Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Igen, sajnos ez a baja. Nem hogy nem ugrik vissza, de nem is "akad be" olyan lötyögős lett az egész.

Van egyolyan érzésem, hogy ebben tényleg eltört valami.

Holnap megpróbálom szétszedni, de sajnos nem bízok benne, hogy sikerül megjavítani.

Ha kell, ilyen index kart (tempomatos) hol érdemes venni?

Lehet csak a rugó akadt ki, nem biztos akkor hogy az a pöcök törött le. Szedd szét akkor látni fogod.

Ahol a legolcsóbb. Én pl cromaxból rendeltem de csak azért mert több cucc is jött akkor onnan.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Tönkrement az előtétellenállás a hűtőventimnél és csak maximum fokozatban megy.
2002 Z14XE Kombi Klímás
Most vettem egy újat...Nissens 85185...de kiderült hogy nem jó, mert 3 csatlakozós.
A kocsiban meg most olyan van amin 4 csatlakozó van. Méret ...minden stimmel csak az elektromos csati nem.
Mindenhol.....Zsu+...Unix...csak 3 csatlakozósok vannak.
Szerintetek mit csináljak? Bontó?

Link to comment
Megosztás:

Igen, sajnos ez a baja. Nem hogy nem ugrik vissza, de nem is "akad be" olyan lötyögős lett az egész.

Van egyolyan érzésem, hogy ebben tényleg eltört valami.

Holnap megpróbálom szétszedni, de sajnos nem bízok benne, hogy sikerül megjavítani.

Ha kell, ilyen index kart (tempomatos) hol érdemes venni?

én bontoban vettem 3000-ért.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Tönkrement az előtétellenállás a hűtőventimnél és csak maximum fokozatban megy.

2002 Z14XE Kombi Klímás

Most vettem egy újat...Nissens 85185...de kiderült hogy nem jó, mert 3 csatlakozós.

A kocsiban meg most olyan van amin 4 csatlakozó van. Méret ...minden stimmel csak az elektromos csati nem.

Mindenhol.....Zsu+...Unix...csak 3 csatlakozósok vannak.

Szerintetek mit csináljak? Bontó?

Megvan a megoldás gondoltam leírom, hátha valakinek lesz ilyen gondja:

A Meriva előtétellenállása ugyan ilyen mint az én G Astra-mban. A lényeg, hogy ha 4 polusú csatlakozód van akkor is van megoldás!

Lehet kapni gyári és utánygyártott kölün előrérellenállást a csatlakozóval együtt!

Akár itthon (RedKoala-opeleseknek.hu) vagy külföldi oldalakon megrendelni! Mindenki keressen rá, ezzel nem akarom rontani senkinek sem az üzletét.

Ezekre kell keresni: 134172, 93341907

És ne higyjetek senkinek aki azt mondja h nem lehet kicserélni, mert mondjuk az ellenállás a motorban van! NINCS a motorban, a venti keret bal alsó sarkában van, és az egészet célszerű cserélni!

Én most megrendeltem külföldről és miután megjött megyek Domonkos Zoltánhoz (Bp. 1202 Budapest Nagyvárad utca 49., 06204436060) beszereltetni!

Tehát az előtétellenállást ki lehet cserélni!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem jó topicba írok! Astra 2002 1.7 Isuzu DTI-ről lenne szó (klímás).

2 hónapja vettem az autót és azóta szenvedek egy nagyon idegesítő jelenséggel.

Reggeli hideg indításnál az autónak nagyon ékszíj hangja van, majd 5 perc után megszűnik.

A rosszabb dolog az egészben, hogy ez a sikító hang menet közben is jelen van!

1-2-3 fokozatban 1500-2200 fordulat között borzasztó idegesítő hallgatni ezt a folyamatos "nyivákolást".

Meguntam elvittem a szerelőhöz, aki a hang alapján azt mondta, hogy ez BIZTOS a hosszbordás szíj feszítő csapágy lesz(rúgós szerkezettel ellátva).

Biztos ami biztos vettem még egy vadonat új BOSCH szíjat is ha már szétszedi akkor cserélje ki azt is.

