Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

13 órája, Hard-ex írta:

Szia. Ne ijesztgess. :-) Eddig két szerelő van a lamdaszonda csere véleményen plusz Sógor, aki szintén autószerelő végzettséggel rendelkezik, bár nem dolgozik aktívan a szakmában. Az egyik szerelő autóvillamosságis és átnézett mindent. A hibakódok alapján szonda. Bár amit írtál csak a cserével derülhet ki pontosan. Remélem nem lesz az a hiba.

Mindenképpen a szonda csere az első lépés, az ECU hiba nehezen reprodukálható. Nálam mondjuk az volt egy idő után. Nyári melegben járattam az autót álló helyzetben (mintha dugóban állna), elkezdett darabos lenni az alapjárat, néha le is állt. Mindezt nyaralás közben full kánikulában kezdte el a világ végén, mert hol máshol... Hétvégén sehol szervíz, csak telefonon értem el egy szakit, aki adta a tippet, hogy ez lehet elmondás alapján, de zárnak, fogadni nem tudnak, de teszteljem le. (gondoltam ja, itt a hotelben lesz minden hozzá.. :) ) És tényleg volt! Ásványvizes palack és csapvíz kellett hozzá.

Autó elindít, alapjárat szórakozik, fordulat beejt, majd visszaáll, néha le is áll, alig indítható, stb. Ekkor ECU-ra hideg víz csorgat --> és lőn csoda, autó indul, alapjárat stabil. A szaki szerint kimondottan forró körülmények között tud előjönni a hiba, belül hajlamos valami kh-s lenni, ekkor viszont ECU javítás a megoldás. Amint hazajöttünk vittem ismerős vilamosságishoz - ezúton is kösz Wessz-nek itt a fórumon a soron kívüli javítást - azóta gond nélkül működik a vas.

 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Maverick087 írta:

Cromax 5800 Ft-ért adja????? Nem vagyok nagy Bárdi rajongó de az elég meredek!

Bárdi 2045Ft / db, Cromax 1595Ft/db. (honlapjukat megnézve)

Csergőnél 1562Ft volt a 121400 cikkszámú. (asszony B Corsájában ilyen van)

Én a 1214120 FQR8LEU2 számút veszem, egyébként 2004 évjárattól ez a gyári benne, ami nem dupla pólusú. (1332Ft/db most) Anno ezzel vettem az autót, azóta is ilyenre pótoltam mindig. Mivel 5-6e Ft-ból megvan a gyári garnitúra így nem is próbálkozom mással, gond nélkül mentek eddig. 60e km meg sem látszik rajtuk.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, Robz írta:

Bárdi 2045Ft / db, Cromax 1595Ft/db. (honlapjukat megnézve)

Csergőnél 1562Ft volt a 121400 cikkszámú. (asszony B Corsájában ilyen van)

Én a 1214120 FQR8LEU2 számút veszem, egyébként 2004 évjárattól ez a gyári benne, ami nem dupla pólusú. (1332Ft/db most) Anno ezzel vettem az autót, azóta is ilyenre pótoltam mindig. Mivel 5-6e Ft-ból megvan a gyári garnitúra így nem is próbálkozom mással, gond nélkül mentek eddig. 60e km meg sem látszik rajtuk.

Igen, elvileg létezik ez a 2004-től megkülönböztetés, de a Bosch a gyári beszállító, és a Bosch katalógusa csak a motort különbözteti meg. Ott csak H Astrától, vagy XEP motortól ajánlja az egypólusút.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, gedikart írta:

Viszont valaki felvilágosíthatna, mert most nézem, hogy 2012-ben 1606306 Opel cikkszámú szett került beépítésre. Most viszont 93183572 GM cikkszámút küldtek az ajánlatban. A GM és az Opel számai nem egyeznek meg (nem egymás referenciái), viszont a Cromax oldalán ha beírom ezeket, akkor ugyanazt a terméket hozza fel mindkettőre... Azért is érdekes, mert egyéb beszállítók (INA, Contitech, stb) kétféle szettet gyártanak, külön az egyik, külön a másik típusszámra hivatkozóan és ezt a motor sorozatszámával különböztetik meg. Tévedne a márkaszerviz és a Cromax is?

