Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, zolinho írta:

Sziasztok!

Ma reggel az M0-on eldurrant az első fékcsövem. Milyen csövet érdemes venni? fémet vagy flexibiliset?

Köszi!

Nekem szerencsére a szerelőm jelezte előre hogy gond lesz - láttam én is a hátramenőkön - több helyen a fékcsövek korrodálva voltak. Kicserélte az összeset rézre....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

 

Astra G Caravan 2003 Z14XE

Történt 2 hete egy olajcsere, eddig 10W 40 volt benne, most Comma 5W-30 ( van Dexos 2 minősítése) lett és persze olajszűrő is cserélve lett Bosch-ra.
Na, ezután városban jártam csak vele, érdekes módon a hidrotőke csattogás hidegen teljesen megszűnt, melegen már visszajött.
Tegnap hosszabb úton voltam vele és amikor az M5-ön 150km/h sebesség után beértem  a dugóba, alapjáraton 800-as fordulatnál elkezdett villogni az olajnyomás lámpa,de 800 felett eltűnt, amikor kihűlt a motor akkor nem villant be sem.
És akkor kezdte el, hogy ha melegen beindítom akkor szép nagy kékes füstöt kezd el eregetni alapjáraton majd később gázadásra is,de csak egy ideig.

Az olajnyomás villogás abba maradt, már üzem-meleg motornál sem csinálja, ellenben a füstölés az indításkor és elinduláskor elég nagy. Menet közben különböző sebességeknél és normál gázadásnál nincs látható vagy nem feltűnő.
Hozzá tartozik, hogy sok évig csak városban volt használva,1-2 km után leállítva majd délután újraindítva, mert az asszonynál volt második kocsiként.
Mostanában elvittem 50 km utakra pár hetente, és akkor amikor bemelegedett a motor és gyorsítottam csak úgy okádta a füstöt, majd a visszafele úton már nem füstölt.
Apósom aki autószerelő azt mondja, hogy ő leengedné ezt az új olajat és 15W-set tenne bele, ezzel megoldódna a füst és az olajnyomás is. Vagy tegyünk bele olajsűrítőt.
Van ebben valami? Vagy a motornál mit kellene nézni/cserélni.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, L.Fazakas írta:

Csupán annyi. hogy
- egyrészt AZ IS OPEL! (állítólag),
- mástészt AZ IS Ecotec motorral szerelt. (legalábbis rá van írva a motor tetejére, a gyújtótrafó-sorára)

Más egyéb nem.
Talán kissé meglepő, de még működő ABS is van benne. No meg persze - légkondi ... szervó-fék, szervó-kormány, immobiliser, stb.

De az azért megvan ugye, hogy nagyjából ezzel fel is soroltad a közös pontjaikat? 

8 perce, bbmt írta:

Sziasztok,

 

Astra G Caravan 2003 Z14XE

Történt 2 hete egy olajcsere, eddig 10W 40 volt benne, most Comma 5W-30 ( van Dexos 2 minősítése) lett és persze olajszűrő is cserélve lett Bosch-ra.
Na, ezután városban jártam csak vele, érdekes módon a hidrotőke csattogás hidegen teljesen megszűnt, melegen már visszajött.
Tegnap hosszabb úton voltam vele és amikor az M5-ön 150km/h sebesség után beértem  a dugóba, alapjáraton 800-as fordulatnál elkezdett villogni az olajnyomás lámpa,de 800 felett eltűnt, amikor kihűlt a motor akkor nem villant be sem.
És akkor kezdte el, hogy ha melegen beindítom akkor szép nagy kékes füstöt kezd el eregetni alapjáraton majd később gázadásra is,de csak egy ideig.

Az olajnyomás villogás abba maradt, már üzem-meleg motornál sem csinálja, ellenben a füstölés az indításkor és elinduláskor elég nagy. Menet közben különböző sebességeknél és normál gázadásnál nincs látható vagy nem feltűnő.
Hozzá tartozik, hogy sok évig csak városban volt használva,1-2 km után leállítva majd délután újraindítva, mert az asszonynál volt második kocsiként.
Mostanában elvittem 50 km utakra pár hetente, és akkor amikor bemelegedett a motor és gyorsítottam csak úgy okádta a füstöt, majd a visszafele úton már nem füstölt.
Apósom aki autószerelő azt mondja, hogy ő leengedné ezt az új olajat és 15W-set tenne bele, ezzel megoldódna a füst és az olajnyomás is. Vagy tegyünk bele olajsűrítőt.
Van ebben valami? Vagy a motornál mit kellene nézni/cserélni.

