Jump to content
hemi

Általános műszaki problémák!

Recommended Posts

8 órája, Korositomi írta:

Köszönöm szépen a tanácsokat!

Lenne egy SOS kérdésem Hozzátok!!!

Szivárog a benzin a fojtószelepháznál. A két benzincső tömítése már ki van cserélve. 

Úgy látom, hogy a fojtószelepház két része közti nagy lapos (vélhetően papírtömítés) lett kuka....

Viszont ezt sem utángyártottban nem tudok venni. Gyáriban csak készletben kapható (több fojtószelepházhoz tartozó tömítéssel együtt) és 40.000 Ft a Bárdinál kedvezménnyel!!!!

A kép közepén látható nagy lapos tömítésről van szó.... mellette a vonal a 9X jelzéssel (ami a készletet jelzi)

Bocsánat, ha neadjisten beleszólok, de én még úgy emlékszem - a Liszt Ferenc téren (az Andrássy útról nyílik - nem messze az Oktogontól - jobbra) van egy maszek tömítés-készítő,
na az aztán bármiféle tömítéseket bármiféle anyagokból megcsinál.
Ha még egyáltalán megvan. Én egyszer vettem nála motorhoz hengerfej tömítést. Sohasem volt vele gondom ....

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Van ötlete valakinek az alábbi problémára?

Az  Y17DT szörnyetegnek nem megy 80-82 fok fölé a hűtővize , csak ha letakarom a hűtőt. Ekkor meg főlé is megy a normál vízhőnek...

Fűtés van a 80 foknak megfelelően.

Cserélve lett már a hőgomba jeladó és a termosztát is.... mi van még?

Üdv.

Módosítva : bohoc

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
34 perce, bohoc írta:

Sziasztok!

Az  Y17DT szörnyetegnek nem megy 80-82 fok fölé a hűtővize , csak ha letakarom a hűtőt. Ekkor meg főlé is megy a normál vízhőnek...

Üdv.

Mennyi az üzemi vizhöfok amúgy ennél a motornál?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 óra, bohoc írta:

Sziasztok!

Üdv.

Termosztátból is van különböző nyitási hőfokú, a dieselnél amúgy is korábban kell nyitnia ha jól tudom. De amúgy a műszeregységben nem preciziós műszer van, csak tájékoztató jellegű. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
14 órája, L.Fazakas írta:

Bocsánat, ha neadjisten beleszólok, de én még úgy emlékszem - a Liszt Ferenc téren (az Andrássy útról nyílik - nem messze az Oktogontól - jobbra) van egy maszek tömítés-készítő,
na az aztán bármiféle tömítéseket bármiféle anyagokból megcsinál.
Ha még egyáltalán megvan. Én egyszer vettem nála motorhoz hengerfej tömítést. Sohasem volt vele gondom ....

Köszönöm a tanácsot! Tegnap a régi mintájára legyártottuk klingeritből... meglátjuk, hogy hogy fog szuperálni. 
Pestre menni érte kicsit sokba lenne Salgótarjánból... :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
40 perce, Korositomi írta:

Köszönöm a tanácsot! Tegnap a régi mintájára legyártottuk klingeritből... meglátjuk, hogy hogy fog szuperálni. 

Végre valaki Salgótarjánból :-) :icon13:

• Köszi! 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
8 órája, bohoc írta:

Sziasztok!

Üdv.

Dízel topikban is ki volt már tárgyalva, a facebook csoportba az olajtémán kívül ez a második listavezető.

Én nem tudok mást mondani, csak a közel 11 éves hajtásból eredő tapasztalatomat Y17DT-vel kapcsolatban.

Nekiállhatsz cserélgetni a termót, előrébb nem leszel.

Cserénél 2 hibát biztosan el lehet követni:

- nem megfelelő típust teszel bele ( nyitási fokban tér el)

- nem megfelelően kerül a helyére a termosztát ( amikor cseréltük, nem volt benne a készletben a tömítés, a víznyomás meg elnyomta a blokktól a termót annyira, hogy melllette is tolta át a vizet, így nem melegedett)

A másik inkább egy használati jótanács, vagy megfogadod, vagy nem. Indítás után amíg be nem melegszik a kocsi NEM FŰTESZ! ( Ha teszel be kartonlapot, azt is csak félig, nem teljesen kitakarva, akkor meggyorsítható a folyamat)

Egyébként ez ilyenm van elektromos előfűtés amit gyárilag lehet bele tenni, esetleg.....

