Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

19 perce, GombiTomi írta:

Próbáljuk meg ezt a vonalat. Oktánszám kapcsán annyi van, hogy bármilyen benzinnel csinálja ( értsd OMV Maxx Motion vagy MOL sima 95 egyaránt ). Annyi tesztalapom van, hogy mivel az autó LPG-s, abban a módban nem csörög, kizárólag benzinnel. Ha jól tudom az LPG "oktánszáma" jócskán 100 feletti. Vezetési stílust hagyjuk, mert 10 éve van nálam az autó és eddig nem csörgött, tavaly vettem észre nyár végén, viszont utána a téli hidegekben nem csinálja, sőt amint írtam az elmúlt napok esős és párás levegője esetén sem csörrent meg egyszer sem. Van olyan, hogy amikor meleg és szárazabb az idő (pl. ma) akkor adott fordulaton tartva folyamatosan csörög. Kokszosodás... simán el tudom képzelni, mert sok a városi használat (kb 80-85 %) emellett mondjuk havi 1 hosszútáv, de az is csak 100-110 km/h, úgyhogy kiégni lehet hogy nem tud úgy, mint ahogyan kellene. Mielőtt szerelőhöz vinném, aki vélhetően szét akarná szedni a motort a koksz miatt, van-e valami tisztítóadalék ami használ is (nem számít ha drága, de jó). Van egy ELM327 bluetooth-os kütyüm, amivel P0170-es tárolt hibakódot ír (pár hónapja ez nem volt benne, mert időnként nézem), de MIL lámpa nem gyulladt ki egyszer sem. Szintén az ELM327 alapján az előgyújtást állítgatja a fordulatszám függvényében, tehát gondolom a kopogásérzékelő az jó lehet, max a koksz berobbantja idő előtt. 5,5 fok alapjáraton az előgyújtás és nagy fordulaton 20-30 közötti értékig korrigál. Légyszi javítsatok, ha rosszul gondolkodom, csak logikázni próbálok. Szóval ha van valakinek ötlete illetve tapasztalata valamilyen koromoldó löttyről, amit esetleg érdemes lenne kipróbálni a szerelő/motorbontás kombináció előtt,, kérem ne tartsa magában. Bármilyen hozzászólást szívesen fogadok, hátha valami beugrik nekem is. A "vidd el szerelőhöz" fajta hozzászólást légyszi hagyjátok ki, mert ha nem vergődök vele zöld ágra, akkor az lesz, csak mivel ritka a jó szerelő a környéken és a legközelebbi Opel szervíz 50 km, mindez úgy hogy napi használatban van az autó, próbálom ez húzni ameddig tudom.

Köszi előre is mindenkinek aki olvassa és gondolkodik rajta.

Mivel LPG-s az autód, nem lehet hogy túl ritkán használod a benzines üzemmódot? A benzin "gyorsan" kb 2-3 hónap alatt tönkre megy, és elveszti oktánszámát is... Esetleg spurit rakhatsz a benzinbe, azzal nem ártasz neki, persze csak akkor ha utána használod is a benzines üzemmódot és nem csak addig megy míg át nem kapcsol gázra...

Link to comment
Megosztás:

19 órája, L.Fazakas írta:

MIért ne?
A 100-as oktánszám - az valójában annyira nem nagy szám.
Amikor régebben pl. toluollal jártam (annak például 112), azzal sohasem csörgött a motor. Ha meg - a valamikor legolcsóbban megvehető mosóbenzint - az ember szépen "feljavítja" metil-tercier-butil-éterrel (hivatalosan az lenne a valamikori ólomtartalmú adalék oktánszámjavító helyettesítője), akkor azzal akár 130-ig is "fel lehet tolni" az oktánszámot magát.

Az ugye csak vicc volt, hogy a túl alacsony oktánszámú benzin miatt lép fel kopogásos égés, egy 95 - ös benzinre tervezett, ECU - s (tehát elektronikus gyújtásvezérlésű, kopogásérzékelővel ellátott) motornál, úgy, hogy az országban szerintem 95 - nél alacsonyabb oktánszámú benzin talán nem is kapható (tehát a minimális elvárás ezzel kapcsolatban teljesítve van)... 

Link to comment
Megosztás:

20 órája, tgabika76 írta:

 van hozzá egy keverék receptem, de abban azért van petróleum is a kenés miatt.

