Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, L.Fazakas írta:

Világosíts fel kérlek!
Én ezekhez a mai - mikrochip-vezérelte, már csak katalizátorral menő, s majdnem önjáró autókhoz valahogy nem igazán értek, pedig valamikor majdnem autószerelő voltam ... de akkor még nem holmi komputer adagolta a benzincseppeket, hanem én magam - a lábammal - a mindenféle áttételeken át mozgatott fojtószelep alapján - a karburátor szívótorka(i) előtt/alatt.

Alapvetően nem az a problémám, hogy tévedsz. Ez az emberek velejárója, ahogy a régi magyar szólás is említi. Az a gondom, hogy valaki segítő szándékkal leír valamit és Te egyből próbálod az ellenkezőjét állítani úgy, hogy utána leírod ezt a mondatot. (Lásd fent!) Ne haragudj meg, de már kissé unalmas számomra ez a stílus.

Miből gondolod, hogy macerás a kiszerelés? 2db torx csavar és egy elektromos csatlakozó okoz gondot egy majdnem autószerelőnek?

Feltehető, hogy a kipufogógáz vissza-szabályozása okán kissé kormos lehet a dolog, de hogy utána mindettől annyira elduguljon, hogy bármi problémát okozzon?

Igen, feltehető! Nézz meg egy metszetet az EGR-szelepről és akkor nyilvánvalóvá válik, hogy a hibát nem dugulás okozza, hanem a szelep tengelyének kokszosodása amely ezután megragad és akadozva fog nyitni-zárni.

És végül, de nem utolsó sorban a videó teljes pontossággal mutatja be az EGR-szelep tisztítását. Ha jól megnézed akkor még az is benne van, hogy az 5db elektromos láb közül melyik kettőt kell megtáplálni ahhoz, hogy ki tudd nyitni a szelepet. Én is pontosan így csináltam addig amíg a szelep teljesen meg nem adta magát. Azóta vettem egy gyári szelepet amit kifordítottam és levakoltam a helyét. Ha kell akkor ezt is le tudom írni részletesen.

Hidd el én is sokat tudok a G Astráról, de nem mindent!!!! 15 éve van meg a jelenlegi autóm és már előtte is F Astrám volt. 2004-ben regisztráltam a fórumon és azóta is napi szinten olvasom. Ami plusz extra belekerült ahhoz a segítséget mind itt kaptam nálam okosabb emberektől.

Voltak már itt mások is akik hasonló stílussal próbálkoztak, de Ők mind elkoptak.

Nem akarlak megbántani, de ez már kikívánkozott belőlem. Természetesen ezek után is szívesen segítek, ha tudok.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

3 órája, H1.4 írta:

sziasztok!olajnyomás szabályzót szeretném megnézni hogy nincs e eldugulva ,beragadva ,a 9-es csavar kivételével megtudom e nézni?2549817-20170521-K4GQFG.jpge elduguva,beragadva,a 9-es csavar kivételével megtudom e nézni?

Szia! 

Nyomáshatárolót, ami alul található, nem régen cseréltettem. Ez egy rugó és egy dugattyú kombinációja, a rugó nálam tökéletes volt, a dugattyún látszott némi kopás.

Ha jól értem, te a másik, golyós szelepet akarod kiszedni. Az én szerelőm azt mondta, az nem kivehető, bár szerintem annak kellene lennie. A csavart kiengedte ugyan, de itt elakadt a folyamat, ezután szedte ki az említett nyomáshatárolót (képen ez az 5.6.7. alkatrészek együttese). Ehhez le kell venni az olajteknőt.

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

10 órája, gezoli írta:

Alapvetően nem az a problémám, hogy tévedsz. Ez az emberek velejárója, ahogy a régi magyar szólás is említi. Az a gondom, hogy valaki segítő szándékkal leír valamit és Te egyből próbálod az ellenkezőjét állítani úgy, hogy utána leírod ezt a mondatot. (Lásd fent!) Ne haragudj meg, de már kissé unalmas számomra ez a stílus.

Miből gondolod, hogy macerás a kiszerelés? 2db torx csavar és egy elektromos csatlakozó okoz gondot egy majdnem autószerelőnek?