Tegnap szétszedte, majd összerakta és ugyanúgy vinnyóg az autóm! :sneaky: :icon11: :pinch: :sick: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: <_<

Videót is készítettem a reggeli hidegindításnál, de hasonló hangot ad ki, ha bemelegedett váltásnál is:

Valaki találkozott már hasonló jelenséggel?

Azt mondta a szerelő, hogy akkor biztos egy másik feszítő görgő lesz.... kössz! innen már én is rajöttem... de melyik???

Előre is nagyon köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem jó topicba írok! Astra 2002 1.7 Isuzu DTI-ről lenne szó (klímás).

2 hónapja vettem az autót és azóta szenvedek egy nagyon idegesítő jelenséggel.

Reggeli hideg indításnál az autónak nagyon ékszíj hangja van, majd 5 perc után megszűnik.

A rosszabb dolog az egészben, hogy ez a sikító hang menet közben is jelen van!

1-2-3 fokozatban 1500-2200 fordulat között borzasztó idegesítő hallgatni ezt a folyamatos "nyivákolást".

Meguntam elvittem a szerelőhöz, aki a hang alapján azt mondta, hogy ez BIZTOS a hosszbordás szíj feszítő csapágy lesz(rúgós szerkezettel ellátva).

Biztos ami biztos vettem még egy vadonat új BOSCH szíjat is ha már szétszedi akkor cserélje ki azt is.

Tegnap szétszedte, majd összerakta és ugyanúgy vinnyóg az autóm! :sneaky: :icon11: :pinch: :sick: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: <_<

Videót is készítettem a reggeli hidegindításnál, de hasonló hangot ad ki, ha bemelegedett váltásnál is:

Valaki találkozott már hasonló jelenséggel?

Azt mondta a szerelő, hogy akkor biztos egy másik feszítő görgő lesz.... kössz! innen már én is rajöttem... de melyik???

Előre is nagyon köszönöm!

Nekem is volt ugyanilyen problémám egy VW Golf IV-el. Abban a klíma kompresszor csapágya volt tropa, azt kicserélték és megszünt a probléma. Át kellene nézni minden tárcsát, generátort, klímát stb.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Tönkrement az előtétellenállás a hűtőventimnél és csak maximum fokozatban megy.

2002 Z14XE Kombi Klímás

Most vettem egy újat...Nissens 85185...de kiderült hogy nem jó, mert 3 csatlakozós.

A kocsiban meg most olyan van amin 4 csatlakozó van. Méret ...minden stimmel csak az elektromos csati nem.

Mindenhol.....Zsu+...Unix...csak 3 csatlakozósok vannak.

Szerintetek mit csináljak? Bontó?

http://www.opelforum.hu/topic/225-altalanos-muszaki-problemak/?p=1009906

Link to comment
Megosztás:

az alábbiak hol találhatóak pontosan a motortérben????

- hűtővíz hőmérséklet jeladó - termosztátházon, ha szemben állsz a kocsival, akkor a motor bal szélén, a vezérlés borítás előtt

- külső hőmérséklet jeladó - első lökhárító mögött, egy kábel megy oda, elég könnyű észrevenni

- vízcső csönk (ami sok embernek le szokott törni vhol a vízmunpánál) link - a tiédhez nem ez kell (ez Z14XEP-hez van), a termosztáton van hasonló

képekkel megtudjátok mutatni?

Beírtam pirossal, keress rá google-ban, hogy Z14XE thermostat és nézd meg a képeket.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Beírtam pirossal, keress rá google-ban, hogy Z14XE thermostat és nézd meg a képeket.

A termosztátot már tavaly cseréltem, de majd akkor megnézem, biztos ott van alatta.

Akkor a vízcső csonkkal nem kell foglalkoznom, mert úgylátom, hogy itt a termostáton van rajta az a feket műanyag.

Ezt a hűtővíz jeladót egyébként érdemes cserélni, vagy ne foglalkozzak vele? sztem még soha nem volt cserélve..most 142ekm van benne.