A petróleumtól meg csak füstöl. (Annak nem oktán-, hanem inkább némi cetán-száma lehet)

Egyébként pedig - minek kellene kenje bárni is a motorban az üzemanyagrendszer alkatrészeit? Valójában az LP gázüzemű kocsiknál mi keni?

Régebben még nézegette az ember az üzemanyagrendszer gumicsöveit, vagy pl. az AC-ben a membránt (azok nem szeretik igazás a BTX anyagokat), de másra figyelni?
Egy belsőégésű motorban csakis az a lényeges, hogy benne bármiféle éghető anyag /persze adott körülmények okán/ ideálisan, és szinte "robbanás-szerűen" elégjen.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

7 órája, kobraCode írta:

A benzin "gyorsan" kb 2-3 hónap alatt tönkre megy, és elveszti oktánszámát is...

Ezt viccnek szántad? Hülyeség!

Egy benzin soha nem megy tönkre és nem veszíti el az oktánszámát se! Pontosan olyan, mint a jó kisüsti főzött pálinka - még tán ezer év múlva is iható! (Ha jól le volt dugózva)
Ha meg valójában párologna, akkor aztán párolog az egész!   Tokkal, vonóval.
Egyébként magát az oktánszámot (elméletileg) az üzemanyag izooktán tartalmi mennyisége határozza meg. De mivel annyi izooktán a világon nincsen, annak helyettesítésére találták ki a mindenféle oktánszám-növelő (kis mennyiség, nagy hatóerő) benzin-adalékokat. Régebben volt az "ólmos benzin", amelyben az ólom-tetra-etilén volt "hangadó", mára meg persze ott van a metil-tercier-butil-éter, ami anyag az ólommentes benzinek általánosan használatos "hatóanyaga".
Valójában attól olyan rém büdös az ólommentes benzin.
A benzinek színe viszont sohasem jelent semmit, az csupán egy bennük levő szinezék!

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

17 órája, nzozz írta:

Az ugye csak vicc volt, hogy a túl alacsony oktánszámú benzin miatt lép fel kopogásos égés, egy 95 - ös benzinre tervezett, ECU - s (tehát elektronikus gyújtásvezérlésű, kopogásérzékelővel ellátott) motornál, úgy, hogy az országban szerintem 95 - nél alacsonyabb oktánszámú benzin talán nem is kapható (tehát a minimális elvárás ezzel kapcsolatban teljesítve van)... 

Sosem lehet tudni, hogy a 95-ös benzin az valójában és TÉNYLEG 95-ös e? Mint ahogyan a Főgáz számla. Már ott sem az elhasznált gáz mért mennyisége után jön ki a számla, hanem a gáz égéshője vagy valami latens energiatartalma után. Ami valójában házilag mérhetetlen és a gyakorlatban folyamatosan megváltozó paraméter-adat alapján számított.
Majdnem olyan dolog mindez - ha az ember például a kocsmában kér egy málnás fröccsöt - valóban adnak egy fröccsöt (2 dl bor, 1 deci szóda, ... s aztán belelöttyintenek egy kevéske piros (és szintetikus) és persze málnaízű valamit! Akkor attól egyből málna-íze van ... és mennyiség nem számít.
Lehetséges tény, ha egyszer megméretnénk a kútfejeknél az oktánszámot (vagy az annak megfelelő és mérhető valamit), lennének véle nagy meglepetések.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

7 órája, kobraCode írta:

Mivel LPG-s az autód, nem lehet hogy túl ritkán használod a benzines üzemmódot? A benzin "gyorsan" kb 2-3 hónap alatt tönkre megy, és elveszti oktánszámát is... Esetleg spurit rakhatsz a benzinbe, azzal nem ártasz neki, persze csak akkor ha utána használod is a benzines üzemmódot és nem csak addig megy míg át nem kapcsol gázra...

Sajnos egy ideje gond van az LPG rendszeremmel, több hónapja csak benzinnel járok, csak a csörgés próbája miatt váltottam át gázra. Lehet hogy hülyeség, csak egy ötlet. Lambda szonda hiba okozhatja? Ha mondjuk akár koszolódás akár más hiba miatt fals jelet küld az ECU-nak és ezért szegény keveréket képez? Vagy akkor minden fordulaton csörögne?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, GombiTomi írta:

Lambda szonda hiba okozhatja? Ha mondjuk akár koszolódás akár más hiba miatt fals jelet küld az ECU-nak és ezért szegény keveréket képez? Vagy akkor minden fordulaton csörögne?