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
9 órája, bohoc írta:

Az van valójában, hogy nem pontos a gyári motor-vízhőfokmérő műszered. Mivel az nem egy kalibrált és hitelesített "műszer", tehát CSAK tájékoztató adatokat ad, nem kell vele foglalkozni.
Majd ha fújja kifele a gőzt a motornál, s a műszer 20 fokot mutat - na ténylegesen akkor kell majd kissé jobban odafigyelni.
A fagyálló hőátadási kapacitása már hőtanilag is eleve kisebb, mint a sima csapvízé. (a víz legyen 1, akkor ez csupán 0,8).

Én az ilyesmikkel valójában nem is igazán foglalkoznék ...

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
8 órája, Korositomi írta:

Gyakorlatban a klingerit tömítőből van ám hőálló, saválló, lúgálló, grafitos, drótbetétes, teflonos - meg még egy csomó egyéb másik (pl. a vegyiparban)

Beszerelés előtt szépen be kell kenni valamilyen gépzsírral (vagy mondjuk vazelinnal), s akkor jobban tömít, mint az álom.
Mellesleg - Salgótarján Pesttől - nem egy kimondottan nagy távolság. Persze - egy filléres tömítésért kocsival - hááát én se igazán mennék ám egy lépést se ...
Néha házilag még a sima kartonpapír is jó lehet.  Régebben a motorosok sem estek kétségbe a motorgenerálnál a mindenféle tömítéseken.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
6 órája, L.Fazakas írta:

Gyakorlatban a klingerit tömítőből van ám hőálló, saválló, lúgálló, grafitos, drótbetétes, teflonos - meg még egy csomó egyéb másik (pl. a vegyiparban)

Beszerelés előtt szépen be kell kenni valamilyen gépzsírral (vagy mondjuk vazelinnal), s akkor jobban tömít, mint az álom.
Mellesleg - Salgótarján Pesttől - nem egy kimondottan nagy távolság. Persze - egy filléres tömítésért kocsival - hááát én se igazán mennék ám egy lépést se ...
Néha házilag még a sima kartonpapír is jó lehet.  Régebben a motorosok sem estek kétségbe a motorgenerálnál a mindenféle tömítéseken.

Azért egy tömítéssel ami nyomás alatt álló üanyag rendszert tömít nem igazán éri meg kísérletezni a forró kipufogó cső felett. Nem mindegy hogy kifúj a blokknál ha elszakad a papír  ( kismotornál szokták használni) vagy spriccel a benzin a motortérben. Én is sok mindent megoldok házilag,  de a benzin meg a tűz nem játék. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
15 órája, L.Fazakas írta:

Köszi a tippeket!

Ma majd a szerelőm berakja és kiderül jó lesz-e :) A biztonság kedvéért vettem hő és benzinálló Elringes tömítő pasztát is, meg lesz kenve azzal is.
Remélem mostmár elmúlik a benzinszivárgás ezzel... Ami nem vészes, mert csak csöppen néha... de engem zavar.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 02. 15. at 7:03, csicsó írta:

Mennyi az üzemi vizhöfok amúgy ennél a motornál?

Úgy tudom, hogy 90-92 fok körül. Legalább is nálam mindig ennyit mutatott.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok! 

Hátsó fékdobból melyik márka ajánlott, illetve bevált?

(Z14XE)

Módosítva : odorgg

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
28 perce, odorgg írta:

Sziasztok! 

Hátsó fékdobból melyik márka ajánlott, illetve bevált?

(Z14XE)

Én tárcsából,betétböl mindig textart vettem eddig nem is csalódtam benne,sztem a fékdob is jó minöséget képvisel ettöl a gyártótól:)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 02. 15. at 15:05, Handbrake írta:

Dízel topikban is ki volt már tárgyalva, a facebook csoportba az olajtémán kívül ez a második listavezető.

Én nem tudok mást mondani, csak a közel 11 éves hajtásból eredő tapasztalatomat Y17DT-vel kapcsolatban.

Nekiállhatsz cserélgetni a termót, előrébb nem leszel.