Módosítva : bonat
Link to comment
Megosztás:

Ezt a hűtővíz jeladót egyébként érdemes cserélni, vagy ne foglalkozzak vele? sztem még soha nem volt cserélve..most 142ekm van benne.

Ha hibás, akkor kell csak cserélni, mivel ez alapján tud számolni az ECU a motor hőmérsékletét illetően. Ha pl lehúzod róla a csatlakozót, akkor bekapcsolja a ventilátort.

Link to comment
Megosztás:

Ha hibás, akkor kell csak cserélni, mivel ez alapján tud számolni az ECU a motor hőmérsékletét illetően. Ha pl lehúzod róla a csatlakozót, akkor bekapcsolja a ventilátort.

Akkor járó motornél csináljak egy tesztet?

...lehúzom a csatit róla...és elkell indulnia a ventinek..

Ha nem indulel akkor csere .....

Link to comment
Megosztás:

Akkor járó motornél csináljak egy tesztet?

...lehúzom a csatit róla...és elkell indulnia a ventinek..

Ha nem indulel akkor csere .....

Igen, ha lehúzod, akkor el kell hogy induljon a venti (de akár gyújtáson is lehúzhatod, akkor is bekapcsol). Amúgy nálam sem volt még cserélve, műszerfali óra szerint üzemmelegen 86-87 fokot mutat, a venti olyan 89-90 foknál kapcsol be. A valóságos értékek (amit az ECU lát) ennél magasabbak.

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

Akkor járó motornél csináljak egy tesztet?

...lehúzom a csatit róla...és elkell indulnia a ventinek..

Ha nem indulel akkor csere .....

:omg: Igen... Csak nem a jeladót, hanem az összes többit. Tekintve, hogy ha lehúzod róla a drótot, akkor tökmindegy, hogy egyébként jó vagy sem a jeladó, ezért a lehúzás utána ventilátor elindulásból/el nem indulásból nemis derülhet ki, hogy jó vagy sem a jeladó...

Link to comment
Megosztás:

A termosztátot már tavaly cseréltem, de majd akkor megnézem, biztos ott van alatta.

Akkor a vízcső csonkkal nem kell foglalkoznom, mert úgylátom, hogy itt a termostáton van rajta az a feket műanyag.

Ezt a hűtővíz jeladót egyébként érdemes cserélni, vagy ne foglalkozzak vele? sztem még soha nem volt cserélve..most 142ekm van benne.

Ha nem tapasztalod az ebben leírtakat, akkor valószínűleg fölösleges cserélned:

http://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-g/j__engine_and_engine_aggregates/fuel_injection_systems/simtec_70/coolant_temperature_sensor/technical_service_bulletins/cold_driveability/coolant_temperature_sensor_wiring_harness_connector_poor_contact/

Link to comment
Megosztás:

Hellosztok. A segítségeteket szeretném kérni, opel astra g caravanomhoz

---Az anyós ülés felől lelóg a tetőkárpitom lehet vmit csinálni vele

--- indításnál szorul a kulcsom a gyújtáskapcsolóban

köszi előre is

Szia!

A kárpitot vissza lehet ragasztani.

A gyújtászárat meg kell igazíttatni mert kopik, és azért szorul.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.. Esetleg tudja vlki,hogy mi alapján érzékeli a Coupen az ablak lehuzast? Mármint ha koppra felvan huzvan,és ha kinyitom akkor lejebb megy az ablak.. Sajnos nekem ez 5-bol 1x elmarad.. Hol keressem a hibát? Köszi

Talán a vezérlő elektronikája nem jó, vagy ott van valami. Esetleg ajtó nyitás érzékelő?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sajnos nemtudom,az az érdekes,hogy csak az anyós oldalon csinálja ezt..gondolkodtam,hogy lekapom a karpitot,de azt srm tudom,hogy mit nézzek rajta.. Ami viszont feltunt az az, hogy régebben mikor betanitottam akkor kattant alsó és felső állásban is.. Most csak felső állásban kattan,alul nem.. Lehet,hogy ettől csinálja?