Nem hinném... a lambda szonda ha úgy romlik el hogy állandóan szegény keveréket okoz, akkor egyenetlen lesz az alapjárat, visszaesik a teljesítmény, de nem következik be kopogásos égés, bár ki tudja. Az élet néha produkálhat meglepő jelenségeket, nekem egyszer pl. hallhatóan csörgő hangja volt a motornak, és a kopogásos égésre utaló hibakód is megjelent, pedig a benzinnek és a benzin-levegő aránynak semmi baja nem volt, ellenben alacsony volt az olajszint a motorban! Tudom, én se hinném el ha nem velem történt volna... 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Tomi81 írta:

Sziasztok!!

Opel Astra G gyári lámpamosó fúvókája elvileg ugyanaz és ugyanolyan mint amivel anno a B Vectrákat adták ki? 

Az enyémet a Vectrán sajnos egy őz levitte...:(

Köszönöm a segítséget!!

Elvileg nem. Cikkszám szerint legalábbis különböznek, de kinézetre nagyon hasonlóak. Ez itt a B Vectra fényszórómosó fúvókája:

bvectra.jpg

...ez pedig a sima G Astra fúvóka (az OPC-é másmilyen):

gastra.jpg

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

14 perce, tgabika76 írta:

Elvileg nem. Cikkszám szerint legalábbis különböznek, de kinézetre nagyon hasonlóak. Ez itt a B Vectra fényszórómosó fúvókája:

bvectra.jpg

...ez pedig a sima G Astra fúvóka (az OPC-é másmilyen):

gastra.jpg

Köszönöm a segítséged...filózok hogy megpróbáljuk-e belefaragni a lökösbe, mert lenne egy pár eladó a jófogáson. Vectrához marha nehéz találni sajnos.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, GombiTomi írta:

Sajnos egy ideje gond van az LPG rendszeremmel, több hónapja csak benzinnel járok, csak a csörgés próbája miatt váltottam át gázra. Lehet hogy hülyeség, csak egy ötlet. Lambda szonda hiba okozhatja? Ha mondjuk akár koszolódás akár más hiba miatt fals jelet küld az ECU-nak és ezért szegény keveréket képez? Vagy akkor minden fordulaton csörögne?

Csak egy ötlet. Én úgy tudom, hogy az LPG üzemhez hozzá tanul az ECU és ha újra benzin üzemben (nem csak az indításhoz) használod akkor előfordulhat ilyen eset. Esetleg annyit meg lehetne próbálni, hogy leveszed az akksisarut (20 perc-fél óra), hátha visszaáll az ECU. Ez csak egy tipp, a többiek megerősítik ill. cáfolják ha nem így van.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, L.Fazakas írta:

Ezt viccnek szántad? Hülyeség!

Egy benzin soha nem megy tönkre és nem veszíti el az oktánszámát se! Pontosan olyan, mint a jó kisüsti főzött pálinka - még tán ezer év múlva is iható! (Ha jól le volt dugózva)
Ha meg valójában párologna, akkor aztán párolog az egész!   Tokkal, vonóval.
Egyébként magát az oktánszámot (elméletileg) az üzemanyag izooktán tartalmi mennyisége határozza meg. De mivel annyi izooktán a világon nincsen, annak helyettesítésére találták ki a mindenféle oktánszám-növelő (kis mennyiség, nagy hatóerő) benzin-adalékokat. Régebben volt az "ólmos benzin", amelyben az ólom-tetra-etilén volt "hangadó", mára meg persze ott van a metil-tercier-butil-éter, ami anyag az ólommentes benzinek általánosan használatos "hatóanyaga".
Valójában attól olyan rém büdös az ólommentes benzin.
A benzinek színe viszont sohasem jelent semmit, az csupán egy bennük levő szinezék!

Tönkre nem is megy, csak használhatatlan lesz. Ha ezt 2 külön fogalomnak tekintjük akkor true. Minden másra ott a MOL, akik 6 hónap garit adnak a benzinre és csókolom. Ez jellemzően a sima 95-ösön éppen meg is van. Érdemes a szezonális kisgépekkel foglalkozókat megkérdezni erről a dologról, ők sokat tudnak mesélni a tavasszal beindíthatatlan eszközökről. Nem véletlen ajánlanak téli elrakásra 100-as benyát.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 perce, Kukacka írta:

Tönkre nem is megy, csak használhatatlan lesz. Ha ezt 2 külön fogalomnak tekintjük akkor true. Minden másra ott a MOL, akik 6 hónap garit adnak a benzinre és csókolom. Ez jellemzően a sima 95-ösön éppen meg is van. Érdemes a szezonális kisgépekkel foglalkozókat megkérdezni erről a dologról, ők sokat tudnak mesélni a tavasszal beindíthatatlan eszközökről. Nem véletlen ajánlanak téli elrakásra 100-as benyát.