Feltehető, hogy a kipufogógáz vissza-szabályozása okán kissé kormos lehet a dolog, de hogy utána mindettől annyira elduguljon, hogy bármi problémát okozzon?

Igen, feltehető! Nézz meg egy metszetet az EGR-szelepről és akkor nyilvánvalóvá válik, hogy a hibát nem dugulás okozza, hanem a szelep tengelyének kokszosodása amely ezután megragad és akadozva fog nyitni-zárni.

És végül, de nem utolsó sorban a videó teljes pontossággal mutatja be az EGR-szelep tisztítását. Ha jól megnézed akkor még az is benne van, hogy az 5db elektromos láb közül melyik kettőt kell megtáplálni ahhoz, hogy ki tudd nyitni a szelepet. Én is pontosan így csináltam addig amíg a szelep teljesen meg nem adta magát. Azóta Ha kell akkor ezt is le tudom írni részletesen. Nem akarlak megbántani, de ez már kikívánkozott belőlem.
Természetesen ezek után is szívesen segítek, ha tudok.

Lehet hogy unod, de sajna nem vagyunk egyformák.
Nekem soha semmi bajom senkivel és semmivel nincs, de néha hangot adok a véleményemnek. Remélhetőleg nem sértőleg, de talán azt tudod s észreveszed - az "építő kritika".
Valójában a "macerás" kiszerelés se annyira macerás, de jól láttam a filmben, hogy a kábelköteg kissé útban volt.
Én, aki régebben és többnyire csak Skodákat szerelgettem (majd 20 évig), azokhoz mérten - manapság bizony elég kínai a torx csavar. Meg persze a többi, amik a jelenlegi autókban mind egytől egyig újdonságok. (és talán lehet - éppen azért, hogy mindenféle magacsinált amatőrök ne szerelgessék úton-útfélen ...)
Én valójában nem sokat tudok az Astrákról, bár ez a jelenleg hajtott szekerem már 12 éve megvan. És megvan hozzá a szerelési kézikönyv is. Így aztán persze itt-ott azért szerelgetem néha, de már nem fetrengek alatta az utcán. Belefáradtam, ráuntam, megöregedtem  - és valójában ki tudom fizetni a hivatásos szervizelését.
Nem értem, mi bajod van a stílusommal, ha az számodra valóban sértő, hát akkor elnézést kérek érte. Bennem a jó szándék megvan, ám lehet hogy valahol mégis rosszul sütöm el. Kérdeztem én itt már egyet s mást "nagy szakértőktől", de mindmáig nem kaptam rá (számomra is) kielégítő választ.

"Nézz meg egy metszetet az EGR-szelepről és akkor nyilvánvalóvá válik, hogy a hibát nem dugulás okozza, hanem a szelep tengelyének kokszosodása amely ezután megragad és akadozva fog nyitni-zárni."
Megnéztem. És mivel csaknem végzett műszaki rajzoló vagyok (voltam), még alaposabban értelmezni is tudtam.
A tengely elkokszosodását pedig gépészeti szemszögből tudom értelmezni. Meg tán egy kissé vegyész-szempontból is, mert az lenne az egyik hivatalos szakmám.
A vegyészetben, vegyiparban, és vegyipari gépészetben - kb. 40 év sodratában - bizony láttam sok csodát .... így egy kisméretű, ide-oda járó tengely kokszosodása - nálam csupán bakfitty.

Azt a megjegyzésedet viszont nem értettem - "vettem egy gyári szelepet amit kifordítottam és levakoltam a helyét."

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Srácok!

Próbáltam keresgélni a régebbi hozzászólások közt, találtam is ezt azt, de sajnos valahogy mindig elvesztettem a fonalat a beszélgetések közt.

Segítségeteket szeretném kérni!

Adott egy B1 Vectra, X16SZR motorral. 

Van két visszatérő problémám, amitől már egy ideje nem tudok szabadulni.

1. Probléma: félig vagy üzemmeleg állapotban az alapjárat ingadozik. Mi lehet a gond?

Alapjárati motor cserélve, fojtószelep állás érzékelő cserélve, pillangószelep takarítva, MAP szenzor cserélve, tankszellőztető szelep kitakarítva a csöveivel együtt, aktív szénszűrő cserélve, EGR kitakarítva, majd levakolva, majd vakolás megszüntetése, mert nem múlt el az alapjárat ingadozás.