Megnéztem, a GM katalógusát, és az alvázszám alapján tényleg a 93183572-t hozza fel, viszont ha autó típusra, majd motorra keresek, akkor ezeket:

astra.jpg

Tehát a GM-nél is történt változtatás, és a 20041691 motorszámtól (enyém 20EB-vel kezdődik, így ez a sor vonatkozik rá) már a 93185845-öt/1606306-ot adja ki. És hogy miért a régit listázza a GM katalógusa alvázszám alapján? Gondolom az még az eredetit dobja ki, és nem frissíti az esetleges változtatásokkal a katalógust, passz. De az vicces, hogy a Cromax az itteni összes számot egy termék alá listázza.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Robz írta:

Bárdi 2045Ft / db, Cromax 1595Ft/db. (honlapjukat megnézve)

Csergőnél 1562Ft volt a 121400 cikkszámú. (asszony B Corsájában ilyen van)

Én a 1214120 FQR8LEU2 számút veszem, egyébként 2004 évjárattól ez a gyári benne, ami nem dupla pólusú. (1332Ft/db most) Anno ezzel vettem az autót, azóta is ilyenre pótoltam mindig. Mivel 5-6e Ft-ból megvan a gyári garnitúra így nem is próbálkozom mással, gond nélkül mentek eddig. 60e km meg sem látszik rajtuk.

 

1 órával ezelőtt, gedikart írta:

Igen, elvileg létezik ez a 2004-től megkülönböztetés, de a Bosch a gyári beszállító, és a Bosch katalógusa csak a motort különbözteti meg. Ott csak H Astrától, vagy XEP motortól ajánlja az egypólusút.

Akkor ez már érdekes itt. A Bosch a gyári beszállító. A Cromax-nál az "Eredeti Opel" gyertya listaára 1595 Ft - (webshop 1436 Ft) a Bosch gyertya listaára 8145 Ft (webshop 5864Ft). Hogy van ez? 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, gedikart írta:

Igen, elvileg létezik ez a 2004-től megkülönböztetés, de a Bosch a gyári beszállító, és a Bosch katalógusa csak a motort különbözteti meg. Ott csak H Astrától, vagy XEP motortól ajánlja az egypólusút.

Az én autóm nem olvasta a Bosch katalógust :)

Az elmúlt 240e km-ben ilyen volt benne, hátrányát nem láttam, fogyasztás is ok, a motor alapjárata is szép, szinte újszerű a hangja, úgyhogy marad.

Link to comment
Megosztás:

22 órája, Janó32 írta:

Hát én jobban hiszek abban, hogy amíg egy gyári megoldás normálisan menthető/javítható, addig inkább maradjon az... 

Nekem ingyen volt a ragasztó :-), 2013 óta sosem használtam a tükörfűtést (csak a hátsó ablak párátlanítást 1x-1x ,de akkor a tükörlap nem volt párás így passzlom hogy működik/működött-e). Igazából esetemben nem nagyon van olyan eset amikor kellene a tükörfűtés... 

Én úgy tudtam, hogy a hátsó ablak párátlanítás együtt megy a tükörfűtéssel. :blink:

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Maverick087 írta:

Hogy jön ide a be-ki szerelés?? 

Elmondom, bár a téma teljesen más, ámde maga a gyertya - bizony abban is szerepelt.
Egyszer - még régebben - elvittem a kocsimat a szervizbe - kompresszió-mérésre.
És mit számoltak fel a végszámlámon - maga a kompressziómérés munkadíja mellett? Nem találnád ki ...
"gyújtógyertya ki-  és beszerelés" .
Mert hogy az ilyenkor - valami "járulékos munka". Én naív meg mindig azt hittem, a kompressziómérés ezeket a műveleteket - össz-árában már alapból  tartalmazza, hisz nem is igazán lehetne mérni, ha nincs előtte kiszedve az összes gyertya a hengerfejből ....

Valamikor idős bácsikák néhány benzinkútnál elég baráti áron ellenőrizték, majd szükség szerint beállították a kerekekben a légnyomást. Ám ők sohasem szedtek előtte "szelepsapka leszedési díjat", majd utána "szelepsapka visszacsavarási" díjat ...
Az logikusan - már eleve vele járt a művelettel.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Maverick087 írta:

Akkor ez már érdekes itt. A Bosch a gyári beszállító. A Cromax-nál az "Eredeti Opel" gyertya listaára 1595 Ft - (webshop 1436 Ft) a Bosch gyertya listaára 8145 Ft (webshop 5864Ft). Hogy van ez? 

