Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

4 órája, L.Fazakas írta:

Ezt sajna én sem igazán tudom, az én kocsim pl. 2004-es évjáratú.
Abban még csak relék vannak ...

Nekem 2003-as gyártású, NEM Classic, 2004-ben lett forgalomba helyezve, és nincs hűtő visszajelző lámpa, tehát már nem modulos.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 3/18/2018 at 10:37 PM, Janó32 said:

Nos: évente többször alkohollal (metil) áttörlöm a szélvédőt hogy mindenféle makacsabb zsír lemenjen róla. Ha tisztítani kell, akkor csak tisztítóhabot használok (Lidl, 399Ft egy flakon ami vagy fél évre elég) mikrószálas törlővel, 80km/h felett még a közepesnél kicsit erősebb esőben sem kell az ablaktörlő mert a cseppek lefutnak az ablakról. Csak Bosch ablaktörlőt használok, semmi hangja. Amikor kocsit mosok, a száradást segítő (szűrt vizes öblítés) után is hibátlanul és hangtalanul siklik a szélvédőn az ablaktörlőlapát, van valami adalék abban a cuccban is. Ablaktörlő itt (is): https://cromax.hu/astra_g_1998-2009_48/autofelszereles_tartozek/kulso_felszereles/ablaktorlo_lapat_oximo/

 

Azóta sikerült beszereznem a katalógus szerint a rávalót (Bosch AR 503 S, 3 397 118 993, 500/475). Köszi a tippet, tényleg minőségi, még szárazon is hang nélkül töröl, semmi brummogás! Viszont olyan hosszuak, hogy egyik a másik alatt van, ez nem tudom mennyire normális? A törlő karok egyenlő hosszúak nekem. Nagy nehezen leszereltem a karokat, és ugy raktam vissza öket hogy legalább ne érjenek össze a lapátok. Szárazon kb tökéletes az egész, viszont amint benedvesitem az üveget, annyira csúszik hogy kloffolja az ablak szélét, ide lehet rakok valami koppanás csillapító sufni dolgot. Az anyósülés oldali pedig lelóg az ablak alá (látszik a nyoma a videó vége felé). De legalább nem koppannak össze, annyira :D

 

Link to comment
Megosztás:

39 perce, Firsh írta:

Azóta sikerült beszereznem a katalógus szerint a rávalót (Bosch AR 503 S, 3 397 118 993, 500/475). Köszi a tippet, tényleg minőségi, még szárazon is hang nélkül töröl, semmi brummogás! Viszont olyan hosszuak, hogy egyik a másik alatt van, ez nem tudom mennyire normális? A törlő karok egyenlő hosszúak nekem. Nagy nehezen leszereltem a karokat, és ugy raktam vissza öket hogy legalább ne érjenek össze a lapátok. Szárazon kb tökéletes az egész, viszont amint benedvesitem az üveget, annyira csúszik hogy kloffolja az ablak szélét, ide lehet rakok valami koppanás csillapító sufni dolgot. Az anyósülés oldali pedig lelóg az ablak alá (látszik a nyoma a videó vége felé). De legalább nem koppannak össze, annyira :D

 

Én azt gondolnám hogy ezek így együtt nem éppen optimális méretűek (hosszúak), gyárilag biztosan nem így van. Továbbá szárazon inkább ne járasd, semminek nem tesz jót, még ha épp előtte törölted át a szélvédőt, akkor sem... 