Egy észrevétel: Jelenleg az alapjárati motor fordítva van benne (mint ahogy azt robbantott rajzon, vagy képeken lehet látni), csatlakozóval felfelé (de teljesen jól belement házba a szerelőnél). Ez okozhat gondot???

 

2. Probléma: Beáll a fordulatszám néha 1500-ra vagy néha magasabbra is (van, hogy 2000, 3000-re) és nem akar visszamenni, csak ha megmozgatom a gázbowden végén lévő kart, ami a pillangószelep állását szabályozza. 

Lehetséges, hogy beakad a pillangószelep? Olyan tippet kaptam, hogy kopott lehet a fojtószelepház és a pillangószelep tengelye... 

Másik fojtószelepházat tud valaki? Fel lehet újítani? 

Központi injektorhoz azt a két kis O-gyűrűt hol lehet kedvező áron kapni? Valamint a fojtószelepház alsó tömítését? 

 

Valamint még annyi, hogy a generátor csapágya szól, de azt már jövőhéten elviszem és felújítják komplett, mielőtt teljesen megadná magát. Töltés megfelelő, arra rámértek.

 

Valamit megoldás, tanács? Előre is köszönöm! :)

 

Kőrösi Tamás

Link to comment
Megosztás:

Szia, 

Az 1-es problémádhoz - esetleg a gyújtáskábelek, gyertyák, kartergázcső és üzemanyag szűrű ellenőrzése még nem árthat. Indítási nehézségek nincsenek? Fogyasztók kapcsolása, különösképpen hátsó ablak fűtés pl. nem rántja le nagyon az alapjáratot? 

Nem tudom milyen a fojtószelepházad.... Sárga csavar amire felütközik a gázbowden karja nincsen meglazulva? 

22339567_1522208854491755_71111473999472

Link to comment
Megosztás:

Kedves Maverick087!

 

Köszi a tanácsot! Ezt meg fogom nézni!

Rugó hibája is okozhatja? Hogy nem áll mindig vissza alapjáratba?

 

Indítási nehézségek nincsenek egyáltalán. Üzemanyagszűrő cserélve volt már azóta, hogy a hiba előjött. Fogyasztók kapcsolása nem okoz változást az alapjáratban!

Kartergáz csövet (gondolom a kis L alakúra gondolsz fent) még nem csekkoltam. Gyertya kb 30.000 Km-es NGK, gyertyakábel még nem volt nálam cserélve az elmúlt 6 évben.

 

Fojtószelepház gyári száma: 17096150

Ugyanilyen mint ezen képen van! 
 

Képtalálat a következőre: „17096150”

Link to comment
Megosztás:

12 órája, L.Fazakas írta:

Azt a megjegyzésedet viszont nem értettem - "vettem egy gyári szelepet amit kifordítottam és levakoltam a helyét."

Azért, hogy az új EGR ne menjen tönkre ki kell fordítani a helyéről, viszont a helyét le kell vakolni. Erre már a gyár is dolgozott ki lezáró lemezt.

https://cromax.hu/motor/levego_rendszer/kipufogogaz_szelep_alkatreszei/zarofedel_egr_lezarashoz_opel_60476

Azért, hogy az ECU ne vegye észre, hogy kifordítottuk az EGR-t nem szabad az elektromos csatlakozót lekötni. A lezáró lemezt az EGR helyére kell rakni és az EGR-t az egyik rögzítő furatánál ki kell oldalra fordítani. Ugyanúgy fog működni mintha benne lenne a kipufogórendszerben. Így nem lesz hibakód sem.

https://www.google.hu/search?q=astra+g+egr&client=firefox-b&dcr=0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiZyYDt_NzYAhXphaYKHZZqBVMQsAQIJg&biw=1366&bih=628#imgrc=Z-jyXoofp8-5ZM:

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

1 óra, gezoli írta:

