Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

13 órája, nzozz írta:

Ha jól emlékszem magának annak a műanyag kupaknak nagy jelentősége nincs.

Nekem se volt sose, csak valójában ott ment el a gáz. Aztán a szervizben újratöltötték (még garanciában) és újra simán elszállt 2 nap alatt.
Akkor derült ki a turpisság, mert hogy a szerelő állítólag szűrőt cserélt benne, aztán kissé "félrekapatta" azt a műanyag kupakot - a menetnél. Úgy meg aztán már nem igazán tömített. És akkor gyorsan bekente valami sziloplasztos takonnyal.
És amikor legközelebb újra vittem a szervízbe, ott szörnyülködtek rajta a munkafelvevőnél - hogy, "hááát ezt meg ki csinálta?"
Mondtam nekik - én bizony meg tudom mutatni, hogy melyik szerelőjük csinálta mindezt legutóbb.
A végére hűtő (kondenzátor)csere lett belőle ...  És én azóta nem járok az Opel Duna Soroksári úti szervízébe .... (találtam náluk jobbat és becsületesebbet)

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

8 órája, Kukacka írta:

Maga a nyelv stimmel is. A tartalmi vonatkozásokkal van baj. Százhalombattára rácsörögtél már, hogy nem értenek ahhoz, amit csinálnak?

Figyelj okoska!
Nekem félig-meddig EZ A SZAKMÁM!
Egyébként meg többnyire Auchan-os benzint szoktam venni, annak meg aztán semmi köze Szászhalombattához ...
Ha jól tudom, a schwechat-i olajfinomítóból hozzák, azért is jóval olcsóbb - majdnem egy huszassal - mint a rabló MOL-é!

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

15 perce, L.Fazakas írta:

Figyelj okoska!
Nekem félig-meddig EZ A SZAKMÁM!
Egyébként meg többnyire Auchan-os benzint szoktam venni, annak meg aztán semmi köze Szászhalombattához ...
Ha jól tudom, a schwechat-i olajfinomítóból hozzák, azért is jóval olcsóbb - majdnem egy huszassal - mint a rabló MOL-é!

Figyelek. Tehát neked félig-meddig ez a szakmád. Nekik meg teljesen. De te jobban tudod, hogy ők mit mondanak és mi történik a termékükkel amit ők gyártanak.

Nem semmi.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, L.Fazakas írta:

Figyelj okoska!
Nekem félig-meddig EZ A SZAKMÁM!
Egyébként meg többnyire Auchan-os benzint szoktam venni, annak meg aztán semmi köze Szászhalombattához ...
Ha jól tudom, a schwechat-i olajfinomítóból hozzák, azért is jóval olcsóbb - majdnem egy huszassal - mint a rabló MOL-é!

Rosszul tudod.

Magyarorszagon a premium uzemanyagon kivul mindegyik szazhalombattai. Onnan jut el fold alatti csovon pl Szajolra, Komaromba, Celldomolkre stb. Ahova szepen bemegy az osztrak rendszamos OMWs kamion is pl. Ejjel egeszen nagy forgalom van ezeken a telephelyeken, hogy ne nappal duguljon be egy kisvaros a teherforgalomtol. 

Vasuti tavkozlesi rendszer kiepitese miatt voltam benn tobbszor is ezeken a telephelyeken, az ott dolgozó uzemvezetoktol szarmazik ez az info.

A Maxx Motion schwechati.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Nem tudja valaki, hogy az ablakmosó szivattyúhoz melyik biztosíték tartozik?

Pár napja nem működik, az előző utamon még jó volt de mire következőre indultam volna a kocsival, már nem ment, ezért gyanakszom a biztosítékra, csak nem találtam sehol róla infót hogy melyik az.

Link to comment
Megosztás:

12 perce, Semm1 írta:

Sziasztok !

Nem tudja valaki, hogy az ablakmosó szivattyúhoz melyik biztosíték tartozik?

Pár napja nem működik, az előző utamon még jó volt de mire következőre indultam volna a kocsival, már nem ment, ezért gyanakszom a biztosítékra, csak nem találtam sehol róla infót hogy melyik az.