Link to comment
Megosztás:

43 perce, Firsh írta:

Azóta sikerült beszereznem a katalógus szerint a rávalót (Bosch AR 503 S, 3 397 118 993, 500/475). Köszi a tippet, tényleg minőségi, még szárazon is hang nélkül töröl, semmi brummogás! Viszont olyan hosszuak, hogy egyik a másik alatt van, ez nem tudom mennyire normális? A törlő karok egyenlő hosszúak nekem. Nagy nehezen leszereltem a karokat, és ugy raktam vissza öket hogy legalább ne érjenek össze a lapátok. Szárazon kb tökéletes az egész, viszont amint benedvesitem az üveget, annyira csúszik hogy kloffolja az ablak szélét, ide lehet rakok valami koppanás csillapító sufni dolgot. Az anyósülés oldali pedig lelóg az ablak alá (látszik a nyoma a videó vége felé). De legalább nem koppannak össze, annyira :D

 

Gyárilag biztos hogy nem egyforma hosszúak a lapátok. A vezető oldali hosszabb kell legyen mint az anyós oldalon lévő, így nem fog egymásra és egymásba érni. Nem akarlak bántani de szárazon nagy butaság volt járatni az ablaktörlőt, így szétkarcolod a szélvédőt.

Link to comment
Megosztás:

2 minutes ago, Janó32 said:

Én azt gondolnám hogy ezek így együtt nem éppen optimális méretűek (hosszúak), gyárilag biztosan nem így van. Továbbá szárazon inkább ne járasd, semminek nem tesz jót, még ha épp előtte törölted át a szélvédőt, akkor sem... 

De ha motorszám alapján ezt dobta a katalógus? Meg itt a többiek is ilyesmi méreteket ajánlottak, meg minden autós bolt ezeket a méreteket hozza fel. Akkor a karok nem gyáriak és vegyek olyan kart ami a vezetőoldalon hamarább hagyja kezdődni a törlőt?

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Firsh írta:

De ha motorszám alapján ezt dobta a katalógus? Meg itt a többiek is ilyesmi méreteket ajánlottak, meg minden autós bolt ezeket a méreteket hozza fel. Akkor a karok nem gyáriak és vegyek olyan kart ami a vezetőoldalon hamarább hagyja kezdődni a törlőt?

Gyárilag a hagyományos ablaktörlő (amiből szintén van Bosch, én olyat használok) 500-475mm párosítású emlékeim szerint...

https://cromax.hu/opel/astra_g_1998-2009_48/autofelszereles_tartozek/kulso_felszereles/ablaktorlo_lapat_oximo/?limitstart=0

Próbáld ki esőben és ha nincs funkció gond, nem akadnak össze, nem üt semmit akkor maradhat így... 

Link to comment
Megosztás:

1 minute ago, Janó32 said:

Gyárilag a hagyományos ablaktörlő (amiből szintén van Bosch, én olyat használok) 500-475mm párosítású emlékeim szerint...

https://cromax.hu/opel/astra_g_1998-2009_48/autofelszereles_tartozek/kulso_felszereles/ablaktorlo_lapat_oximo/?limitstart=0

Próbáld ki esőben és ha nincs funkció gond, nem akadnak össze, nem üt semmit akkor maradhat így... 

Igen ez az 500 és 475 mm, ez van felrakva és ez néz ki így. A fém kar ami ezeket mozgatja viszont az tök ugyanaz mind2 oldalon. Egy random másik autón egy Suzukin a vezető oldali kar rövidke de a lapát rajta valami 65 centi, az anyósülés kar meg nagyon hosszu és van rajta egy 35 centis lapát. Az sokkal normálisabb megoldásnak tűnik.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Janó32 írta:

Én azt gondolnám hogy ezek így együtt nem éppen optimális méretűek (hosszúak), gyárilag biztosan nem így van. Továbbá szárazon inkább ne járasd, semminek nem tesz jót, még ha épp előtte törölted át a szélvédőt, akkor sem... 

A vezetőoldali törlőkar lehet hosszabb, de az "anyósüléses" csakis addig érjen, hogy a szélvédő szélét ne érje el. Tehát magyarul - /és szerintem/ - a két lapát már gyárilag sem egyforma hosszú!
A "szárazon járatásról" pedig csupán megjegyzésnek annyit - ha az ablaktörlőt azzal kapcsolom be, hogy az ablakmosó karral legelsőre vizet spriccelek az üvegre, a törlőkar első félmenete az mindig szárazon fut.

