Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, kobraCode írta:

Ne is mond nekem ezt a fúrógépet, az idegbaj kerülhetett. Aznap munkám miatt minden útba eső boltnál megálltam, 6-nál szám szerint, persze hogy 1-ben sem volt. És ezek a hirdetések dühítettek fel a legjobban hogy este minden jófogás és társaik ilyen gépekkel voltak tele...

Szabad erre "OFF"-olni?
Valamikor az a mondás járta a pórnépnél - "szemesnek áll a világ, vaknak meg az alamizsna."   Én például jártam úgy a Roschmann-ban - az asszony előző nap felírta, hogy mit vegyek meg, mert akciós. (és mert tényleg megéri)

Oszt reggel 7-kor (a nyitáskor) már egy darab se volt, mert - szerintem -  "házon belül simán elment" ... Egyébként meg akkor - 3-4 darabokat kaptak az üzletek.  VICC!
Ilyenkor mindig mondani szoktam az üzletvezetőknek , ha egyszer akciós valami - a hátsó ajtónál már ott kellene álljon a kamion  - óránként az új adaggal!
A simán 3-4 darabokra meg minek hirdetni akciót?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, L.Fazakas írta:

Szabad erre "OFF"-olni?
Valamikor az a mondás járta a pórnépnél - "szemesnek áll a világ, vaknak meg az alamizsna."   Én például jártam úgy a Roschmann-ban - az asszony előző nap felírta, hogy mit vegyek meg, mert akciós. (és mert tényleg megéri)

Oszt reggel 7-kor (a nyitáskor) már egy darab se volt, mert - szerintem -  "házon belül simán elment" ... Egyébként meg akkor - 3-4 darabokat kaptak az üzletek.  VICC!
Ilyenkor mindig mondani szoktam az üzletvezetőknek , ha egyszer akciós valami - a hátsó ajtónál már ott kellene álljon a kamion  - óránként az új adaggal!
A simán 3-4 darabokra meg minek hirdetni akciót?

Mármint Rossmann? :icon13: Pedig egyszerű a képlet: csak minden második ember vegyen valamit ha már a nem létező akciós cuccért ment, ez mind extra bevétel hiszen ezek az emberek jó eséllyel meg sem közelítették volna az adott üzletet...

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Maverick087 írta:

Sziasztok, 

Generátor választásban kéne egy kis segítség. Jelenleg egy Delco Remy van bent, sztem még a gyári, volt felújítva de újat akarok. 

Kinéztem ezt - Sok helyen kutakodtam hol a legolcsóbb amikor  belebotlottam az autodoc-ba, beszéltem is ott valakivel, elküldtem az alvázszámot erre azt írta, hogy ez
nem is jó az enyémbe: 

 

 

Erre ezt küldte: 

 

 

Most akkor már nem értem. Ecat24 is hoz annyi fajtát. 12 - 14 voltos legyen? 100 - 120 AMP-es? Ecat pl. azt írja hogy 120 AMP-es kell a légkondisba. 

Alapból több féle generátorral szerelhették az autót, passzoljanak a  fizikai méretek, az amper legalább legyen akkor mint a réginek. Véleményem szerint a Delco Remy egy "gyári generátor" amit linkeltél, azt nem ismerem, én nem cserélném ki rá, főleg ha a mostani jól működik. 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, zotya975 írta:

, én nem cserélném ki rá, főleg ha a mostani jól működik. 

Hát igen! A felfüggesztési méretek egyezzenek meg, a többi viszont smafu.
Mert - mi mehet tönkre általában egy generátorban? Szinte semmi! Talán idővel a csapágyakat meg lehetne nézni (esetleg netán kicserélni)
... és persze a szénkeféket.
Ha a beépített feszszabályzó elektronika nem hal be, a nagy diódák (10 db) még bírják, sehol sincsen elszakadva a huzal, a generátorok egyszerűen elnyűhetetlenek és örök életűek.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Mostanság jelentkezett újra egy probléma mióta tanácsot kèrtem Tőletek (régebben azt volt a gond hogy egy hosszabb állás után nem indult az autó sehogy se,rá 3 órájára nagy nehezen elindult ès azóta mintha mi sem történt volna). 