Az F14 -es, 30A -eshez tartozik. Az első ablaktörlő is ezen keresztül kapja a tápot. Az ablakmosó szivattyú az ablaktörlő kapcsolója közvetlenül működteti, tehát vagy a motorral vagy a kapcsolóval vagy a kábelezéssel (vezetékek, csatlakozók, biztosíték) lesz a gond.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

P0104 hibakódot dob ki az ECU és kicsit hosszabb állás után a fékpedál felkeményedik, elszökik valahol a vákuum. Lehet köze a kettőnek egymáshoz? Ha igen akkor hol kéne keresni a hibát a rendszerben? 

Másik kérdés, a klíma tud levenni a végsebességből? Külföldi autópályán, ahol lehetett, gondoltam kicsit megforgatom, de 5000 rpm-nél nem nagyon akart feljebb menni a fordulat 5.-ben. Nem is erőltettem, nem kínoztam tovább. Csak utána vettem észre, hogy a klíma be volt kapcsolva gondolom ez visszafog annyit a teljesítményből, hogy már nem tudta leküzdeni a légellenállást. Jól gondolom? GPS szerint 159 km/h volt a vége. 

Tovább megyek, ez a levegőrendszer hiba esetleg kihathat a teljesítményre is? 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, BoMa írta:

Másik kérdés, a klíma tud levenni a végsebességből? Külföldi autópályán, ahol lehetett, gondoltam kicsit megforgatom, de 5000 rpm-nél nem nagyon akart feljebb menni a fordulat 5.-ben. Nem is erőltettem, nem kínoztam tovább. Csak utána vettem észre, hogy a klíma be volt kapcsolva gondolom ez visszafog annyit a teljesítményből, hogy már nem tudta leküzdeni a légellenállást. Jól gondolom? GPS szerint 159 km/h volt a vége. 

A klíma elvesz a teljesítményből. Ha nincs túl meleg, akkor alig érezhetően, nagy melegben alig akar menni az autó tőle. Előzésnél ki szoktam kapcsolni, bár nem feltétlenül kellene. Nekem 1.4-es Twinport van, gondolom motortól is függ mennyire viseli meg. Úgy vettem észre, hogy a szembeszél jobban visszafogja. Szeles helyen jártam napi szinten. Néhányszor 130 körül már alig gyorsult.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 perce, BoMa írta:

Sziasztok!

P0104 hibakódot dob ki az ECU és kicsit hosszabb állás után a fékpedál felkeményedik, elszökik valahol a vákuum. Lehet köze a kettőnek egymáshoz? Ha igen akkor hol kéne keresni a hibát a rendszerben? 

Másik kérdés, a klíma tud levenni a végsebességből? Külföldi autópályán, ahol lehetett, gondoltam kicsit megforgatom, de 5000 rpm-nél nem nagyon akart feljebb menni a fordulat 5.-ben. Nem is erőltettem, nem kínoztam tovább. Csak utána vettem észre, hogy a klíma be volt kapcsolva gondolom ez visszafog annyit a teljesítményből, hogy már nem tudta leküzdeni a légellenállást. Jól gondolom? GPS szerint 159 km/h volt a vége. 

Tovább megyek, ez a levegőrendszer hiba esetleg kihathat a teljesítményre is? 

Ezekre azért elég egyértelmű a válasz. Nyilván a klímakompresszor egy plusz terhelést, plusz teljesítményigényt jelentő eszköz, ami főleg a kisebb motoroknál jól érezhető befolyással bír az autó haladására, így akár a végsebességre is. Az is elég logikus, hogy a levegőrendszer szintén igen jelentős hatással van a motorra. 

A fékszervó a szívcsonkkal van összekötve, onnan "veszi a vákuumot". Ezért ha a fékszervó vagy annak a bekötő csöve sérül és nem lesz zárt a rendszer, az mindkét rendszerben hibát okoz. A P0104 légtömeg/levegőmennyiség mérési hiba, ami  szintén arra utal(hat), hogy eltérő mennyiségű levegő jut a motorba, mint amit a légszűrő után, a szívócsőben mért a rendszer.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, nzozz írta:

Ezekre azért elég egyértelmű a válasz. Nyilván a klímakompresszor egy plusz terhelést, plusz teljesítményigényt jelentő eszköz, ami főleg a kisebb motoroknál jól érezhető befolyással bír az autó haladására, így akár a végsebességre is. Az is elég logikus, hogy a levegőrendszer szintén igen jelentős hatással van a motorra. 