Lehetséges dolog, hogy mindez csakis az én Astrámnál egy létező működési különlegesség, ámde sajna mégis igaz.
Mellesleg - az én autómon eredeti Ford törlőkarok vannak, ám azzal sincsen semmi gond. (nagy vállalat ám az a GM).

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

2 órája, L.Fazakas írta:

A vezetőoldali törlőkar lehet hosszabb, de az "anyósüléses" csakis addig érjen, hogy a szélvédő szélét ne érje el. Tehát magyarul - /és szerintem/ - a két lapát már gyárilag sem egyforma hosszú!
A "szárazon járatásról" pedig csupán megjegyzésnek annyit - ha az ablaktörlőt azzal kapcsolom be, hogy az ablakmosó karral legelsőre vizet spriccelek az üvegre, a törlőkar első félmenete az mindig szárazon fut.

Lehetséges dolog, hogy mindez csakis az én Astrámnál egy létező működési különlegesség, ámde sajna mégis igaz.
Mellesleg - az én autómon eredeti Ford törlőkarok vannak, ám azzal sincsen semmi gond. (nagy vállalat ám az a GM).

Ezért szoktak például Insignia fúvókát beépíteni, ami permetez és nem spriccel, így egyből beteríti a szélvédőt mindenhol. A másik kissé bonyolultabb megoldás hogy lapátnál vannak a fejek, de most meg nem mondom milyen autóból teszik át. 

 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Firsh írta:

Igen ez az 500 és 475 mm, ez van felrakva és ez néz ki így. A fém kar ami ezeket mozgatja viszont az tök ugyanaz mind2 oldalon. Egy random másik autón egy Suzukin a vezető oldali kar rövidke de a lapát rajta valami 65 centi, az anyósülés kar meg nagyon hosszu és van rajta egy 35 centis lapát. Az sokkal normálisabb megoldásnak tűnik.

Nem vágom akkor miért ér bele így mindenbe. Megmérted? Lehet hogy a törlés -törlőgumi- hossza 500/475mm és nem maga a törlőlapát? ezt ismerem, ez szerintem az SX4 adatai, mintha ilyen párosítást kellett volna arra vennem. De ott nagyon furán is helyezkednek el egy Opel-hez képest a karok és az alakjuk se semmi... 

6 órája, L.Fazakas írta:

A vezetőoldali törlőkar lehet hosszabb, de az "anyósüléses" csakis addig érjen, hogy a szélvédő szélét ne érje el. Tehát magyarul - /és szerintem/ - a két lapát már gyárilag sem egyforma hosszú!
A "szárazon járatásról" pedig csupán megjegyzésnek annyit - ha az ablaktörlőt azzal kapcsolom be, hogy az ablakmosó karral legelsőre vizet spriccelek az üvegre, a törlőkar első félmenete az mindig szárazon fut.

Lehetséges dolog, hogy mindez csakis az én Astrámnál egy létező működési különlegesség, ámde sajna mégis igaz.
Mellesleg - az én autómon eredeti Ford törlőkarok vannak, ám azzal sincsen semmi gond. (nagy vállalat ám az a GM).

Nem egészen értem mi is hívta életre ezt a hszt-t Tőled (-nekem)... Mert ugye a videón pont az látszik hogy túl hosszúnak tűnik a lapát és belever ide-oda, meg aztán nekem fejtegeted hogy gyárilag nem egyforma hosszú a lapát miközben már fentebb leírtam a méretét (tehát asszem felfogtam/tudom/megértettem már rég hogy a 475 nem egyenlő 500-al). A szárazon járatásról annyit, hogy valóban mosás funkcióban szárazon töröl egy ideig/szakaszon, de az közel sem egyenlő azzal, hogy több törlési ciklust szárazon járatsz a szélvédőn. Azt a rész meg pláne nem igazán értem, hogy a FoMoCo és a GM mérete és termékei közt milyen összefüggés van.... (Csak mert vágom hogy a GM nagy vállalat, azt is hogy a Ford Motor Company is, az is megvan hogy Neked az Astra-n Ford ablaktörlőkarok vannak (nem gyárilag), de hogy ez térben és időben hol és miért találkozik és mi köze a GM méretéhez... )