Hűha, nem hangzik jól. Szóval 10w40-el is füstölt, ez utalhat pár dologra: pl a 10w40-től megragadt lehúzógyűrűre (nálam a z16xe-nél pont ez volt, előző tulaj longlife-ot játszott a 10w40-.el de legalább után sem töltötte), kiverődött szelepszár szimeringre. A olajnyomásra lehet magyarázat hogy a túlhevült és így felhígult 30-as már az olajpumpánsak nem fekszik. 10w40 után egy 5w40 szerencsésebb lett volna. Apósod nem szeret téged, azért mond ilyet. :icon13:  A 15w rövid távon kicsinálná az autód és nem csak a motort. Ásványi olajat egy 16 szelepes autóba??? Ne.... Ha 10w40-el is füstölt, akkor sajnos 5w-vel is fog és 0w-vel is, ez mechanikai meghibásodás. Esetleg egy 5w40 vagy 10w40 Valvoline Max Life-on elgondolkoznék a helyedben, esetleg valami adalékon (pl Valvoline is létezik pont ilyen hibára), de csodák nincsenek... 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Wagner Mark írta:

Sziasztok! 

Van egy 2004-es 1.6, 8 szelepes kombi g astrám. A kérdésem pedig az: mi lehet a baj, ha a motor felmelegszik üzemi hőmérsékleten túlra, ebben a pillanatban visszaesik a vízhőfok mutatója nullára, bekapcsol a ventillátor és utána csak akkor áll le, ha már megálltam az autóval és lehűlt a motor - bár még indítás után pár másodpercig bekapcsol?! 

A válaszokat előre is köszönöm!

Csak tippelni tudok mit kéne ellenőrizned első körben: Van e elegendő hűtőfolyadék a rendszerben, nem e levegős vagy levegősödik fel a rendszered. Termosztát, oké e nyit-zár rendesen? Szerintem ezekre érdemes lenne ránézned.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Janó32 írta:

De az azért megvan ugye, hogy nagyjából ezzel fel is soroltad a közös pontjaikat? 

Hűha, nem hangzik jól. Szóval 10w40-el is füstölt, ez utalhat pár dologra: pl a 10w40-től megragadt lehúzógyűrűre (nálam a z16xe-nél pont ez volt, előző tulaj longlife-ot játszott a 10w40-.el de legalább után sem töltötte), kiverődött szelepszár szimeringre. A olajnyomásra lehet magyarázat hogy a túlhevült és így felhígult 30-as már az olajpumpánsak nem fekszik. 10w40 után egy 5w40 szerencsésebb lett volna. Apósod nem szeret téged, azért mond ilyet. :icon13:  A 15w rövid távon kicsinálná az autód és nem csak a motort. Ásványi olajat egy 16 szelepes autóba??? Ne.... Ha 10w40-el is füstölt, akkor sajnos 5w-vel is fog és 0w-vel is, ez mechanikai meghibásodás. Esetleg egy 5w40 vagy 10w40 Valvoline Max Life-on elgondolkoznék a helyedben, esetleg valami adalékon (pl Valvoline is létezik pont ilyen hibára), de csodák nincsenek... 

Szelepszár szimering cserénél miket kell még cserélni? Gondolom nem annyi, hogy a motor megbont belerak a 200 ft/db  szimering és kész.

Link to comment
Megosztás:

Hellooo a vizrol irnek kerdeznek es a futesrol... Nekem a vizem 80-85 kozott allandoan hasznalat kozben.. Telen - 5foknal mar nem fűt. De ha padlogazzal meghajtom allo helyzetbol minden fokozatban leforgatva. 3.vegen mar gurgulazik a rendszerben hallani mintha a csoveken kutyorogna csorogna folyna keresztul... EZ MIERT LEHET? Y17dt de ha elveszem a gazt mar megint nem hallani es ujra nincs futes... Mi lehet a gond... Termosztattal mit kellene csinalni... 

 

Koszi

Link to comment
Megosztás:

11 órája, bbmt írta:

Szelepszár szimering cserénél miket kell még cserélni? Gondolom nem annyi, hogy a motor megbont belerak a 200 ft/db  szimering és kész.