Ez úgy van, hogy anno amikor az autód készült, még a Bosch volt a gyári beszállító, és gyárilag ilyen gyertyát is raktak bele. Azóta viszont történt egy PSA-s hatalomátvétel, és innentől fogva a Champion márkájú gyertya is "gyári"-nak számít, azaz jó eséllyel ha gyárit rendelsz, ilyen lesz a dobozban. Egyetlen lehetőséged maradt eredeti Bosch gyertyához jutni, ha eleve ilyet (és nem gyárit) rendelsz. Azaz a ~6000Ft-os gyertya biztosan Bosch, az ~1600Ft-os meg vagy az, vagy nem.

Mindezt onnan tudom hogy én is megjártam, gyárit rendeltem a Corsába, és Champion RC10DMC-t kaptam. Működni működik, de az alapjárat azért stabilabb volt Bosch-al...:(

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Maverick087 írta:

 

Akkor ez már érdekes itt. A Bosch a gyári beszállító. A Cromax-nál az "Eredeti Opel" gyertya listaára 1595 Ft - (webshop 1436 Ft) a Bosch gyertya listaára 8145 Ft (webshop 5864Ft). Hogy van ez? 

Nem tudom ez hogy van, de ha az eredeti opelt veszed nem nyúlsz vele mellé, nekem is az van bent, tökéletes! főleg 1436Ft/db áron. Bár nekem van clubtag ár is ami 1403Ft. 

Amúgy itt is meg lehet venni 1281Ft/db ért. https://alkatreszek.hu/flr8ldcu_i

Link to comment
Megosztás:

13 perce, kobraCode írta:

Nem tudom ez hogy van, de ha az eredeti opelt veszed nem nyúlsz vele mellé, nekem is az van bent, tökéletes! főleg 1436Ft/db áron. Bár nekem van clubtag ár is ami 1403Ft. 

Amúgy itt is meg lehet venni 1281Ft/db ért. https://alkatreszek.hu/flr8ldcu_i

A kétpólusú Bosch 885 Ft/db

https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/cikkszam?km=2&cikkkod=0+242+229+654+BOSC+*GD&keres=0+242+229+654

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, Bmájki írta:

Én úgy tudtam, hogy a hátsó ablak párátlanítás együtt megy a tükörfűtéssel. :blink:

Pontosan. Csakhogy -mint írtam előzetesen- nekem sosem kellett még a tükört fűtenem vagy párátlanítanom, csak nagy ritkán a hátsó ablak párásodás miatt pár percre bekapcsolni, így -mint írtam előzetesen- nem tudom hogy működik-e/működött-e valaha a tükör fűtése... Ha nem egy funkció lenne a kettő együtt, akkor miért hoztam volna fel a hátsó ablakfűtést a tükörfűtés működésének témakörbébe?...

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 03. 27. at 17:42, gedikart írta:

Veszprémi/ajkai/pápai márkaszerviznek írtam, ők tették az 58e+30e Ft-os ajánlatot (plusz fagyálló folyadék 6,5e).

A szaki, akivel beszéltem szerintem nem rutintalan (60 év körüli).

A kora garancia a rutinosságra??? :blush:  Lehet h még életében nem cserélt Opel-en vezérlést... 

Link to comment
Megosztás:

12 perce, Janó32 írta:

A kora garancia a rutinosságra??? :blush:  Lehet h még életében nem cserélt Opel-en vezérlést... 

Lehet, de ő pl rákérdezett, hogy milyen motorral van szerelve az autó, és képben volt.

Volt aki pedig a Z14XE hallatán nem tudta hogy ez most mit jelent, miután elmagyaráztam, akkor esett le neki hogy ja, szíjas, oké.

Egyébként megkérdeztem egy budaörsi szakszervizt, gyári szett+gyári pumpa+fagyállóval 87ezer, illetve a Csergőnél gyári szett+Graf pumpa 42ezer+25ezer munkadíj (67 ezer). Kiszámoltam a helyi (Veszprém) alkatrész árait, hogy kb mennyibe kerül a Graf pumpával a művelet, 81 ezer Ft.

