Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

22 órája, tgabika76 írta:

1./ "az ablakmosó folyadékok bár alkohol alapúak, de korántsem csak az van bennük, hanem valamiféle adalékanyag" -

2./ "hanem a vízpumpával: annak is műanyagból vannak a lapátjai"

1./ Nem kétlem, hogy lehet igazad, bár - az ablakmosók alapanyaga az esetek 90%-ában izopropil alkohol. Persze lehet benne adaléknak némi etil-, és metilalkohol is.
Továbbá a hígításhoz ioncserélt víz, valamiféle színezék, és - persze a kissé flancosabbik fajtájúakban - némi-nemű illatosító anyag. Azok pedig - általában észterek.

2./ Nekem a régi, szimering-hibával cserélt vízpumpámban (Opel Astra G) a lapát is rozsdamentes fémből volt.
A mostanit sajna - a cseréje előtt valójában nem láttam - így nem is igazán tudom.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

10 órája, Hard-ex írta:

Sziasztok. Aki jól beszél angolul, lefordítaná nekem? Köszönöm! 

20180305_223008.png

Típus: Hajtáslánc – Üzemanyag és Levegő Mérés – ISO/SAE Vezérlésű

Leírás: HO2S = Fűtött Lambdaszonda, Fűtőáramkör állapot

Hely: Tároló 1 Érzékelő 2

Ok:

Zártkörű motorvezérlés esetén fordulatszám 1500 rpm fölött

IAT (Beszívott levegő hőmérséklet) 14-158°F = -10-70°C között

ECT (Hűtőfolyadék hőmérséklet) 176°F = 80°C fölött

Barométer érték 0.75bar fölött

Üzemanyag szint 25% fölött

Sebesség 32-80km/h között

A fenti feltételek egyidejű fennállása esetén az ECU azt érzékeli hogy:

A H02S-12 = A katalizátor utána fűtött lamdba szonda csúcsértéke 600mV-nál kisebb volt legalább 8 percig, vagy a csúcsérték nagyobb, vagy egyenlő volt, mint 300mV motorfék üzemben (amikor a vezérlő lekapcsolja a befecskendezést)

(a H02S-11 a katalizátor előtti, a H02S-12 az utáni szonda)

 

Ebből nekem az jön le, hogy vagy a katalizátor döglött meg, vagy a keverékképzéssel vannak bajok, amivel aztán nem tud a katalizátor mit kezdeni, illetve nem az elvárt eredményre jut.

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Krajcso írta:

Típus: Hajtáslánc – Üzemanyag és Levegő Mérés – ISO/SAE Vezérlésű

Leírás: HO2S = Fűtött Lambdaszonda, Fűtőáramkör állapot

Hely: Tároló 1 Érzékelő 2

Ok:

Zártkörű motorvezérlés esetén fordulatszám 1500 rpm fölött

IAT (Beszívott levegő hőmérséklet) 14-158°F = -10-70°C között

ECT (Hűtőfolyadék hőmérséklet) 176°F = 80°C fölött

Barométer érték 0.75bar fölött

Üzemanyag szint 25% fölött

Sebesség 32-80km/h között

A fenti feltételek egyidejű fennállása esetén az ECU azt érzékeli hogy:

A H02S-12 = A katalizátor utána fűtött lamdba szonda csúcsértéke 600mV-nál kisebb volt legalább 8 percig, vagy a csúcsérték nagyobb, vagy egyenlő volt, mint 300mV motorfék üzemben (amikor a vezérlő lekapcsolja a befecskendezést)

(a H02S-11 a katalizátor előtti, a H02S-12 az utáni szonda)

 

Ebből nekem az jön le, hogy vagy a katalizátor döglött meg, vagy a keverékképzéssel vannak bajok, amivel aztán nem tud a katalizátor mit kezdeni, illetve nem az elvárt eredményre jut.