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Janó32 írta:

Nem vágom akkor miért ér bele így mindenbe. Megmérted? Lehet hogy a törlés -törlőgumi- hossza 500/475mm és nem maga a törlőlapát? ezt ismerem, ez szerintem az SX4 adatai, mintha ilyen párosítást kellett volna arra vennem. De ott nagyon furán is helyezkednek el egy Opel-hez képest a karok és az alakjuk se semmi... 

Nem egészen értem mi is hívta életre ezt a hszt-t Tőled (-nekem)... Mert ugye a videón pont az látszik hogy túl hosszúnak tűnik a lapát és belever ide-oda, meg aztán nekem fejtegeted hogy gyárilag nem egyforma hosszú a lapát miközben már fentebb leírtam a méretét (tehát asszem felfogtam/tudom/megértettem már rég hogy a 475 nem egyenlő 500-al). A szárazon járatásról annyit, hogy valóban mosás funkcióban szárazon töröl egy ideig/szakaszon, de az közel sem egyenlő azzal, hogy több törlési ciklust szárazon járatsz a szélvédőn. Azt a rész meg pláne nem igazán értem, hogy a FoMoCo és a GM mérete és termékei közt milyen összefüggés van.... (Csak mert vágom hogy a GM nagy vállalat, azt is hogy a Ford Motor Company is, az is megvan hogy Neked az Astra-n Ford ablaktörlőkarok vannak (nem gyárilag), de hogy ez térben és időben hol és miért találkozik és mi köze a GM méretéhez... )

Hosszú ...

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Maverick087 írta:

Sziasztok, 

Astra G-nek ugye gyári abroncsmérete 195/60R15. Viszont sokkal nagyobb a kínálat és az ár is jóval alacsonyabb a 195/65R15 méretben. 

Mi a véleményetek? Pro kontra a két méretet illetően? Melyikből vegyem a szettet? 

Köszi mindenkinek

A /65 nagyon ballonos. Nekem ilyen a nyári szettem. Tetszik, hogy jobban tompítja az úthibákat, szemben a 185/65- ös télivel, viszont alufelnin nem a legesztétikusabb látvány.

Továbbá a 195/65, mivel nem váltó méret, nem tudom egy balesetnél mennyire szúrná a szemét a biztósítónak.

Én a gyári méretben vennék!

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Maverick087 írta:

Sziasztok, 

Astra G-nek ugye gyári abroncsmérete 195/60R15. Viszont sokkal nagyobb a kínálat és az ár is jóval alacsonyabb a 195/65R15 méretben. 

Mi a véleményetek? Pro kontra a két méretet illetően? Melyikből vegyem a szettet? 

Köszi mindenkinek

Esetleg 185/65x15. Ez gond nélküli váltóméret, a 195/65 már éppen túlcsúszik az elfogadott 3%-on.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Maverick087 írta:

Sziasztok, 

Astra G-nek ugye gyári abroncsmérete 195/60R15. Viszont sokkal nagyobb a kínálat és az ár is jóval alacsonyabb a 195/65R15 méretben. 

Mi a véleményetek? Pro kontra a két méretet illetően? Melyikből vegyem a szettet? 

Köszi mindenkinek

Még a szalonból kihozva is 195/65R15 volt rajtuk. Itthon pedig szinte mindegyiken az van, mert olcsóbb. Pár felnivel egész jól is áll. Ha azon múlik akkor belefér.

Módosítva : Kukacka
Link to comment
Megosztás:

44 perce, Kukacka írta:

Még a szalonból kihozva is 195/65R15 volt rajtuk. Itthon pedig szinte mindegyiken az van, mert olcsóbb. Pár felnivel egész jól is áll. Ha azon múlik akkor belefér.