Most állandó hibakódot(p1405: elvileg az EGR szelepnek a hibàs működèse )dob ki (eleinte csak nèha jött rà hogy világított a check lámpa,most meg tegnap hazafele vègig,de èrdekes elfele míg mentem semmi) de hazafele is volt olyan hogy az autóúton eltünt 1-2percre..

Decemberben volt két hosszabb útam autópályán végig 700 km oda ès vissza is kèt alkalommal,szerintem ott azèrt az Egr ,,pucolva" lett valamennyire.


Benzinszűrőt cseréltem múltkor,az előzőből elèg sötèt (lé,benzin)jött ki kb 10 ève nem volt cseréve sajnos. Vagy cseréljem újra mert szokták mondani hogy ilyenkor kétszer sem àrt cserélni ennyi idő nem cseréje miatt.


Mit csináljak hogy jó legyen? EGR tisztítàs esetleg segítene vagy új EGR vagy esetleg egyèb más ötlet?


Köszi előre is a segítségeteket.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, L.Fazakas írta:

Hát igen! A felfüggesztési méretek egyezzenek meg, a többi viszont smafu.
Mert - mi mehet tönkre általában egy generátorban? Szinte semmi! Talán a csapágyakat meg lehet nézni (esetleg netán kicserélni)
... és persze a szénkeféket.
Ha a beépített feszszabályzó elektronika nem hal be, a nagy diódák (10 db) még bírják, sehol sincsen elszakadva a huzal, a generátorok egyszerűen elnyűhetetlenek és örök életűek.

Hát a generátor felújítás az egyenírányító a diódahíd a csúszógyűrűk, és a szén ( bronz?) kefék cseréjét szokta jelenteni, esetleg még a csapágyakét. 

2754862-20180130-Fymivw.jpg

2754863-20180130-MpFsRy.jpg

2754864-20180130-QMUjaI.jpg

De ha van rendes töltés és nem zajos akkor az a generátor jó. 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, zotya975 írta:

Hát a generátor felújítás az egyenirányító a diódahíd a csúszógyűrűk, és a szén ( bronz?) kefék cseréjét szokta jelenteni, esetleg még a csapágyakét.

A generátorban általában és legtöbbször CSAK szénkefék szoktak lenni. Túl kicsi ott maga az áramerősség (csak mint gerjesztőáram) kell a forgórésznek. Annak a huzalozása se vastag. Egyrészt, mert bizony pörög ezerrel, és túl szar lenne centirozgatni ...
Az áramot az állórész vastagabb huzaljai (tekercsei) "gyártják" - ami 3 fázisú váltóáram. Azért is kell bele a sok dióda, hogy egypólusú (+ és - sarkú) egyenáramot csináljon belőle ...

Bronzból készült kefék leginkább az önindítókban vannak ... legalábbis a volt Skodáimnál úgy volt -
és valaha azt széjjelszedtem mindkettőt (na meg persze cserélgettem is benne a kopott alkatrészeket ...)
Szerintem nagy általánosságában szinte minden generátor azonos, legfeljebb az újabbakban már a miniatürizált feszszabályzót is simán beleszerelték a generátor-házba, míg a régieknél külön volt rá még egy egység ...

A generátorok csak feszültségben és leadott áramerősségben (terhelhetőségben) térnek el - így 12 vagy 24 voltosak, de töltési amperszámban is jobban szórnak  ...