Köszönöm a fordítást. Szerelő szerint a katalizátor utáni lambdaszonda hamarosan cserés lesz. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A történet a következő: A távirányítóra nem reagált az autó, elvittem egy óráshoz, elemtartó lába szétjött. Megforrasztotta, az autónál nem működött, eszembe jutott, hogy újra kell programozni és működött. Viszont azóta haza értem, és ha bezárom újra kinyílik (azonnal és kb. 20 perc között bármikor). Próbáltam a javított kulccsal (távirányítóval és a nélkül is) és a pótkulccsal (nem távirányítós) is zárni, de mindig visszanyit. Tegnap délután már nem reagált a távirányítóra semmit, ha nyitva volt nem zárt, ha zárva volt nem nyitott. Este a pótkulccsal bezártam, kb. fél óra múlva még zárva volt, öröm. Reggelre viszont megint nyitva. Most levettem a sarut, kivettem a javított kulcsból az elemet. Segítséget kérnék, hogyan kellene összepárosítani a kulcsot az autóval, vagy mi lehet a gond??? Hibakód nincs, az autó Z16XEP 2005-ös. Köszi minden ötletet.

Link to comment
Megosztás:

43 perce, Bmájki írta:

Sziasztok! A történet a következő: A távirányítóra nem reagált az autó, elvittem egy óráshoz, elemtartó lába szétjött. Megforrasztotta, az autónál nem működött, eszembe jutott, hogy újra kell programozni és működött. Viszont azóta haza értem, és ha bezárom újra kinyílik (azonnal és kb. 20 perc között bármikor). Próbáltam a javított kulccsal (távirányítóval és a nélkül is) és a pótkulccsal (nem távirányítós) is zárni, de mindig visszanyit. Tegnap délután már nem reagált a távirányítóra semmit, ha nyitva volt nem zárt, ha zárva volt nem nyitott. Este a pótkulccsal bezártam, kb. fél óra múlva még zárva volt, öröm. Reggelre viszont megint nyitva. Most levettem a sarut, kivettem a javított kulcsból az elemet. Segítséget kérnék, hogyan kellene összepárosítani a kulcsot az autóval, vagy mi lehet a gond??? Hibakód nincs, az autó Z16XEP 2005-ös. Köszi minden ötletet.

Op-Commal vagy Tech2-vel be kell lépni a központi zár vezérlőjébe és megnézni, milyen hibát tárol (figyeli az ajtó nyitást, motorok működését, stb). Valami rendellenességet észlel és kinyitja, mint amikor járó motornál zársz rá távirányítóval és egyből visszanyit.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Krajcso írta:

Op-Commal vagy Tech2-vel be kell lépni a központi zár vezérlőjébe és megnézni, milyen hibát tárol (figyeli az ajtó nyitást, motorok működését, stb). Valami rendellenességet észlel és kinyitja, mint amikor járó motornál zársz rá távirányítóval és egyből visszanyit.

Krajcso! Említetted hogy több modulban is lehet hibakódot nézni op-commal. Pontosan hol? Csak egy hibakód menüpontot találok. Milyen verziot használsz? 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Maverick087 írta:

Krajcso! Említetted hogy több modulban is lehet hibakódot nézni op-commal. Pontosan hol? Csak egy hibakód menüpontot találok. Milyen verziot használsz? 

Az olvasóm v1.45, a PC szoftver pedig 100219a.

Diagnostics-on belül évjárat, típus, majd itt több opció is van nekem: Engine, Transmission, Chassis, Body, Infortainment System

Bodyn belül van pl az Immobilizer.

A Corsán és az Astrán is előjönnek ezek a plusz dolgok.

Módosítva : Krajcso
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 03. 08. at 9:45, Krajcso írta:

Op-Commal vagy Tech2-vel be kell lépni a központi zár vezérlőjébe és megnézni, milyen hibát tárol (figyeli az ajtó nyitást, motorok működését, stb). Valami rendellenességet észlel és kinyitja, mint amikor járó motornál zársz rá távirányítóval és egyből visszanyit.

Köszi, akkor keresek valakinél ilyen eszközt. Jelenleg ott tartok, hogy a távirányítós kulcsból kiszedtem az elemet és a tartalékkal nyitok zárok, így működik. Próbáltam felprogramozni (gyújtás ráad, gomb nyomkod zár-nyit-zár-nyit) , de nem sikerült. Majd visszaviszem az óráshoz, hogy nézzen rá, de most sajna betegen fekszem.

