olcsóbb vagy drágább cuccok) és a szerelő(d) óradíjától. Ekkora bontásnál már egyéb dolog is cserés. Nekem 2 lehúzó gyűrűt cseréltek és cserélték a szelepszár szimeringet (2013-ban), 150 környéke volt (de ez márkaszervizes ár).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha "szerencséd" van, akkor a gyűrűk és a szelepszár szimering cserék megoldják. A végösszeg függ a beépített alkatrész árától (olcsóbb vagy drágább cuccok) és a szerelő(d) óradíjától. Ekkora bontásnál már egyéb dolog is cserés. Nekem 2 lehúzó gyűrűt cseréltek és cserélték a szelepszár szimeringet (2013-ban), 150 környéke volt (de ez márkaszervizes ár).

Végre egy értelmes válasz, köszönöm neked. Ez ugye gyári alkatrészeket is jelent akkor az árban? Nem kevés pénz de hát muszáj megcsináltatni. A szervezet szervíz után milyen olajat használsz illetve fogyaszt belőle 10 ezer km-en?

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenkinek!

le volt már írva párszor, de most nem találom sehol azt a how2-t, hogy lehet egyszerűen javítani azt a hibát, mikor a külső/belső szellőztetés választó motor-nál eltörik valami, (1hete történt meg nálam is) gyújtás ráadás után, hallani ahogy körbe-körbe forog a motor.. milyen anyagok kellenek a javításhoz, ill. miket kell levenni?

más: néha ok nélküli lefulladásra találtam egy érdekes leírást (X12XE), nem tudom próbálta-e már valaki ezt megcsinálni:

http://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-g/j__engine_and_engine_aggregates/technical_service_bulletins/stalls/temperature_sensor_none_or_insufficient_function/

a cikk alján van egy pár GM kód, ilyen anyagokat hol lehet beszerezni?

előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenkinek!

le volt már írva párszor, de most nem találom sehol azt a how2-t, hogy lehet egyszerűen javítani azt a hibát, mikor a külső/belső szellőztetés választó motor-nál eltörik valami, (1hete történt meg nálam is) gyújtás ráadás után, hallani ahogy körbe-körbe forog a motor.. milyen anyagok kellenek a javításhoz, ill. miket kell levenni?

más: néha ok nélküli lefulladásra találtam egy érdekes leírást (X12XE), nem tudom próbálta-e már valaki ezt megcsinálni:

http://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-g/j__engine_and_engine_aggregates/technical_service_bulletins/stalls/temperature_sensor_none_or_insufficient_function/

a cikk alján van egy pár GM kód, ilyen anyagokat hol lehet beszerezni?

előre is köszi!

https://sites.google.com/site/opelrepair/szelloztetes/behr

https://sites.google.com/site/opelrepair/szelloztetes/de

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Végre egy értelmes válasz, köszönöm neked. Ez ugye gyári alkatrészeket is jelent akkor az árban? Nem kevés pénz de hát muszáj megcsináltatni. A szervezet szervíz után milyen olajat használsz illetve fogyaszt belőle 10 ezer km-en?

Nem vennék rá mérget... A márkaszerviz is Unix-Bárdi vonalon szerzi be az alkatrészeket. Pl a vezérlés és vízpumpa SKF, hosszbordás contitech, tehát ebből sem gyárit raktak bele, de ua pecsét a szervizkönyvbe... Mobil Super XE 5w30, ez még félúton tart (decemberbe került bele), eddig nulla a fogyás. A nagyjavítás után Magnatec C3 5w40 volt, abból kb 3 dl kellett a köv cseréig (~8-9000km).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem vennék rá mérget... A márkaszerviz is Unix-Bárdi vonalon szerzi be az alkatrészeket. Pl a vezérlés és vízpumpa SKF, hosszbordás contitech, tehát ebből sem gyárit raktak bele, de ua pecsét a szervizkönyvbe... Mobil Super XE 5w30, ez még félúton tart (decemberbe került bele), eddig nulla a fogyás. A nagyjavítás után Magnatec C3 5w40 volt, abból kb 3 dl kellett a köv cseréig (~8-9000km).

A márkák amiket írtál se a leggagyibbak meg olcsóbbak szóval nem rossz ár, a munka díjon valószínű én kicsit tudok faragni de akkor nekem is így lesz valahogy ha "csak" ezeket kell cserélni, és nem kell síkoltatni meg ilyenek az egészet. Köszönöm, pár hét múlva írom a vvégeredményt :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.