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Régen jártam erre, de most újabb érdekes problémám merült fel. Előzetesen jelzem, hogy a lányom jár az autóval, ezért az Ő elmondása alapján vázolom fel a tüneteket. Megközelítőleg 40 km autópálya használat után a kihajtónál amikor már szabadon fut az autó, 2-3 alkalommal felvillan (nem világít folyamatosan) az olajnyomás lámpa. Ez a tünet mát többször jelentkezett de mindig csak a felvázolt szituációban. Olajszint ellenőrzése az első alkalom után megtörtént, minden rendben. Előző olajcsere után most aktuális a következő, a tünetek az utolsó 300-400 km-ben jelentkeztek. Se városi használatban se máshol nem volt ilyen tünet. Az autó 98-as X14XE motorkódú megközelítőleg 227000 km-rel.

Várom és előre is köszönöm a hozzászólásokat, tippeket, segítséget.     

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Big írta:

Sziasztok!

Régen jártam erre, de most újabb érdekes problémám merült fel. Előzetesen jelzem, hogy a lányom jár az autóval, ezért az Ő elmondása alapján vázolom fel a tüneteket. Megközelítőleg 40 km autópálya használat után a kihajtónál amikor már szabadon fut az autó, 2-3 alkalommal felvillan (nem világít folyamatosan) az olajnyomás lámpa. Ez a tünet mát többször jelentkezett de mindig csak a felvázolt szituációban. Olajszint ellenőrzése az első alkalom után megtörtént, minden rendben. Előző olajcsere után most aktuális a következő, a tünetek az utolsó 300-400 km-ben jelentkeztek. Se városi használatban se máshol nem volt ilyen tünet. Az autó 98-as X14XE motorkódú megközelítőleg 227000 km-rel.

Várom és előre is köszönöm a hozzászólásokat, tippeket, segítséget.     

 

Valószinüleg olajgomba hiba lesz nekem is felvillant párszor a lámpa aztán folyamatosan ègett. Miután megnèztem az olajszintet meg minden jónak tünt elmentem a szerelöhöz. Mire odaèrtem kialudt a lámpa. Valószinüleg szennyezödès volt, de ha már ott voltam kicserèltük. 2200 Ft volt az olajgomba.Olajnyomást azèrt megmèrtük azóta is minden ok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Adott egy 99-es G Astra X16SZR motorkóddal.

Félig meleg vagy teljesen üzemmeleg állapotban (csak és kizárólag ha alapjáraton megy a motor 20-30 másodpercig) kigyullad a motorlámpa  és enyhen ingadozik le fel az alapjárat a hibakód P0505=Üresjáratifordulatszám-szabályozás funkció-rendellenesség.

Alapjárati motor tisztítva , fojtószelep tisztítva , EGR tisztítva. 

Mi lehet a gond?

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, cryboy21 írta:

Sziasztok.

Adott egy 99-es G Astra X16SZR motorkóddal.

Félig meleg vagy teljesen üzemmeleg állapotban (csak és kizárólag ha alapjáraton megy a motor 20-30 másodpercig) kigyullad a motorlámpa  és enyhen ingadozik le fel az alapjárat a hibakód P0505=Üresjáratifordulatszám-szabályozás funkció-rendellenesség.

Alapjárati motor tisztítva , fojtószelep tisztítva , EGR tisztítva. 

Mi lehet a gond?

 

Vákumcsövek nincsenek kirepedve, lecsúszva, és átjárhatók-tiszták? 

Link to comment
Megosztás:

25 perce, zotya975 írta:

Vákumcsövek nincsenek kirepedve, lecsúszva, és átjárhatók-tiszták? 

Néztem mar többször is de nem találtam semmit , de motorháztetőt felnyitva hallok valami furcsa sziszegő hangot a motor mögül   , de semmit sem találok.

Ha elkezdem pl féktisztítóval fújkálni a motor környéket azzal nem okozok semmi problémát?

 

Módosítva : cryboy21
javitas
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z14xe motoros Astrám meglustult. Kigyorsításkor érezhetően gyengébb, mint régebben volt, de ez csak üzemmelegen igaz. Hidegen kimondottan jobban gyorsul. Szervíz nélkül itthon merre érdemes elindulni a keresgéléssel?