Elvileg elég, de a gyakorlatban az van, hogy amikor megbontanak egy több mint 10 éves motor, akkor hétszentség hogy ez-az még kiderül amit cserélni kell ha már.... Lehet h szelepvezetőt/emelőt is kell cserélni, mondjuk hengerfej tömítést, fagyállót, olajat (ha esetleg úgy sikerül hogy minden folyik minden hova), kiderülhet hogy valamelyik szelep már kezd odalenni, akkor az is csere. Ellenben nálam a szakszerviz ráírta az ajánlatra, hogy "csak a szelepszár szimering csere nem biztos hogy megszünteti a füstölést/olajfogyasztást", egyből alá be is tették a gyűrűzésről az ajánlatot. A kettő együtt levitte 1 literről 2-3dl/1000km-re az olajfogyasztást (igaz, azóta lassan 30000km és már inkább 5dl), és nem 10w40-ből hanem 5w30-ból fogy ennyi. (Ilyenkor szokták kérdezni, hogy ez mennyibe fájt: 2013-ban 170000Ft környéke.)

Link to comment
Megosztás:

14 órája, bbmt írta:

Szelepszár szimering cserénél miket kell még cserélni? Gondolom nem annyi, hogy a motor megbont belerak a 200 ft/db  szimering és kész.

8 szelepesnél kell még szelepfedél tömítés, érdemes kicserélni a szimeringet is a vezérlés felől, a váltó oldalról meg szokott ott lenni egy O gyűrű. Az olaj visszafolyó járatokat érdemes ronggyal eltömni, mert a szelepék, és a szelep tetejéről a kupak le tud esni a karterba. Vezérlést is kell bontani, így érdemes szíj,görgő, vízpumpa csere idejére ütemezni a szelepszár szimering cserét. Bár hivatalosan vissza lehet tenni használt szíjat, de ezt mindenki maga dönti el.2828225-20180504-G1S2VW.jpg

2828218-20180504-mzLrot.jpg

2828217-20180504-kYEnyz.jpg

Megkeményedett szelepszár szimeringnél az olaj állás közben lefolyik a szelepszár mellett a szeleptányérra, nyitott szelep esetén a hengerbe, és indításkor elég. Ha nincs ez a jelenség,( indításkor hosszabb állás után nagy füst) csak állandóan fogy az olaj, akkor inkább gyűrű probléma a lesz.

 

Link to comment
Megosztás:

38 perce, zotya975 írta:

8 szelepesnél kell még szelepfedél tömítés, érdemes kicserélni a szimeringet is a vezérlés felől, a váltó oldalról meg szokott ott lenni egy O gyűrű. Az olaj visszafolyó járatokat érdemes ronggyal eltömni, mert a szelepék, és a szelep tetejéről a kupak le tud esni a karterba. Vezérlést is kell bontani, így érdemes szíj,görgő, vízpumpa csere idejére ütemezni a szelepszár szimering cserét. Bár hivatalosan vissza lehet tenni használt szíjat, de ezt mindenki maga dönti el.2828225-20180504-G1S2VW.jpg

2828218-20180504-mzLrot.jpg

2828217-20180504-kYEnyz.jpg

Megkeményedett szelepszár szimeringnél az olaj állás közben lefolyik a szelepszár mellett a szeleptányérra, nyitott szelep esetén a hengerbe, és indításkor elég. Ha nincs ez a jelenség,( indításkor hosszabb állás után nagy füst) csak állandóan fogy az olaj, akkor inkább gyűrű probléma a lesz.

 

Pontosan ez a jelenség, csak már fél óra állás után is illetve hidegen nem ennyire, gondolom mert az olaj viszkozitás még magasabb mint melegen.

Nekem 16 szelepes van, azokra is vonatkozik amiket írtál? Csak mert külön írtad, hogy 8 szelepesnél.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, bbmt írta:

Pontosan ez a jelenség, csak már fél óra állás után is illetve hidegen nem ennyire, gondolom mert az olaj viszkozitás még magasabb mint melegen.

Nekem 16 szelepes van, azokra is vonatkozik amiket írtál? Csak mert külön írtad, hogy 8 szelepesnél.

Igen 8 szelepesre írtam, mert mintha azt olvastam volna, de lehet belekeveredtem a hozzászólásokba. Ott is okozhatja ez a jelenséget, de 16 szelepeshez pontos szerelési leírásom, tapasztalatom nincs. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tud valaki valamit erről a hibáról?