Link to comment
Megosztás:

40 perce, Bmájki írta:

Köszi, akkor keresek valakinél ilyen eszközt. Jelenleg ott tartok, hogy a távirányítós kulcsból kiszedtem az elemet és a tartalékkal nyitok zárok, így működik. Próbáltam felprogramozni (gyújtás ráad, gomb nyomkod zár-nyit-zár-nyit) , de nem sikerült. Majd visszaviszem az óráshoz, hogy nézzen rá, de most sajna betegen fekszem.

Előfordul még a legügyeseb műszerészekkel is, hogy sikerül megforrasztani, de pár nap után mégis elengedi. Rendben, hogy smd a panel de legalább az elemtartónál hagyhattak volna nagyobb felületet a forrasztáshoz.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Krajcso írta:

Előfordul még a legügyeseb műszerészekkel is, hogy sikerül megforrasztani, de pár nap után mégis elengedi. Rendben, hogy smd a panel de legalább az elemtartónál hagyhattak volna nagyobb felületet a forrasztáshoz.

Hááát - mondjuk - akkor nem lehetne 3-4 évente a boltban újat venni kb. 16 ezerért, avagy évente egy jó műszerészhez hordozgatni, hogy - ugyan javítsa már meg egy kissé ...
. Persze aki ész nélkül, és teljes erőből nyomkodja, annál a gyakorlatban megeshet még az is, hogy valójában nem ártana ilyenkor a távkapcsolóban a kis gombokat kicserélni.
Az ideges ember nyomkodja ezerrel, mert hogy nem igazán reagál, aztán persze erre leszakad az elemtartó (ha "szerencséje" van) a fóliával együtt.
Oda meg aztán - a semmire már nincs mit forrasztgatni ...

Nekem - amikor már "rosszalkodni kezdett" a távkapcsolóm, inkább vettem bele olyan kis mikrokapcsolókat és szépen kicserélgettem őket. Egy tű-hegyes Weller pákával valódi türelemjáték volt, de talán valamivel olcsóbb megoldás, mint egyből az elektro műszerész, vagy éppen a bolti (szervizi) új ...  (kb. 300 Ft., és nagyjából 10 perc - de azt aztán lélegzet-visszafojtva).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő kérdésem lenne:

Tegnap egy hosszú út alatt autó berángat, majd sárga szervízkulcs hibalámpa,eltünt kb 20 km semmi, majd újra. Először berángatás, majd lámpa. Egyre gyakrabban, majd a legvégén kb 5 km-enként. Városban kb 50-nél az út végén, már szinte végig remegett, rángatott.

Ma reggel kivillogtattam 1 4 10 villogás, ami ha jól értelmezem :

P0140=Lambdaszonda (Bank 1, szonda 2) inaktív

 

 

Módosítva : gabesz76
Link to comment
Megosztás:

3 órája, gabesz76 írta:

Sziasztok!

Következő kérdésem lenne:

Tegnap egy hosszú út alatt autó berángat, majd sárga szervízkulcs hibalámpa,eltünt kb 20 km semmi, majd újra. Először berángatás, majd lámpa. Egyre gyakrabban, majd a legvégén kb 5 km-enként. Városban kb 50-nél az út végén, már szinte végig remegett, rángatott.

Ma reggel kivillogtattam 1 4 10 villogás, ami ha jól értelmezem :

P0140=Lambdaszonda (Bank 1, szonda 2) inaktív

 

 

Szia!

Ha állandó a hiba, akkor ahogy írtad is, a szonda térhetett nyugovóra. Hideg motornál, ha jól tudom nem érzékel, ha akkor nem rángat, ez is megerősítheti, hogy lambda hibád van.

Mennyi km-nél jársz? :)

Link to comment
Megosztás:

5 órája, gabesz76 írta:

Sziasztok!

Következő kérdésem lenne:

Tegnap egy hosszú út alatt autó berángat, majd sárga szervízkulcs hibalámpa,eltünt kb 20 km semmi, majd újra. Először berángatás, majd lámpa. Egyre gyakrabban, majd a legvégén kb 5 km-enként. Városban kb 50-nél az út végén, már szinte végig remegett, rángatott.

Ma reggel kivillogtattam 1 4 10 villogás, ami ha jól értelmezem :

P0140=Lambdaszonda (Bank 1, szonda 2) inaktív

 

Szerintem először takarítsd ki a tankot és cserélj üzemanyagszűrőt.