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

7 órája, Cs. Zoltán írta:

Gyertya témához :

Döbbenten olvasok a 8000ft-os Bosch gyertya árakról.

Xep-be 1500 körül vettem...

Mondom én, hogy az már 4 darabos kiszerelés lehet. (esetleg 5, mert adnak mellé egy tartalékot - bónusznak).
Ha egy darab kerülne annyiba, akkor - az ár alapján - akár aranyból is lehetne. Ráadásul az a Bosch is kissé trükkös, mert van ám gyáruk Kínában ...

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 03. 28. at 9:48, gedikart írta:

Megnéztem, a GM katalógusát, és az alvázszám alapján tényleg a 93183572-t hozza fel, viszont ha autó típusra, majd motorra keresek, akkor ezeket:

astra.jpg

Tehát a GM-nél is történt változtatás, és a 20041691 motorszámtól (enyém 20EB-vel kezdődik, így ez a sor vonatkozik rá) már a 93185845-öt/1606306-ot adja ki. És hogy miért a régit listázza a GM katalógusa alvázszám alapján? Gondolom az még az eredetit dobja ki, és nem frissíti az esetleges változtatásokkal a katalógust, passz. De az vicces, hogy a Cromax az itteni összes számot egy termék alá listázza.

Ma végre kiderült, hogy amit a szerviz adott ajánlat GM 93183572 tényleg nem jó az autómhoz (ahogy a fenti táblázat is mutatja). Az enyémhez 93184845 kell, de azóta történt cikkszám változás (gondolom egy másik beszállító miatt) és a 95518060 szükséges, amit Geopake fórumtárs is kapott a Z16XE-hez. A helyes cikkszám ráadásul még olcsóbb is mint a nem belevaló, 58 ezer helyett 52 ezer szerviz4+ -ban.

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

Pár hete szórakozik velem a külső hőmérséklet-érzékelő. Azt hittem, hogy kuka, mert olvastam, hogy jellemzően tizenpárév az élettartama. Elsőként kocsimosás után jelentkezett, de nem egyből, mosás után mentem még 110 km-t vele, és a hazafelé úton jött elő. Másnap szétszedtem a csatlakozónál, kicsit játszadoztam vele, és 3-4 próbálkozás után ismét jó lett. Használtam újra, mentem vele kb 230 km-t, majd az éjszakára az utcán hagytam szakadó esőben, másnap reggelre ismét csak vonalakat mutatott. Ezután ismét szétszedtem, kivettem a kábeleket is, és kicsit megnyomkodtam, szorosabbá tettem a csatlakozókat a kábelen. Jó lett. Állt egy hétig a garázsban, majd kb 75 km-t mentem vele. Ma reggel ismét esik az eső és egyszer csak elszáll az érzékelője. Most már egyértelmű, hogy a víz miatt van, de nem értem, mert a lökhárító mögött helyezkedik el, van vízzáró szigetelése is (gyári). Szétszedtem ismét, de vizet nem találtam benne. Lehetséges, hogy az esős/párás időre érzékeny?

http://www.kepfeltolto.eu/images/2018/03/29/homerseklet_mero.jpg

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

20 órája, Cs. Zoltán írta:

Gyertya témához :

Döbbenten olvasok a 8000ft-os Bosch gyertya árakról.

Xep-be 1500 körül vettem...

2000Ft a Bárdiban a Bosch gyertya, linkeltem nemrég. 

13 órája, L.Fazakas írta:

Mondom én, hogy az már 4 darabos kiszerelés lehet. (esetleg 5, mert adnak mellé egy tartalékot - bónusznak).
Ha egy darab kerülne annyiba, akkor - az ár alapján - akár aranyból is lehetne. Ráadásul az a Bosch is kissé trükkös, mert van ám gyáruk Kínában ...

Nem adják 4 darabos kiszerelésben! Db-ra van. Bónusz??? 

 

Link to comment
Megosztás:

13 perce, Maverick087 írta:

2000Ft a Bárdiban a Bosch gyertya, linkeltem nemrég. 

Nem adják 4 darabos kiszerelésben! Db-ra van. Bónusz??? 

 

Pedig az ára - eléggé és egy az egyben - CSAKIS ARRA HAJAZ!