Sima lemezfelnin lesz. A dizájn nem fontos, a megfelelő méretet akarom megtalálni de sejtettem hogy a 60 vagy 65-tel lesznek gondok mert olvasok ezt is azt is..... 

Link to comment
Megosztás:

55 perce, Maverick087 írta:

Sima lemezfelnin lesz. A dizájn nem fontos, a megfelelő méretet akarom megtalálni de sejtettem hogy a 60 vagy 65-tel lesznek gondok mert olvasok ezt is azt is..... 

Amúgy milyen gondok lehetnek egy ilyen méreteltérésnél (akár kisebb, akár nagyobb)?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Maverick087 írta:

Sima lemezfelnin lesz. A dizájn nem fontos, a megfelelő méretet akarom megtalálni de sejtettem hogy a 60 vagy 65-tel lesznek gondok mert olvasok ezt is azt is..... 

Sebmérő csalás lesz kicsit több és köbö ennyi amit észre is fogsz venni. 13 éve megy ezen a méreten a kocsi nyáron és rendes gyári méreten télivel, egyszerűen akkora a diffi az egyes gumik között és annyira gatya a gyári futómű, hogy nem érzed meg.
1 dolog ami talán számít: ha 195/65 van fent akkor a kiállónkban a bukkanón a sárfogó már nem ér le, a téli szett az gyári méretes, ott 2-3mm benne van és horzsolja 2 személlyel is:-)

Legyen tiszta: a 195/60R15 a gyári ofisöl méret, ha a 195-ös oldalról nézzük. Ha /65-ről akkor 185 kell hozzá. Minden más meg szürke zóna.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Maverick087 írta:

Sima lemezfelnin lesz. A dizájn nem fontos, a megfelelő méretet akarom megtalálni de sejtettem hogy a 60 vagy 65-tel lesznek gondok mert olvasok ezt is azt is..... 

Mi tehát a probléma? Rámegy az is? Némileg olcsóbb? Inkább azt lehet az üzletben kapni?
Akkor hát hadd szóljon!

Most nem tudom (mert amikor tavaly cseréltettem a gumikat, nekem is a még gyárilag 195/60R15 voltak rajta),
és hogy akkor a 185/65R15 cserénél a valós sebességkijelzést ugyan mennyiben befolyásolja később majd az eltérés? Még nem vetettem össze a műszarfali kijelzést a GPS mérésével.
Ha valóban belefér a 3%-os tűrésbe, akkor - gond vele egy szál se.
Ez van, ezt kell szeretni.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

5 órája, gezoli írta:

Téves az infód! 195/60R15 vagy 185/65R15 szalonból kihozva.

Téves az az infóm, hogy milyen gumival hoztuk ki az autót 0km-esen a szalonból? Na nemár :-) Hadd tudjam már, én magam pakoltam be őket a kocsiba, mert a téliek voltak már fent októberben és a többi a csomiban jött haza.

Leírtam világosan az utolsó sorban: "Legyen tiszta: a 195/60R15 a gyári ofisöl méret, ha a 195-ös oldalról nézzük. Ha /65-ről akkor 185 kell hozzá. Minden más meg szürke zóna."

Arra próbáltam rávilágítani, hogy még maga a szalon is az olcsóbb és gyáritól eltérő méretet rakta fel és ez biztosan nem egyedi. Remélem így már tiszta minden.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, anahofer írta:

Sziasztok!

Z16SE motorba milyen gyertyát tennétek? Szerintem ideje lenne cserélni, mert nem néz ki túl jól: https://imgur.com/tLndqfx. 52ezer km-t mentek.

Próbáltam utánanézni, de kétfélét is találtam hozzá, melyik lehet a tuti?

9195868 1214011 FGR8KQE0

9195109 1214000  FR8LDCU

Köszi!

A Bosch az FLR 8 LDCU+  típust ajánlja hozzá, a másik, FGR 8 KQE 0  "túlnyomó részben rövid utak megtételénél" javasolt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.