Én soha nem szoktam leengedni a fűnyíróból, kismociból a benzint télre, nem azért mert nem romlik meg , hanem mert vagy elfejetem, vagy nem tudom biztosan hogy mikor van az utolsó használat. Nem szokott vele indítási gond lenni, de ugye itt még egyszerű karbis motorról beszélünk nem annyira válogatósak. Meg talán nem is múlik el közben fél év. Ha mégis eszemben van akkor teljesen kijáratom belőlük. Az oktánszámot részben adalékanyagokkal is növelik, amik valóban nem állnak el örökké. Meg igazából minek rizikózni? 

Link to comment
Megosztás:

25 perce, zotya975 írta:

Én soha nem szoktam leengedni a fűnyíróból, kismociból a benzint télre, nem azért mert nem romlik meg , hanem mert vagy elfejetem, vagy nem tudom biztosan hogy mikor van az utolsó használat. Nem szokott vele indítási gond lenni, de ugye itt még egyszerű karbis motorról beszélünk nem annyira válogatósak.

Nekem ellenkező tapasztalataim vannak, éppen ahogy Kukacka is írta. Miután már néhány kora tavaszi délelőttöm ráment a fűnyíró karburátorának tisztogatására (bele tud kocsonyásodni az úszóházba és eltömíti a fúvókát, szerintem ezen okból a karbis még az injektorosnál is érzékenyebb), a robogóba már tudatosan csak 100-as benzint tankolok mindig, nem csak tél előtt. A fűnyíróból meg újabban kijáratom.

További észrevétel hogy az alacsony külső hőmérséklet meggyorsítja a folyamatot, szóval ha a fűnyíró nem egy viszonylag meleg garázsban van tárolva, hanem egy fűtetlen fáskamrában, akkor a probléma hatványozottabban jelentkezik.

Link to comment
Megosztás:

7 perce, tgabika76 írta:

Nekem ellenkező tapasztalataim vannak, éppen ahogy Kukacka is írta. Miután már néhány kora tavaszi délelőttöm ráment a fűnyíró karburátorának tisztogatására (bele tud kocsonyásodni az úszóházba és eltömíti a fúvókát, szerintem ezen okból a karbis még az injektorosnál is érzékenyebb), a robogóba már tudatosan csak 100-as benzint tankolok mindig, nem csak tél előtt. A fűnyíróból meg újabban kijáratom.

További észrevétel hogy az alacsony külső hőmérséklet meggyorsítja a folyamatot, szóval ha a fűnyíró nem egy viszonylag meleg garázsban van tárolva, hanem egy fűtetlen fáskamrában, akkor a probléma hatványozottabban jelentkezik.

Melyik fajta a tankba merülő karbis ahol a membrános szivattyú van, vagy az ejtőtartályos? Mert nekem az utóbbi és szerintem az érzéketlenebb az ilyenre. Nekem olyan 15 fokos pincében szokott állni.

Link to comment
Megosztás:

33 perce, zotya975 írta:

Én soha nem szoktam leengedni a fűnyíróból, kismociból a benzint télre, nem azért mert nem romlik meg , hanem mert vagy elfejetem, vagy nem tudom biztosan hogy mikor van az utolsó használat. Nem szokott vele indítási gond lenni, de ugye itt még egyszerű karbis motorról beszélünk nem annyira válogatósak. Meg talán nem is múlik el közben fél év. Ha mégis eszemben van akkor teljesen kijáratom belőlük. Az oktánszámot részben adalékanyagokkal is növelik, amik valóban nem állnak el örökké. Meg igazából minek rizikózni? 