A fékszervó a szívcsonkkal van összekötve, onnan "veszi a vákuumot". Ezért ha a fékszervó vagy annak a bekötő csöve sérül és nem lesz zárt a rendszer, az mindkét rendszerben hibát okoz. A P0104 légtömeg/levegőmennyiség mérési hiba, ami  szintén arra utal(hat), hogy eltérő mennyiségű levegő jut a motorba, mint amit a légszűrő után, a szívócsőben mért a rendszer.

Tehát akkor jó eséllyel a szívócsonk és a fékszervó közötti résznél lehet hiba, hacsak nem maga a fékszervó kezdi megadni magát. Esetleg ha valaki tudna képet linkelni erről a szakaszról ahol a hibát kéne keresni azt megköszönném. Persze csak ha lehetséges egyáltalán képpel szemléltetni a dolgokat. :D

Köszi a válaszokat! 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, nzozz írta:

Az F14 -es, 30A -eshez tartozik. Az első ablaktörlő is ezen keresztül kapja a tápot. Az ablakmosó szivattyú az ablaktörlő kapcsolója közvetlenül működteti, tehát vagy a motorral vagy a kapcsolóval vagy a kábelezéssel (vezetékek, csatlakozók, biztosíték) lesz a gond.

Vagy "csak úgy simán" lejött a bal első sárvédő és doblemez műanyag védője mögött az ablakmosó tartály alján lévő szívattyúról a saru.
Eléggé érdekes ott maga a motor - ha az egyik irányban forog, akkor az első ablakra (szélvédőre) nyomja, ha meg "visszafelé", akkor a hátsó ablakhoz ... a mosóvizet /vagy folyadékot/.
Legalábbis nálam.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, freddy_ írta:

A klíma elvesz a teljesítményből. Ha nincs túl meleg, akkor alig érezhetően, nagy melegben alig akar menni az autó tőle. Előzésnél ki szoktam kapcsolni, bár nem feltétlenül kellene. Nekem 1.4-es Twinport van, gondolom motortól is függ mennyire viseli meg. Úgy vettem észre, hogy a szembeszél jobban visszafogja. Szeles helyen jártam napi szinten. Néhányszor 130 körül már alig gyorsult.

Hajajj!
Nekem meg csupán 1200-as a motorom, így aztán az erején én egyből észreveszem, ha mondjuk négyesben vagy ötösben a kb. 130-as tempó mellett működik a klíma.
Az érdi emelkedőre az M7-esen 5-ösben (5 személlyel) fel se menne. Tavaly nyáron például (a horvátországi Umagba menetben) a szlovéniai hegyen-völgyön bizony néha ki is kellett kapcsolnom ...
Ráadásul - ha a motor már bejáratáskor "kissé lustára lett szoktatva", akkor talán még jobban kijön a dolog.
De valójában - egy nagyon erős szembeszél is tud nagyon aranyos lenni.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, nzozz írta:

A fékszervó a szívcsonkkal van összekötve, onnan "veszi a vákuumot". Ezért ha a fékszervó vagy annak a bekötő csöve sérül és nem lesz zárt a rendszer,  ...

Szerintem inkább maga a szervodob membránlapja lyukadhatott ki. (nem tudom milyen anyagból van, de eléggé esélyes ... mint régebben az orkánkabát)
Mivel pedig - külön a membrán nem kapható (a szervódob már maga eleve szétszedhetetlenre van összerakva), lehetséges, hogy a komplett szervó-dobot ki kellene ott cserélni.
És persze - ha nem csupán az átvezető csöve lyukas valahol ...

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

37 perce, gezoli írta:

Olcsó biztos nem lesz. Nekem 50Eft volt.

Most 90-es ajánlatnál tartunk. Ebben nemcsak az adott hiba kijavítása van benne (0230 kód - AC pumpa relé vezérlési hiba), hanem általános felújítás is + garancia. Aprón lehet találni 40e körül ECU-t de ugye kell hozzá security code, amit ha le kell kérni, az plusz 10e, és semmi garancia, hogy másnap nem hagyja el magát... Nehéz ügy... Plusz a bizalom. Nehéz kiszűrni, hogy ki a kókányjóska, és ki ad valós értéket a pénzért. Az meg külön érdekes lesz, hogy egy pár százezer forint értékű autóba meddig lesz érdemes tolni a százezreket a javításra...

Link to comment
Megosztás:

20 perce, PGA írta:

Az meg külön érdekes lesz, hogy egy pár százezer forint értékű autóba meddig lesz érdemes tolni a százezreket a javításra...