P0130 - O2 Sensor Circuit Voltage High

      (04) - Present

P0131 - <Unknown DTC>

      (08) - Not present

Menet közben ha benyomom a kuplungot 1000 vagy 1500 -ra esik emelkedik az alapjáratom, míg meg nem álok de akkor is csak kb 5-10 mp múlva áll alapjáratra.

Válaszotokat köszönöm és várom!

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Tom82 írta:

Sziasztok! Tud valaki valamit erről a hibáról?

P0130 - O2 Sensor Circuit Voltage High

      (04) - Present

P0131 - <Unknown DTC>

      (08) - Not present

Menet közben ha benyomom a kuplungot 1000 vagy 1500 -ra esik emelkedik az alapjáratom, míg meg nem álok de akkor is csak kb 5-10 mp múlva áll alapjáratra.

Válaszotokat köszönöm és várom!

P0130 - 02 - Lambda szonda hiba 
Lehetséges további hibák:

-  Víz vagy korrózió a csatlakozóban
-  Kilazult csatlakozó
-  Lambdaszonda vezeték hiba 
-  Kipufogórendszeren valahol a szonda előtt fals levegő bejutás lehetőség
-  Rossz PCM/ECU - Motorvezérlő rendszer hiba

P0131 - Ugyanezeket találtam annyi kiegészítéssel hogy lehet: 

- Fals jel a motorhőmérséklet (hűtőfolyadék) jeladótól

Nincs személyesen tapasztalatom ezzel a kóddal. Csak fordítottam egy angol oldalról....

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 03. at 21:05, 8x57js írta:

Hellooo a vizrol irnek kerdeznek es a futesrol... Nekem a vizem 80-85 kozott allandoan hasznalat kozben.. Telen - 5foknal mar nem fűt. De ha padlogazzal meghajtom allo helyzetbol minden fokozatban leforgatva. 3.vegen mar gurgulazik a rendszerben hallani mintha a csoveken kutyorogna csorogna folyna keresztul... EZ MIERT LEHET? Y17dt de ha elveszem a gazt mar megint nem hallani es ujra nincs futes... Mi lehet a gond... Termosztattal mit kellene csinalni... 

 

Koszi

nekem is ez a motorom van a 4 termosztát lett jo mert az gyári volt lesz fütés a csere után. a müszer alapján 89foknál áll meg a viz ilyenkor 1-2 fokot feljebb megy és beindul a venti.

 

 

 

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. 2005-ös Astra G kombim van 1.4-es motorral. Főként városban használjuk az autót, csak néha megyünk városon kívülre. Néhány hónapja megjelent egy P0170-es hibakód, amikor városon kívül voltunk. A helyi Opel szervízben megnézték, és azt javasolták, hogy ki kell cserélni az EGR szelepet és a tank-szellőztetőt. Ez megtörtént, néhány hétig nem volt probléma, aztán amikor megint városon kívülre mentünk, kb. 20-30 km után előjött megint a hiba. A hibakód kiütése után 1-2 héttel előjön újra, talán az egyetlen kísérő jelenség az, hogy ingadozik néha kicsit az alapjárat. Teljesítmény-csökkenés, fogyasztás-emelkedés nincsen.

Van valami ötlet, mi lehet a probléma? Van-e Sopron környékén olyan Opel szerelő, aki a végére tud járni a problémának?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv. Pk

Link to comment
Megosztás:

39 perce, pkgyerek írta:

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. 2005-ös Astra G kombim van 1.4-es motorral. Főként városban használjuk az autót, csak néha megyünk városon kívülre. Néhány hónapja megjelent egy P0170-es hibakód, amikor városon kívül voltunk. A helyi Opel szervízben megnézték, és azt javasolták, hogy ki kell cserélni az EGR szelepet és a tank-szellőztetőt. Ez megtörtént, néhány hétig nem volt probléma, aztán amikor megint városon kívülre mentünk, kb. 20-30 km után előjött megint a hiba. A hibakód kiütése után 1-2 héttel előjön újra, talán az egyetlen kísérő jelenség az, hogy ingadozik néha kicsit az alapjárat. Teljesítmény-csökkenés, fogyasztás-emelkedés nincsen.

Van valami ötlet, mi lehet a probléma? Van-e Sopron környékén olyan Opel szerelő, aki a végére tud járni a problémának?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv. Pk

A P0170-es hibakódot elvileg akkor szokta dobni ha az üzemanyag levegő arány korrekciója kívül van a beállított értéken, magyarul szegény vagy dús a keverék. 

