Jump to content
hemi

Általános műszaki problémák!

Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy G-s  2016-os 143e.km-el z14xep motoros láncos Astrám!

Nem régen volt vezérlés csere benne.

Az motor kopogó hangot ad ki magából.(ez a jelenség előtte is meg volt)a motor tetejénél a hátsó részen hallom.

Mi lehet a hibája?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 perce, atys1970 írta:

Sziasztok!

Az motor kopogó hangot ad ki magából.(ez a jelenség előtte is meg volt)a motor tetejénél a hátsó részen hallom.

Mi lehet a hibája?

2 éves G?

Egyébként valószínűleg twinport szelep.

Módosítva : gezoli

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
5 perce, atys1970 írta:

Sziasztok!

Mi lehet a hibája?

3 perce, gezoli írta:

2 éves G?

Egyébként valószínűleg twinport szelep.

Hidrotőke is lehet. Nekem is a szívó oldalon kopogtak!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
5 perce, Cs. Zoltán írta:

Az is! :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
19 órája, tgabika76 írta:

Bal első kerékagy, csapággyal együtt. Ebben van az ABS jeladó, és meglepő módon innen veszi a sebességjelet is az ECU, tehát innen tudja a motorvezérlő hogy gurul-e az autó, vagy pedig áll. Ki kell cserélni és megoldódnak a gondok, nem elméleteket gyártani. :cool:

Köszönöm gyors válaszod! CSak azért "elmélkedtünk" mert más is tud ilyen hibát produkálni,és nem mennénk bele felesleges alkatrészcserébe! Mert amíg  nem volt ABS hiba jelzés,akkor csinálta már ezt a motor bár jóval ritkábban! Tanácsoltak alapjárati motor,fojtószelep tisztítást,mert akiknek már volt ilyen,valakinél orvosolta a problémát! Az is érdekes hogy ha kettesből váltok vissza egyesbe akkor nincs ilyen gond! De azt nem tudtam hogy a kerékcsapágy küldi az ECU-nak a jelet,azt hittem van egy másik külön jeladó erre a célra! Köszönöm a segítséged! CSapágycsere lesz,reméljük csak az volt a baj akkor! Üdv! ;)  

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 órája, L.Fazakas írta:

Szerintem egy műszaki vizsgán nem igazán foglalkoznak a kerékcsapágyad "búgásával". Mint ahogyan valójában a lengéscsillapítók minőségével és állagával sem.
A fékek működjenek jól, no meg ott elől a kormányszerkezet. a többi az mind mellékes dolog. Még a gumik milyensége sem kimondottan vizsgakövetelmény.
Én majdnem 10 éves, már kissé kopott 4 évszakos gumikkal mentem vizsgára, de az a fékpadon mégis megfelelt. Más meg nem igazán érdekes.

Ha elolvasod amit írtam, szó sincs a kerékcsapágy búgásáról. Előre megmondta a vizsgabiztos, hogy ha az ABS lámpa világítani kezd, nem fog átmenni a vizsgán.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Bocsi! 2006-os :)

Most jövök a márkaszervízből,azt mondták szokjak hozzá,mert a twinportról lehúzta a csatit,és elhallgatott.

a szívótoroknál van egy rudazat ami mkivan kopva.

Módosítva : atys1970

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
36 perce, Cs. Zoltán írta:

Bocsi! 2006-os :)

Most jövök a márkaszervízből,azt mondták szokjak hozzá,mert a twinportról lehúzta a csatit,és elhallgatott.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

38 perce, Cs. Zoltán írta:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 perce, atys1970 írta:

Vagy el van törve! Én nem tudnék hozzászokni és elkerülném az "okos" márkaszervizeket!

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Just now, gezoli írta:

Vagy el van törve! Én nem tudnék hozzászokni és elkerülném az "okos" márkaszervizeket!

Nincs eltörve... megnézték!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 perc, atys1970 írta:

Nincs eltörve... megnézték!

Úgy látom ez téged megnyugtat.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 órával ezelőtt, atys1970 írta:

Azt fel lehet újítani.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, atys1970 írta:

Bocsi! 2006-os :)

Nem kell hozzászoknod! Kb 50.000ft a felújítása beszereléssel. Persze, nem márkaszervízben! 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 07. 13. at 9:47, Gergő.87 írta:

Köszönöm gyors válaszod! CSak azért "elmélkedtünk" mert más is tud ilyen hibát produkálni,és nem mennénk bele felesleges alkatrészcserébe! Mert amíg  nem volt ABS hiba jelzés,akkor csinálta már ezt a motor bár jóval ritkábban! Tanácsoltak alapjárati motor,fojtószelep tisztítást,mert akiknek már volt ilyen,valakinél orvosolta a problémát! Az is érdekes hogy ha kettesből váltok vissza egyesbe akkor nincs ilyen gond! De azt nem tudtam hogy a kerékcsapágy küldi az ECU-nak a jelet,azt hittem van egy másik külön jeladó erre a célra! Köszönöm a segítséged! CSapágycsere lesz,reméljük csak az volt a baj akkor! Üdv! ;)  

Frisstés! 
Csere megtörtént,ABS működik,kilométeróra megy,de a hiba ugyan úgy fenn áll! Visszaváltáskor leáll az autó! Üresjárati szabályzószelepet nem lehet levenni tisztítani mert egyben van a fojtószelepházzal! Tanácstalan vagyok! :/ valami egyéb ötlet? Hibajelzés továbbra sincs! 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.