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom (bár saját tapasztalatom nincs) hogy ez tisztán mechanikai probléma: az ablakemelő fogaskereke műanyag, és mivel gyárilag ugye minden ajtónyitáskor lehúzódik pár milliméternyit, a műanyag fogaskeréken ez a pár fognyi tartomány szépen elkopik... Ezért csinálja nálad is csak néha-néha, de az idő előrehaladtával egyre gyakrabban fogja, míg végül már egyáltalán nem lehet majd teljesen felhúzni az ablakot. A megoldás a csere.

Link to comment
Megosztás:

Hát skacok szetszedtem az ajtom,bezsiroztam mindent,de a hiba ugyanúgy fent áll...ami viszont feltunt az az,hogy a kilincs egy kis karral van kapcsolatban az ajtóban lévő zárral,és arról mennek kábelek az ablak motorra.. Ha lehuzom a csatit felhuzza magát max állásba ha visszadugom vissza áll.. Nem lehet,hogy arról kapja a jelet,hogy húzza le az ablakot? Nem találtam semmi nevet rajta csak számokat:14261z00...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A véleményetekre vagyok kiváncsi.

Van egy 1.6, 8 szelepes g astrám, Z16SE motorral szerelve. kb. 9 honapja van nálam. 140000 km van benne.

Sajnos elég nagy az olajfogyasztásom. Kb 1 liter 1000 km-en.

Télen inditáskor, reggelente szinte mindig volt kékes füst, kb 10 másodpercig. Tavasz óta ez megszünt, mondhatom amióta jó idő lett.
Menet közben nincs kékes füst (kiváncsi voltam ezért egy másik autoval mentem az enyém után, csak induláskor volt az első 20-30 méteren némi kékes füst, utánna semmi, pedig mentünk lassan is meg 120 km/h-val is). Alapjáraton sincs kékes füst, vagy csak olyan kis mértékű hogy nem "szinezi" el a kipufogó gázt.

Viszont ha a meleg motort, alapjáraton hagyom dolgozni 2-3 percig majd utánna elindulok vele akkor bizony elég komoly kékes füst távozik a kipufogoból. Olyan mintha "befolyna" az olaj az égéstérbe, mig az autó alapjáraton muzsikál.
Az autóval amúgy minden ok, szépen dolgozik. Kb 10000 km mentem le vele.

Szerintetek motor felújitásra van szükség?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A véleményetekre vagyok kiváncsi.

Van egy 1.6, 8 szelepes g astrám, Z16SE motorral szerelve. kb. 9 honapja van nálam. 140000 km van benne.

Sajnos elég nagy az olajfogyasztásom. Kb 1 liter 1000 km-en.

Télen inditáskor, reggelente szinte mindig volt kékes füst, kb 10 másodpercig. Tavasz óta ez megszünt, mondhatom amióta jó idő lett.

Menet közben nincs kékes füst (kiváncsi voltam ezért egy másik autoval mentem az enyém után, csak induláskor volt az első 20-30 méteren némi kékes füst, utánna semmi, pedig mentünk lassan is meg 120 km/h-val is). Alapjáraton sincs kékes füst, vagy csak olyan kis mértékű hogy nem "szinezi" el a kipufogó gázt.

Viszont ha a meleg motort, alapjáraton hagyom dolgozni 2-3 percig majd utánna elindulok vele akkor bizony elég komoly kékes füst távozik a kipufogoból. Olyan mintha "befolyna" az olaj az égéstérbe, mig az autó alapjáraton muzsikál.

Az autóval amúgy minden ok, szépen dolgozik. Kb 10000 km mentem le vele.

Szerintetek motor felújitásra van szükség?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv

Pontosan ez volt a jelenség nálam is, pontosan így, bár nekem csak akkor volt kék füst ha melegen járt és első gázadásra (pl lámpánál-dugóban). A nyomás vesztesé+kompresszió mérés már árulkodott, de megbontáskor lett egyértelmű, két dugattyún is meg volt szorulva az olajlehúzó gyűrű. Ezek lettek cserélve meg az összes szelepszár szimering (és a járulékosok cseréje + némi motortisztítás). Most nagyjából 2500km-en kb 2dl fogy el (döntő többségben városi használat).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.