Azért, hogy az új EGR ne menjen tönkre ki kell fordítani a helyéről, viszont a helyét le kell vakolni. Erre már a gyár is dolgozott ki lezáró lemezt.

https://cromax.hu/motor/levego_rendszer/kipufogogaz_szelep_alkatreszei/zarofedel_egr_lezarashoz_opel_60476

Azért, hogy az ECU ne vegye észre, hogy kifordítottuk az EGR-t nem szabad az elektromos csatlakozót lekötni. A lezáró lemezt az EGR helyére kell rakni és az EGR-t az egyik rögzítő furatánál ki kell oldalra fordítani. Ugyanúgy fog működni mintha benne lenne a kipufogórendszerben. Így nem lesz hibakód sem.

Értsem mindezen azt a megoldást, hogy simán le van blindelve az EGR szelep helye ("levakolás"), de az egyik rögzítő csavarján még ott van rögzítve, s rajta az elektromos csatlakozós (tápfesz, jeladó, stb.) cucc is?

Magyarán - egy kissé át van verve a rendszer? Nem fogyaszt ezzel többet a kocsi? Vagy nem hiányolja a sok friss levegő helyett azt a dzsuvás visszaadagolt kipufogógázt?
Mellesleg nem értem .... minek bele új, ha egy az egyben ki van iktatva a motor működési rendszeréből? Akkor oda egy rozsdás bontós szar is megteszi, csak szolgáltasson jelet ...

Mellesleg - 3500-ért egy oda lezáró lemezt?
Ilyesmit alulemezből fémszálas lombfűrésszel - kb. 5 perc alatt lehet kivágni - tökre ingyér!  Alá meg valami hőálló /grafitos zsíros/ klinger pakolást - "oszt jónapot!"

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

11 perce, L.Fazakas írta:

Értsem mindezen azt a megoldást, hogy simán le van blindelve az EGR szelep helye ("levakolás"), de az egyik rögzítő csavarján még ott van rögzítve, s rajta az elektromos csatlakozós (tápfesz, jeladó, stb.) cucc is?

Magyarán - egy kissé át van verve a rendszer? Nem fogyaszt ezzel többet a kocsi? Vagy nem hiányolja a sok friss levegő helyett azt a dzsuvás visszaadagolt kipufogógázt?
Mellesleg nem értem .... minek bele új, ha egy az egyben ki van iktatva a motor működési rendszeréből? Akkor oda egy rozsdás bontós szar is megteszi, csak szolgáltasson jelet ...

https://www.google.hu/search?q=astra+g+egr&client=firefox-b&dcr=0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiZyYDt_NzYAhXphaYKHZZqBVMQsAQIJg&biw=1366&bih=628#imgrc=Z-jyXoofp8-5ZM:

Azért mert ha a rossz EGR-t fordítod ki akkor tulajdonképpen nem csináltál semmit. Ugyanúgy rángatni fog. Ha a rozsdás bontós szar hibátlanul működik akkor az is jó, de hol találsz ilyet?

Nekem kb. 6 éve működik így az autó, ugyanúgy hozza az emmissziós normákat műszakin és azóta nincs rángatás.

A 2004-es autókból kihagyták az EGR-t, sőt az ECU szoftveréből is. Utána újra visszakerült.

 

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

4 órája, gezoli írta:

https://www.google.hu/search?q=astra+g+egr&client=firefox-b&dcr=0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiZyYDt_NzYAhXphaYKHZZqBVMQsAQIJg&biw=1366&bih=628#imgrc=Z-jyXoofp8-5ZM:

Azért mert ha a rossz EGR-t fordítod ki akkor tulajdonképpen nem csináltál semmit. Ugyanúgy rángatni fog. Ha a rozsdás bontós szar hibátlanul működik akkor az is jó, de hol találsz ilyet?

Nekem kb. 6 éve működik így az autó, ugyanúgy hozza az emmissziós normákat műszakin és azóta nincs rángatás.

A 2004-es autókból kihagyták az EGR-t, sőt az ECU szoftveréből is. Utána újra visszakerült.

 

2005 ben sem volt benne.legalábbis az enyémbe nincs.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Geopake írta:

2005 ben sem volt benne.legalábbis az enyémbe nincs.