Nekem dieselnél ugyan ez volt és csak annyi volt hogy koszos volt a tank

üdv: Tamás

Link to comment
Megosztás:

5 órája, gabesz76 írta:

Sziasztok!

Következő kérdésem lenne:

Tegnap egy hosszú út alatt autó berángat, majd sárga szervízkulcs hibalámpa,eltünt kb 20 km semmi, majd újra. Először berángatás, majd lámpa. Egyre gyakrabban, majd a legvégén kb 5 km-enként. Városban kb 50-nél az út végén, már szinte végig remegett, rángatott.

Ma reggel kivillogtattam 1 4 10 villogás, ami ha jól értelmezem :

P0140=Lambdaszonda (Bank 1, szonda 2) inaktív

 

 

Lambda szondák vizsgálata (Astra G, Z14XEP):

1. lambda szonda: 

3 - 4 pin (kék - fehér): szonda csatlakoztatva, motor alapjáraton, 0,1 - 0,9V közt ingadozhat (szonda által adott jel vizsgálata)

1 - GND (zöld - GND): szonda lehúzva, gyújtáson 11-14V (tápfesz. vizsgálata)

1 -2 (zöld - sárga): szonda lehúzva, 20°C -on 9 Ohm (fűtőelem vizsgálata)

 

2. lambda szonda: 

3 - 4 pin (zöld-sárga): szonda csatlakoztatva, motor alapjáraton, 0,6V (szonda által adott jel vizsgálata)

1 - GND (kék - GND): szonda lehúzva, gyújtáson 11-14V (tápfesz. vizsgálata)

1 -2 (kék - szürke): szonda lehúzva, 20°C -on 9 Ohm (fűtőelem vizsgálata)

Link to comment
Megosztás:

3 órája, gabesz76 írta:

?

 

Milyen olajat használsz?

Milyen üzemanyagot tankolsz?

Vezérlést kellett -e/ mikor cserélni?

Hűtőfolyadékod fogy-e, kiegyenlítő tartályodon van-e valamilyen lerakódás, piszok?

Motorral/ hengerfejjel/ twinport szeleppel volt-e problémád a lefutott negyed millió km alatt?

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 03. 04. at 20:25, Janó32 írta:

Nekem is úgy tűnt hogy csak a széle vált el, de amit megnéztem jobban szépen le is vált gyakorlatilag nulla erővel. Ezért is gondoltam, hogy jobb telibe ragasztani mert ha majd másol lifeg akkor nehezebb lesz normálisan ragasztani.

A bajom az, hogy a ragasztás ugyan megvan, de sehogy nem jövök rá hogy miként pattintsam vissza. A középső központi gömbbel nincs baj, de a két motorral vezérelt gömböcnél amint próbálom rányomni máris rettenetes hangot kiadva berottyan olyan mély pozícióba hogy nem lehet úgy rápattintani mivel nem ér el addig.  Ekkor tükörlap ismét lepattint, gyújtás ráad, addig nyomom ameddig ki nem emelkednek és kezdődik elölről. Eddig 3x megismételtem, nem sikerült, feladtam mert baromi csúnya a hangja amikor a kis bizbaszok berotyognak más pozícióba... Azért megkérdezném azt aki ezt így kitalálta, hogy mi is volt a koncepció... (Már kicsit megfaragtam a nyílás, megkentem kenőanyaggal meg előtte tágítottam egy csavarhúzóval de semmi... Hihetetlen... 

Hát ezt tényleg nem vágom... Immáron melegebb idő van de mégsem tudom a mozgató bütykökre visszapattintani. Állandóan a legkisebb feszítésre visszacsúsznak a mozgatók (mellé elég csúnya hangot adnak)... 

Link to comment
Megosztás:

32 perce, Cs. Zoltán írta:

Milyen olajat használsz?

Milyen üzemanyagot tankolsz?

Vezérlést kellett -e/ mikor cserélni?

Hűtőfolyadékod fogy-e, kiegyenlítő tartályodon van-e valamilyen lerakódás, piszok?

Motorral/ hengerfejjel/ twinport szeleppel volt-e problémád a lefutott negyed millió km alatt?