... és csak úgy simán "lefalazni"? Nem érné meg jobban?
Még egy olyan hülyeséget, hogy az égésterméket újabban visszavezetik, mintegy friss levegő-ként a motorba, és ott megpróbálják "újra hasznosítani" ...
A magas hőjén kívül valójában semmi értéke nincs. Pont olyan, mint a már kiégett villanykörte.
Tényleg jól néz ki a foglalatában, ámde valójában - a sötétben úgyse látszik ...

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

14 perce, L.Fazakas írta:

... és csak úgy simán "lefalazni"? Nem érné meg jobban?
Még egy olyan hülyeséget, hogy az égésterméket újabban visszavezetik, mintegy friss levegő-ként a motorba, és ott megpróbálják "újra hasznosítani" ...
A magas hőjén kívül valójában semmi értéke nincs. Pont olyan, mint a már kiégett villanykörte.
Tényleg jól néz ki a foglalatában, ámde valójában - a sötétben úgyse látszik ...

Valami keveredés van. EGR-t lehet esetleg lefalazni (le is van...)

Link to comment
Megosztás:

42 perce, PGA írta:

Most 90-es ajánlatnál tartunk. Ebben nemcsak az adott hiba kijavítása van benne (0230 kód - AC pumpa relé vezérlési hiba), hanem általános felújítás is + garancia. Aprón lehet találni 40e körül ECU-t de ugye kell hozzá security code, amit ha le kell kérni, az plusz 10e, és semmi garancia, hogy másnap nem hagyja el magát... Nehéz ügy... Plusz a bizalom. Nehéz kiszűrni, hogy ki a kókányjóska, és ki ad valós értéket a pénzért. Az meg külön érdekes lesz, hogy egy pár százezer forint értékű autóba meddig lesz érdemes tolni a százezreket a javításra...

Ha hosszútávon gondolkozol (mármint még huzamosabb ideig szeretnéd ezt az autót használni) akkor szerintem a teljes felújítás a célszerű, bár tény, hogy drága. Viszont ha hamarosan úgy is lecseréled az autó, akkor jobb megoldás lehet egy "olcsó" bontott ECU, ami 80-90 ezer Ft helyett csak kb 30 ezer Ft, időnként kipróbálási garancia van rá. Amúgy 100%, hogy ECU problémáról van szó? Jelenleg teljesen üzemképtelen az autó?

17 perce, PGA írta:

Valami keveredés van. EGR-t lehet esetleg lefalazni (le is van...)

Áh nem gond, ő lefalazza az ECU -t is... 

Link to comment
Megosztás:

10 perce, nzozz írta:

Ha hosszútávon gondolkozol (mármint még huzamosabb ideig szeretnéd ezt az autót használni) akkor szerintem a teljes felújítás a célszerű, bár tény, hogy drága. Viszont ha hamarosan úgy is lecseréled az autó, akkor jobb megoldás lehet egy "olcsó" bontott ECU, ami 80-90 ezer Ft helyett csak kb 30 ezer Ft, időnként kipróbálási garancia van rá. Amúgy 100%, hogy ECU problémáról van szó? Jelenleg teljesen üzemképtelen az autó?

Igen, biztos, hogy az ECU nem ad áramot az AC-nak meleg motor indításakor. Ha kihűl és beindul, utána örök élet, míg le nem állítod. Viszont ha melegen leállítod, a motor kihűléséig nincs áram kiadva az AC-nak. A felújítás mellett szól az is, hogy ez az ECU 17 évet ült már a forró blokkon, lehet, hogy másik része is el fogja lassan hagyni magát. (Amúgy azt nem teljesen értem, hogy miért jó komoly hőterhelésnek kitenni egy ilyen alkatrészt, miért pont a blokkra kellett ezt tenni...).

Amúgy mostanában kezdem azt érezni, hogy kezdi lassan elhagyni magát a gép (bár ne így legyen). Lehet, újítani kéne, csak sajnos hűséges típus vagyok...

Link to comment
Megosztás:

2 órája, PGA írta:

Sziasztok!

Megtérdelt a gépemben az ECU. Tud-e valaki közületek megbízható és olcsó vezérlőjavító szakit?

Köszi.

Szia,

Facebookos Astra G csoportban nagyon dicsérik őket. Személyes tapasztalatom sajnos nincs. 

ű175695.png

Módosítva : Maverick087
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.