Mákos voltál eddig akkor. Egyik Égéstérben volt erről is szó, mióta elkezdték megtolni a biokomponensek arányát, jóval több a kerti gép is, amiket pucolni kell tavasszal. Valamikor a hőskorban még igaz volt a benzinről sok olyan állítás ami ma már sajnos nem. A láncfűrészen kívül novemberben azért minden le van engedve vagy épp feltankolva a legjobb benyával amit lehet kapni a környéken. Robogót fater elfelejtette, szívtam is 3 órát mire megint beindult. Kicsapódott dzsuva volt a tankban is, meg a karbiban is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 perce, Kukacka írta:

Mákos voltál eddig akkor. Egyik Égéstérben volt erről is szó, mióta elkezdték megtolni a biokomponensek arányát, jóval több a kerti gép is, amiket pucolni kell tavasszal. Valamikor a hőskorban még igaz volt a benzinről sok olyan állítás ami ma már sajnos nem. A láncfűrészen kívül novemberben azért minden le van engedve vagy épp feltankolva a legjobb benyával amit lehet kapni a környéken. Robogót fater elfelejtette, szívtam is 3 órát mire megint beindult. Kicsapódott dzsuva volt a tankban is, meg a karbiban is.

Hát lehet szerencsém volt, a kismoci lassan 30 éve van meg, az tény hogy tavasszal nem indul be olyan gyorsan, de beindul, a fűnyíró meg 14 éve. A kismoci tankjából meg inkább nem engedem le, mert elkezdett rozsdásodni, így inkább benzinben álljon mint üresen a nem túl száraz pincében. 

Link to comment
Megosztás:

Újabb fejleményem volna. Egyértelműen szegény keverékkel megy az autóm a gyertyaképek alapján (fehéres apró kristályos lerakódás az elektródán). Jól tudom, hogy a szegény keverék is okozhat csörgést? Készítettem endoszkópkamerás képeket a hengerekről és a gyertyákról is de nem tudom becsatolni. Valaki tudna segíteni? Ha jól gondolom koromlerakódás (koksz) van a hengerek tetején. Ha igen, hogyan tudom eltávolítani? 

 

Ja, és még egy dolog. A lambda szonda üzemmeleg motornál 0,2 V-ot mutat (ELM327 bluetooth+Torque app), ami elvileg szintén igazolja a szegény keverékt. Kérdésem, hogy akkor az ECU miért nem korrigál és adagol több benzint?

 

Módosítva : GombiTomi
Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Hát lehet szerencsém volt, a kismoci lassan 30 éve van meg, az tény hogy tavasszal nem indul be olyan gyorsan, de beindul, a fűnyíró meg 14 éve. A kismoci tankjából meg inkább nem engedem le, mert elkezdett rozsdásodni, így inkább benzinben álljon mint üresen a nem túl száraz pincében. 

Nem kell leengedni, csak kijárni a sima benyát és feltolni olyannal, ami a lehető legkevesebb biokomponenst tartalmazza:)

Link to comment
Megosztás:

9 órája, L.Fazakas írta:

Ezt viccnek szántad? Hülyeség!

Egy benzin soha nem megy tönkre és nem veszíti el az oktánszámát se! Pontosan olyan, mint a jó kisüsti főzött pálinka - még tán ezer év múlva is iható! (Ha jól le volt dugózva)
Ha meg valójában párologna, akkor aztán párolog az egész!   Tokkal, vonóval.
Egyébként magát az oktánszámot (elméletileg) az üzemanyag izooktán tartalmi mennyisége határozza meg. De mivel annyi izooktán a világon nincsen, annak helyettesítésére találták ki a mindenféle oktánszám-növelő (kis mennyiség, nagy hatóerő) benzin-adalékokat. Régebben volt az "ólmos benzin", amelyben az ólom-tetra-etilén volt "hangadó", mára meg persze ott van a metil-tercier-butil-éter, ami anyag az ólommentes benzinek általánosan használatos "hatóanyaga".
Valójában attól olyan rém büdös az ólommentes benzin.
A benzinek színe viszont sohasem jelent semmit, az csupán egy bennük levő szinezék!

Majdnem csúnyát írtam neked, de inkább visszafogom magam.

Úgy látszik ebben sincs tapasztalatod mint sok minden másban, de a másik építő jellegű hozzászólását egyből letudod ugatni, holott mások esetleg tapasztalatból beszélnek...

Tegyél el egy karburátoros gépet 4-5-6 hónapra, majd próbáld beindítani, úgy hogy nem teszel adalékot az üzemanyagba és csak sima 95-öst tankolsz... Utána majd beszélünk...

1 órával ezelőtt, GombiTomi írta:

Újabb fejleményem volna. Egyértelműen szegény keverékkel megy az autóm a gyertyaképek alapján (fehéres apró kristályos lerakódás az elektródán). Jól tudom, hogy a szegény keverék is okozhat csörgést? Készítettem endoszkópkamerás képeket a hengerekről és a gyertyákról is de nem tudom becsatolni. Valaki tudna segíteni? Ha jól gondolom koromlerakódás (koksz) van a hengerek tetején. Ha igen, hogyan tudom eltávolítani? 