Castrol 5w40

Omv

Vezèrlès 200.000-nèl

Hűtőfolyadèk nagyon minimálisan fogy

Twinport szeleppel volt már, az cserès volt, de az más fèle rángatás volt. Az vagy zárva vagy nyitva marad. Vagy alacsony vagy nagyobb fordulaton rángatna. Akkor kb 40-nèl megtorpant ès nem is ment gyorsabban :-)

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Janó32 írta:

Hát ezt tényleg nem vágom... Immáron melegebb idő van de mégsem tudom a mozgató bütykökre visszapattintani. Állandóan a legkisebb feszítésre visszacsúsznak a mozgatók (mellé elég csúnya hangot adnak)... 

Az utángyártott tükörlap sz@r. Nem azt jelenti hogy nem lehet felpattintani, de elég nagy szívás. Konkrétan a tünetek nekem is ismerősek, ugyanígy jártam tavaly nyáron, azzal a különbséggel hogy én egy tükörlapot el is törtem, a másodikkal már nem próbálkoztam, nekem a Weisz Dani pattintotta fel egy találkozón, de ő is vagy 10 percig szórakozott vele. Állítólag teljesen lefelé és befelé kell állítani a tükörlapot a mozgató motorral, és előbb a belső majd az alsó szélét kell bepattintani, legfelül/kívül utoljára.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

59 perce, gabesz76 írta:

Castrol 5w40

Omv

Vezèrlès 200.000-nèl

Hűtőfolyadèk nagyon minimálisan fogy

Twinport szeleppel volt már, az cserès volt, de az más fèle rángatás volt. Az vagy zárva vagy nyitva marad. Vagy alacsony vagy nagyobb fordulaton rángatna. Akkor kb 40-nèl megtorpant ès nem is ment gyorsabban :-)

 

Köszi! :)

Hangra nem változott twinport hibánál?

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

16 órája, nzozz írta:

Lambda szondák vizsgálata (Astra G, Z14XEP):

1. lambda szonda: 

3 - 4 pin (kék - fehér): szonda csatlakoztatva, motor alapjáraton, 0,1 - 0,9V közt ingadozhat (szonda által adott jel vizsgálata)

1 - GND (zöld - GND): szonda lehúzva, gyújtáson 11-14V (tápfesz. vizsgálata)

1 -2 (zöld - sárga): szonda lehúzva, 20°C -on 9 Ohm (fűtőelem vizsgálata)

 

2. lambda szonda: 

3 - 4 pin (zöld-sárga): szonda csatlakoztatva, motor alapjáraton, 0,6V (szonda által adott jel vizsgálata)

1 - GND (kék - GND): szonda lehúzva, gyújtáson 11-14V (tápfesz. vizsgálata)

1 -2 (kék - szürke): szonda lehúzva, 20°C -on 9 Ohm (fűtőelem vizsgálata)

Szia!

Olvastam a fenti hozzászólásod, gondoltam megkérdezem, hogy 1.6 8 szelepes B Vectránál hogy is van ez :)

X16SZR motornál ha hogy tudom vizsgálni a lambda szondát?

Ott ha jól tudom 1 lambda szonda van ami a kipufogó leömlőn található és 1 vezetékes.

Tudnál ebben tanácsot adni?

 

Előre is köszi!

Tomi

Link to comment
Megosztás:

16 órája, tgabika76 írta:

Az utángyártott tükörlap sz@r. Nem azt jelenti hogy nem lehet felpattintani, de elég nagy szívás. Konkrétan a tünetek nekem is ismerősek, ugyanígy jártam tavaly nyáron, azzal a különbséggel hogy én egy tükörlapot el is törtem, a másodikkal már nem próbálkoztam, nekem a Weisz Dani pattintotta fel egy találkozón, de ő is vagy 10 percig szórakozott vele. Állítólag teljesen lefelé és befelé kell állítani a tükörlapot a mozgató motorral, és előbb a belső majd az alsó szélét kell bepattintani, legfelül/kívül utoljára.

Ez a gyári amivel kijött a gyárból csak levált a tükörlap és azt ragasztottam vissza, emiatt vettem le... De ha ezt tudom, akkor a helyén ragasztom vissza... Köszi, megpróbálom így, bár szerintem már mindent megpróbáltam de erőfeszítéskor az állító bütykök visszarotyognak alaphelyzebe ahelyett h bepattanna. Szerintem a pöcköket fogom valahogy tágítani a tükörlap hátán...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.