Koszolódás nem jellemző, volt pucolva a szívó oldal, eleve keveset városozok, több a főút és a pályázás. Benzinből szinte csak Shell 95 v-power az eledel, olajat nem eszi.

Ez gondolom lehet lambdaszonda hiba, vagy akár légtömeg mérő is, de hibakód még nincs. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, cryboy21 írta:

Néztem mar többször is de nem találtam semmit , de motorháztetőt felnyitva hallok valami furcsa sziszegő hangot a motor mögül   , de semmit sem találok.

Ha elkezdem pl féktisztítóval fújkálni a motor környéket azzal nem okozok semmi problémát?

 

Nem, de lehetőleg még hideg motornál csináld, mert ugye erősen gyúlékony, nem lenne jó ha már forró lenne a leömlő. Valahol akkor tömítetlenség van ott szív levegőt a motor azt hallod. Injektor ház talp tömítés, egr szelep körül, Map szenzor csöve, fékrásegítő cső becsatlakozás vagy maga a vákumdob...stb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra G Z14XEP. Tavaly nyár óta átlag havi egyszer P1526 hibakódom van (fojtószelep pozicionálási hiba). Ha a műszerfalon világító hibajelzéssel megyek az autóval, semmi nem érezhető. Motor újraindítás után pár másodperccel elalszik a hibajelző lámpa. Néhány hét, 1-2 hónapon belül megint váratlanul előjön, általában (teli) tankolás után, néha csak úgy. Több tippet kaptam más fórumon (csatlakozó kontakthiba, műanyag fogaskerkek elkopása, potik vezetősávjának elkopása, elkokszolódás). A csatlakozója nincs kilazulva és nem koszos. A többit még nem volt lehetőségem megnézni. Gondolkodtam cserében. A gyári 290, Bosch 90, garancia nélküli bontott 10 (az utóbbit nem szeretném). Megbizonyosodni csak hónapok után lehetne, hogy nem jött fel a hibakód (ezért sem erőltetném a cserét elsőre).

Mielőtt nekiállok levenni és szétszedni, más alkatrész közvetve nem okozhat P1526-os hibakódot, amit érdemes előtte megnézni? Mi köze lehet a tankolásnak a hibakód felugrásához? Rövidtávú városi használatról országúti/autópályás használatra váltás után jött elő 1-2 hónappal.

Módosítva : freddy_
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 01. 27. at 10:06, zotya975 írta:

A kerékcsapágy morogni szokott és szerintem az nem sebességfüggő, nem tűnik el a hátsó az folyamatos, az első kanyarban szokott elhallgatni amikor az adott csapágyon csökken a terhelés. Persze minden eset más. 

A gumik ujjak elsőnek én is erre gyankodtam így vettem ujjakat de a zaj meg van így szerintem csapágy de majd kiderül ebből lehet kapni normális megbizhatot beszerezni ?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, revcorps írta:

A gumik ujjak elsőnek én is erre gyankodtam így vettem ujjakat de a zaj meg van így szerintem csapágy de majd kiderül ebből lehet kapni normális megbizhatot beszerezni ?

Hát én csak simán bementem a boltba és vettem talán SKF-et az olyan normális márkának tűnik. Aztán kell találni egy szerelőt aki be tudja préselni, már ha nálatok is úgy van belerakva. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1999. évjáratú Opel Astra G 1.4 négyajtós gépkocsim gyorsításkor rángat. Voltam Opel szervízben, átvizsgálták. Szerintük a trafósort cserélni kellene. Kicserélték, sokat javult, de gyorsításkor még mindig be-be rángat. Nem volt több ötletük. Kérdezem, - ha van köztetek Opelhez értő szakembert, vagy műkedvelő _, hogy mi okozhatja ezt a rángatást? Lehet-e lamdaszonda a hibás?

Köszönöm, ha megtiszteltek a megoldással, vagy akár építő jellegű válasszal.

Üdv.: N+Petro

Link to comment
Megosztás:

4 perce, N2Petro írta:

Sziasztok!