Na  - az enyém 2004-es.
Megnézem már, hátha abba se tettek gyárilag. Legalább egy hibaforrással kevesebb van benne, bár pont most ment át a vizsgán.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Maverick087 írta:

Elektromágnes:icon13:

Aha! Láttam.
De az én kocsimban nincs ilyesmi szelep, mert éppen oda tévedtem az okosságok közé, és bizony azt ott olvastam -
csak az 1,4; 1.6 és az attól felfelé űrméretű motorokban van.
Az enyém meg csak 1.2-es. Mint ahogy nekem a hátsó fékek még dobfékek. De ABS - az már van benne.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

2 órája, L.Fazakas írta:

Aha! Láttam.
De az én kocsimban nincs ilyesmi szelep, mert éppen oda tévedtem az okosságok közé, és bizony azt ott olvastam -
csak az 1,4; 1.6 és az attól felfelé űrméretű motorokban van.

Az enyém meg csak 1.2-es. Mint ahogy nekem a hátsó fékek még dobfékek. De ABS - az már van benne.

1.4-es az enyém 2014/12 havi és nincs benne, szerencsére...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Z16XE A zafira alapjárattal van gondom.

 

Közvetlenül melegindítás után nagyon leesik a fordulat, néha le is áll. Hideg indításnál nem mindig csinálja, gondolom az alapból magasabb alapjárat miatt, de néha előfordul akkor is.

Próbál korrigálni, de nem nagyon sikerül neki, viszont ha nyomok egy kis gázt, akkor azonnal beáll. Minimális ingadozás egyébként mindig van.

Menet közben is előfordul, hogy leáll, annyira leejti a fordulatot. Ez nyáron sokszor megesett, főleg bekapcsolt klímánál.

Nem most kezdődött, már régóta ilyen. Hibakód nincs, nem dob hibát. Az autó egyébként jól megy, nem lomha vagy ilyesmi.

Ma raktam bele szeleptisztítót és mentem kb. 45 km-t 4-6000 fordulaton, nem változott semmit.

Minden ötletet szívesen fogadok.

-Fojtószelepház tiszta, új tömítéssel visszarakva.

-Gyertyák újak

-Felső holtpont jeladó cserélve.

-Vákumcsöveken nem találtam repedést, kábeleket is mozgattam, hátha valami kontakt hiba.

-EGR lefalazva, EGR cheater-em van. (Előtte se volt már jó)

 

Csináltam videót:

 

 

Link to comment
Megosztás:

3 perce, zocsa írta:

Sziasztok,

Z16XE A zafira alapjárattal van gondom.

 

Közvetlenül melegindítás után nagyon leesik a fordulat, néha le is áll. Hideg indításnál nem mindig csinálja, gondolom az alapból magasabb alapjárat miatt, de néha előfordul akkor is.

Próbál korrigálni, de nem nagyon sikerül neki, viszont ha nyomok egy kis gázt, akkor azonnal beáll. Minimális ingadozás egyébként mindig van.

Menet közben is előfordul, hogy leáll, annyira leejti a fordulatot. Ez nyáron sokszor megesett, főleg bekapcsolt klímánál.

Nem most kezdődött, már régóta ilyen. Hibakód nincs, nem dob hibát. Az autó egyébként jól megy, nem lomha vagy ilyesmi.

Ma raktam bele szeleptisztítót és mentem kb. 45 km-t 4-6000 fordulaton, nem változott semmit.

Minden ötletet szívesen fogadok.

-Fojtószelepház tiszta, új tömítéssel visszarakva.

-Gyertyák újak

-Felső holtpont jeladó cserélve.

-Vákumcsöveken nem találtam repedést, kábeleket is mozgattam, hátha valami kontakt hiba.

-EGR lefalazva, EGR cheater-em van. (Előtte se volt már jó)

 

Csináltam videót:

 

 

Féktisztítóval fújkáltál már? Hátha valahol tömítetlenség van amit amúgy csak simán nem veszel észre. 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, zocsa írta:

Sziasztok,

Z16XE A zafira alapjárattal van gondom.