Cserénél 2 hibát biztosan el lehet követni:

- nem megfelelő típust teszel bele ( nyitási fokban tér el)

- nem megfelelően kerül a helyére a termosztát ( amikor cseréltük, nem volt benne a készletben a tömítés, a víznyomás meg elnyomta a blokktól a termót annyira, hogy melllette is tolta át a vizet, így nem melegedett)

A másik inkább egy használati jótanács, vagy megfogadod, vagy nem. Indítás után amíg be nem melegszik a kocsi NEM FŰTESZ! ( Ha teszel be kartonlapot, azt is csak félig, nem teljesen kitakarva, akkor meggyorsítható a folyamat)

Egyébként ez ilyenm van elektromos előfűtés amit gyárilag lehet bele tenni, esetleg.....

lehet hogy a tömités hiányzik belöle én 3 term. cseréltem mire rájöttem a tömités hiányára  y 17dtm van nekem is most cserélik a hövédö hüvely gumitömitéseit..

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

SZIASZTOK.

Volna egy 98 as 14.16 v opel astra g esetleg tudna valaki abban segiteni hogy meg írná a generátor csapágy méreteit.

Köszönöm

o

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Zimmermann féktárcsával? Érdemes venni (első tengelyre, Z14XE-hez), mennyire bírja a strapát? Nekem túl olcsónak tűnik.
Inkább ATE? Ezen dilemmázom most!

Köszi minden infót!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 perce, zolee77 írta:

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Zimmermann féktárcsával? Érdemes venni (első tengelyre, Z14XE-hez), mennyire bírja a strapát? Nekem túl olcsónak tűnik.
Inkább ATE? Ezen dilemmázom most!

Köszi minden infót!

Elöl - hátul Zimmermann tárcsáim és betéteim vannak. Mit mondjak? Semmi problémám nincs. Alumíniummal van gőzölve, nem rozsdásodik....

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok :) olyan kérdésem lenne hogy amikor menetkozbe le áll az autóm és villog a szerviz kulcs és a motor hibajelzo nem indul csak forgatja az önindító vissza úgy indul be ha aksi sarut le veszem es vissza rakom utánna megy minden tovább szerintetek milehet a baj? 
Opel Astra G z18xe 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
23 perce, tompo911 írta:

Sziasztok :) olyan kérdésem lenne hogy amikor menetkozbe le áll az autóm és villog a szerviz kulcs és a motor hibajelzo nem indul csak forgatja az önindító vissza úgy indul be ha aksi sarut le veszem es vissza rakom utánna megy minden tovább szerintetek milehet a baj? 
Opel Astra G z18xe 

Ez indításgátló gyanús nekem... Másik feltanított kulcs van a kocsihoz? Azzal próbáltad már? Akkor is csinálja ezt?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

A kormánytekerésre beeső alapjáratom mai napon megoldódott. 1 éve lett felújítva a generátorom, csapágyak, diódasor, fesz-szabályzó és mégis rossz volt, valószínű egész idő alatt. 
Töltéssel minden rendben volt!! Jobban jártam volna, ha egyből újat (teljesen újat nem felújított újat :) )  veszek és nem nyűglődök ennyit! 

Remélem tudtam segíteni. 

Egy kis szemléltető videó!

Módosítva : Maverick087

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 02. 15. at 8:13, Korositomi írta:

Ki mondta, hogy nincs külön tömítés?
Én is most cseréltem nemrég....lehet venni külön a folytószelepház tömítést.
LINK

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, Maverick087 írta:

Sziasztok!

A kormánytekerésre beeső alapjáratom mai napon megoldódott. 1 éve lett felújítva a generátorom, csapágyak, diódasor, fesz-szabályzó és mégis rossz volt, valószínű egész idő alatt. 
Töltéssel minden rendben volt!! Jobban jártam volna, ha egyből újat (teljesen újat nem felújított újat :) )  veszek és nem nyűglődök ennyit! 

Remélem tudtam segíteni. 

Egy kis szemléltető videó!

Nem bántásból írom, de elég vacak hangja van a réginek. Csapágyas?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, bonat írta:

Ki mondta, hogy nincs külön tömítés?
Én is most cseréltem nemrég....lehet venni külön a folytószelepház tömítést.
LINK

Ez szép, csak a cartárs nem ezt keresi. 

Amit te linkeltél az a fojtószelepház alá való tömítés (a fojtószelep és a szívócső közé), ráadásul 16V-hez, ő meg 8V-hez keresi a fojtószelep belső tömítését, ami a fojtószelep alsó és felső része között van.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
43 perce, tgabika76 írta:

Ez szép, csak a cartárs nem ezt keresi. 

Amit te linkeltél az a fojtószelepház alá való tömítés (a fojtószelep és a szívócső közé), ráadásul 16V-hez, ő meg 8V-hez keresi a fojtószelep belső tömítését, ami a fojtószelep alsó és felső része között van.

hoppá...ezt nem láttam :D

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.