A nyomtatómhoz mindig utángyártott tintapatronokat veszek. 
Miközben a teljes garnitúra (EPSON - 4 darab) sem kerül soha annyiba, mint az eredetiből 1 darab!
Az utángyártott 3-400 Ft.; míg az eredeti 4-5000 forint között.
A múltkoriban - kivételesen vettem egy teljes készletet - ám akkor éppen 5 db. patront adtak... Mondhatni hát - pluszban kaptam még egy feketét, mert AZ LENNE A BÓNUSZ!

Link to comment
Megosztás:

Ha az ABS-szel valami nincs rendben, akár valamelyik jeladóval, akár a központi egységgel, azt biztosan jelzi a hibalámpa? Pár napja volt egy - nem is igazán intenzív - fékezésem egy mellékutcába kanyarodás közben, amikor a normálisnak gondoltnál erőteljesebb és hosszabb kerékcsikorgást tapasztaltam. Nem voltam száz százalékig biztos benne, hogy nem az előttem lassító kocsitól jön-e a hang, és mivel már jóformán hazaértem, nem is volt alkalmam reprodukálni a jelenséget. Ma azonban esőben jöttem hazafelé, és egy nyugis részen próbafékezést végeztem, számomra elég egyértelműnek tűnt, hogy a blokkolás hossza jóval meghaladta azt a mértéket, ahol az ABS-nek már be kellett volna avatkoznia, a jól ismert morgás-remegés pedig egyáltalán nem jelentkezett. Indításkor a hibalámpa világít, majd 4-5 másodperc után kialszik (13 éves aksi!). Legközelebb majd kerítek rá alkalmat, hogy alaposabban próbára tegyem (előtte egy villogtatást is megejtek), de addig is érdekelne, volt-e már valakinek olyan ABS-hibája, amit nem jelzett a rendszer?

Link to comment
Megosztás:

13 perce, L.Fazakas írta:

Pedig az ára - eléggé és egy az egyben - CSAKIS ARRA HAJAZ!

A nyomtatómhoz mindig utángyártott tintapatronokat veszek. 
Miközben a teljes garnitúra (EPSON - 4 darab) sem kerül soha annyiba, mint az eredetiből 1 darab!
Az utángyártott 3-400 Ft.; míg az eredeti 4-5000 forint között.
A múltkoriban - kivételesen vettem egy teljes készletet - ám akkor éppen 5 db. patront adtak... Mondhatni hát - pluszban kaptam még egy feketét, mert AZ LENNE A BÓNUSZ!

Tényleg darabra adják, én a múltkor pl. 7db-ot kértem a Cromaxban, amivel heveny csodálkozást váltottam ki az eladóból, lévén ő még héthengeres motorról nem hallott... mondtam neki hogy én sem, de 4+3 az éppen 7...:cool: (ugyanaz az FLR8LDCU+ kell a négyhengeres Z18XE-be, és  a háromhengeres Z10XE-be is)

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 03. 28. at 9:00, Robz írta:

Mindenképpen a szonda csere az első lépés, az ECU hiba nehezen reprodukálható. Nálam mondjuk az volt egy idő után. Nyári melegben járattam az autót álló helyzetben (mintha dugóban állna), elkezdett darabos lenni az alapjárat, néha le is állt. Mindezt nyaralás közben full kánikulában kezdte el a világ végén, mert hol máshol... Hétvégén sehol szervíz, csak telefonon értem el egy szakit, aki adta a tippet, hogy ez lehet elmondás alapján, de zárnak, fogadni nem tudnak, de teszteljem le. (gondoltam ja, itt a hotelben lesz minden hozzá.. :) ) És tényleg volt! Ásványvizes palack és csapvíz kellett hozzá.

Autó elindít, alapjárat szórakozik, fordulat beejt, majd visszaáll, néha le is áll, alig indítható, stb. Ekkor ECU-ra hideg víz csorgat --> és lőn csoda, autó indul, alapjárat stabil. A szaki szerint kimondottan forró körülmények között tud előjönni a hiba, belül hajlamos valami kh-s lenni, ekkor viszont ECU javítás a megoldás. Amint hazajöttünk vittem ismerős vilamosságishoz - ezúton is kösz Wessz-nek itt a fórumon a soron kívüli javítást - azóta gond nélkül működik a vas.

 

Köszi. Észben fogom tartani, ha nyáron megjelenne a jelenség. :-)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.