1999. évjáratú Opel Astra G 1.4 négyajtós gépkocsim gyorsításkor rángat. Voltam Opel szervízben, átvizsgálták. Szerintük a trafósort cserélni kellene. Kicserélték, sokat javult, de gyorsításkor még mindig be-be rángat. Nem volt több ötletük. Kérdezem, - ha van köztetek Opelhez értő szakembert, vagy műkedvelő _, hogy mi okozhatja ezt a rángatást? Lehet-e lamdaszonda a hibás?

Köszönöm, ha megtiszteltek a megoldással, vagy akár építő jellegű válasszal.

Üdv.: N+Petro

Furcsállom hogy a gyertyákat nem cserélték, új trafónál mindenképpen érdemes (a Bosch félére, az oldalon visszaolvasva megtalálod a pontos típust). Érdemes az EGR-t megnézni, a fojtószelep házat tisztítani, légszűrőt megnézni, benzinszűrőt cserélni ha már benne van a korban, prémium benzinnel megjáratni az autót. Így hirtelen ezek az egyszerű és "olcsó" lehetőségek, aztán jönnek a bonyolultabb és költségesebb dolgok. 

Link to comment
Megosztás:

34 perce, Janó32 írta:

Furcsállom hogy a gyertyákat nem cserélték, új trafónál mindenképpen érdemes (a Bosch félére, az oldalon visszaolvasva megtalálod a pontos típust). Érdemes az EGR-t megnézni, a fojtószelep házat tisztítani, légszűrőt megnézni, benzinszűrőt cserélni ha már benne van a korban, prémium benzinnel megjáratni az autót. Így hirtelen ezek az egyszerű és "olcsó" lehetőségek, aztán jönnek a bonyolultabb és költségesebb dolgok. 

Hogy a gyertyákat meg sem nézték és/vagy cserélték valóban furcsa. A trafósorok purcanásához a gyertyák állapotának nagyon sok köze van. 

Gertyák mikor voltak cserélve? Milyen típus van most bent? 

Módosítva : Maverick087
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 07. at 15:01, zotya975 írta:

Hát én csak simán bementem a boltba és vettem talán SKF-et az olyan normális márkának tűnik. Aztán kell találni egy szerelőt aki be tudja préselni, már ha nálatok is úgy van belerakva. 

Akkor érdemes szerelőre bízni a dolgot remélhetőleg még oldja a problémát.

Link to comment
Megosztás:

34 perce, revcorps írta:

Akkor érdemes szerelőre bízni a dolgot remélhetőleg még oldja a problémát.

Hát keresni kell egyet, majd úgyis megmondja vigyék alkatrészt, vagy inkább ő vesz. A cseréhez úgyis présgép kell, ami ugye nem túl gyakori. Opelfórumos matrica előnyös lehet a szerelőnél is, nekem ingyen cserélték, igaz a gólyalábat kiszedve vittem oda.:goofy: Úgy kábé 5 perces munka. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Hát keresni kell egyet, majd úgyis megmondja vigyék alkatrészt, vagy inkább ő vesz. A cseréhez úgyis présgép kell, ami ugye nem túl gyakori. Opelfórumos matrica előnyös lehet a szerelőnél is, nekem ingyen cserélték, igaz a gólyalábat kiszedve vittem oda.:goofy: Úgy kábé 5 perces munka. 

Hát igazából gondolkodom már egy ideje a beszerzesen :) De igazából remélem hogy ez még oldja a gondot mert 2 napja most már egyre hangosabb és kezd idegesíteni a probléma szinte most már csak balos kanyarban nem zúg 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, zotya975 írta:

 Opelfórumos matrica előnyös lehet a szerelőnél is, nekem ingyen cserélték, igaz a gólyalábat kiszedve vittem oda.:goofy: Úgy kábé 5 perces munka. 

Mit jelent az, hogy "Opelfórumos matrica"? Újabban már olyan is van? És ilyen szervizes előnyöket biztosít?
Nekem vajon miért nincsen? Hol lehet kérni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.