 

Ide: http://kepkezelo.com/ töltsd fel a képeket, az ott kapott linkeket pedig tedd be a hozzászólásodba és máris látjuk amit fényképeztél.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Kukacka írta:

Nem kell leengedni, csak kijárni a sima benyát és feltolni olyannal, ami a lehető legkevesebb biokomponenst tartalmazza:)

Hát nem szoktam fillérezni, de autóba meg minden másba a sima 95-öset veszek, szóval általában csak az van itthon, meg 33-as keverék amit ugye én keverek be.

Link to comment
Megosztás:

49 perce, kobraCode írta:

Majdnem csúnyát írtam neked, de inkább visszafogom magam.

Úgy látszik ebben sincs tapasztalatod mint sok minden másban, de a másik építő jellegű hozzászólását egyből letudod ugatni, holott mások esetleg tapasztalatból beszélnek...

Tegyél el egy karburátoros gépet 4-5-6 hónapra, majd próbáld beindítani, úgy hogy nem teszel adalékot az üzemanyagba és csak sima 95-öst tankolsz... Utána majd beszélünk...

Ide: http://kepkezelo.com/ töltsd fel a képeket, az ott kapott linkeket pedig tedd be a hozzászólásodba és máris látjuk amit fényképeztél.

Az általad ajánlott oldalon "általános hiba" miatt nem tudtam feltölteni.

http://www.kepfeltolto.eu/image/QXHET
http://www.kepfeltolto.eu/image/QXVtf
http://www.kepfeltolto.eu/image/QXR8g
http://www.kepfeltolto.eu/image/QX0B2

http://www.kepfeltolto.eu/image/QX8A3

Módosítva : GombiTomi
Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Hát nem szoktam fillérezni, de autóba meg minden másba a sima 95-öset veszek, szóval általában csak az van itthon, meg 33-as keverék amit ugye én keverek be.

Erre is van megoldás: kanna és abban viszel egy kört vagy utolsót azzal tankolod fel:)

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Kukacka írta:

Tönkre nem is megy, csak használhatatlan lesz. Ha ezt 2 külön fogalomnak tekintjük akkor true. Minden másra ott a MOL, akik 6 hónap garit adnak a benzinre és csókolom. Ez jellemzően a sima 95-ösön éppen meg is van. Érdemes a szezonális kisgépekkel foglalkozókat megkérdezni erről a dologról, ők sokat tudnak mesélni a tavasszal beindíthatatlan eszközökről. Nem véletlen ajánlanak téli elrakásra 100-as benyát.

Óóó, hát persze!

Valójában az ásványvizekre is általában rá van írva a lejárati ideje, aztán - van olyan, amit meg már eleve úgy reklámoz a média, hogy "1 millió éve a Föld alól".
Ha jól le van zárva, az nem romlik meg soha, de állítólag van valami hülye EU-s előírás, hogy mindenre rá kell írni a "lejárati dátumot".
A kétütemű szezonális kisgépeknél pedig az lenne a módi, amint elvan néhány ecsetelős kence-gyógyszernél -
"Használat előtt felrázandó"! Mert lehet ám, hogy (mindenféle kétütemű és eltárolt keverékek esetében) az idő múltával szépen szétvált a benya meg az olaj ...

Link to comment
Megosztás:

52 perce, L.Fazakas írta:

Óóó, hát persze!

Valójában az ásványvizekre is általában rá van írva a lejárati ideje, aztán - van olyan, amit meg már eleve úgy reklámoz a média, hogy "1 millió éve a Föld alól".
Ha jól le van zárva, az nem romlik meg soha, de állítólag van valami hülye EU-s előírás, hogy mindenre rá kell írni a "lejárati dátumot".
A kétütemű szezonális kisgépeknél pedig az lenne a módi, amint elvan néhány ecsetelős kence-gyógyszernél -
"Használat előtt felrázandó"! Mert lehet ám, hogy (mindenféle kétütemű és eltárolt keverékek esetében) az idő múltával szépen szétvált a benya meg az olaj ...

Elintézem, hogy a nyissanak neked egy saját topicot. Na oda tolhatod az észt.

Módosítva : gezoli
  • Haha 2
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.