Ha szegényesen jár: üzemanyagpumpa hiba, üzemanyagszűrű cseréje lenne szükséges, vagy üzemanyag nyomásszabályzó hiba van
Ha dús a keverék: MAP szenzor hiba, MAF szenzor hiba, vagy szintén üzemanyag nyomásszabályzó.

Kicsit elhamarkodottnak tűnik nekem ez az EGR és tankszellőztető csere, bár nem tudom hogy milyen módon diagnosztizálták a hibát. 

Link to comment
Megosztás:

13 hours ago, Maverick087 said:

A P0170-es hibakódot elvileg akkor szokta dobni ha az üzemanyag levegő arány korrekciója kívül van a beállított értéken, magyarul szegény vagy dús a keverék. 

Ha szegényesen jár: üzemanyagpumpa hiba, üzemanyagszűrű cseréje lenne szükséges, vagy üzemanyag nyomásszabályzó hiba van
Ha dús a keverék: MAP szenzor hiba, MAF szenzor hiba, vagy szintén üzemanyag nyomásszabályzó.

Kicsit elhamarkodottnak tűnik nekem ez az EGR és tankszellőztető csere, bár nem tudom hogy milyen módon diagnosztizálták a hibát. 

Köszönöm a tippet, elindulok ezen a vonalon.

Láttam egy egyszerű módot a légtömegmérő (MAF) tesztelésére.

Nos, nálam nem áll le a motor.

Módosítva : pkgyerek
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 06. at 11:30, pkgyerek írta:

Megnéztem a ScanMyOpel programmal, a P0170--03-as hibakód mellett egy P0100-02-es kódot is írt. Ez a légtömegmérő áramkör alacsony bemenetét jelzi.

Szia, gondolom azért, mert lehúztad a csatit. Élő adatot kellene nézni szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2001-es Y20DTH G-Astra a gondom az lenne, hogy nagyjából 90 foknál kinyit a termosztát (elkezd melegedni a vízhűtő) majd a víz felmegy egészen 98 fokig (élő adatot nézve) és ezután elindul a hűtőventilátor és a műszerfalon megjelenik egy sárga hűtő piktogram. A víz visszahűl 89-90 fokra, de a ventilátor nem áll meg és a piktogram sem tűnik el.
Előfordulhat, hogy haldoklik a vízpumpa vagy esetleg levegős a rendszer?

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 04. 25. at 19:28, j_szilard írta:

Sziasztok

 

Segítene valaki, hogy egy 2003 Z14XE motorkódú astran hol helyezkedik el pontosan a sebesség/fordulatszám jeladó?Rajz is jó lenne :)

ABS nincs benne.

P0500 hibakódot dobott és cserélni kellene.

 

Válaszokat előre is köszönöm!

 

Igazad volt gezoli!

Z-s motorkódnál  ha van ABS ha nincs a sebesség jeladó a bal oldali kerékcsapágyra van integrálva.

Hiba a következő volt....40km/h-ig(felette tökéletesen) nem mért a sebességmutató és kuplungra leesett a fordulatszám és megállt a kocsi,de pöccre indult is.

Elsődleges hibakód P0500 és ez hozta magával a P0105-t.

Cserélve lett a kerékcsapágy (Febi14615) azóta hiba mentesen megy, nem áll le kuplungozásra.

Ha esetleg valakit érdekel ugyanitt  az X motorkódúba való sebességjeladó várja gazdáját :)

Pontos cikkszám: FAE 79308

Módosítva : j_szilard
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

49 perce, j_szilard írta:

 

Igazad volt gezoli!

Z-s motorkódnál  ha van ABS ha nincs a sebesség jeladó a bal oldali kerékcsapágyra van integrálva.

Hiba a következő volt....40km/h-ig(felette tökéletesen) nem mért a sebességmutató és kuplungra leesett a fordulatszám és megállt a kocsi,de pöccre indult is.

Elsődleges hibakód P0500 és ez hozta magával a P0105-t.

Cserélve lett a kerékcsapágy (Febi14615) azóta hiba mentesen megy, nem áll le kuplungozásra.

Ha esetleg valakit érdekel ugyanitt  az X motorkódúba való sebességjeladó várja gazdáját :)

Pontos cikkszám: FAE 79308

Én megmondtam!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.