 

Közvetlenül melegindítás után nagyon leesik a fordulat, néha le is áll. Hideg indításnál nem mindig csinálja, gondolom az alapból magasabb alapjárat miatt, de néha előfordul akkor is.

Próbál korrigálni, de nem nagyon sikerül neki, viszont ha nyomok egy kis gázt, akkor azonnal beáll. Minimális ingadozás egyébként mindig van.

Menet közben is előfordul, hogy leáll, annyira leejti a fordulatot. Ez nyáron sokszor megesett, főleg bekapcsolt klímánál.

Nem most kezdődött, már régóta ilyen. Hibakód nincs, nem dob hibát. Az autó egyébként jól megy, nem lomha vagy ilyesmi.

Ma raktam bele szeleptisztítót és mentem kb. 45 km-t 4-6000 fordulaton, nem változott semmit.

Minden ötletet szívesen fogadok.

-Fojtószelepház tiszta, új tömítéssel visszarakva.

-Gyertyák újak

-Felső holtpont jeladó cserélve.

-Vákumcsöveken nem találtam repedést, kábeleket is mozgattam, hátha valami kontakt hiba.

-EGR lefalazva, EGR cheater-em van. (Előtte se volt már jó)

Csináltam videót

Hasonló dolgot csinált nekem is, igaz nekem nem fulladt le, és nekem hibakódot is dobott, csak ugyanígy leesett a fordulat melegindításkor, és ugyanígy korrigálni próbálta, emiatt így lengett le-fel a mutató. Nekem úgy javult meg hogy a szeleptisztító spray befújása közben (levegőcső bilincs leszedve a pillangószelep elött, és a résen lett bedugva a spray kis csöve) járt a motor, és mikor a spray miatt leakart fulladni, egy másik ember a gázpedál nyomásával tartotta fordulaton a motort hogy ne fulladjon le. Nem pörgette nagyon csak épp annyira hogy ne fulladjon le az autó. Ezt csináltuk talán 1-2 percig, és úgy 1 perc után egyszer csak fura szaga lett a kipufogógáznak, ekkor égett ki a lerakódás szerintem, mert onnantól sosem jött elő a probléma újra. (Persze a szag is eltűnt)

Szóval ha más nem oldja meg, majd esetleg próbáld meg így is a szeleptisztítóval.

Link to comment
Megosztás:

20 órája, zotya975 írta:

Féktisztítóval fújkáltál már? Hátha valahol tömítetlenség van amit amúgy csak simán nem veszel észre. 

Fújkálgattam, de semmit nem vettem észre.

 

4 órája, nyolc8 írta:

Hasonló dolgot csinált nekem is, igaz nekem nem fulladt le, és nekem hibakódot is dobott, csak ugyanígy leesett a fordulat melegindításkor, és ugyanígy korrigálni próbálta, emiatt így lengett le-fel a mutató. Nekem úgy javult meg hogy a szeleptisztító spray befújása közben (levegőcső bilincs leszedve a pillangószelep elött, és a résen lett bedugva a spray kis csöve) járt a motor, és mikor a spray miatt leakart fulladni, egy másik ember a gázpedál nyomásával tartotta fordulaton a motort hogy ne fulladjon le. Nem pörgette nagyon csak épp annyira hogy ne fulladjon le az autó. Ezt csináltuk talán 1-2 percig, és úgy 1 perc után egyszer csak fura szaga lett a kipufogógáznak, ekkor égett ki a lerakódás szerintem, mert onnantól sosem jött elő a probléma újra. (Persze a szag is eltűnt)

Szóval ha más nem oldja meg, majd esetleg próbáld meg így is a szeleptisztítóval.

 

Nekem nem spray van, hanem konzervdobozos üzemanyag adalék. :)

De ha nem lesz más ötlet veszek egy olyat. Neked milyen hibát dobott?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zocsa írta:

Fújkálgattam, de semmit nem vettem észre.

 

 

Nekem nem spray van, hanem konzervdobozos üzemanyag adalék. :)

De ha nem lesz más ötlet veszek egy olyat. Neked milyen hibát dobott?

Próbáltad már, hogy leveszed az akkuról a sarut és úgy hagyod egy jó háromnegyed órára? Lehet h az éledéskor visszatanulna jól...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.